Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich

Wątek w sam raz dla mnie, ja też chciałabym zbudować dom d0 300 tyś, no może trochę więcej.

Duża działka w trakcie przekształacania na budowlaną, wjazd od północy, brak sąsiadów z południa, z zachodu i wschodu. Ogrzewanie raczej gazowe. Własna studnia.

Nasza rodzina to 2+1 (póki co :p).

Szukam domu d0 130-135 metrów po podłogach, bez garażu, z kuchnią od frontu. Ważne schody ze spocznikiem, może schowek pod nimi.

 

Przeglądając projekty, wpał mi w oko projekt o nazwie Skromny z pracowni Domowe Klimaty.

 

Pow użytkowa 111 m2, po podłogach coś ok. 128 m2. Bez lukarn, wykuszy, balkonów, okien dachowych. Co o nim myślicie?

 

Podoba mi się projekt Vigo z pracowni Lipińscy. Ale niestety potrzebuję 3 sypialni na górze, a żeby takowe wyszły trzeba by przenosić komin.

Edytowane przez letniowoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W "Skromnym" myślałam, żeby zrobić okno tarasowe na tej ścianie, gdzie nie ma go w salonie. Wówczas salon miałby okno na ścianie południowej i zachodniej (to okno które już jest). I jest też myśl czy nie przenieść okna w tym małym pokoju na ścianę południową. Ogólnie projekt wydaje mi się wart uwagi. Zastanawia mnie tylko szerokość pokoju na dole, bo wynosi ona 2,6 m. O ile pokój na dole będzie gabinetem/pokojem gościnnym, o tyle taka sama szerokość przypadnie sypialnie na górze pod skosami. A to byłaby nasza sypialnia małżeńska. Obawiam się czy 2,6 m szerokości to nie za mało....

 

Projekt z225 jest mi dobrze znany, bo też przypadł mi do gustu. Na dzień dzisiejszy to nasz faworyt. Oczywiście są pewne minusy, ale plusów jest zdecydowanie więcej jak np. ten, że ten projekt kwalifikuje się do tego wątku ;)

 

 

Projekt ATK15 trochę zbyt duży dla nas. Szukamy czegoś mniejszego.

Edytowane przez letniowoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

kurcze z założenia nie podjąłbym się w życiu budowy domku 100mkw, z 250k w kieszeni.

Pytanie jeszcze o technologię, standard wykonania, materiały, co jest kluczowe w podjęciu decyzji o planowaniu kolejnych kroków.

Moim zdaniem strasznie ryzykujesz ze szkieletem jeżeli stawiasz sobie za wyzwanie wybudowanie swojego domu metodą gospodarczą, w tej technologii, nie mając przygotowania i bardziej wskazane- doświadczenia. Bo pewnie w tym przypadku 250k wystarczyłoby na skromny standard.

Jeżeli już się zdecydujesz, nie szczędziłbym kasy na:

- doświadczonego architekta który w szczegółach sporządzi dla ciebie projekt konstrukcji,

- wybór odpowiedniego źródła surowca, samego surowca, obróbki gotowych elementów itd.

Ryłbym już dziś w publikacjach, założeniach konstrukcyjnych tej technologii, aby być przygotowanym na analizę twojego projektu z architektem (zmiany, uproszczenia itp itd) i zaplanowanie samych prac.

Krótko mówiąc, musisz mieć wszystko dokładnie przemyślane, po 100kroć przeanalizowane, aby mieć tą pewność podejmowanych decyzji.

Pomijając to że jest to nie lada przedsięwzięcie, wziąłbym pod uwagę że nie raz wylądujesz na kolanach kląc na swoje decyzje. Konkretne przygotowanie pozwoli ci uniknąć wielu takich sytuacji. Wszystko jest dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowalem swoj szkielet w 2011 roku.

Projekt Z4 z biura Z500 uzytkowej 95 m2, calkowitej 110m2

Domek kosztowal mnie w wersji podstawowej 197 tys w stanie deweloperskim, lecz z ulepszeniami ktore chcialem zaplacilem firmie 220 tys zl.

Wybieralem tylko kolory i nie musialem sie o nic martwic.

Nawet spali w przyczepce i pilnowali budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do selius

mozesz napisac wiecej info o swojej inwestycji?? jak wyglada domek,mozna na necie go gdzies zobaczyc?? kto budowal??

jakie zmiany robiles??

 

ja mysle o firmie ibudhous i domku beskid 94d

maja na stronie dodatkowo kalkulator prac dodatkowych jesli jestesmy zainteresowanu.

ja mysle o podstawowym koszcie zeby zamknac domek a potem w srodku cos na spokojnie robic dalej rozpoznajac koszty.

jak juz mowilem nie oczekuje wysokiego standardu wykonczenia w domu tj. np. plytek podlogowych za 70zl czy paneli podlogowych za 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też znalazłam ofertę wybudowania domu z drewna za 1600zł./m2 ciekawi mnie tylko czy faktycznie w tej cenie stawiają domy...? nawet gdyby urządzać za dodatkowe 100tys,. to i tak oferta wydaje się kuszącą.. tu szczegóły: http://domyhbe.pl/wiedza/ pkt. 6 pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno klejone stosuje się z kilku powodów. Nietypowych i dużych kształtów elementów a co za tym idzie wytrzymałości. Braku przekrojów i długości w drewnie naturalnym litym. Oszczędności na materiale oraz technologia . Brak naturalnych spękań. Zachodnie firmy np często wykorzystują klejone drewno, tam liczy się każdy kawałek drewna... Chociaż efekt wizualny niezbyt ciekawy, drewno pocętkowane różnymi kolorami i idealnymi frezami..pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzień dobry,

 

Czy jest możliwe zbudowanie domu: http://www.mgprojekt.com.pl/optymalny-2 za 300 tys brutto? Mowa o stanie 'pod klucz'. Metoda gospodarcza (do SSZ wynajmowanie poszczególnych fachowców, potem część własnym sumptem-część podłóg, malowanie).

 

Jeśli ten projekt jest niemożliwy do postawienia za taką kwotę, czy może ktoś wskazać jaki byłby możliwy?

Budowa w okolicach Łodzi (~20 km)

 

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg standardów bierzesz powierzchnię całkowitą (189m), mnożysz razy 2000zł i wychodzi ci mniej wiecej cena stanu deweloperskiego bez przyłączy. Za wykończeniówke tak trzeba liczyć 500zł za metr minimum. Ten dom wychodzi znacznie wiecej niż 300. Jak chcesz zmiescic sie w 300 tys to dom około 120m bez garazu i przyłączy jak sama bedziesz robił tylko takie drobne zeczy jak malowanie i panele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie udało mi się znaleźć i dziękuję adminowi za przeniesienie.

 

Nie mogę zrozumieć tylko, jak to możliwe, że wg kosztorysów SSZ dla tego projektu to ~150 tys, a wykończenie ma wyjść ponad drugie tyle?

Ale może rzeczywiście. Nic, mam kolegę po budownictwie, który budował dom, może coś podpowie/wyjaśni.

W każdym razie dziękuję za reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak zwykle właśnie wychodzi, że SSZ to około 50% kosztów całości. Choć bywa też, że i 40% (bo wykończeniówka nie zna górnego limitu).

Po SSZ trzeba jeszcze wydać masę pieniędzy zanim się dojdzie do STANU DEWELOPERSKIEGO - wszystkie instalacje (!), tynki, wylewki, ocieplenia (dużo pieniędzy na rzeczy, których prawie nie widać). I tu masz te średnio 2tysiące na metr. Poten dopiero wykończeniówka, by dojść do STANU POD KLUCZ. I w tym ostatnim przypadku 500 złotych to też raczej liczone skromnie (ale oczywiście da się).

W tym wszystkim nie ma jeszcze zagospodarowania ogrodu (ogrodzenie, brama, jakiś podjazd itp).

 

Poczytaj ten wątek od początku - i ten podobny o domu do 200 tysięcy. Jest tu sporo (ciągle powtarzających się) wskazówek jak się zmieścić do takiej kwoty. Bo można - ale trzeba dobrze przemyśleć i zmierzyć zamiary na siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chcial prosic o pomoc. Wiosna 2014 poczatek prac, narescie;) dzialka jest, murarz jest - koszt 33.000zl w tym fundament, chudziak, sciany, strop i wiezba. Projekt to e121, 129m2 uzytkowej, 161m2 podloga, garaz 2stanowiska. Bez adaptacji poddasza. Dach bedzie blacha, inaczej niz projekt.

teraz moje oczekiwania: 100% podlogowkq, wm z reku - tego nie ma w projekcie.

Mam do projektu kupiony kosztorys na 2013r wg niego stan developerski to 420tys - ale wszystko robi jedna firma. Metoda gosp to 320tys. Taka chce robic

Moj budzet to 400.000zl na dom - da rade???

 

http://www.e-domy.pl/o,50,E_121_Dom_parterowy_z_przestrzennym_salonem_na_waska_dzialke.html?idk=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 000 za deweloperski ci starczy - a czy starczy 80 000 na wykończeniówke - to zależy. Ja na kuchnie 7m na wymiar z agd wydałem 12 000zł - znajomy 35 000 na same meble

 

A czy w stan deweloperski wliczone sa juz ocieplenia i elewacje?

Tzn 400tys mialem na mysli wykonczenie typu podlogi, malowanie, kontakty, lazienki zrobione. Kuchnie licze jako meble. Na to mam dodatkowe 50tys, wiec w sumie chcialbym wszystko zamknac w 450tys dom. Bo pare zloty musi zostac na zagospodarowanie dzialki i ogrodzenie, ale to z innego funduszu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...