Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ten projekt http://www.mgprojekt.com.pl/tytan ?

Opisywany jako oszczędny w budowie ze względu na prosty i mały dach, garaż w bryle domu. Mnie przypadł do gustu bo na piętrze nie ma skosów i nie uderzam głową w sufit. Wyceniony na 335tyś netto. Ile realnie myślicie, że by było ? Woj. łódzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ten dom jest piękny. Bardzo podobny wybudowali koło mnie i żałuję, że w czasie, gdy ja budowałam nie pozwalali u nas budować domów z pełnym piętrem, tylko poddasza użytkowe. Teraz już pozwalają, jak widać. Koszty budowy u mojego sąsiada były ok 450 tyś i jeszcze nie wykończył wszystkiego. Trudno mi powieedzieć, czy można taniej. Ale chyba nie da się 200 m2 wybudować za 300 tyś, chyba, że "tymi ręcami cegła po cegle" bez żadnych fachowców. Byli tacy na forum, ale czy o to ci chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie i jeśli pozwolisz.

Niejednokrotnie wypowiadałem się w tym topiku ,że marzenia to nie wszystko i sam dom także dla mnie to pojęcie jest składową marzenia+dom+jego otoczka ale to już moja subiektywna ocena nie mylić ze stronniczym.Z biegiem czasu dostrzegam ,że wkład własny jest li tylko wyznacznikiem ceny za m2.Postawienie samego domu i urządzenie go po swojemu jest definicją tego jaki dom chcemy mieć.Załóżmy hipotetycznie ,że mamy te 300 000 tysiaków i mamy marzenia to jakiego domu się spodziewamy?Wyżej napisano ,że za tą kwotę wybudowali i mieszkają.Zapytałbym czy to jest to czego oczekiwali?

 

Są tu na forum ludzie, którzy sami domy budowali. Własnymi rękami, swoich rodzin, znajomych. I dali radę zbudować coś co chcieli mieć - tak przypuszczam. Znam taki dom i mieszkańcy chyba są szczęśliwi, choć okolica i sąsiedztwo rozminęło się z marzeniami. Zdarza się.

Budując dom trzeba wiedzieć jakie się ma umiejętności (ile potrafi się zaoszczędzić na pracach ekip) ile się ma czasu (czy bilansuje się nie chodzenie do pracy czy branie urlopu z kosztami ekipy - bo nie zawsze tak jest) i czy reszta wystarczy na materiały i niezbędych fachowców (bo nie wierzę, że ktoś może być cieślą, elektrykiem, hydraulikiem, dekarzem i umie montować okna).

I policzyć. Prosty rachunek. Kartka i długopis.

Jeśli nie zamierza/nie umie/nie potrafi/nie chce* (*skreślić dowolne) włożyć pracę własną/krewnych/rodziny* to może spokojnie liczyć 2000 - 2500 za mkw powierzchni całkowitej do zamieszkania z pełnym wyposażeniem. I tyle. Cudów nie ma.

Czyli dom od 120 do 150 mkw ekipami.

Nie, nie jest to przypadek "wujek ma hurtownię".

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szacuję stan deweloperski domu na kwotę ok 2200 zł/m2. Aczkolwiek dach deskowany, ocieplenie wełną mineralną, nieco droższa chemia, ogrzewanie podłogowe po całości, dodatki typu siatki zbrojeniowe stropu, przeciwskurczowe w wylewkach ... to wszystko podnosi koszty... tego mogło nie być. Przy czym zwrócę jeszcze uwagę na koszty dewelopera który w pobliżu buduje szeregówki - u niego stan deweloperski to ok 3500 zł/m2 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej planujemy budowe tego domu http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-bukowej-5.html mamy juz dzialke, media w drodze (ok 60m) myslicie ze sie zmiescimy w 300tys?

Myślimy, że masz duże szanse. Możesz dodatkowo zejść z kosztów nie robiąc stropu, lecz jak znam życie to pewnie chcesz zagospodarować stryszek? Jeżeli nie, to można podpiąć płyty gk bezpośrednio pod więźbę a na górze dać jakieś rusztowanie i rozłożyć wełnę. taki strop jest tani ale raczej nie użytkowy.

Potrzebne wam tyle pokoi? Zamieniłabym ten środkowy na łazienkę (po pomniejszeniu) a z jednej łazienki można garderobę wykroić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy, że masz duże szanse. Możesz dodatkowo zejść z kosztów nie robiąc stropu, lecz jak znam życie to pewnie chcesz zagospodarować stryszek? Jeżeli nie, to można podpiąć płyty gk bezpośrednio pod więźbę a na górze dać jakieś rusztowanie i rozłożyć wełnę. taki strop jest tani ale raczej nie użytkowy.

Potrzebne wam tyle pokoi? Zamieniłabym ten środkowy na łazienkę (po pomniejszeniu) a z jednej łazienki można garderobę wykroić :)

 

no to jestem spokojna. bedziemy bazowac na projekcie (brat archtekt rozrysuje projekt) wiec juz troche pieniedzy zaoszczedzimy. potrzebujemy 4 sypialnie bo mamy akurat taka sytuacje a nie inna. wlasnie z projektow z 4 sypialniami ten traci najmniej na komunikacji (inne projekty minimum 15 m2 na korytarzach a to niestety kosztuje) strop raczej drewniany zebym miala miejsce na jakies lekkie szpargaly. Wstepna wycene za robocizne dostalismy 35tys za SSO I ekipa robi wszystko od fundamentow po dach, mam nadzieje ze po predstawieniu szczegolowego projektu cos wynegocjujemy. ( a tak ogolnie to cena wykonawcy przystepna czy raczej nie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepna wycene za robocizne dostalismy 35tys za SSO I ekipa robi wszystko od fundamentow po dach, mam nadzieje ze po predstawieniu szczegolowego projektu cos wynegocjujemy. ( a tak ogolnie to cena wykonawcy przystepna czy raczej nie?)

Chyba przystepna, też mniej więcej tyle mi wyszło różnymi ekipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS, życie to sztuka kompromisu.

Najważniejsze są priorytety. . Owszem, nie pogardziłabym domem większym o 50m, brak mi spiżarki i dużej garderoby. Zrezygnowałam z nich świadomie ze względu na ograniczony budżet i niechęć do kredytu. Czy byłabym szczęśliwsza mając spiżarkę? Pewnie nie, bo nie miałabym czegoś innego ;) . Coś za coś. Więc co wydziwiać? Ludzie mają budżet 300 tyś chcą mieć dom. Można mieć dom za 300 tyś, ale nie każdy. I ten wątek jest po to, żeby zrozumieli, ze trzeba przykroić oczekiwania do realiów albo szukać lepszej pracy :)

 

Bardzo pięknie powiedziano.:yes:.Kuźwa nie ma ikonek z całowaniem po dłoniach ale ta też może być :hug:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuś, rodziny żyjące na 48m2 muszą być strasznie nieszczęśliwe, tylko o tym jeszcze nie wiedzą, hehe. Domy budują ludzie dorośli.

 

Nie neguję bo masz rację.Wytłuściłem co by potomni ten hymn nad budowaniem zrozumieli a tym samym Twe przesłanie.:yes:Szczera prawda.

 

Bez cukru .......nie dostrzegałem jak potraficie być mili w rozmowach.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości, bo widzę że wielu z Was ma spore doświadczenie.

Wybraliśmy projekt: http://www.archeton.pl/projekt-domu-czarusbeta_1193_opisogolny (budowany z porothermu)

Główne zmiany: powiększenie garażu do 2 stanowisk, wejście do garażu przez zmniejszoną o prysznic łazienkę dolną, wykusz kwadratowy pod zmniejszonym balkonem, ścianka kolankowa podniesiona o ok 3 pustaki. Prace głównie przez firmy, materiały we własnym zakresie, wykończenie trochę sami (wełna, płyty na poddaszu, płytki, malowanie)

Da rade? :)

Edytowane przez rmosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcecie tak dużo zmienić, to może lepiej iść zrobić projekt indywidualny? Nasz projekt był tańszy od Waszego, adaptacja też była stosunkowo tania, a i tak zapłaciliśmy ponad 6 tysięcy w sumie. Nie lepiej dołożyć trochę, i mieć projekt uwzględniający to, o czym piszesz? Poza tym licz się z tym, że jeśli podniesiesz tą ściankę o trzy pustaki, czyli sporo, to cały budynek już nie będzie tak zgrabnie wyglądał? W garażu trzeba będzie od nowa przeliczyć konstrukcję stropu, bo nad garażem jest część mieszkalna, przydałaby się też druga łazienka, bo masz sporo pomieszczeń. Wychodzę z założenia, że skoro masz tyle pomieszczeń, to tyle jest Ci potrzebne, a kłótnie o łazienkę nie są przyjemne. Ty zaś chcesz zlikwidować prysznic na dole. Poza tym jak powiększysz budynek, to zmieni Ci się powierzchnia do wybudowania, ogrzania, ocieplenia, wykończenia. A może poszukać projektu, który wszystkie Twoje zmiany uwzględnia? A jak z maksymalną wysokością kalenicy w warunkach zabudowy? Można podnieść ściankę?

 

Ja widzę jak żyłuje się mój mąż, żeby zmieścić się w zamierzonym budżecie, a jednocześnie nie iść na taniochę. Moim zdaniem będzie trudno w tym projektem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proszę o pomoc przy ocenie tego projektu. http://projekty.muratordom.pl/projekt_z-perspektywa,2773,0,0.htm?c=158&page=2

 

co tu oceniać. Powierzchnia zabudowy 155 m2. Czyli tyle wybudujesz. fundamentów i dachu i stropu. Masz do wybudowania dom 300 m. niezależnie od tego, że górę możesz wykończyć później i jest tam tylko 70 m. Mniej więcej 450-600 tysięcy szykuj, licząc plan minimum czyli 220 pow użytkowej razy 2 tyś/m. Jeżeli nie planujesz użytkowania góry i nie zrobisz stropu, to możesz zejść z ceny ale czy do 300 tyś to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS dziękuję za odpowiedź.

 

Zastanawiam się zatem dlaczego napisałaś wcześniej o tym projekcie http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-bukowej-5.html, którego powierzchnia zabudowy jest mniejsza od naszego o 2 metry, że jak najbardziej może się udać. Jakie różnice są pomiędzy oboma projektami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...