Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72

Ludzie zejdźcie na ziemię.

Wydaje mi się ze wielu z tych forumowych EXPERTÓW budujących swoje domy za 500-700tyś. właśnie trafiło na takiego mojego kumpla i teraz stwiają oczy , COO??? za 300tyś budowa , chyba śnisz.

Żebyś się nie przejechał na budowie to raczej ty zejdz na ziemię.

Budowa kosztowała mnie ze wszystkim czyli z meblami,podjazdem i tarasem 310tys.zł w tym 20tys.zł zabezpieczenia na szkody górnicze,zakres prac samodzielnych masz wyżej i ile musiałbym za to zapłacić ekipom.

Budowalem tanią robocizna z dobrych materiałów czyt.nie pod grzanie węglem.Materiały ściągane po całej Polsce bo tak taniej,ekipę do SSO miałem spod Radomia czyli 200km ode mnie za 38tys.zł,sąsiedzi płacili 50-60tys.zł za SSO.

Tynki i wylewki tylko robocizna ą materiał we własnym zakresie bo tak było taniej i przez co całość wyszła poniżej ogólnych cen jakie przewijają się przez forum.

Także powodzenia z twoim myśleniem i raczej dodaj 50tys.zł z tytułu owcy bo plywasz niemilosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żebyś się nie przejechał na budowie to raczej ty zejdz na ziemię.

Budowa kosztowała mnie ze wszystkim czyli z meblami,podjazdem i tarasem 310tys.zł w tym 20tys.zł zabezpieczenia na szkody górnicze,zakres prac samodzielnych masz wyżej i ile musiałbym za to zapłacić ekipom.

Budowalem tanią robocizna z dobrych materiałów czyt.nie pod grzanie węglem.Materiały ściągane po całej Polsce bo tak taniej,ekipę do SSO miałem spod Radomia czyli 200km ode mnie za 38tys.zł,sąsiedzi płacili 50-60tys.zł za SSO.

Tynki i wylewki tylko robocizna ą materiał we własnym zakresie bo tak było taniej i przez co całość wyszła poniżej ogólnych cen jakie przewijają się przez forum.

Także powodzenia z twoim myśleniem i raczej dodaj 50tys.zł z tytułu owcy bo plywasz niemilosiernie.

 

Z tytułu owcy?. A po czym takie wnioski wysuwasz ,po kilku wpisach na forum panie budowlańcu, expercie, szpecu?

Zostaniemy każdy przy swoim. Dzięki straszne ze chociaż zszedłes ze 100tyś. na 50tyś. to parę złoty jestem do przodu. Jeszczę pare postów i zarobie (a raczej nie przepłacę) jeszcze kilka tysiaczków. Uff dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo w kazdym fachowcu widzi naciągacza,który tylko doi naiwnego inwestora,przecież to nie jest tak,że przychodzi gość i mówi:''wybuduję za tyle i tyle,a to będzie kosztowało taką kwotę...'',firma budowlana przedstawia szczegółowy kosztorys budowlany i inwestor decyduje czy mu to odpowiada czy szuka dalej,to inwestor przedstawia swoje wybory i oczekiwania,fachowców jest dużo ale na tych rzetelnych trzeba czekać,ale warto bo potem budowa idzie bezproblemowo.

budokan - u mnie wszystko robiły firmy,dom z poddaszem o zwartej bryle 123m p.u. 320 tys. na gotowo,minęły już dwa lata jak mieszkam i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo w kazdym fachowcu widzi naciągacza,który tylko doi naiwnego inwestora,przecież to nie jest tak,że przychodzi gość i mówi:''wybuduję za tyle i tyle,a to będzie kosztowało taką kwotę...'',firma budowlana przedstawia szczegółowy kosztorys budowlany i inwestor decyduje czy mu to odpowiada czy szuka dalej,to inwestor przedstawia swoje wybory i oczekiwania,fachowców jest dużo ale na tych rzetelnych trzeba czekać,ale warto bo potem budowa idzie bezproblemowo.

budokan - u mnie wszystko robiły firmy,dom z poddaszem o zwartej bryle 123m p.u. 320 tys. na gotowo,minęły już dwa lata jak mieszkam i wszystko jest ok

 

Kolejne potwierdzenie.

Zaraz się grono Ekszpertów oburzy i pewnie napiszą że za te 320tyś. to sobie ziemiankę wykopałeś i oszalowałeś.

Naprawdę Ci nabijacze postów chyba po to są na forum tylko zeby krytykować bo pomóc i doradzić, podpowiedzieć ni chu..chu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wybudowałem jeszcze, czyli jedziemy na jednym wózku. Różnimy się podejściem. Chyba nie chciało Ci się wertować forum ani internetu bo to, czy wybudujesz za trzy stówy łatwo można oszacować jeśli się spędzi w różnych serwisach i forach trochę czasu i poczyta cierpliwie tematy i artykuły podobne do tego. A już kłótnia z kimś, kto jednak coś tam wybudował i ileś tam tematów na forum przerobił jest cokolwiek śmieszna. Fanem Artura nie jestem, ale w dość dosadnych słowach opisał realną rzeczywistość. Nie każdy budowlaniec Cię wydyma, większość po prostu zarobi na Ciebie więcej ;)

 

Spędziłem ponad pół roku na czytaniu tylko tematów podobnych do tego, od deski do deski, czasem dwa razy. Właśnie po to aby nie kłócić się od początku bo to do niczego nie prowadzi. Jeśli umiesz wyciągać wnioski z czytania niekiedy między wierszami i potrafisz dokonać syntezy wiadomości z kilku źródeł, to nawet nie będziesz musiał pytać czy dasz radę. Odpowiedź przyjdzie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budokan - dlatego na tym forum lepiej o nic nie pytać, bo zaraz grono szanownych ekspertów i najlepszych doradców zmiesza cię z błotem. Ton ich wypowiedzi jest, delikatnie mówiąc, niegrzeczny. Na tym forum jest tak, że pewna grupa ludzi koniecznie potrzebuje się dowartościować ;) Wszystko, co oni zrobili na budowie, jakie materiały zastosowali są jedynie słuszne i oczywiście najlepsze. No i najważniejsze - włożyli w to mnóstwo własnej pracy, wartej co najmniej 100 tys zł. Nie trzeba pisać, które osoby tak postepują, bo to widac po ich wypowiedziach - nierzadko wręcz obrażających innych. Dziękuję Bowees, że przytoczyła moją wcześniejszą wypowiedź. Nadal podtrzymuję, że jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć lepiej pisać na prv. Napiszę ci to samo, co większość forumowiczów, ale tonem o niebo grzeczniejszym :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Większość wypowiadajacych się tutaj jak to nazwalas "ekspertów" wybudowała juz swoje domy,posiadają dzienniki budowy skąd można się dowiedzieć jak,ile,za ile,czego,dla czego itp.

To dla inwestorów a nie dla siebie.

U ciebie narazie zero konkretów.

Wybudowalas tanio to dla dobra i wiedzy innych podziel się informacjami,nie na PW tylko na forum.

A więc:

1.stan 0,z jakich materiałów,jakie zużycie,koszt robocizny.

2.prace murarskie,ilosć zużytych i jakie materiały,koszt robocizny.

3.dach,ilość i jakie materiały,zużycie,koszt robocizny.

4.instalacje,jakie materiały,ich koszt,zużycie,robocizna

5.izolację,jakie materiały,koszt,zużycie,koszt robocizny

6.ogrzewanie,jakie,koszt instalacji

7.tynki,wylewki,koszt materiałów,jakie i koszt robocizny.

8.elewacja,jaka,cena materiałów ,koszt robocizny

9.podjazdy,tarasy,jakie materiały,ich koszt,koszt robocizny

 

Czekam na odpowiedzi bo może ja też byłem owca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wypowiadajacych się tutaj jak to nazwalas "ekspertów" wybudowała juz swoje domy,posiadają dzienniki budowy skąd można się dowiedzieć jak,ile,za ile,czego,dla czego itp.

To dla inwestorów a nie dla siebie.

U ciebie narazie zero konkretów.

Wybudowalas tanio to dla dobra i wiedzy innych podziel się informacjami,nie na PW tylko na forum.

A więc:

1.stan 0,z jakich materiałów,jakie zużycie,koszt robocizny.

2.prace murarskie,ilosć zużytych i jakie materiały,koszt robocizny.

3.dach,ilość i jakie materiały,zużycie,koszt robocizny.

4.instalacje,jakie materiały,ich koszt,zużycie,robocizna

5.izolację,jakie materiały,koszt,zużycie,koszt robocizny

6.ogrzewanie,jakie,koszt instalacji

7.tynki,wylewki,koszt materiałów,jakie i koszt robocizny.

8.elewacja,jaka,cena materiałów ,koszt robocizny

9.podjazdy,tarasy,jakie materiały,ich koszt,koszt robocizny

 

Czekam na odpowiedzi bo może ja też byłem owca...

 

Jak to mówią uderz w stół... ;) Nie doczekasz się odpowiedzi, bo to mój dom, moja budowa, moje koszty i publicznie chwalić się nie zamierzam, zwłaszcza, że nie uważam aby mój dom był tani. Przeciętny. Zresztą jest grupa, która ma dużo lepsze, ładniejsze, ekonomiczniejsze i tańsze domy :) I teraz nie jest to szyderstwo :)

A jakbyś doczytał uważnie to co pisałam, to pominąłbyś punkt 9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że największa różnica w kosztach domu to:

 

metraż domu - tego się nie oszuka, kosztuje każdy m2, m3 i to generuje cenę

 

garaż, piwnica - j.w.

 

schody - trzeba liczyć 10-15 tyś. PLN za ładne, drewniane schody od fachowca, w parterówce niepotrzebne

 

dach - mi wyszło, że dach kosztuje 300 PLN/m2 (więźba, deskowanie, papa, gwoździe, łaty, dachówka podstawowa 30 PLN/m2, dachówki skrajne, schodki dla kominiarza, okna dachowe, obróbki, wykończenie kominów, rynny, podbitka, wszystko z robocizną)

 

ogrzewanie - śmieciuch za 2 tyś. PLN vs np. pompa ciepła za 20-30 tyś. PLN

 

wykończenie - kafelki/panele z promocji 20 PLN/m2 vs. średni standard 40-60 PLN/m2 vs. drogie pokrycia 100-150 PLN/m2 (sam materiał)

 

robocizna - stanowi ze 40% ceny domu

 

Więc za 300 tyś. do wprowadzenia to albo

malutki dom <100 m2 pow. całk., wszystko ekipy, tani dach, tanie wykończenia

albo

większa swoboda ale większość prac samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ogrzewanie - śmieciuch za 2 tyś. PLN vs np. pompa ciepła za 20-30 tyś. PLN
Nie tak szybciutko i prosto z tym porownaniem. Po pierwsze do smieciucha trzeba kupić i dostawic komin czyli jest to dodatkowy koszt,do smieciucha trzeba wybudować osobne i wydzielone pomieszczenie czyli jest to koszt u biorąc te koszty pod uwagę porownanie nie wypada już tak optymistycznie w porównaniu do smieciucha a co dopiero do kotła na ekogroszek za 7-8tys.zł.

Po drugie w porównaniu nie ma vs prąd 2,5tys.zł. Gdzie prąd i pompa nie potrzebują komina czyli komina nie trzeba dokupywac i nie trzeba stawiać,do prądu i pompy nie trzeba budować osobnego i wydzielonego miejsca czyli odchodzi nam ogrom kosztów w porównaniu do smieciucha. Ale zapewne inwestorzy chcący budować bez opamiętania, tanio i liczący że ekipy im to wylicza wiedzą o tym...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budokan - dlatego na tym forum lepiej o nic nie pytać, bo zaraz grono szanownych ekspertów i najlepszych doradców zmiesza cię z błotem. Ton ich wypowiedzi jest, delikatnie mówiąc, niegrzeczny. Na tym forum jest tak, że pewna grupa ludzi koniecznie potrzebuje się dowartościować ;) Wszystko, co oni zrobili na budowie, jakie materiały zastosowali są jedynie słuszne i oczywiście najlepsze. No i najważniejsze - włożyli w to mnóstwo własnej pracy, wartej co najmniej 100 tys zł. Nie trzeba pisać, które osoby tak postepują, bo to widac po ich wypowiedziach - nierzadko wręcz obrażających innych. Dziękuję Bowees, że przytoczyła moją wcześniejszą wypowiedź. Nadal podtrzymuję, że jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć lepiej pisać na prv. Napiszę ci to samo, co większość forumowiczów, ale tonem o niebo grzeczniejszym :D

 

Tak, oni są najlepsi, wszystko wiedzący, experci na każdym polu.

Ty jesteś Jeleń, Łoś , owca, i generalnie debil na którym wykonawcy zarobia dodatkowe 100tyś.

A skad oni mieli wiedze i doswiadczenie budując pierwszy dom???? Ile "postawili chałup?

Ja nie wiem po co udzielą się na forum skoro drażnią kogoś wpisy nowicjuszy i z góry uwazają ich za kretynów?

Czy za te nabijanie postów to sie jakies nagrody dostaje? (komplet mazaków zapachowych czy plakat Shakiry?)

Może czegoś nie wiem.

 

Pisze już któraś osoba z rzedu o swoich domach podobnych do mojego czy wyglądem czy metrażem o kosztach 280-300-320 tyś. a tu klapki na oczach i dawaj goscia. Oczywiście ja zapłącę 400 za coś co on alfa i omega da 300tyś. i to zaledwie po kilku wpisach ma o tobie zdanie wyrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A skad oni mieli wiedze i doswiadczenie budując pierwszy dom???? Ile "postawili chałup?
Z forum kolego,z forum.Ale chciałem się uczyć a nie nauczać tych,którzy już zbudowali i wiedzą dokładnie co i ile. Dzięki forum np.nie mam syfu ekogroszkowego w domu i wiele innych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budokan - tak się zastanawiam w jakim celu zadałeś pytania? Chciałeś się dowiedzieć czegoś czy utwierdzić w swoich przekonaniach? Bo jeśli argumenty ludzi, którzy już wybudowali i mieszkają nie są w stanie Cię przekonać a czepiasz się słówek typu "owca" to raczej zakładam, że wiedzy stąd nie chcesz wynieść. Czyli tylko nabijasz sobie posty zarzucając takie działanie ludziom, którzy nie chcą się wymądrzać tylko doradzić. Ostudź głowę i przemyśl po co tu wchodzisz. Z doświadczenia wiem, że odpowiedź na Twoje pytania padła już setki razy, tylko trzeba mieć czas i chęci przekopać się przez ten i parę innych serwisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Pisze już któraś osoba z rzedu o swoich domach podobnych do mojego czy wyglądem czy metrażem o kosztach 280-300-320 tyś. a tu klapki na oczach i dawaj goscia. Oczywiście ja zapłącę 400 za coś co on alfa i omega da 300tyś. i to zaledwie po kilku wpisach ma o tobie zdanie wyrobione.

To jest proste do oszacowania.

Wbrew pozorom koszty robocizny są na podobnym poziomie w całej Polsce,oczywiście oprócz skrajnych przypadków gdy weźmie się do budowy chłopaków spod budki z piwem lub dużą firmę deweloperską.

Na tej podstawie dosyć dokładnie można określić koszt budowy domu i nie wiem czemu jeszcze do tej pory tego nie zrobiłeś tylko atakujesz za to,że ktoś pisze prawdę.

Nie ma siły,że jeśli ktoś wybudował identyczny dom za 100tys.zł mniej niż sąsiad to albo mnóstwo rzeczy wykonał we własnym zakresie a sąsiad budował z firmą od A-Z albo jeśli obaj budowali firmami to ten,który zapłacił mniej wybudował dom o znacznie niższym standarcie energetycznym ze słabszych materiałów.

Przecież logicznym jest,że ściana z 20cm styropianu będzie droższa niż ta na której położone jest 10cm ale robocizna będzie identyczna.

Podobnie izolacja podłogi,stropu czy dachu ,robocizna będzie taka sama ale podłoga,dach,strop nie będzie wykonany w tej samej cenie przy różnych izolacjach.

Same parametry izolacji też są ważne,20cm styropian z wyższą lambdą będzie tańszy niż 20cm z niższą lambdą,ale po pyszczeniu jakie uskuteczniasz zakładam,że to wiesz i ekipa Cię na tym nie wydoi oferując 20cm styropianu za cenę tego z niższą bo sąsiad dał się tak nabrać,tobie to nie grozi bo wiesz lepiej...

Spotkałem się także na forum,że sposób położenia styropianu na ścianie u niektórych jest zróżnicowany cenowo przy tej samej ekipie co jest ewidentną bzdurą i naciąganiem inwestora,to także sądzę,że wiesz jak się tak rzucasz.

Podobne knify są z innymi rzeczami typu instalacje,elewacje,same murowanie,tynki itp.

Teraz wiesz skąd mogą się brać dodatkowe koszty "owcy" jak się nie ma pojęcia o tych knifach ?

 

Dlatego też chciałem znać koszt budowy kama33 wg punktów jakie zapodałem bo tutaj materiały odgrywają dużą rolę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 - tak w skrócie: dom na ławach fundamentowych, ściana fundamentowa z bloczków betonowych - sama ją malowałam dysperbitem, 10 cm styroduru. Ściany z thermoporu 30 p+W (Leier - bliskość fabryki dała niska cenę), ocieplone 15 cm termooorganika termonium, na podłodze też 15 cm styropianu, na stropie 20 cm wełny. Dach o pow 330 m kw, dachówka betonowa Braas, kominy Leier. Strop betonowy (poddasze może się przyda dzieciom ;) ) Okna trzyszybowe - U całego okna między 0,8 a 0,94. Ogrzewanie gazowe - piec vaillant ecotec plus, podłogówka po całości. Wykończenie - panele, płytki w granicach 40-50 zł/m kw ( w spiżarce i kotłowni zaszalałam - 16 zł/mkw :D ).

A tak na marginesie to Arturo powinieneś chyba wiedzieć, że napisać mozna rózne rzeczy, nawet w bardzo "solidnym" dzienniku budowy. Niektórzy baaardzo mijają sie z prawdą,czasami w róznych postach podajac inne informacje - takze odnosnie kosztów. Dlatego uważam, ze pisanie o kosztach nie jest dobre. Najlepiej samemu sprobować oszacować wydatki oczywiscie dokładając spory margines błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wypowiadajacych się tutaj jak to nazwalas "ekspertów" wybudowała juz swoje domy,posiadają dzienniki budowy skąd można się dowiedzieć jak,ile,za ile,czego,dla czego itp.

To dla inwestorów a nie dla siebie.

U ciebie narazie zero konkretów.

Wybudowalas tanio to dla dobra i wiedzy innych podziel się informacjami,nie na PW tylko na forum.

A więc:

1.stan 0,z jakich materiałów,jakie zużycie,koszt robocizny.

2.prace murarskie,ilosć zużytych i jakie materiały,koszt robocizny.

3.dach,ilość i jakie materiały,zużycie,koszt robocizny.

4.instalacje,jakie materiały,ich koszt,zużycie,robocizna

5.izolację,jakie materiały,koszt,zużycie,koszt robocizny

6.ogrzewanie,jakie,koszt instalacji

7.tynki,wylewki,koszt materiałów,jakie i koszt robocizny.

8.elewacja,jaka,cena materiałów ,koszt robocizny

9.podjazdy,tarasy,jakie materiały,ich koszt,koszt robocizny

 

Czekam na odpowiedzi bo może ja też byłem owca...

 

Chciałoby się jakoś skutecznie odpowiedzieć bez niepotrzebnej nowej jak twoja już istnieje ta oczywiście twórcza ideologia,którą jak dla mnie pokątnie uprawiasz.Twoje stanowcze "Czekam" komu jest dedykowane???.Tym ,których zrobiono w "bambuko" w czasie budowania???Napisałeś swoje zestawienie kosztów ,które nie rozumiem czemu lub komu ma służyć.Wypada przy tym zapytać właśnie, ile z budżetu poszło ci kasy???Ile miałeś własnej???.Na ile musiałeś się skredytować ???.Potem prędziutko podstawić do twego wzoru z ujęciem zapomnianych punktów.............

 

.

A jeszcze,koszt wykonczenia czyli kafle,panele,parkiet,meble kuchenne,sprzęt do kuchni,wyposażenie łazienki itp.

 

i inwestor zresztą przyszły ,sika z radości po nogach.

 

Ale ja mam parterówkę,z poddaszem było by ciężko w tej kasie się zmieścić http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wink-2.gif

Mój koszt to 310tys.zł ze wszystkim oprócz ogrodzenia frontowego a w tym ok.20tys.zł zabezpieczeń na szkody górnicze.

 

To ile trzeba dodać do tej twojej wyliczanki za to o czym zapomniałeś wypunktować w poprzedzającym poście???

 

Chyba ,że jak ta osobowość.....:

.Nie doczekasz się odpowiedzi, bo to mój dom, moja budowa, moje koszty i publicznie chwalić się nie zamierzam, zwłaszcza, że nie uważam aby mój dom był tani. Przeciętny. Zresztą jest grupa, która ma dużo lepsze, ładniejsze, ekonomiczniejsze i tańsze domy http://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif I teraz nie jest to szyderstwo http://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif .........

 

Nie odpowiesz albo wręcz przeciwnie "dasz pole"przyszłemu inwestorowi i rozwiniesz swoje dotychczasowe łączone ideologie.To nie jest zaczepka z mojej strony tylko jak cie czytam to dochodzę do wniosku ,że ty tak naprawdę nie wiesz komu to dedykujesz.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chciałoby się jakoś skutecznie odpowiedzieć bez niepotrzebnej nowej jak twoja już istnieje ta oczywiście twórcza ideologia,którą jak dla mnie pokątnie uprawiasz.Twoje stanowcze "Czekam" komu jest dedykowane???.Tym ,których zrobiono w "bambuko" w czasie budowania???Napisałeś swoje zestawienie kosztów ,które nie rozumiem czemu lub komu ma służyć.Wypada przy tym zapytać właśnie, ile z budżetu poszło ci kasy???Ile miałeś własnej???.Na ile musiałeś się skredytować ???.Potem prędziutko podstawić do twego wzoru z ujęciem zapomnianych punktów.............

 

.

 

i inwestor zresztą przyszły ,sika z radości po nogach.

 

 

 

To ile trzeba dodać do tej twojej wyliczanki za to o czym zapomniałeś wypunktować w poprzedzającym poście???

 

Chyba ,że jak ta osobowość.....:

 

 

Nie odpowiesz albo wręcz przeciwnie "dasz pole"przyszłemu inwestorowi i rozwiniesz swoje dotychczasowe łączone ideologie.To nie jest zaczepka z mojej strony tylko jak cie czytam to dochodzę do wniosku ,że ty tak naprawdę nie wiesz komu to dedykujesz.

Ci,którzy będą chcieli to skorzystają.

Ci którzy nie mają zbytnio pojęcia o kosztach,sposobach budowy i "knifach" budowlańcow również.

Sam przed budową byłem zielony i właśnie dzięki forum,dzięki takim postom uniknalem większości wpadek i wprowadziłem sporo zmian obnizajacych koszty a wpływających na komfort życia w przyszłym domu.

A kredyt na 100% i do emerytury i dlatego miało być tanio,komfortowo i poprawnie a nie dopiero w trzecim domu bo nie zamierzam się do końca życia wyprowadzać.

 

Ogrodzenie frontowe sądzę,że wyjdzie max.3tys.zł.

W ramach wolnego czasu podmurowke zrobie własnoręcznie z pomocą teścia z bloczków jakie mi zostały po budowie,obrzucę to tynkiem mozaikowym w kolorze grafitowym a przesla będą wykonane z desek pyknięte farbą w czarnym lub grafitowym kolorze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam czasem wrażenie, że osoby z duża ilością postów, które już wybudowały "pozjadały" wszystkie rozumy i innych uważają za idiotów. Riposty niekiedy są wręcz chamskie. Bo czasem udało by się komuś wybudować taniej, albo nie daj Boże LEPIEJ od EKSPERTA.

Cóż, niestety to jest POLSKA mentalność, każdy obcy to wróg, bogatszy to złodziej, a ten kto pyta, bo nie wie to głupek.

Myślałem, że mamy sobie pomagać konstruktywnymi uwagami i radami, a nie strzelać sobie jadem po oczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo czasem udało by się komuś wybudować taniej, albo nie daj Boże LEPIEJ od EKSPERTA.

Cóż, niestety to jest POLSKA mentalność, każdy obcy to wróg, bogatszy to złodziej, a ten kto pyta, bo nie wie to głupek.

Poniżej masz link do domku do 200tys.zl:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok-200-tys-jest-sens-marzy%C4%87/page269

tam "eksperci" zwracają uwagę,dzielą się wiedzą,po swoim doświadczeniu pobudowlanym,na czym zaoszczędzić i co można zrobić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...