Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moim zdaniem do wyceny banku trzeba będzie dołożyć albo sporo pracy rąk własnych, albo nieco zaskórniaków. Życzę, żeby udało się uzyskać domek do zamieszkania.

Koleżankę masz totalnie nieorientującą się ani w kosztach budowy, ani w kosztach utrzymania takiego pałacu. Czy ona potrafi jakoś uargumentować wybór takiego projektu? A może wygrała w Lotto i po prostu może. :)

 

p.s. Mój dom, przy morelach, to jeszcze mniejszy kurniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem zdania, że uda się zrealizować nasz cel za 300 tysięcy. Na kosztorys archonu patrze z przymrużeniem oka. Obecnie stan sso domu w rododendronach 6n osiągnąłem za 107 tys. Stolarkę okienna mam wycenioną z montażem na 13 tys. plus brama z napędem za 4 tys.i drzwi frontowe to kolejne 2.5tysiaca. Wiem, że wykończenie to inna bajka, ale jeśli ktoś ma czas, umiejętności negocjacji cen w hurtowniach to jest bliższy osiągnięcia założonego celu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem zdania, że uda się zrealizować nasz cel za 300 tysięcy. Na kosztorys archonu patrze z przymrużeniem oka. Obecnie stan sso domu w rododendronach 6n osiągnąłem za 107 tys. Stolarkę okienna mam wycenioną z montażem na 13 tys. plus brama z napędem za 4 tys.i drzwi frontowe to kolejne 2.5tysiaca. Wiem, że wykończenie to inna bajka, ale jeśli ktoś ma czas, umiejętności negocjacji cen w hurtowniach to jest bliższy osiągnięcia założonego celu.

 

Spokojnie !

W takiej cenie można postawić większość standardowych domów, i zamieszkać.

Trzeba tylko troszeczkę samemu popracować.

 

Można też na same gniazdka elektryczne wydać 250 tyś, kominek lekko sto , kafelki w łazience za 2 tysie za metr i po wydaniu z dwóch baniek mieć stan surowy zamknięty – niewykończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moje pierwsze słowa na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Proszę o poradę. Mam działkę (ok. 1800m, uzbrojona, wjazd od południa), w kredycie (rata około 1000zł, jeszcze 10 lat), a za około 2 lat chciałabym się budować. Za te dwa lata powinnam mieć gotówki około 80 tys. i mieszkanie do sprzedania warte około 270 tys. co daje ok. 350 tys. plus własna działka. Czy jest możliwe wybudowanie pod klucz domu Sosenka II wariant B (z extradomu)? Moja robocizna w małym stopniu, materiały średniej klasy, budowlaniec chce 55 tys. za robociznę do SSZ (dach i orynnowanie też zrobi). Na początek nie muszę mieć podjazdu ani tarasu, ogrodzenie w miarę jest. Dodaję, że nie jestem marzycielką, i racjonalnie podchodzę do tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się udać, choć biorąc pod uwagę, ze ten dom ma 160m2.... to jednak wizyta w banku może okazać się nieodzowna.

cena za SSO wydaje się dość wygórowana. Myślę, że można powalczyć o jakieś 5tyś

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masiunia ten dwustanowiskowy garaż w bryle mocno podniesie Ci koszty. Ale najważniejsze, skoro masz się budować za 2 lata, to nie licz teraz, sytuacja jest tak niestabilna, że ceny robocizny, materiałów, mieszkań (bo przecież musisz sprzedać) za 2 lata mogą sporo różnić się od dzisiejszych. No i za 2 lata mogą Ci się podobać już zupełnie inne domy, gust i potrzeby się zmieniają - przerobiłam to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zerknijcie na ten projekt:

http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-makowej-4.html

Jak oceniacie jego koszty budowy ? Na gotowo

Zmniejszam garaż z 2 na 1,5 stanowiskowy, będzie miał ok 27 m2, kotłownia też się trochę zmniejszy. Rezygnuje z kominka w salonie oraz drugiej łazienki, całe wykończenie w środku zrobię we własnym zakresie. Ściany BK, dach blachodachówka, strop drewniany.

Edytowane przez 12michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gotowo to myślę, że do 350 może się udać. Może być bliżej 300, ale to zależy od którego momentu własna robocizna, konkretnych materiałów i rozwiązań, no i też jak stoją lokalne koszty robocizny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moje pierwsze słowa na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Proszę o poradę. Mam działkę (ok. 1800m, uzbrojona, wjazd od południa), w kredycie (rata około 1000zł, jeszcze 10 lat), a za około 2 lat chciałabym się budować. Za te dwa lata powinnam mieć gotówki około 80 tys. i mieszkanie do sprzedania warte około 270 tys. co daje ok. 350 tys. plus własna działka. Czy jest możliwe wybudowanie pod klucz domu Sosenka II wariant B (z extradomu)? Moja robocizna w małym stopniu, materiały średniej klasy, budowlaniec chce 55 tys. za robociznę do SSZ (dach i orynnowanie też zrobi). Na początek nie muszę mieć podjazdu ani tarasu, ogrodzenie w miarę jest. Dodaję, że nie jestem marzycielką, i racjonalnie podchodzę do tematu.

 

Rozejrzyj się bardziej za budowlańcami, budownictwo mieszkaniowe stoi ceny 55 tys to było w roku 2007 my zaczeliśmy blisko 3 lata temu, kontrakt podpisywaliśmy zimą 2008 kiedy tylko kryzys się zaczął, płaciliśmy 32 tys. Potem trochę strach minął i ceny wzrosły ale teraz to juz nie strach ale fakty, roboty brak firmy muszą teraz biegać za klientem, w piątek miałem na budowie wizytę dobrej firmy od wykończeniówki, zadzwoniłem do faceta i za dwa dni był u mnie wyobrażasz sobie coś takiego 2007-2008? Myślę, że na chwilę obecną stan SSO to około 35-40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamknąć w 300k dom tej wielkości i kształtu, musisz liczyć się z koniecznością włożenia własnej robocizny również przed osiągnięciem deweloperskiego albo wykończeniem "budżetowym", ewentualnie zamieszkaniem z listą rzeczy do dokończenia (np. garażem w stanie surowym, bez wykończenia elewacji itp.). Chcesz wydać około 2k na m2, a to już wymaga pewnej "gimnastyki" budżetowo-projektowej. Zmiany potaniające (rezygnacja z kominka, jedna łazienka, lekki strop) to dobry kierunek. Blachodachówka - nie wiem, na takim dachu będzie dużo odpadów. Jeżeli pod blachę będzie też oszczędność na więźbie, to tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...