Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pani Kasia źle rozumie to co piszę.Jak dla mnie nie ma projektu indywidualnego kupionego jako gotowca.Albo jest gotowiec albo indywidualny.

 

A to to proszę wykasować:

.....Czy wg Ciebie gotowiec jakim jest np. samochód nie może spełniać pokładanych w nim oczekiwań, tylko produkcja jednostkowa?.........

 

Czy w WC musi być muszla klozetowa???.Można sobie postawić toi-toia.Będzie czyściej i bardziej zapachowo.

 

Rozmawiamy na FM o Domach a nie o mieszkaniu w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kama33

- to o ile dobrze liczę wychodzi ok.1660,-zł/m2 STAN SUROWY ZAMKNIĘTY

plus należy doliczyć koszty wykończeniówki /wnętrz / zagospodarowania terenu.

- czy możesz napisać w którym roku projekt uzyskał Pozwolenie na budowę oraz jaki masz typ ogrzewania i wentylacji obiektu ( grawitacyjna / mechaniczna ) ?

 

Pozdrawiam

 

W sierpniu minie 2 lata od rozpoczęcia budowy. Pozwolenie na budowe uzyskaliśmy kilka miesięcy wczesniej. Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe, wentylacja grawitacyjna. Nie zgodzę się z tym, że stan który mam w tej chwili i który kosztował 300 tys zł to stan surowy zamknięty. To juz zdecydowanie więcej. Do wprowadzenia się zostało dokończyć płytki w łazience, pomalowac ściany, założyc osprzęt elektryczny, rozłożyć panele(są kupione), wstawić drzwi wew (część zapłacona). Część zewnętrzna zostanie zrobiona po sprzedaży mieszkania :) Dom jest ocieplony, zostało nałozyc tynk zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu minie 2 lata od rozpoczęcia budowy. Pozwolenie na budowe uzyskaliśmy kilka miesięcy wczesniej. Ogrzewanie w całym domu jest podłogowe, wentylacja grawitacyjna. Nie zgodzę się z tym, że stan który mam w tej chwili i który kosztował 300 tys zł to stan surowy zamknięty. To juz zdecydowanie więcej. Do wprowadzenia się zostało dokończyć płytki w łazience, pomalowac ściany, założyc osprzęt elektryczny, rozłożyć panele(są kupione), wstawić drzwi wew (część zapłacona). Część zewnętrzna zostanie zrobiona po sprzedaży mieszkania :) Dom jest ocieplony, zostało nałozyc tynk zewn.

 

Bardzo Ci dziekuję za informację !

Jeśli mogę Ci coś życzyć, to zakończenia budowy i Pozwolenia na Użytkowanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z rozumieniem Ciebie przez Panią Kasię, zapytam ją w domu, ale Wojtek, który praktycznie wyłącznie pisze na forum na pewno Cię nie rozumie. Z wzajemnością, jak widzę. Niemniej, kontynuować tematu raczej nie ma sensu. Oczywiście kasować części postu też nie będę. Przykład z samochodem był celowo skrajny, dla większej czytelności, okazuje się że jeszcze było za słabo ;-)

Owszem, FM jest o budowaniu, ale są i tematy z nim "luźno" związane, jak choćby muzyka, hobby czy kulinaria, prawda? Nie widzę nic złego czy niewłaściwego w podawaniu przykładów spoza branży budowlanej.

 

Jeśli masz taką potrzebę, odpowiedz mi jeszcze coś, ale offtopa już skończmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Wyciągnąłem "pomocną dłoń"Lepiej w ignorowanych i nie czytać.Fajniej z jednej i drugiej strony.EOT.

 

Twój cytat z budowniczych:

 

.................Czy wg Ciebie gotowiec jakim jest np. samochód nie może spełniać pokładanych w nim oczekiwań, tylko produkcja jednostkowa?............................

 

i mój bardziej dosadny po Twoim:

 

.......Czy w WC musi być muszla klozetowa???.Można sobie postawić toi-toia.Będzie czyściej i bardziej zapachowo.
................

 

Wybacz poza EOT.............Wam się krowy źrebią.:wave:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim projekcie?

http://www.domenadom.pl/produkty/195/heweliusz-ps.html?mirror=1&tab=1

Oczywiście likwiduje wykusz i balkonik.

 

Tam nie widzę wykuszu.

 

To bardzo duży dom. IMHO za 300 tyś niewykonalne

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój gotowiec był dokładnie taki, jakiego szukałam. A nie było to proste, bo miałam dość specyficzne wymagania. Powiedziałabym nawet, że bardzo nietypowe.

- antresola nad salonem

- szerokość działki 20m

- oddzielnie mieszkanie na parterze (2 pokoje z kuchnią)

- garaż na dwa samochody

- 4 pokoje na górze.

Każdy z tych warunków oddzielnie nie jest problemem. Wszystkie na raz już są.

Tak, wprowadziłam kosmetyczne zmiany, ale one były rzeczywiście kosmetyczne (żadna z nich nie była zmianą istotną).

A więc to możliwe, by znaleźć gotowca odpowiadającego potrzebom, bez konieczności zmian konstrukcyjnych, nawet przy tak trudnych wymaganiach.

Mieszkam szósty rok i nie zmieniłabym niczego.

Podpisuję się Nefer pod twoim postem, bo i u mnie było podobnie. Notabene, mamy projekty z tej samej pracowni, o ile dobrze pamiętam. Co ciekawe, wielu odwiedzających mnie gości pyta, czy to był projekt indywidualny, bo na gotowca nie wygląda :) Mieszkam siódmy rok i także niczego bym nie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budokan - ja mam bardzo podobny dom do tego z twojego projektu. Mój jest troszkę dłuższy, przez co za salonem mam czwartą sypialnię. Powierzchnia całkowita mojego domu - razem z garazem takim jak u ciebie, wynosi 180 m kw. Do tej pory wydałam 300 tys zł. Jestem na etapie wykańczania. Szacuję, ze wydam jeszcze ok 15 tys, ale: nie ma w tym tarasu, podjazdu, zagospodarowania działki, ogrodzenia i co najważniejsze zadnych mebli. Kupiony mam sprzęt do kuchni, resztę rzeczy biorę z mieszkania. Dodam tylko, że buduję w biednym i co za tym idzie tanim rejonie. Ceny robocizny u mnie w porównaniu z tymi, które podawane są na tym forum są raczej niskie.

 

Dziekuje Ci serdecznie za odpowiedź. Oczywiście w cene budowy domu i wykończenia nie wchodzą wymienione przez ciebie elementy, ogrodzenie, podjazd, meble , no może taras ale to naswietla mi przynajmniej rząd kosztów. 315-320 tyś jest do przebolenia a nie jak piszą niektórzy experci 400tyś i wzwyż, a niektóre bezczelne uwagi LIDERÓW forum "taa zbudujesz się za 300tyś i na wycieczke dookoła świata pojedziesz" pozostawiam bez komentarza. # dni temu rozmawiałem z Panią która kończy swój budynek 120m2 + garaż 40m2 i leciutko może przekroczy 300tyś i wcale nie na najtańszych materiałach. oczywiscie systemem gospodarczym bez burżuazji i brania ekipy od podstaw. Sama mówiła zeby nie słuchać i nie czytac tych forumowych kaskderów co to 500-700 tyś wydali. Stac ich to nie wydają. Co prawda ma dach dwuspadowy ale za to deskowany i przykryty dachówką, takze na jedno wychodzi z moim prostym kopertowym np. krytym dobrą blachą.

Moje tereny też nie są jakoś bogate, u nas też naprawdę mozna wynegocjowac fajne ceny.

Jak się nazywa twój projekt, z chęcią bym zerknął na rzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budokan, nie złość się :) Jak widzisz wszystko zależy od tego ile pracy własnej włożysz w ten dom. Są tu na forum dzienniki ludzi, którzy budowali dom rękami własnymi, żony, brata i kolegi. Ich koszty są nieporównywalnie niższe od kosztów ludzi, którzy wynajmowali ekipy.

Pomyśl więc jakie prace możesz wykonać samodzielnie. W W-wie dobry glazurnik bierze 50 pln za metr. Nie wiem ile w Radomiu, ale 30 pln to minimum. Jeśli sam położysz płytki to sam widzisz jakie możesz mieć oszczędności. I tak możesz wycenić każdą czynność.

Średni koszt wykończenia domu (bez zewnętrza) z użyciem ekip to 2,500 - 3,000 pln za metr (w zależności od klasy użytych materiałów).

Sam musisz oszacować jakie prace potrafisz wykonać i o ile zmniejszysz w ten sposób koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własna robocizna może oznaczać znaczącą redukcję kosztów, a nie wspominałeś o tym pytając o szacunkowe koszty budowy.

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytania o kwestię poddasza (czy chcesz użytkować, czy ocieplenie będzie po stropie czy po dachu) ani czy redukcja wymiarów budynku pozwoliła zmniejszyć liczbę ścian nośnych i fundamentów pod nimi.

Swoją ocenę kosztów budowy podałam dla klasycznego systemu gospodarczego z zatrudnianiem kolejnych ekip, bo nie zaznaczyłeś na początku, że możesz włożyć pracę własną, podałeś tylko, że garaż może być z wylewką i tynkiem.

Dlaczego uważam, że ten dom ekipami trudno będzie wybudować za 2,5k/m2? Głównie dlatego, że jest to dom parterowy, a posiada ciężki strop i ścianę kolankową, w poprzek budynku zaprojektowano dwie ściany nośne - to zwiększa wydatki na stal i beton. Dach jest czterospadowy i dość wysoki, dlatego i więźby będzie sporo m3.

Na dachu będzie dużo odpadów z klasycznych arkuszy blachodachówki. Rozważasz blachę panelową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. Nie wspomniałem o pracy własnej nigdzie , nie nadaje się do tego i nie umiem. Zreszta kama33 tez nic nie mówiła o własnych czynnosciach przy budowie i wykańczaniu. Pewnie macie racje ze wszystkim odnośnie kosztów ale okolice troche ponad 300tyś myślę że są realne.

.Czy uwieżycie że ten domek zbudowano i wykończono bez mebli za 200tyś.?? Jeszcze garaż poszeżono o 1m.

http://archiportal.pl/projekt/bella2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własna robocizna może oznaczać znaczącą redukcję kosztów, a nie wspominałeś o tym pytając o szacunkowe koszty budowy.

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytania o kwestię poddasza (czy chcesz użytkować, czy ocieplenie będzie po stropie czy po dachu) ani czy redukcja wymiarów budynku pozwoliła zmniejszyć liczbę ścian nośnych i fundamentów pod nimi.

Swoją ocenę kosztów budowy podałam dla klasycznego systemu gospodarczego z zatrudnianiem kolejnych ekip, bo nie zaznaczyłeś na początku, że możesz włożyć pracę własną, podałeś tylko, że garaż może być z wylewką i tynkiem.

Dlaczego uważam, że ten dom ekipami trudno będzie wybudować za 2,5k/m2? Głównie dlatego, że jest to dom parterowy, a posiada ciężki strop i ścianę kolankową, w poprzek budynku zaprojektowano dwie ściany nośne - to zwiększa wydatki na stal i beton. Dach jest czterospadowy i dość wysoki, dlatego i więźby będzie sporo m3.

Na dachu będzie dużo odpadów z klasycznych arkuszy blachodachówki. Rozważasz blachę panelową?

 

Oczywiście poddasze nie użytkowe, ale otwarta furtka na moze przyszłosć, dach nie ocieplony, strop ocieplony styropianem (lub strop drewniany i wełna).

Napewno na dach panelówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedrogo. Ciekawe czy wszystko robiły ekipy. BO cudów nie ma :) Nie wiem jakie materiały, bo jak poszło najtaniej to słabo. Jednak potem się płaci za takie oszczędności rachunkami. Osobiście wolałabym oszczędzać na wykończeniu niż na pokryciu dachu, ścianach, ociepleniu czy oknach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. Nie wspomniałem o pracy własnej nigdzie , nie nadaje się do tego i nie umiem. Zreszta kama33 tez nic nie mówiła o własnych czynnosciach przy budowie i wykańczaniu. Pewnie macie racje ze wszystkim odnośnie kosztów ale okolice troche ponad 300tyś myślę że są realne.

.Czy uwieżycie że ten domek zbudowano i wykończono bez mebli za 200tyś.?? Jeszcze garaż poszeżono o 1m.

http://archiportal.pl/projekt/bella2/

 

Ja uwierzę, bo mój jest za 200 z umeblowaniem, ogrodzeniem i ścieżkami z kostki, ale trochę było prac we własnym zakresie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...