Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj niktspecjalny - ale kombinujesz by wypaczyć moje słowa tylko dlatego, że masz focha na mnie. Ja tam nie krytykowałam twoich potraw. :)

 

Dom z garażem - trzeba robić izolacje między domem a garażem.

 

A skoro trzeba robić, to najlepiej bez mostków i jak najbardziej skuteczną, bez pozbawiania się wygody łączenia domu z garażem

 

A żeby wykluczyć mostki (i przy okazji obniżyć koszty budowy) najlepiej garaż dostawić do bryły dobrze opatulonego izolacją budynku a nie wbudowywać w budynek.

Wówczas się ma dwa w jednym - wygoda połączenia domu z garażem i brak mostków.

 

 

Nie wiem o jakie monstrum ci chodzi, bo ja nie mam garażu w swoim domu. A wklejony projekt był przykładem garażu dostawianego do bryły a nie przykładem piękna architektury. Niestety twój domek do portalu architred też się nie załapuje, pomimo twojej dumy z niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny - nadal nie wiem o co ci chodzi?

 

Ja nie piszę o garażu ogrzewanym, bo to nie dotyczy budowy ekonomicznej (domy do 300 tyś) tylko domów z wyższej półki. Za luksus się płaci. W tym przypadku luksusu podgrzewania sobie garażu, którego nie jest się skutecznie ocieplić (brama garażowa). Ale jak kogoś stac na luksusy, to nie musi posiłkować się wątkiem "dom za 300 tyś".

Dom z tego watku musi byc tani w budowie. A garaż można wybudowac taniej, kiedy nie jest związany konstrukcyjnie z budynkiem, tylko dostawiony (lżejsza konstrukcja, fundament, dach). Na dodatek garaż, jako, że nie jest podstawowym elementem niezebędnym do życia, można dobudowac sobie później, kiedy okaże się, że zgromadzone fundusze na to pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowaliśmy z balkonów i wykuszy ale z garażu będzie nam ciężko - mam świadomość tego że do ogrzewania będę musiał dorzucić ale myślę że zmniejszenie kosztów budowy przez zbicie bryły w "stodołę" 14 na 10 zrekompensuje mi to znacznie :) A co myślicie o reszcie projektu ?

 

 

Nikt tu nie pisze o rezygnacji z garażu tylko o zmianie jego konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny - nadal nie wiem o co ci chodzi?

 

Ja nie piszę o garażu ogrzewanym, bo to nie dotyczy budowy ekonomicznej (domy do 300 tyś) tylko domów z wyższej półki. Za luksus się płaci. W tym przypadku luksusu podgrzewania sobie garażu, którego nie jest się skutecznie ocieplić (brama garażowa). Ale jak kogoś stac na luksusy, to nie musi posiłkować się wątkiem "dom za 300 tyś".

Dom z tego watku musi byc tani w budowie. A garaż można wybudowac taniej, kiedy nie jest związany konstrukcyjnie z budynkiem, tylko dostawiony (lżejsza konstrukcja, fundament, dach). Na dodatek garaż, jako, że nie jest podstawowym elementem niezebędnym do życia, można dobudowac sobie później, kiedy okaże się, że zgromadzone fundusze na to pozwalają.

 

nie kumam tego watku. ja buduje ten dom http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_dominik_z_garazem.htm tylko powiekszylem, pomieszczenie nr 6 jest o 2m dluzsze, i wyszlo ze mam razem z garazem 176m2, i dodatkowo dobudowalem w kuchni jeszcze jeden komin bo w projekcie nie bylo. jestem juz na ukonczeniu i wychodzi mi ze do zamieszkania bedzie kosztowal ok 330tys, to wychodzi za metr niecale 1900zł. nie wiem skad sie bierze srednie 2500zł o ktorych ciagle sie tu pisze. i wcale nie oszczedzam na budowie, sam dach pociagnal 80tys. juz licze z kominkeim ktory kosztowal 17, i parkietem w calym domu co szarpnie 20. takze uwazam ze z palcem w nosie mozna wybudowac za 300, a prosty dom za 250. z prac które zrobilem sam z tata to, elektryka, ociepleniezew plus klej i siatka, ocieplenie sufitu i plyty gk. reszta zlecona wykonawcom zewnetrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. W mojej wsi rolnicy to dzisiaj prawdziwi biznesmeni. Mają i na ciągnik z pół miliona, siewnik sterowany komputerem za sto tys. i na drewutnię. Niktuś, o czym ty piszesz? Ludzie masowo wyjeżdżają za granicę i widzą jak się mieszka i jak się należy budować. Przedtem widzieli tylko domy budowane z materiałów pozyskanych okazjonalnie o architekturze przypominającej tylko drobinę tę przedwojenną. Tylko co to ma wszystko wspólnego z tematem garażu wyglądającego na taki w bryle domu, a tak na prawdę zupełnie z nim niepowiązanego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny - tam nikt nie pisał o domu marzeń, chyba, że posiadanie jakiegokolwiek domu jest marzeniem do spełnienia za 250 tyś.

W domu marzeń miałabym oranżerię :)

 

Mogę sobie wyjeżdzać za granicę tyle ile chcę, ale jak na razie w Pl nikt nie jest skłonny zapłacić mi tyle za pracę ile płaci się w Niemczech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym ty piszesz i po co.My tu na garaże z Elfir walczymy.:).Po juhasa ci ta zagranica tam tez garaże obok.Po co to wklepujesz tu w wątek.:)

 

Elfir właśnie ci to wyjaśniła. Trzymaj się tematu, a nie tradycyjnie wplatasz idee ze swojej budowy i rozmydlasz wątek jakimiś drewutniami i oborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam kolegów,

 

czytam i czytam, jedne posty dają nadzieję, inne rozwiewają. Może ktoś rozważy moją opcję. Czy jest szansa, aby zmieścić się w 300.000 zł z domem:

 

- mam już działkę

 

- założenie około 110m2

 

- ogrzewanie węglowe lub podczerwienią (pierwsze wydaje się tańsze, ale mam dojście do grzejników na podczerwień)

 

- potrzebuję 2 pokojów (dziecięcy + sypialnia)

 

- potrzebuję dodatkowy pokój na swoje biuro (około 12-16m2)

 

- piętrowy czy parterówka (dla mnie obojętne, z racji biura lepiej chyba parterówka. Czy wydatek na dachu kosztem piętra jest proporcjonalny?)

 

- garaż nie musi być w budynku (zadowoli mnie ocieplony blaszak > 2 auta)

 

- wykończenia jak malowanie, panele wykonam samodzielnie (być może i ściany gipsowe)

 

Jest jeszcze taka rzecz. Obecnie mieszkam w wykończonym mieszkaniu 100m2 w którym praktycznie wszystko jest idealne > parapety, kontakty systemowe, umywalki, geberit, głupi guzik do geberitu, drzwi 100 i super wykafelkowana łazienka. Teoretycznie to wszystko mógłbym wykorzystać, pytanie co można, co ma sens . Zawsze to jakaś oszczędność.

 

Mam dojście do dobrych cen paneli podłogowych, okien, drzwi, mebli kuchennych na wymiar, wykonawców wnętrz, firmy budującej pod klucz - projektuje strony, grafikę reklamową i są to moi stali Klienci.

 

I teraz pytanie czy wymieszczę się w 300.000zł z takimi założeniami - z pełnym wykończeniem?

Czy Wasze odniesienia do 300.000 to z uwzględnieniem łazienki, kuchni na wymiar, schodów itd?

 

Będę wdzięczny z apomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parterówka bez węgla i na starcie oszczędzasz schody, powierzchnię na komunikację, komin, powierzchnię pod kotłownię.

Wydatkujesz tylko na wiekszy dach i fundament.

 

Pod klucz to nikt nie oszacuje, zbyt indywidualne sa gusta i standardy wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio firmy chcą za stan deweloperski 1,8-2,5 tys/m2.

Jak ja się dowiadywałem i wysyłałem zapytania ale ja chce dom 50-60m2 :D, na Z11 projekt dostałem ofertę 115 tys netto+8%vat czyli wychodzi tak 2300-2500 za m2, jedna firma by to budowała ale przy większym budynku cena m2 spada jeżeli jest to też prosty projekt.

Aczkolwiek to tez zależy od regionu, najlepiej wysłać zapytania do lokalnych firm z projektem. Mnie się wydaje że taniej wyjdzie rozbić budowę na poszczególne ekipy które sam wybierasz do różnych prac ale kosztem twojego czasu i zajmowania się budową. Jak nie masz czasu to bierzesz jedną firmę do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parterówka bez węgla i na starcie oszczędzasz schody, powierzchnię na komunikację, komin, powierzchnię pod kotłownię.

Wydatkujesz tylko na wiekszy dach i fundament.

 

Pod klucz to nikt nie oszacuje, zbyt indywidualne są gusta i standardy wykończenia.

 

Ciekawi mnie jaka jest oszczędność właśnie na piecu, instalacji w miedzi, kominie, kotłowni i opale jeśli zastosowałbym w całym domu ogrzewanie podczerwienią. Od zeszłej zimy w najzimniejszym pokoju (stary pustak, nieocieplony) mam zamontowany grzejnik marmurowy 1000W, który włącza się poniżej ustawionej temperatury. Nie działa non stop, Około 6 godzin na dobę - rachunek był o 100zł większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawi mnie jaka jest oszczędność właśnie na piecu, instalacji w miedzi, kominie, kotłowni i opale jeśli zastosowałbym w całym domu ogrzewanie podczerwienią. Od zeszłej zimy w najzimniejszym pokoju (stary pustak, nieocieplony) mam zamontowany grzejnik marmurowy 1000W, który włącza się poniżej ustawionej temperatury. Nie działa non stop, Około 6 godzin na dobę - rachunek był o 100zł większy.

Jak jesteś przed wyborem projektu i przed budową to nie musisz budować komina czyli -3-5tys.zl nie musisz posiadać osobnej kotłowni z drzwiami ognioodporymi czyli -15-20tys.zl,kociol na ekogroszek to 6-7tys.zl a na prąd 2,5tys.zl czyli -4-5tys.zl.

Ja dom 118m2 zrobiłem wykończony z pompą za 310tys.zl po całości,z podjazdem i tarasem.

Szczegóły w dzienniku.

 

Zużycie energii na ogrzewanie i cwu za ostatnie 12 miesięcy to 3300kWh w tym roku w 1000zl chcę się z tym zmieścić.

Kto twierdzi,że ekogroszek jest tani ???

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przewoziłem meble. Dom 117m2 z ogromnym wkładem własnym pracy wybudowałem za około 210 tys. W stopce link do bloga ze szczegółami. Plan był zamieszkać w parterze ale ostatecznie dokredytowałem 30 tysi do poddasza. Za co płaciłem pisze na blogu. Szkielet drewniany, okna u=0,8 ściana 0,13, bez kotłowni bo grzanie elektryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aczkolwiek to tez zależy od regionu, najlepiej wysłać zapytania do lokalnych firm z projektem. Mnie się wydaje że taniej wyjdzie rozbić budowę na poszczególne ekipy które sam wybierasz do różnych prac ale kosztem twojego czasu i zajmowania się budową. Jak nie masz czasu to bierzesz jedną firmę do wszystkiego.

 

Obserwuję w okolicy budowy realizowane przez jedną firmę od wszystkiego i szczerze współczuję właścicielom. Minimalizacja kosztów i partactwo na każdym - dosłownie każdym elemencie. Oczywiście domy stoją i z zewnątrz wydaje się, że nic się nie dzieje, a do środka nie zaglądam, więc nie wiem... może jest OK ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek0m - skoro wszystko jest okey,to o co chodzi? Każdy buduje takim systemem jaki mu pasuje,każdą firmę można przypilnować,materiały można również kupować samemu,kierownik budowy także nie podpisze się pod byle czym.Jak się ma budżet na dom,to tak się właśnie buduje - systemem zleconym bez przerw wymuszonych brakiem pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...