Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elfir szybko Ci znalazła.Ciekawie prawi tam DoCentus ale ostatni post pisał w 2009 roku więc na prv raczej się nie odezwie.Jest nieaktywny na FM.Pytasz co rozumiem przez:

...Zaskakuje natomiast środek ,który wzbudza we mnie poczucie ,że będziesz miał rosnące koszty. Mimo skromnego bez och ach .wyglądu daję się zauważyć przepych niektórych rozwiązań tu proponowanych...........

 

a to:

Witam!

Nie ma róży bez kolców a kobiety bez złości ... czy jakoś tak. Każdy projekt ma wady. Najlepiej zlecić dobremu projektantowi realizacje swoich pomysłów ale to kosztuje. UPB-133 nie jest idealny ale za to bardzo podatny na przeróbki. Można go na różne sposoby przekroić wzdłuż i w poprzek oraz wstawić wstawki. Szczególnie polecam wydłużyć dom gdy chcemy dobudować okna trójkątne, pamiętając przy tym o proporcjach bryły aby nie wyszła nam stodoła. Ja wybrałem go właśnie z powodu prostoty, łatwości przeróbki i dwóch pokoi na parterze. To były priorytety. Prostota to też niskie koszty. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

........... na co zwraca DoCentus np. bo wnętrze jest doskonałe do modernizacji własnej a co za tym idzie oszczędnej-oszczędniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczynam wykończenie środka.

Dom po obrysie zewn. 8 x 8 m, 2 kominy.

W środku:

piwnica (garaż, kotłownia, spiżarnia, pom. gospodarcze)

parter (salon, kuchnia, łazienka)

poddasze (3 małe sypialnie, łazienka, pralnia)

po podłogach około 135 m2

pow. użytkowa 80 m2

Materiały ze średniej/dobrej półki (ściany BK, okna Oknoplast 2 szyby, Velux, dachówka Roben).

 

Koszty z robocizną:

Projekt, media, papierologia - 20'000

SSO piwnica - 30'000

SSO góra, więźba, deskowanie, papa - 36'000

Okna - 10'000

Elektryka - 10'000

Tynki - 6'000

Dachówka, okna dachowe, rynny - 20'000

 

Tyle mam do tej pory zrobione, poszło 130'000 PLN. System zlecony, gospodarczy, zajęło to 2 lata, buduje rodzinna firma budowlana.

 

Dalej planuje:

Instalacje, wod-kan, CWU, CO podłogówka + 3 grzejniki, PC P-W - 40'000

Drzwi wejściowe, brama garażowa - 10'000

Ocieplenie poddasza, GK - 10'000

Schody, wylewki, gładzie - 20'000

Elewacja - 20'000

Szambo, podjazd, brama, ogrodzenie, taras - 35'000

Łazienki - 20'000

Wykończenie pod klucz - podłogi, kafelki, żyrandole, malowanie, firanki, drzwi wewn. - 40'000

Meble, kuchnia - 40'000

To tak z grubsza.

 

Razem to daje +/- 400'000 PLN za dom do wprowadzenia (z meblami, ogrodzeniem, trawnikiem itd). I uważam, że buduje tanio.

 

To gdyby się ktoś zastanawiał ile kosztuje MAŁY dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczynam wykończenie środka.

Dom po obrysie zewn. 8 x 8 m, 2 kominy.

W środku:

piwnica (garaż, kotłownia, spiżarnia, pom. gospodarcze)

parter (salon, kuchnia, łazienka)

poddasze (3 małe sypialnie, łazienka, pralnia)

po podłogach około 135 m2

pow. użytkowa 80 m2

Materiały ze średniej/dobrej półki (ściany BK, okna Oknoplast 2 szyby, Velux, dachówka Roben).

 

Koszty z robocizną:

Projekt, media, papierologia - 20'000

SSO piwnica - 30'000

SSO góra, więźba, deskowanie, papa - 36'000

Okna - 10'000

Elektryka - 10'000

Tynki - 6'000

Dachówka, okna dachowe, rynny - 20'000

 

Tyle mam do tej pory zrobione, poszło 130'000 PLN. System zlecony, gospodarczy, zajęło to 2 lata, buduje rodzinna firma budowlana.

 

Dalej planuje:

Instalacje, wod-kan, CWU, CO podłogówka + 3 grzejniki, PC P-W - 40'000

Drzwi wejściowe, brama garażowa - 10'000

Ocieplenie poddasza, GK - 10'000

Schody, wylewki, gładzie - 20'000

Elewacja - 20'000

Szambo, podjazd, brama, ogrodzenie, taras - 35'000

Łazienki - 20'000

Wykończenie pod klucz - podłogi, kafelki, żyrandole, malowanie, firanki, drzwi wewn. - 40'000

Meble, kuchnia - 40'000

To tak z grubsza.

 

Razem to daje +/- 400'000 PLN za dom do wprowadzenia (z meblami, ogrodzeniem, trawnikiem itd). I uważam, że buduje tanio.

 

To gdyby się ktoś zastanawiał ile kosztuje MAŁY dom.

 

 

Bardzo zgrabnie to zestawiłeś.Brawo.Wielki ukłon w Twą stronę.Tak lubię.Ceny-kwoty jak najbardziej do zaakceptowania bez wnikliwej analizy.Powtarzam bez wnikliwej.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Razem to daje +/- 400'000 PLN za dom do wprowadzenia (z meblami, ogrodzeniem, trawnikiem itd). I uważam, że buduje tanio.

To gdyby się ktoś zastanawiał ile kosztuje MAŁY dom.

A ja twierdzę,że budujesz bardzo drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę,że budujesz bardzo drogo.

 

A dlaczego???.Wypunktuj może gdzie byś obniżył koszta.:cool:.

Powiedziałeś i koniec???Napisałeś i finito???.Jakieś dowody na to ,że gościu przesadza.Masz???To daj swoją wyliczankę.:cool:.Nie puszczaj w eter pustych -nie potwierdzonych twierdzeń....zresztą tylko twoich.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyszekT ja też uważam że drogo.

Ja wybudowałam dużo większy dom 176 m2, piętrowy (płaski dach) w standardzie energooszczędnym, na gotowo i i wydałam na niego ok. 350 tys. Owszem dużo pracy własnej (głównie przy wykończeniówce), ale też dużo ekip zewnętrznych. Standard wykończenia średni (płytki, panele za 50 zł, meble częściowo nowe cześciowo stare). I z budowlanką ani ja ani mój mąż nie mamy nic wspólnego, wszystkiego uczyliśmy się od zera. Można zbudować tanio i dobrze, tylko trzeba poświęcić dużo czasu na przemyślany, dobry projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A dlaczego???.Wypunktuj może gdzie byś obniżył koszta.:cool:.

Powiedziałeś i koniec???Napisałeś i finito???.Jakieś dowody na to ,że gościu przesadza.Masz???To daj swoją wyliczankę.:cool:.Nie puszczaj w eter pustych -nie potwierdzonych twierdzeń....zresztą tylko twoich.

U mnie po podłogach 118m2 i pow.użytkowa też 118m2.

Ja właśnie zaczynam wykończenie środka.

Dom po obrysie zewn. 8 x 8 m, 2 kominy.

W środku:

piwnica (garaż, kotłownia, spiżarnia, pom. gospodarcze)

parter (salon, kuchnia, łazienka)

poddasze (3 małe sypialnie, łazienka, pralnia)

po podłogach około 135 m2

pow. użytkowa 80 m2

Materiały ze średniej/dobrej półki (ściany BK, okna Oknoplast 2 szyby, Velux, dachówka Roben).

 

Koszty z robocizną:

Projekt, media, papierologia - 20'000-u mnie 10tys.zł

SSO piwnica - 30'000-u mnie brak piwnicy,stan SSO z izolacją podłogi i ściany-74tys.zł,obrys domu 14x12

SSO góra, więźba, deskowanie, papa - 36'000- u mnie brak deskowania,więźba+robocizna+folia 20tys.zł

Okna - 10'000- u mnie 3 szyby-10tys.zł

Elektryka - 10'000-u mnie 5tys.zł

Tynki - 6'000- u mnie-ok

Dachówka, okna dachowe, rynny - 20'000-u mnie 18,5tys.zł,dach 230m2

 

Tyle mam do tej pory zrobione, poszło 130'000 PLN. System zlecony, gospodarczy, zajęło to 2 lata, buduje rodzinna firma budowlana.

 

Dalej planuje:

Instalacje, wod-kan, CWU, CO podłogówka + 3 grzejniki, PC P-W - 40'000-u mnie 30tys.zł

Drzwi wejściowe, brama garażowa - 10'000-u mnie 6tys.zł

Ocieplenie poddasza, GK - 10'000- u mnie ocieplany tylko strop 8tys.zł

Schody, wylewki, gładzie - 20'000- u mnie brak schodów i tylko wylewki 3tys.zł,do tynku gispowego nie potrzebne są gładzie

Elewacja - 20'000- u mnie 10tys.zł,20cm grafitu na ścianie

Szambo, podjazd, brama, ogrodzenie, taras - 35'000- u mnie bez ogrodzenia,tylko taras i podjazd 8tys.zł

Łazienki - 20'000-u mnie 8tys.zł

Wykończenie pod klucz - podłogi, kafelki, żyrandole, malowanie, firanki, drzwi wewn. - 40'000-u mnie ok.20tys.zł

Meble, kuchnia - 40'000-u mnie 10tys.zl

To tak z grubsza.

 

Razem to daje +/- 400'000 PLN za dom do wprowadzenia (z meblami, ogrodzeniem, trawnikiem itd). I uważam, że buduje tanio.

 

To gdyby się ktoś zastanawiał ile kosztuje MAŁY dom.

 

U mnie w sumie po dodaniu pierdołów razem daje ok.310tys.zł,wszystko bez ogrodzenia,

3 pełnoprawne sypialnie+salon+pralnio-suszarnia+garaż,118m2 pow.uzytkowej.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy Cię zacytować.Ale.....ale. po co jak nie rozumiesz o co Cię pytam.Facet napisał zbiorczo koszta. a Ty

 

..U mnie w sumie po dodaniu pierdołów razem daje ok.310tys.zł,wszystko bez ogrodzenia,

3 pełnoprawne sypialnie+salon+pralnio-suszarnia+garaż,118m2 pow.uzytkowej.................

Czytasz sam siebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że można by taniej ,ale ja chciałem piwnicę. Robię wino, piwo - i piwnica musi być :) Taka moja enklawa :)

 

Arturo, weź mi tylko pomóż i wytłumacz

 

Meble, kuchnia - 40'000-u mnie 10tys.zl

 

Jak kupiłeś meble do 3 sypialni, salonu, kuchni z AGD. Za 10 tyś...?

 

Ja np. chcę mieć i zmywarkę i lodówkę i meble drewniane na wymiar. Można żyć bez tego, ale ma być dobrze, a nie po dziadowsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo, weź mi tylko pomóż i wytłumacz

 

Meble, kuchnia - 40'000-u mnie 10tys.zl

 

Jak kupiłeś meble do 3 sypialni, salonu, kuchni z AGD. Za 10 tyś...?

 

Ja np. chcę mieć i zmywarkę i lodówkę i meble drewniane na wymiar. Można żyć bez tego, ale ma być dobrze, a nie po dziadowsku.

Meble kuchenne oczywiście były robione na wymiar,koszt to 5tys.zł,zdjęcia kuchni są w dzienniku.

Sprzęt w całości Whirlpool,koszt lekko ponad 4tys.zł.

Daleko kuchni do dziadowstwa...

Tu linek do posta z kuchnią:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=6012414&viewfull=1#post6012414

a tu do sprzętu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=6012743&viewfull=1#post6012743

 

Meble do sypialni były zabrane z mieszkania,do salonu z Agaty i do pokoju młodego z BRW kupiłem nowe.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, Zbyszek elementy wykończeniowe moga kosztowac drastycznie różnie.

Dlatego dla dobra wątku nie rozdrabiajcie sie na ceny mebli, bo to nie ma znaczenia. Ustalajcie tylko koszty deweloperskiego.

 

Bez cukrowania wszystko powiedziane w kilku zdaniach.Ukłon w stronę Pani moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam marzycieli u tych którzy juz swoje marzenie zrealizowali. Z grubsza prześledziłem to forum i już wiem że raczej 300tyś nam nie wystarczy.

Chcemy budowac taki projekt:

http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/2901/projekt-domu-wenus

Wiem że garaż dwustanowiskowy przesądza przekroczenie ww. kwoty, jednak jezeli w garazu nie będzie płytek , poprostu posadzka betonowa i innych pierdół to tak dużo nie powinein wynieść, jednak obecnośc garażu tak z grubsza przeglądając forum "podraża" nam inwestycje o jakieś 50tyś.

 

Dom zwęzlilismy 0 60cm. z jednej i drugiej strony przez co pow. uzytkowa zmniejszyła się do ok. 110m2 + garaż . ok 36m2.

Jaka jest wasza opinia co do kosztów pod klucz bez szaleństw, wodotrysków, pomp ciepła itp.??

Mile widziane również pomysły oszczędzające koszty budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mile widziane również pomysły oszczędzające koszty budowy.

 

Pewnie tym razem Elfir mnie skrytykuje, ale dot. 300 000,- zł i pomysłów oszczędzające koszty budowy:

- zwarty plan budynku ( prostokąt / kwadrat )

- eliminacja podcieni, tarasów, kominka, spiżarki,

- likwidacja garażu dwustanowiskowego ( lub etapowanie inwestycji )

- maksymalna likwidacja komunikacji wewnętrznej ( korytarz / holl )

- doprowadzenie PU do max 100m2

- dach dwuspadowy ( jak najbardziej ! ) z powtarzalnymi wiązarami z możliwością przejścia na drewniany prefabrykowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, - gdybyś częsciej bywał we wątkach "dom za 200-150-300 tyś", zobaczyłbyś, że te rady powtarzają się co stronę.

 

Po prostu nikomu się już ich nie chce pisać. Bo ile można w kółko o tym samym?

Jak człowiek, który szuka projektu domu ma lenia, by przejrzeć temat, to mnie też nie chce się już dla niego starać i pisać.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...