Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elewacja i ocieplenie jest wliczone - nie są wliczone przyłącza - bo jeden ma 10m a drugi 100 każdego. Ja miałem 50m i przyłącza wyszły mnie 40000;(

 

Tak jak mówie 320 starczy ci na deweloperski - czy 80 starczy na to co piszesz? Zależy od fantazji. Panele są po 20zł, najtańsz deska trujwarstwowa po 60, parkiet nawet po 200. Tak samo płytki, kontkty, farby itd itp

Edytowane przez turalyon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elewacja i ocieplenie jest wliczone - nie są wliczone przyłącza - bo jeden ma 10m a drugi 100 każdego. Ja miałem 50m i przyłącza wyszły mnie 40000;(

 

Tak jak mówie 320 starczy ci na deweloperski - czy 80 starczy na to co piszesz? Zależy od fantazji. Panele są po 20zł, najtańsz deska trujwarstwowa po 60, parkiet nawet po 200. Tak samo płytki, kontkty, farby itd itp

 

U mnie przylacza wstepnie wycenione na 3000zl. Wiec luz. Podloge mam plytki wybrane po 120zl za metr- to nie wiem, wg mnie srednio.Mam nadzieje ze 450tys wystarczy, na luksusy nie licze, ale powiem ze znam domy ktore kosztowaly ponad 1mln i wcale mi sie ich wykonczenie nie podoba, tzn nie sa w moim stylu. Ja chce dam wykonczyc nowoczesnie i minimalistycznie, bez podwieszanych sufitow w ksztalcie nie wiadomo jakim, bez scian z lupka itp bzdetow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyłącza sobie zweryfikuj - 3000 nie jest możliwe do osiągnięcia. Samo podciągniecie prądu ze złupa do skrzynki robione przez energetyke to u mnie 2500. Do tego projekt przyłącza wodno kanalizacyjnego jakis 1000zł + podciągniecie gazu do skrzynki przez gazownie to jakies 2000zł. A potem jeszcze doprowadzenie tego od granicy dziełki do domu Jak masz płytki za 120zł za metr(czyli drogie ) i inne wykonczenie w podobnym standardzie to 80 000 nie starczy na wykończenie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyłącza sobie zweryfikuj - 3000 nie jest możliwe do osiągnięcia. Samo podciągniecie prądu ze złupa do skrzynki robione przez energetyke to u mnie 2500. Do tego projekt przyłącza wodno kanalizacyjnego jakis 1000zł + podciągniecie gazu do skrzynki przez gazownie to jakies 2000zł. A potem jeszcze doprowadzenie tego od granicy dziełki do domu Jak masz płytki za 120zł za metr(czyli drogie ) i inne wykonczenie w podobnym standardzie to 80 000 nie starczy na wykończenie:)

 

To czy bede mial gaz, okaze sie w ciagu 1-2mies. Mapki projektowe wszystko mam. Woda, prad wszystko przy dzialce. Od granicy do domu 12m. Z tego co pamietam to prad placilem na innej dzialce ok 170zl za mb. Woda podobnie albo mniej. 120zl metr x 60m2 bez pokoi to 7200zl plus polozenie mysle 50zl za m2 to razem ok 10tys plus klejfuga nie wiem strzelam 1500zl. 3 pokoje panele, sam uloze. Sciany wiekszosc biale, sam maluje. Na 2 lazienki razem 8m2 licze 25tys. Kuchnia licze z agd 25000zl. Kominek, tylko dekoracyjnie i od swieta ok 5000zl. Zostaje oswietlenie, tu moze troche wyjsc, nie wiem ile. Wstepnie 65000zl. Wiec mysle ze 100tys do wprowadzenia jednak starczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy bede mial gaz, okaze sie w ciagu 1-2mies. Mapki projektowe wszystko mam. Woda, prad wszystko przy dzialce. Od granicy do domu 12m. Z tego co pamietam to prad placilem na innej dzialce ok 170zl za mb. Woda podobnie albo mniej. 120zl metr x 60m2 bez pokoi to 7200zl plus polozenie mysle 50zl za m2 to razem ok 10tys plus klejfuga nie wiem strzelam 1500zl. 3 pokoje panele, sam uloze. Sciany wiekszosc biale, sam maluje. Na 2 lazienki razem 8m2 licze 25tys. Kuchnia licze z agd 25000zl. Kominek, tylko dekoracyjnie i od swieta ok 5000zl. Zostaje oswietlenie, tu moze troche wyjsc, nie wiem ile. Wstepnie 65000zl. Wiec mysle ze 100tys do wprowadzenia jednak starczy;)

 

Za prąd płacisz ileś zł za mb, ale to nie przyłącze, tylko kabel od skrzynki do domu. Za skrzynkę (przyłącze) musisz zapłacić - w Tauron na Śląsku np. 150 zł za 1 kW mocy. Więc jeśli chcesz 10 kW to płacisz 1500 zł a potem robisz dopiero kabel do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro marzyć każdy może to i ja sobie pomarzę :)

A tak na poważnie to etap marzeń powoli się kończy - projekt kupiony - biorę się powoli za budowę.

Projekt taki http://z500.pl/projekt/724/Z273_a,powiekszona-wersja-projektu-z273-z-kotlownia-na-ekogroszek.html

 

Budżet 280 000 na gotowo do wprowadzenia się - co o tym myślicie, da radę ?

 

- działka już kupiona, więc w powyższą kwotę nie wliczam

- projekt kupiony, więc też nie wliczam

- wszystkie papiery do PNB (adaptacja, geodeta, mapki itp) też nie wliczam

 

Tak więc kwota będzie przeznaczona 280 000 na budowę, wykończenie i przyłącza. Co do projektu, budowy i zmian:

- przyłącz prądu 2000

- przyłącz gazu 2000

- przyłącz kanalizacji 1500

- woda, studnia głębinowa - 8000

- projektują się schody na poddasze, która w projekcie jest nieużytkowe, na poddaszu jedna, otwarta przestrzeń, bez łazienek, ścianek działowych, drzwi, pokoi itp, nie podnoszę ścianki kolankowej

- strop teriva zamiast drewnianego

- więźba dachowa zamiast wiązarów

- dokładam 3 lub 4 okna dachowe

- rezygnuję z kominka

- budowa beton komórkowy, dachówka

 

Budowa systemem, bardzo gospodarczym, wykończeniówkę całą zrobię we własnym zakresie.

W podanej kwocie myślę zrobić jeszcze ogrodzenie z siatki z bramą (wg moich wycen ok 12 000) i kostkę brukową (będzie jej niewiele, bo działka nie za duża i budynek blisko wjazdu bo ok 8m).

No i co wy na to ? Jak oceniacie moje założenia ?

Edytowane przez 12michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, brzmi w miarę realistycznie. Prąd mi wyszedł kapichnę drożej, gaz deko taniej. Moim zdaniem do ogarnięcia, choć może być tak, że na wykończeniówce trzeba będzie przyoszczędzić, żeby zamieszkać. Schody będą zamiast jednej z łazienek?

 

A z budową jak z przysłowiem: Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to w połowie listopada pada albo nie pada. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

To ja mam takie pytanie: czy do kwoty około 330-350tys. zmieszczę się w domu o pow. około 100m2 (nie liczę działki), w miarę prostym, parterowym, tak aby były 3 sypialnie oraz miejsce na piec z ekogroszkiem?

Myślę nad takim projektem: http://z500.pl/projekt/724/Z273_a,powiekszona-wersja-projektu-z273-z-kotlownia-na-ekogroszek.html

Lub ewentualnie czymś prostszym w konstrukcji. Wszystko byłoby robione przez firmę. Wykończenia wiadomo bez szaleństw.

Bo nie wiem czy w ogóle jest sens zaczynać, czy po prostu kupić duże mieszkanie. Wiadomo na forum czyta się różne opinie, każdy ma inne doświadczenie, na stronach często podają absurdalne koszty budowy...

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja mam takie pytanie: czy do kwoty około 330-350tys. zmieszczę się w domu o pow. około 100m2 (nie liczę działki), w miarę prostym, parterowym, tak aby były 3 sypialnie oraz miejsce na piec z ekogroszkiem?

Myślę nad takim projektem: http://z500.pl/projekt/724/Z273_a,powiekszona-wersja-projektu-z273-z-kotlownia-na-ekogroszek.html

Lub ewentualnie czymś prostszym w konstrukcji. Wszystko byłoby robione przez firmę. Wykończenia wiadomo bez szaleństw.

Bo nie wiem czy w ogóle jest sens zaczynać, czy po prostu kupić duże mieszkanie. Wiadomo na forum czyta się różne opinie, każdy ma inne doświadczenie, na stronach często podają absurdalne koszty budowy...

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

hehe zobacz sobie 3 posty wcześniej, wybrałeś ten sam projekt, o którym pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zobacz sobie 3 posty wcześniej, wybrałeś ten sam projekt, o którym pisałem

Tak widziałem, przekopałem tu większość tematów :)

U mnie metoda gospodarcza odpada. Bierzemy jeszcze dodatkowo pod uwagę jedynie poniższe projekty

 

http://z500.pl/projekt/589/Z191,funkcjonalny-parterowy-dom-z-dachem-dwuspadowym-oraz-opcja-adaptacji-poddasza/dane-ogolne.html

 

http://z500.pl/projekt/213/Z241,dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-tani-w-budowie-i-eksploatacji.html (ale mała pomieszczenie na eko)

 

http://z500.pl/projekt/228/Z261,wygodny-dom-parterowy-z-duza-kotlownia-oraz-opcja-adaptacji-poddasza-na-uzytkowe/dane-ogolne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

To ja mam takie pytanie: czy do kwoty około 330-350tys. zmieszczę się w domu o pow. około 100m2 (nie liczę działki), w miarę prostym, parterowym, tak aby były 3 sypialnie oraz miejsce na piec z ekogroszkiem?

Myślę nad takim projektem: http://z500.pl/projekt/724/Z273_a,powiekszona-wersja-projektu-z273-z-kotlownia-na-ekogroszek.html

Lub ewentualnie czymś prostszym w konstrukcji. Wszystko byłoby robione przez firmę. Wykończenia wiadomo bez szaleństw.

Bo nie wiem czy w ogóle jest sens zaczynać, czy po prostu kupić duże mieszkanie. Wiadomo na forum czyta się różne opinie, każdy ma inne doświadczenie, na stronach często podają absurdalne koszty budowy...

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Witam.

 

Uważam, że spokojnie zmieścisz się w tej kwocie i jeszcze zostanie na meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesteśmy rodzinką 2+1 i szukamy projektu domu dla siebie. Od dwóch miesięcy czytam FM bo to naprawdę kopalnia praktycznej wiedzy. Mamy budżet 300tys i w tej kwocie chcemy się zmieścić z budową i mam nadzieję, że jeszcze wystarczy na wykonczenie. Projekt, który całkiem niedawno zobaczyliśmy to ten tyle, że bez wiaty http://extradom.pl/projekt-domu-kornel-ii-z-wiata-energo-WRC2360?lustro=1

Budowę planujemy rozpocząc na wiosnę, jeśli w końcu na jakiś projekt się zdecydujemy. Napiszcie proszę co o tym sądzicie, mamy szanse z tym budżetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornel-ii-z-wiata-energo/?AreaMaxMenu=120 to jest dużo lepiej opisany ten projekt ...

http://www.archipelag.pl/files/Project/qmstu930bcpmvp/File/KornelIIIenergoPOKAZOWE.pdf widać na przekroju ... jętka pomylona z kleszczem ..

to tak jak by pomylić słup z liną ...

cóż ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Chciałam się zwrócić z prośbą o opinię do doświadczonych inwestorów. Mianowicie zamierzamy ruszyć z budową wiosną 2014 roku w miejscowości 80 tys mieszkańców w woj. dolnoślaskim. Projekt domu już zakupiony:

http://extradom.pl/projekt-domu-groszek-a-bez-garazu-SLL1019?lustro=1

Zakładamy, że poddasze ma być jak na razie jedynie strychem. Koszt ekipy budowlanej SSZ bez okien, ale z wykonaniem dachu to 32 tys. (umowa już podpisana). Wprowadziliśmy jedynie niewielkie zmiany w projekcie ( m. in. likwidacja jednego okna, wyprostowanie dużego okna w salonie, przedłużenie małej łazienki i wstawienie tam prysznica-wejście z sypialni). Ogrzewanie planujemy na paliwo stałe. Zamierzamy włozyć dużo pracy własnej (m.in. ocieplenie budynku, ocieplenie strychu, położenie płytek, paneli, malowanie, jeżeli się uda to część elektryki itp.). Proszę o opinię czy realne jest zmieszczenie się w kwocie 250-300 tys. bez umeblowania? Nie ukrywam, że mamy nadzieje na kwotę bliższą 250 tys. dlatego nie planujemy żadnych szaleństw.

Edytowane przez Groszek A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...