Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam projekt : http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-zurawkach-termo/m22b1f7488fb4b

Co myślicie gra warta świeczki.

Koszt ekipy to 60 tys robocizna z dachem.

Jeśli ktoś ma ochotę wkręcić się w temat zapraszam :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212378-Wycena-Budowy-Dom-w-%C5%BCurawkach

 

Działka jest

Elektryka blisko

Woda Blisko

Kanalizacja Blisko

 

Plan budowy :

Fundamenty całość - Firma

SSO - Firma

SSZ - Firma

Elektryka - Znajomy dobry elektryk

Hydraulika - Znajomy dobry hydraulik + podłogówka na dole i poddasze grzejniki.

Chcę dogadać się z firmą abym mógł pomagać w budowie aby odliczył mi to pużniej szef od rachunku.

Tynki w domu wujek dobry w tym fachu.

Ile będę mógł w domu już jak będzie stał zrobię sam.

 

 

 

Propozycja firmy nr 1 :

 

Wykonanie ław fundamętowych czyli przygotowanie podsypki (chudy beton) wykonanie zbrojenia ułożenie ,wylanie betonu cena 3tyś

ściany fundamętowe wymurowanie wraz z izolacją pionową i poziomą czas wykonania fundamętów to 6dni roboczych jeżeli dopisze pogoda cena 6tyś.

Ściany parteru (polecam ytong 36,5 energo nie ma potrzeby dociplenia )

cena wykonania ścian parteru wraz ze stropem i sciankami działowymi 9tys

sciany nad stropem czyli ściany kolankowe,szczyty, kominy na gotowo 6tys

 

24 TYS

 

jeżeli chodzi o dach to ceny są rózne konstrukcja dachowa 40zł M2

pokrycie dachowe błacho-dachówka 30złm2 dachówkaceramiczna lub betonowa 40 do 45złza m

 

Edytowane przez DJMazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłogach z garażem i kotłownią wychodzi ok 160 m2

Ale "całkowita" to chyba jeszcze coś innego, bo na stronie biura podają 211,51 m2 pow. całkowitej.

 

Od czego więc liczyć ? rozsądek podpowiada, że po podłogach, bo po liczeniu całkowitej wychodzi kosmiczna kwota.

 

Najlepiej liczyć po podłogach, najbardziej miarodajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
arni - ja też chcę postawić mały dom 110 metrów - zastanów się czy jesteś w stanie zrobić coś samodzielnie, mi za samo wybudowanie szkieletu firmy zaśpiewały od 55 do 70 tys z materiałem, do tego trzeba doliczyc resztę. Ja buduję maksymalnie samodzielnie z firmami tylko w kilku punktach i mam zamiar wejść za 200 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p.......e. Przeciez to logiczne, ze dom bedzie docieplony odpowiednio - u mnie 18cm welny mineralnej isoroc z elewacja tradycyjna metoda bso.

 

No to nie p......l i pomyśl logicznie, pomyśl realnie !:bash: sam sobie odp. na pytanie ! pod klucz nie masz szansz ,,, deweloperski jak najbardziej w Kanadyjczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zaczynałem budowe drewniaka w 2005

drewniak DL ZŁOCISTY z oferty muratora ,budowa systemem gospodarczym trwała 3 lata

nie licząc ziemi [a mam 2500 metrów kw.] kosztowało mnie to od A do Z [do zamieszkania ]

cos w okolicach 200 tys zł

Wiec idzie coś takiego zbudowac [oczywiście kosztem paru wyrzeczen] SAMEMU ale idzie

jakby cos to słuzę radami tu na forum lub tel 607206 625

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnii1

 

 

Nie wiem czy jeszcze udzielasz się w tym temacie.

Ja skontaktowałem się z tą firmą:

 

http://www.arbol.pl/

 

Narazie wstępny kontakt oraz wycena, na wiosnę dopiero kupuję działkę. Sprawdź cennik ich domów, wtedy będziesz wiedział.

Ja podesłałem swój plan, odręczny szkic plus opis, żeby się dowiedzieć "ile to będzie kosztowało mniej więcej". Po trzech dniach

dostałem maila z dokłatną, szczegółową wyceną na 10 stron. Dom parterowy, 100m, w stanie surowym wyceniono mi to na 72K brutto.

Ale chcę stan sturowy - ściany bez regipsów, sufit, dach bez pokrycia itd. Do zrobienia instalacje, regipsy w środku, podłogi, dach oraz dodatkowo

styropian na elewacje. Oni oferują całość, ale ja po prostu zrobię to taniej sam, a więc kwota jest atrakcyjna.

No i czas wykonania. Elementy składają ci w fabryce i montują u ciebie. W przypadku mojego projektu, okrojonego, montaż będzie trwał

zaledwie 2 dni. Samo to jest dużą oszczędnością. Po dwóch dniach masz domek do wykończenia, z oknami i drzwiami. Zamykasz na klucz i spokojnie wykańczasz sam korzystając z zaprzyjaźnionej firmy lokalnej ;)

Najlepiej skontaktuj się z nimi, dostaniesz wycenę, doradzą ci też w sprawie architekta itd.

 

PS. Dla porównania to jest projekt który im przesłałem do wyceny:

 

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/nowosc/S-GL-765-Amber,820.html

 

z tym że ja sobie naszkicowałem inny układ w środku, ale tylko trochę zmieniony. Okna, drzwi, wszystko na swoim miejscu.

Edytowane przez Gryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość zmieszczenia się z domem takiej wielkości w cenie poniżej nawet 200 tys. zł. W dużej mierze na cenę ma wpływ prostota projektu. Czym prostszy tym tańszy. Znam firmę która stawia szkielet w wersji modułowej do nawet stanu pod klucz, tańszą niż tu oferowane ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli postawicie systemem gospodarczym to zmieścicie się w 200k ale w firmy które za tyle stawiają to niewierze bardzo uważajcie bo albo jakość będzie tragiczna albo firma zwieje nie kończąc, nie zapominajcie też do kosztów wliczyć narzędzi by stawiać samemu trzeba mieć kilka dobrych i niestety drogich sprzętów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...