Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie, nie o że się nie chciało, ba nawet parę dzienników już za mną, min. dziennik REWO, "Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2 " No i pierwszy dziennik od którego jakieś pół roku temu zaczęłam: "Bursztyn" energooszczędnie i mam nadzieję tanio :)"

 

Mam po prostu obawy czy stać nas na taki luksus, nie tyle ja je mam, co męża przekonać będzie trudniej.

Zastanawia mnie jedna kwestia, czy jest możliwość zrobienia mixa tzn jak kable okażą się zbyt drogie to dokupujemy piec i mamy alternatywę,

domyślam się że dużo taniej o tym pomyśleć na początku niż później kuć w ścianach..

No i pozytywne dzienniki wybrałaś do studiowania ;)

Mylisz pojęcia,ogrzewanie prądem to nie tylko kable,ja nie jestem ich zwolennikiem właśnie przez to,że nie ma żadnej alternatywy do podłączenia innego źródła ciepła.

Ogrzewanie prądem to także wodna podłogówka grzana kociołkiem elektrycznym za ok.2,5tys.zł i w tym przypadku nie ma problemu przesiąść się na dowolne źródło ciepła tylko odradzam ponownie przejścia na ekogroszek ponieważ mija się to z sensem i jest to drogie rozwiązanie tym bardziej dla tak małego domu,gdyż trzeba dodatkowo wybudować osobne pomieszczenie na kocioł tzw.kotłownię no i postawić komin a to są spore koszty i duża ilośc straconego miejsca gdzie w małym domu każdy m2 na wagę złota ;)

Jeśli prąd nie zagra to można przesiąść się na pompę ciepła np.p-w,koszt dzisiaj takiej pompy do Waszego domu to ok.15-20tys.zł czyli tyle ile kocioł+komin i bez konieczności wybudowania dodatkowego pomieszczenia na kocioł czyli powstaje automatycznie mniejszy i tańszy dom.

 

No właśnie, ja tylko wspomniałam o takiej możliwości i już życia nie miałam, ojciec popukał się w czoło, mąż nie wierzy że rachunki to około 3 tys rocznie, reszcie strach opowiadać... a nie ukrywam że to byłoby najłatwiejsze i najwygodniejsze rozwiązanie.

Zapraszam w takim razie męża do mnie albo do rewo,fotohobby jeszcze nie mieszka :)

Od 16.09.2013 do teraz na ogrzewanie zużyłem 1900kWh co przy 0,55zł/kWh daje 1045zł za ogrzewanie :)

Liczniki zużycia do wglądu

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogrzewanie prądem to także wodna podłogówka grzana kociołkiem elektrycznym za ok.2,5tys.zł i w tym przypadku nie ma problemu przesiąść się na dowolne źródło ciepła tylko odradzam ponownie przejścia na ekogroszek ponieważ mija się to z sensem i jest to drogie rozwiązanie tym bardziej dla tak małego domu,gdyż trzeba dodatkowo wybudować osobne pomieszczenie na kocioł tzw.kotłownię no i postawić komin a to są spore koszty i duża ilośc straconego miejsca gdzie w małym domu każdy m2 na wagę złota ;)

Jeśli prąd nie zagra to można przesiąść się na pompę ciepła np.p-w,koszt dzisiaj takiej pompy do Waszego domu to ok.15tys.zł czyli tyle ile kocioł+komin i bez konieczności wybudowania dodatkowego pomieszczenia na kocioł czyli powstaje automatycznie mniejszy i tańszy dom.

 

To już zaczynam czytać Twój dziennik, kocioł za 2,5 tys który grzeje podłogówkę skojarzył mi się z bojlerem do grzania wody... trzeba coś więcej się o tym dowiedzieć. ..

Masz jeszcze jakieś sprawdzone linki dot. tego rozwiązania?

 

Już teraz dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To już zaczynam czytać Twój dziennik, kocioł za 2,5 tys który grzeje podłogówkę skojarzył mi się z bojlerem do grzania wody... trzeba coś więcej się o tym dowiedzieć. ..

Masz jeszcze jakieś sprawdzone linki dot. tego rozwiązania?

Chłopaki na wątku elektrycznym grzeją w ten sposób(pyton,budowlany_laik,brygadaRR i inni)musiałabyś poczytać ich watek,mój zresztą też bo stamtąd się wywodzę ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!/page817

 

A co do kociołka elektrycznego to znam dwie firmy Kospel i Elterm a jest to coś takiego:

http://allegro.pl/elterm-major-aszn-9kw-kociol-wodny-elektryczny-gda-i4501989755.html

Podpina się go bezpośrednio do podłogówki/

 

Tylko ja grzeję pompą,żebyś mojego zużycia nie podciągała pod grzanie prądem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grzać będę 123 m2 wodną podłogówką z grzałką w niewielkim buforze (200 L) oraz CWU bojlerem elektrycznym. grzane wszystko ma być w taniej taryfie. dołożyłem do izolacji, okien i wentylacji. cena za cały system CO (razem z podłogówką, pompą obiegową, zaworem mieszającym i sterownikami) to w moim przypadku niecałe 9000 zł + robocizna (przy podłogówce można sporo zrobić we własnym zakresie). zawsze można do tego podłączyć pompę ciepła, ale w tej chwili mam inne wydatki ;)

 

dobrze jest zwrócić uwagę na eliminację mostków termicznych, samo ocieplenie to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój maż wychował się w domu z piecem na miał i do ostatniej chwili kombinował jak ten piec wstawić, dobudować kotłownię, zrobić piwnicę. Dziś cieszy się, że nie dałam się przekonać do pieca na paliwo stałe. Teraz mąz narzeka na sąsiadów palących weglem.

 

A prad i tak będziecie musieli mieć - bo czym będziecie garzać ciepłą wodę latem?

 

Więc zamiast pieca i bojlera na prąd może jednak pompa ciepła? Działa cały rok, jest bezobsługowa, można wyjechać na zimowisko i nie martwić się czy podajnik się nie zapchał, czy sadze w kominie się nie zapaliły.

Do tego kominek do dogrzewania w okresach przejściowych lub w czasie silnych mrozów, kiedy boicie się, że prąd za drogo wyjdzie.

 

Swoją drogą - gdybyś widziała filtry od rekuperacji po jednym sezonie w okolicy gdzie są piece, nigdy w życiu byś takim powietrzem nie chciała oddychać bez filtracji. Sam pył, który trafia wprost do płuc.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grzać będę 123 m2 wodną podłogówką z grzałką w niewielkim buforze (200 L) oraz CWU bojlerem elektrycznym. grzane wszystko ma być w taniej taryfie. dołożyłem do izolacji, okien i wentylacji. cena za cały system CO (razem z podłogówką, pompą obiegową, zaworem mieszającym i sterownikami) to w moim przypadku niecałe 9000 zł + robocizna (przy podłogówce można sporo zrobić we własnym zakresie). zawsze można do tego podłączyć pompę ciepła, ale w tej chwili mam inne wydatki ;)

 

dobrze jest zwrócić uwagę na eliminację mostków termicznych, samo ocieplenie to nie wszystko.

 

Kolejny ciekawy dziennik, oj będzie czytania na kilka tygodni ;)

Pobieżnie spojrzałam na możliwości na na razie podłogówka wodna najbardziej mnie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie :)

 

- DGP powoduje cyrkulację kurzu, który osiada w kanałach latem

- słaby ciąg w źle wykonanym lub zaprojektowanym kominie będzie powodować wydobywanie się dymu przez wszystkie szczeliny

- palenie mokrym drewnem czy nieumiejętne rozpalanie też może spowodować nadymienie w pokoju

 

Jednoczesnie - kominek nie powinen być głownym źródłem ciepła a jedynie wspomagającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie wątek dot. ogrzewania prądem

"http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!/page1145"

.. i chyba nici z tego.. jest tak przepełniony agresją, złośliwością i chamstwem że chyba nie da się wyłuskać sensownych odpowiedzi. Kominka małego nie chciałam właśnie ze względu na "bałagan" w domu, teraz zaczynam się wahać. Na pewno wszędzie chcę podłogówkę.

Z moim wstępnym kosztorysem chyba stworzę nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brysia - niestety dział ogrzewanie opanowany jest przez zwalczająca się nawzajem konkurencję, stąd taki a nie inny poziom.

Piszą najczęściej lokalni wytwórcy szukający sobie klientów. Poważni, duzi producenci na forum nie pisują, bo klienta szukają w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir masz rację, lecę teraz po dziennikach, Twój już kiedyś zaczęłam czytać, dziś skończyłam, niezła skarbnica wiedzy ;)

Dalej mam mętlik w głowie co do sposobu ogrzewania. Mamy mało czasu na decyzję, czekamy teraz na warunki zabudowy, jeszcze jakieś 3 miesiące, jak już nam potwierdzą że tam można stawiać dom to mamy zamiar kupić tą działkę i od tego momentu - chyba listopad mamy 4-5 miesięcy na rozpoczęcie prac.

Tyleż dobrze że wiem jaki dom chcę - tzn ile i jaka wielkość pomieszczeń... ale co z tego skoro na tym moja pewność się kończy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jeszcze projektu, a tu może być właśnie odpowiedź na to czym grzać.

Napisałaś, że wiesz, co chcesz.

110 m2 może być 150-160 m2 całkowitej, ale może i 120-130 m2 całkowitej.

 

Skoro planujesz płaski dach (WZ to przewiduje? Sa jakieś domy z płaskim dachem w okolicy?) to stawiasz na nowoczesną bryłę. Nie uważasz, że czarny dym z komina nad takim budynkiem będzie wyglądał dziwnie? :D

 

Widziałaś ten projekt?

http://www.futuradom.pl/projektydomowzpoddaszem/dom_parterowy_house_05.html

 

Zobacz jaki jest plastyczny:

http://images67.fotosik.pl/115/0c143f49bed929b3gen.jpg

 

Ma stosunkowo zwartą bryłę i powierzchnię.

W przypadku czystych źródeł energii pom. z piecem może też być pom. gospodarczym, pralnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze ktoś ma jakieś sugestie do moich założeń finansowych?

 

Założenie pokrecone z poplątanym. Niby pytasz o stan dewloperski a potem jedziesz z kaflami i urządzeniami. To co własciwie to ma być ?

 

Witajcie!

koszty papierologi 20 tys?: (5 tys projekt - mam umówionego archit., 6 tys przyłącza woda + prąd?, wnioski/pisma do urzędów 1tys, badanie geologiczne 1,1tys, geolog -800 zł, koszt kredytu 11 tys )

 

 

czym się rózni badanie gologiczne od geologa że masz 2 pozycje ?

projekt przyłaczy 6 tyś ? - drogo

 

co mają koszty kredytu do papierów typu projekt ? Zresztą kwota 11 tyś ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jeszcze projektu, a tu może być właśnie odpowiedź na to czym grzać.

Napisałaś, że wiesz, co chcesz.

110 m2 może być 150-160 m2 całkowitej, ale może i 120-130 m2 całkowitej.

 

Skoro planujesz płaski dach (WZ to przewiduje? Sa jakieś domy z płaskim dachem w okolicy?) to stawiasz na nowoczesną bryłę. Nie uważasz, że czarny dym z komina nad takim budynkiem będzie wyglądał dziwnie? :D

 

Dokładnie nie mam projektu - nie znalazłam nic sensownego i umówieni jesteśmy na projekt indywidualny.

Niby można byłoby już zacząć coś działać z projektem - jednak dopóki nie dostanę warunków zabudowy to działki nie kupię, jak nie kupię to nie robię mapki do celów projektowych, jak tego nie ma to i architekt niewiele zdziała :(

 

Warunki zabudowy na działkach sąsiednich pozwalają na wiele - są domy z poddaszem użytk., domy z lat 60 tzw kostki z dachami prostymi, baa nawet jest nowy dom z bali w stylu góralskim, więc mam nadzieję że jeśli pozwolą na tej działce budować to nie powinno być większych wymogów.

 

Projekt który pokazałaś całkiem przyjemny, konwencja 3 pokoi obok siebie podoba mi się, usunęłabym tylko drugie wc i dołożyłabym jeszcze pomieszczenie gospodarcze- schowków nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...