Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To niedrogo. Ciekawe czy wszystko robiły ekipy. BO cudów nie ma :) Nie wiem jakie materiały, bo jak poszło najtaniej to słabo. Jednak potem się płaci za takie oszczędności rachunkami. Osobiście wolałabym oszczędzać na wykończeniu niż na pokryciu dachu, ścianach, ociepleniu czy oknach.

 

Murarz do więżby dachowej 21tyś.

Krycie przyzwoita blachą 6000zł.

blacha 13tyś.+ akcesoria z rynnami stalowymi

okna nie pamiętam

ale to i tak niezle koszty.

Edytowane przez budokan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem w trakcie zamawiania i płacenia za towar. Z kosztorysu w excelu i dotychczasowych zakupów wynika mi, że za materiały na mojego szkieletowca do SSZ - dob obity wełną, z tynkiem i płykami KG w środku, okna, drzwi i dach z blachą trapezową dam jakieś 110 tysięcy. Robocizna w całości samodzielna z rodziną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budokan - ja mam projekt indywidualny, ale - tak jak pisałam - bardzo podobny do tego co pokazywałeś. Patrząc na projekt można od razu powiedzieć, ze do tanich on nie należy :) Parterówka z wielospadowym dachem o powierzchni 330 m kw, 3 kominy, kuchnia daleko od łazienki i jeszcze duży pokój dla samochodu ;) Ale jest taki jaki chcieliśmy :) Nic nie robiliśmy sami - wszystko ekipy. Teraz dopiero przecieraliśmy sciany sami, będziemy je gruntować i malować. No i sami zamierzamy kłaść panele. Zmieścilismy sie dokładnie w planowanym budżecie. Ale zanim rozpoczęliśmy budowę i udaliśmy sie po kredyt dokładnie liczyłam co ile kosztuje. Dzwoniłam po sklepach, sprawdzałam ceny na internecie, dzwoniłam po wykonawcach i sie udało oszacować:) Zaoszczędzić mozna było, ale kosztem jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co prawda ma dach dwuspadowy ale za to deskowany i przykryty dachówką, takze na jedno wychodzi z moim prostym kopertowym np. krytym dobrą blachą.

Demonizujecie koszty dachy kopertowego,który nie jest dużo droższy,jeśli wogóle jest niż dwuspadowy.

Ze znajomym kupowaliśmy więźbę i dachówkę razem,w jednych firmach,po tych samych cenach w jednym czasie.

Ja mam czterospadówkę 230m2 a on dwuspad 160m2,ja zapłaciłem za dachówkę ceramiczną z rynnami 18,5tys.zł a on 16tys.zł,więźba to koszt o 1tys.zł większy w moim przypadku także piorąc pod uwagę koszt 1m2 mój dach był nawet tańszy.

# dni temu rozmawiałem z Panią która kończy swój budynek 120m2 + garaż 40m2 i leciutko może przekroczy 300tyś i wcale nie na najtańszych materiałach. oczywiscie systemem gospodarczym bez burżuazji i brania ekipy od podstaw. Sama mówiła zeby nie słuchać i nie czytac tych forumowych kaskderów co to 500-700 tyś wydali

Pewnie że wybudujesz dom 120m2+garaż w cenie 300tys.zl ale musi być to projekt przemyślany no i oczywiście część prac we własnym zakresie,bo na tym kupę kasy można przyoszczędzić.

Gdybym się uparł i budował na normalnym terenie bez szkód górniczych to sądzę,że w 250tys.zł ze swoim domem bym się zmieścił.

Ale ja mam parterówkę,z poddaszem było by ciężko w tej kasie się zmieścić ;)

Mój koszt to 310tys.zł ze wszystkim oprócz ogrodzenia frontowego a w tym ok.20tys.zł zabezpieczeń na szkody górnicze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dzieki za odp. Nie wspomniałem o pracy własnej nigdzie , nie nadaje się do tego i nie umiem.

Zatem zapomnij o 300tys.zł a przyjmij spokojnie 400tys.zł.

Jak widać jesteś laikiem budowlanym i będziesz traktowany przez firmy jako bogaty jeleń do ciągnięcia kasy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

przymierzamy się do zakupu projektu, a ponieważ mamy małą działkę, to szukamy czegoś o małej powierzchni zabudowy i z piwnicą.

 

Czy jest realne postawienie takiego domku: http://www.archeton.pl/projekt-domu-Sonia_775_opisogolny systemem gospodarczym do stanu deweloperskiego w kwocie 300-350 tys.?

Instalacje damy radę zrobić własnym sumptem, ekipa będzie potrzebna do stanu surowego zamkniętego.

Lokalizacja - pod Gdańskiem

 

Ewentualnie co można zrobić żeby zmniejszyć koszty (likwidacja wykusza i/lub kukułki)?

 

z góry dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz marzyć o tym domku - mała podpowiedz - meble w salonie mają zaniżone wielkości. Ten salon jest piekielnie ciasny i na pewno nie wejdą takie kanapy jak na rzucie.

Ten dom ma dwie wielkie ściany nośne - IMHO trochę zaszaleli architekci z konstrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- powierzchnia budynku to około 220m2 z drogim podpiwniczeniem. Likwidacja „wykusza i/lub kukułki” nic tu nie pomoże !

- „ projekt gotowy ” na stronie ma wrysowaną kotłownie na … paliwo stałe

zachęcam do artykułu w Zawód-Architekt :

http://www.zawod-architekt.pl/download/za_37_h9c4/ZA_37.pdf

str. 097 p.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przestronności, to w sumie szukaliśmy projektu, który by oferował więcej pomieszczeń na małej powierzchni (siłą rzeczy ucierpi na tym salon - ale to nie problem). Dwie duże ściany nośne niestety ograniczają możliwość przeróbek, ale też jeśli chcielibyśmy coś zmieniać, to ewentualnie kilka przesunięć ścianek działowych.

 

Z piwnicą mam właśnie problem - o ile zwiększa ona koszty budowy domu jako całości? Z informacji, do których udało mi się dotrzeć wynika, że to ok 20-30% kosztów.

 

Co do ogrzewania, to w specyfikacji technicznej jest uwzględniony kocioł na gaz. Mamy gaz doprowadzony do granicy działki i raczej nie myślałem o innej formie ogrzewania (ponadto chciałbym wentylację mechaniczną + rekuperator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przestronności, to w sumie szukaliśmy projektu, który by oferował więcej pomieszczeń na małej powierzchni (siłą rzeczy ucierpi na tym salon - ale to nie problem). Dwie duże ściany nośne niestety ograniczają możliwość przeróbek, ale też jeśli chcielibyśmy coś zmieniać, to ewentualnie kilka przesunięć ścianek działowych.

 

Z piwnicą mam właśnie problem - o ile zwiększa ona koszty budowy domu jako całości? Z informacji, do których udało mi się dotrzeć wynika, że to ok 20-30% kosztów.

 

Co do ogrzewania, to w specyfikacji technicznej jest uwzględniony kocioł na gaz. Mamy gaz doprowadzony do granicy działki i raczej nie myślałem o innej formie ogrzewania (ponadto chciałbym wentylację mechaniczną + rekuperator).

 

- kondygnację podziemną należy traktować tak samo jak kondygnację nadziemną z zapasem na głębokie wykopy, odpowiednią konstrukcję ścian i wszystkie dane dot. posadowienia obiektu, w tym poziom wody gruntowej.

- nie jestem projektantem tego budynku !, ale przy takiej lokalizacji schodów zawsze zaistnieją tam elementy nośne.

- stropy na czymś muszą sie trzymać :)

- jeśli mamy kotłownie gazową - to jest niedopuszczalne lokalizowanie jej w piwnicach ! ( takie przepisy )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mamy kotłownie gazową - to jest niedopuszczalne lokalizowanie jej w piwnicach ! ( takie przepisy )

 

nieprawda. w piwnicy nie można lokalizować kotłowni na gaz płynny. przy gazie z gazociągu nie ma problemu.

 

przy obecnych cenach gazu, lepiej może przemyśleć grzanie prądem w nocnej taryfie. koszt energii porównywalny, koszt inwestycji znacznie niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda. w piwnicy nie można lokalizować kotłowni na gaz płynny. przy gazie z gazociągu nie ma problemu.

 

Też tak mi się wydaje - tylko pomieszczenie kotłowni musi mieć chyba 2,2m wysokości.

 

Co do ogrzewania, to kolega wprowadził się w lutym do domu w poziomkach http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach-4/m47ecd097b61e4#wycofanie-info Ma rekuperator i kupiony bufor ciepła. Piec na brykiet ale przy buforze jest też właśnie grzałka i mówi, że w zupełności daje radę (zastanawiał się przez chwilę właśnie nad grzaniem tylko prądem, ale bał się przerw w dostawie, a nie ma kominka, dlatego zamontował też piec).

 

Wracając jeszcze do kosztów - kalkulowałem wstępnie stan surowy zamknięty na ok. 250 tys. Instalacje, posadzki i tynki oraz ocieplenie na 100 tys. z hakiem (zakładając znaczący wkład pracy własnej i znajomych). Nie wliczam w to jeszcze podłóg, malowania, płytek i białego montażu.

Jeśli musiałbym doliczyć margines to jakiego rzędu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zapomnij o 300tys.zł a przyjmij spokojnie 400tys.zł.

Jak widać jesteś laikiem budowlanym i będziesz traktowany przez firmy jako bogaty jeleń do ciągnięcia kasy.

Czyli co jak sobie załóżmy płytki położę i panele i umaluje to mam liczyc 100tyś zł. taniej. To rzucam pracę w cholerę i będę budowlancem.

:cool:

Wydaje mi się że "częsc prac przeważnie tak wygląda"

Przecież nie wymuruję , wyleję stopu , pokryje dachu, zrobie elektryki i hydrauliki.

 

 

Aha jeszcze moge meble złożyć we własnym zakresie to też pewnie z 15tyś. odejdzie :-)

 

Kurcze ludzie przecież parę postów wyżej pisała Pani o kosztach domu troche wiekszego niż mój 310-315tś. WSZYSTKO EKIPAMI

Edytowane przez budokan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten cynizm ? Przeciez wiadomo że nie chodzi tylko o położenie płytek i malowanie ścian. Nikt nigdzie nie napisał że tylko te prace wykonane samemu pozwolą zaoszczędzić 100 tys. Chyba chodziło też o to że laikowi łatwiej wcisnąć droższe materiały, rozwiązania, więcej policzyć za robociznę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej kama33 pisała też:

Mieszkam w bardzo ubogim reejonie Polski, gdzie płaca na poziomie 2 tys na rękę jest dla wielu szczytem marzeń. Dlatego nie chcę publicznie pisać o kosztach, żeby niektórzy nie porwali się z motyką na słońce. Jeżeli ktoś jest zainteresowany udzielę odpowiedzi na priv.

 

Napisz do Kamy, zapytaj o jakiś przykładowy koszt (co tam chcesz - murowanie ścian, fundamenty, cieśle do więźby, dekarz) i sprawdź u siebie, czy też możesz liczyć na podobne ceny, pokazując fachmanowi wybrany projekt.

 

Koszty materiałów (chociaż kilku wybranych) sprawdziłeś? Możesz dać do wyceny na przykład okna i zobaczysz jak się to ma do kwot podanych na stronie projektu jako koszty. Wycena nie kosztuje nic i zazwyczaj firma od okien robi ją z dnia na dzień.

 

Masz swoje przekonanie, że w Twojej okolicy można za ileś wybudować i wykończyć, to zaczynaj budowanie. Jak budujesz z oszczędności i bieżących przychodów to czym ryzykujesz? Najwyżej Ci się przesunie zakończenie budowy o rok czy dwa. Jeżeli planujesz na kredyt, to bank i tak Ci powie, za ile oni uważają, że wybudujesz - też mają swoje przeliczniki na taką okoliczność.

Po co Ci opinie forumowiczów ze Śląska, Wielkopolski i innych regionów, skoro wiesz, że u Ciebie ceny są znacznie niższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli co jak sobie załóżmy płytki położę i panele i umaluje to mam liczyc 100tyś zł. taniej. To rzucam pracę w cholerę i będę budowlancem.

:cool:

Wydaje mi się że "częsc prac przeważnie tak wygląda"

Przecież nie wymuruję , wyleję stopu , pokryje dachu, zrobie elektryki i hydrauliki.

 

 

Aha jeszcze moge meble złożyć we własnym zakresie to też pewnie z 15tyś. odejdzie :-)

 

Kurcze ludzie przecież parę postów wyżej pisała Pani o kosztach domu troche wiekszego niż mój 310-315tś. WSZYSTKO EKIPAMI

Widzisz,nie masz zielonego pojęcia o kosztach budowy.

Z własnego doświadczenia i porownania ile ekipy chciały za:

WM samodzielnie to minus ok.10tys.zł

Izolacja stropu i elewacji samodzielnie to minus 15tys.zł

Kominek samodzielnie to minus 5-10tys.zł

Malowanie,panele samodzielnie to minus 10tys.zł

Sufity podwieszane samodzielnie to minus 10tys.zł

Ile się już nazbieralo ?

U Ciebie będzie jeszcze +30-50tys.zł na to,że nie masz pojęcia o budowie i kosztach i będziesz dla ekip owcą do strzyzenia bo tyle ile ci zaśpiewają tyle zaplacisz.

Spokojnie stowka się uzbiera.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,nie masz zielonego pojęcia o kosztach budowy.

Z własnego doświadczenia i porownania ile ekipy chciały za:

WM samodzielnie to minus ok.10tys.zł

Izolacja stropu i elewacji samodzielnie to minus 15tys.zł

Kominek samodzielnie to minus 5-10tys.zł

Malowanie,panele samodzielnie to minus 10tys.zł

Sufity podwieszane samodzielnie to minus 10tys.zł

Ile się już nazbieralo ?

U Ciebie będzie jeszcze +30-50tys.zł na to,że nie masz pojęcia o budowie i kosztach i będziesz dla ekip owcą do strzyzenia bo tyle ile ci zaśpiewają tyle zaplacisz.

Spokojnie stowka się uzbiera.

 

Pewnie jestem laikiem w sprawach budowy bo to pierwszy dom ,ale uwież mi ze dodatkowej "stówki" sie ze mnie nie wyciągnie. Po to tu jestem , pytam i czytam. :)

 

Apropos też mam znajomego budwolańca który buduje od podstaw. Mozna powiedzeić mój kolega. Śmieje się do niego że mnie na niego nie stać.

Ale on ile ma roboty i jakie stawki za robotę to mózg staje. Jeleni którzy chcą przepłacać ma naprawdę mnóstwo i o dziwo robi i to ludzie go biorą z pocałowaniem ręki. To u takiego fachmana można żeczywiście "stówkę " przepłacić. Sam mówi że są inni duzo tańsi i robią tak samo. On jest tak drogi że ludzie sobie biorą do serca ze musi być naprawdę zaj...sty i go biorą. W tej chwili ma ok 15 ludzi ,sam tylko jeździ z budowy na budowę "zajrzeć" i kasa niesamowita wpada. Pomysleć że z bratem 6 lat temu zaczynali od astry i przyczepki.

 

Jezeli mylisz mnie z takim łosiem , który bedzie chciał miec szpeców od wszystkiego to się mylisz. Od dłuższego czasu orientuje się w cenach różnych usług.

Oczywiscie nie zgłębię całej budowlanki i pewnie mnie cos zaskoczy . Jednak jezeli z kimś się umówię na robotę za 10tyś. czy 12tyś. myślisz że zapłacę 20tyś. bo coś wyniknie.

Ludzie zejdźcie na ziemię.

Wydaje mi się ze wielu z tych forumowych EXPERTÓW budujących swoje domy za 500-700tyś. właśnie trafiło na takiego mojego kumpla i teraz stwiają oczy , COO??? za 300tyś budowa , chyba śnisz.

Edytowane przez budokan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...