Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Buduję domek wg projektu: http://hbstudio.pl/projekt;12

Na tą chwilę mam wykonany fundament. Na wiosnę wchodzi firma i będzie budować SSZ bez okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej. Wycena za ten etap budowy to 100tys zł. To wszystko zostanie zrobione za gotówkę, ale muszę zacząć rozglądać się za kredytem. Ile kasy mogę potrzebować na wykończenie domku, tak żeby w nim zamieszkać? Czy 150tys wystarczy? Do tej pory wydałem 30tys za fundament, 100tys będzie za kolejny etap budowy i np. 150tys kredytu na doprowadzenie budynku pod klucz, razem 280tys. Czy to kwota realna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej :)

Nie wypowiem się konkretnie w kwestii kosztów... ale na Twoim miejscu sprawdziłabym, czy kominy są zaprojektowane w sposób, który umożliwi właściwe spalanie (np kwestię ich wysokości względem kalenicy, potencjalne ryzyko wystąpienia ciągu wstecznego etc). Oczywiście, jeśli nie masz zamiaru z nich zrezygnować... W necie znalazłam kiedyś taką ilustrację, dotyczącą kwestii usytuowania kominów względem dachu (załączam).

Wg mnie trochę mogą tez podrożyć inwestycję:

- pólkoliście zaokrąglone okna i drzwi

- dwa małe daszki

Jeśli liczysz złotówki, upraszczaj co się da.

Powodzenia!

1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej, ale żeby zbudować dom za 2.000 za mkw trzeba włożyć sporo pracy własnej.

 

Witam Cie i jeśli pozwolisz.

Niejednokrotnie wypowiadałem się w tym topiku ,że marzenia to nie wszystko i sam dom także dla mnie to pojęcie jest składową marzenia+dom+jego otoczka ale to już moja subiektywna ocena nie mylić ze stronniczym.Z biegiem czasu dostrzegam ,że wkład własny jest li tylko wyznacznikiem ceny za m2.Postawienie samego domu i urządzenie go po swojemu jest definicją tego jaki dom chcemy mieć.Załóżmy hipotetycznie ,że mamy te 300 000 tysiaków i mamy marzenia to jakiego domu się spodziewamy?Wyżej napisano ,że za tą kwotę wybudowali i mieszkają.Zapytałbym czy to jest to czego oczekiwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Zięba z MTM Styl z małymi zmianami, stan na dziś to ok. 220 000zł (bez działki). Dom ocieplony 20 cm styropianu, 30 cm wełny, nieotynkowany, pomalowany. Okna i drzwi, drzwi zewnętrzne - półka średnia jakościowo. Część płytek już ułożona, została głównie łazienka i góry i część kotłowni. Ogrzewanie gazem podłogowe na całości. Wentylacja mechaniczna. Ściany do lekkiego zaciągnięcia gładzią, gruntowania i malowania. Za meble w kuchni na wymiar zapłacimy ok. 6000zł, zostaną sprzęty oprócz lodówki, bo już kupiona. Masa pracy własnej męża i pomocy rodziny i znajomych. Myślę, że w trzystu spokojnie wyrobimy się, żeby zamieszkać, chcemy umeblować dół, pokoje na górze będą pewnie na razie zrobione i nieumeblowane. Kiedyś marzył nam się dom za dwieście, ale projekt nie ten i wiedza była za mała ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie i jeśli pozwolisz.

Wyżej napisano ,że za tą kwotę wybudowali i mieszkają.Zapytałbym czy to jest to czego oczekiwali?

NS, życie to sztuka kompromisu.

Najważniejsze są priorytety. . Owszem, nie pogardziłabym domem większym o 50m, brak mi spiżarki i dużej garderoby. Zrezygnowałam z nich świadomie ze względu na ograniczony budżet i niechęć do kredytu. Czy byłabym szczęśliwsza mając spiżarkę? Pewnie nie, bo nie miałabym czegoś innego ;) . Coś za coś. Więc co wydziwiać? Ludzie mają budżet 300 tyś chcą mieć dom. Można mieć dom za 300 tyś, ale nie każdy. I ten wątek jest po to, żeby zrozumieli, ze trzeba przykroić oczekiwania do realiów albo szukać lepszej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej!

Jeśli ktoś dołoży dużo pracy własnej to za 300 tys.może sobie wybudować dom marzeń i na całe życie.

Ktoś inny nie tknie palcem przy budowie, stwierdzi że za tyle to tylko kurnik można zbudować i też będzie miał rację (ze swojego punktu widzenia i oczekiwań).

Zależy kto czego oczekuje, jakie ma możliwości, umiejętności, chęci, wiedzę, czasu na budowę itp.

Ale jak najbardziej, jak ktoś chce i nie oczekuje "pałacu" to za 300tys. może wybudować dom w którym będzie się czuł dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-16-w/m3c2209c9e1fd0

a ten dam radę?

mam mieszane uczucia a wiecej niż 300 nie mam i długo mieć nie będe

odpowiem tak... dach prosty byłby gdyby nie ta balkonowa lukarna - podroży dach. Balkon trudno zaizolować, jest kosztowny i nie niezbędny. Powierzchnia 140 m2, zabudowy powyzej 100m2. Mój dom, prostszy i 112 m2 kosztował 320 tyś. Ale był budowany bardzo szybko a to generowało dodatkowe koszty. Więc zależy, co sam zrobisz. Ja też miałam taki budżet i przy szukaniu domu bezwzględnie przestrzegałam: dach dwuspadowy bez ozdobników, redukcja okien dachowych (drogie i w mniejszych pokojach niepotrzebne przy szczytowych), brak balkonów, powierzchnia do 120 m. I zmieściłabym się w budzecie, gdyby nie pośpiech, bo nie mając czasu na szukanie kilka rzeczy przepłaciłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...