Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Czyli parterówka ekonomiczniejsza od domu piętrowego?

Oczywiście bez wodotrysków z dachem.

 

Do powierzchni ok. 110 m2 najprawdopodobniej tak. O ile oczywiście nie będzie to parterówka z setką wykuszy i dziesięciopołaciowym dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fakt, że prawie 180m2, ale gdyby tak liczyć: 178,68m x 2000zł = 357.360zł

 

A ja nie będę wykańczak góry, tarasów, dach jest prosty, zrezygnuje z jednego komina, może nawet 2 bo przecież wentylacja będzie mechaniczna, instalacje w 80% chcę sam zrobić.

 

Tak, to sobie możesz liczyć, jak projekt nie zawiera ekstrawaganckich przeszkleń, tylu okien dachowych itp...

 

Dach musisz ocieplić, zamknąc płytami k-g.

Już widze wykańczanie poddasza przy antresoli.... Syfu co niemiara...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kimś kto budował ten dom, ale w wersji standardowej (nie energooszczędnej). Ten dom wg. kosztorysu powinien kosztować 244tyś zł za SSZ (http://www.homekoncept.com.pl/files/Kosztorys_HomeKoncept_2.pdf). Mu się udało zmieścić w 200tyś, tylko zamiast dużego okna w salonie wstawił 2 mniejsze bo wyszło trochę taniej. Także te kosztorysy nie wydają się być zaniżone.

 

Ja przypomnę, że nie będę robić garażu i tarasów. Więc na samym tym myślę, że zaoszczędzę 40-50 tyś.

 

Bejaro: gdzie masz prawie 300 metrów powierzchni? Piszesz o dachu? Z moich obliczeń ma on 183m2 powierzchni.

 

Ze strony projektu-co obliczałeś dach płaski...

 

DANE OGÓLNE

Pow. użytkowa

190,85 m2

Pow. garażu

40,93 m2

Razem pow. użytkowa

231,78 m2

Pow. zabudowy

193,24 m2

Pow. podłóg

213,79 m2

Kubatura

1237 m3

Wysokość w kalenicy

7,4 m

Kąt nachylenia dachu

35 stopni

Min. wymiary działki

26,95 x 22,1 m

ilość miejsc postojowych

2

ilość łazienek

3

ilość sypialni

3

Powierzchnia dachu

289 m2

Wysokość ścianki kolankowej

129 cm

Projekt energooszczędny

tak

Kotłownia na paliwo stałe

opcja

Wentylacja mechaniczna

tak

 

Może sam nie licz zapytaj o wyceny na podstawie projektu.

Znajomy mówi jedno tutaj mówią drugie może warto zebrać oferty na kilka podstawowych elementów,podliczyć i zobaczyć ile i na co zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licza garaz i taras. Ale nawet bez tego będzie problem z tym 2tyś za m2

Chyba, że w zwykłym standardzie..

Skoro już uwazasz, że nie, to buduj, nie pytaj.

 

Polecam Ci jednak wysłać do wyceny same okna. Licz sie z tym, że z PCV ci tego przeszklenia oczywiście nikt nie zrobi.

A alu, jeśli ma być ciepłe, to będzie drogie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wybudował 180 m2 a może z 230 m2 bo nie wiemy czy z garażem czy bez)za 200tys z taką ilością okien i skomplikowanych przeszkleń to mało wiarygodne. W przedstawionym opisie jest dach z łupka-a w kosztorysie nie wiadomo z czego znowu zagadka.

Jeżeli zlikwidujesz garaż pomniejszysz dach a co z tarasem też zlikwidujesz dach- ten budynek straci cały urok a dalej pozostaną same drogie rozwiązania.

Ten dom aby wyglądał tak jak na wizualce musi być kosztowny.

Nawet jak wykończony ma być parter, to ściany muszą stanąć-okna dach i ocieplenie tynki wylewki te prace łatwo wycenić a bez wyceny możesz jedynie gdybać.

Do tego cała instalacja CO woda kanaliza i rekuperator jeżeli nie ma być komina-ceny w necie mozna sprawdzić

 

Tutaj wypowiadają się osoby które te wydatki mają już za sobą-nie myślisz chyba że za wszystko przepłacili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh 180 metrów za 300 tys. Boże.

 

Ja zaczynam budowę w przyszłym roku, 130 metrów, stodoła z prostym, dwuspadowym dachem, okna w pokojach zwykłe ( jak starczy kasy to może podczas budowy dodam połaciowe w pokojach dzieci).

Mam działkę, woda + prąd przy działce

Na koncie na dzień dzisiejszy z kredytem 350 tysięcy.

Myśle, że do końca budowy dobije do 400 tys, może więcej.

Myślę, że będzie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh 180 metrów za 300 tys. Boże.

 

Ja zaczynam budowę w przyszłym roku, 130 metrów, stodoła z prostym, dwuspadowym dachem, okna w pokojach zwykłe ( jak starczy kasy to może podczas budowy dodam połaciowe w pokojach dzieci).

Mam działkę, woda + prąd przy działce

Na koncie na dzień dzisiejszy z kredytem 350 tysięcy.

Myśle, że do końca budowy dobije do 400 tys, może więcej.

Myślę, że będzie na styk.

 

To kolejny przykład rozsądnego inwestowania-na pewno już wiesz że okno HST tarasowe o szer 3000 i standartowej wysokości to ponad 10 tyś, tu same okna to duży koszt .

Wykańczanie tylko parteru ma małe znaczenie co do kosztu deweloperki-poddasze trzeba ocieplić zrobić tynki zabudowę-pociągnąć media bo to jest pod tynkiem i wylewką nie da się potem.

Można nie malować wykańczać podłogi i bez białego montażu ale to nie deweloperka a nie wykończeniówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 130 metrów po podłodze + kotłownia, której nie liczę, a też generuje koszty.

Bez żadnych szaleństw.

Ogólnie ceny domów liczy się powiedzmy od tych "2000" złotych za metr, chociaż to bajka. Kończą się NIGDZIE. Stąd te rozbieżności. Limit is the SKY.

Jeden zrobi kuchnie z IKEI za 3000, drugi na wysoki połysk za 14 000, trzeci położy panele z promocji za 20 zł za metr, inny za 80.

Stąd te rozbieżności.

Nie wierz w historie, że chata 180 metrów wybudujesz za 300 tys. Chyba, że sam wszystko zrobisz.

Aczkolwiek zapewne jest to dom Twoich marzeń, o którym wraz z żoną śniliście. Życie masz jedno, więc warto je realizować.

Chociaż niekiedy trzeba się zastanowić i zweryfikować swoje marzenia, pójść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekFTW: tam niby jest 180m, ale pytam o kwotę 350tyś i nie za stan wykończony tylko 90m2 stanu deweloperskiego i 90m2 stanu surowego z ociepleniem dachu wełną.

Instalacje chciałbym w 80% sam położyć. Ale skoro twierdzicie, że to za mało to się wstrzymam z budową i odłożę więcej.

 

Ocieplenie samego dachu czyli chcesz zostawić ścianki kolankowe i min tą przy antresoli gołą ze strony strychu czy zamknąć na razie całą antresolę?

Strop goły bez wylewki,które mają być zrobione później?

Ociepla się strop lub dach z ciągłością.

Trudno tak liczyć 90/90m deweloperki/st.surowy.

 

Kwestie formalne PnB domu z dachem i tarasem-wtedy musisz to wybudować przed odebraniem domu bo nie będziesz mógł sie tam zameldować zmienić taryfy bud.itp

PnB bez tych elementów potem projekt rozbudowy i nowe PnB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda technicznie masz sciany wchodzące do salonu z powodu tej antresoli-może być zimno-ocieplenie elewacji zewn musisz mieć po całości, a od strony tego strychu gołe ściany chcesz zostawić, nie wiem musisz sam zdecydować,porozmawiaj z architektem-może lepiej teraz ocieplić sam strop?Znowu potem i tak musisz ocieplić dach.Zastanów się nad robieniem wylewek w zamieszkałym domu,warto rozważyć nie tylko kwestie finansowe ile możesz teraz zaoszczędzić,potem ewentualnie staracić na ogrzewaniu,lub podwójnym mimo rozłożenia w czasie ociepleniu,jeszcze kwestia ścianek działowych na poddaszu mają być teraz później?

Strych na gołym stropie nieocieplanym może być zimno.Trudno doradzić chcesz pomieszać terminy i technologie najlepiej porozmawiaj z fachowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...