Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co powiecie na temat

Z244 (http://z500.pl/projekt/215/Z244,stylowy-wygodny-i-energooszczedny-dom-z-uzytkowym-poddaszem-i-2-pokojami-na-parterze/dane-ogolne.html)

 

Da się zamieszkać na parterze za 300-315 tyś?

 

Systemem gospodarczym, jednak udział prac własnych dopiero na etapie wykończeniowym.

Myślę też nad pompą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest mały 127 metrowy domek. Dach bardzo prosty więc nie podniesie kosztów budowy, ale już 2 duże okna tarasowe podniosą.... kosztorys 250 tyś który jest prezentowany na stronie projektu to raczej za stan deweloperski zależnie jednak od rodzajów materiałów. Jakby nie liczyć trzeba kalkulować 2000 zł/m2 za stan deweloperski, co dla 127 m2 właśnie daje te 250 tyś. Myślę, że na parterze za 300 - 350 tyś można zamieszkać, aczkolwiek wszystko zależy od standardu wykończenia...

 

Natomiast jak patrzę na wizualizację, to tak - nie ma wejścia dla kominiarza. Jak nie będzie okna włazowego, to trzeba zrobić stopnie kominiarskie, a to już szpeci dach i dlatego nie pokazuje się tego na wizualizacjach. Podobnie zastosowanie jednej rury spustowej na połać sprawi, że rynna będzie miała widoczny spadek, to też szpeci wygląd i na wizualizacji tego się nie pokazuje.

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach bardzo prosty więc nie podniesie kosztów budowy, ale już 2 duże okna tarasowe z kolei podniosą koszty budowy.... kosztorys 250 tyś który jest prezentowany na stronie projektu to raczej za stan deweloperski nie wierzę, że można w tej cenie wykończyć do. zamieszkania. Jakby nie liczyć trzeba kalkulować 2000 zł/m2 za stan deweloperski, co dla 127 m2 da właśnie daje te 250 tyś. Zależnie od rodzaju ogrzewania, standardu wykończenia i zagospodarowania ogrodu, ogrodzenia itp szacowałbym koszty na 350-400 tyś zł.

 

Natomiast jak patrzę na wizualizację, to tak - nie ma wejścia dla kominiarza. Jak nie będzie okna włazowego, to trzeba zrobić stopnie kominiarskie, a to już szpeci dach i dlatego nie pokazuje się tego na wizualizacjach. Podobnie zastosowanie jednej rury spustowej na połać sprawi, że rynna będzie miała widoczny spadek, to też szpeci wygląd i na wizualizacji tego się nie pokazuje.

 

Dzięki za komentarz :)

 

Okno tarasowe zostanie jedno, to w jadalni zastąpiłbym zwykłym szerokim oknem, dodatkowo w pokojach na poddaszu również zwykłe okna zamiast drzwi balkonowych.

 

Chciałbym wziąć kredyt na 400 tyś, z czego 85 tyś pochłonie działka, zostaje 315 na budowę domu. W trakcie budowy będę w stanie przeznaczyć trochę środków własnych, pewnie z 20-30 tyś i zależy mi na tym aby skończyć cały dół do zamieszkania w standardzie "bez szaleństw" :)

 

Zastanawiam się na ile jest to realne, nie chce się obudzić w połowie budowy z brakiem funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się dołącze do dyskusji. Czy wg Was da się wybudować dom przy bajecznej do 300 tys. bez mebli, ocieplony, zaciagniety tylko tynkiem, kotłownia na paliwo stałe (mąz sie uparł i innej nie chce, poza tym mamy drzewo za grosze i sporo własnego), podłogowka w kuchni, łazienkach i pokoju dziennym, bez przyłacza gazu, beton na fundamenty i strop troche taniej, fundamenty własnymi rekami, ocieplenie tez mąż moze połozyc, wykonczenie tez czesciowo własnymi rekami. Nie wszystko na gotowo. Prosze o komentarze (krytyczne tez)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się dołącze do dyskusji. Czy wg Was da się wybudować dom przy bajecznej do 300 tys. bez mebli, ocieplony, zaciagniety tylko tynkiem, kotłownia na paliwo stałe (mąz sie uparł i innej nie chce, poza tym mamy drzewo za grosze i sporo własnego), podłogowka w kuchni, łazienkach i pokoju dziennym, bez przyłacza gazu, beton na fundamenty i strop troche taniej, fundamenty własnymi rekami, ocieplenie tez mąż moze połozyc, wykonczenie tez czesciowo własnymi rekami. Nie wszystko na gotowo. Prosze o komentarze (krytyczne tez)

 

Na wizualizacji na elewacji przedniej i tylnej nie ma rur spustowych. Czy woda zakręca w rynnach na narożnikach :) Nie ma wejścia do komina, pewno będą więc szpecące dach schodki dachowe. Na poddaszu nie ma żadnego okna dachowego? Co tam będzie, ciemnica? Nie ma przejścia z garażu do domu, czasem się przydaje. Obawiam się, że przy tak małej powierzchni zabudowy (130 m2) koszt jednostkowy będzie wyższy, autentycznie szkoda niewykorzystanej powierzchni strychu, wystarczy podnieść ściankę kolankową i zrobić pomieszczenia na piętrze... a nuż za 10 lat się przydadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem wstawić wyłaz na dach i okienko dachowe. Drzwi z garażu do domu są. Powierzchnia pod dachem na pewno nie będzie mi potrzebna :) Sporo będziemy chcieli zrobic sami. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. W sumie to ja chciałam projekt z dachem dwuspadowym, ale nie ma takiego do 100 metrów i co by mi odpowiadał. Zawsze to by był troche tańszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

to duża, rozłożysta parterówka z podwójnym garażem. Ja rozumiem zapał i chęci, ale ludzie, bądźcie realistami!

 

Za 300 tyś (jeśli planujecie wynajmować ekipy) to zbudujecie skromny domek ok 100-150 m2 pow. całkowitej z niezbyt dużą ilością okien, prostym dachem, prostą konstrukcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Uważam, podobnie zresztą jak wielu inwestorów na początku swojej drogi, że w/w kwota to naprawdę dużo. Chcemy budować domy energooszczędne i zarazem tanie w budowie, a tego nie da się tak po prostu zrobić. Oszczędności na swojej robociźnie są wymierne ale nie popadajmy w ekstazę. Poczynając od projektu, materiałów na stan surowy poprzez instalacje, zakupu okien, drzwi, materiałach i warstwach izolacji, podłóg, kafelek itp. rozpiętości w kosztach są ogromne. Cięcie kosztów odbywa się obniżeniem jakości czy parametrów np. cieplnych. Uważniej czytajmy projekty bo w dobry i przemyślanym do bólu projekcie najwięcej oszczędności.

 

Cóż 300 tys. i strop monolityczny żelbetowy, garaż, 240 m2 dachu, 160 m2 zabudowy + ocieplenie stropu, samego holu + wiatrołapu prawie 20 m2, dwa kominy, 10 drzwi wewnętrznych, 2 zewnętrzne. Przecież to wszystko musi kosztować. W takim budżecie pomyśl raczej nad zwartym parterem z poddaszem użytkowym lub parterówką bez dodatków (choćby tego garażu) z lekkim stropem drewnianym, a z pewnością rozsądnie wydając pieniądze zmieścisz się w kosztorysie.

 

To może ja się dołącze do dyskusji. Czy wg Was da się wybudować dom przy bajecznej do 300 tys. bez mebli, ocieplony, zaciagniety tylko tynkiem, kotłownia na paliwo stałe (mąz sie uparł i innej nie chce, poza tym mamy drzewo za grosze i sporo własnego), podłogowka w kuchni, łazienkach i pokoju dziennym, bez przyłacza gazu, beton na fundamenty i strop troche taniej, fundamenty własnymi rekami, ocieplenie tez mąż moze połozyc, wykonczenie tez czesciowo własnymi rekami. Nie wszystko na gotowo. Prosze o komentarze (krytyczne tez)
Edytowane przez inwestorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do domów za 300tys. to myślę, że my wydaliśmy poniżej tej kwoty (oczywiście bez kosztów działki). Mieliśmy do dyspozycji określoną kasę + pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Zostało nam do zrobienia jeszcze obejście i brama wjazdowa z furtką. Już mieszkamy. Dom ma 165mkw. Projekt Chaber z MTM Styl (2 małe zmiany spowodowały zmianę powierzchni mieszkalnej). Dużym nakładem pracy własnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre rady. Jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu. Jedno jest pewne projekt musi być parterowy, mieć dwustanowiskowy garaż i kotłownię na paliwo stałe. Niestety większość projektów spełniających te wymagania to takie podobne do wspomnianego przeze mnie ardenowa - więc koszt chyba będzie dużo za duży. A może ktoś z was zna taki projekt, który mógłby pasować, a być choćby trochę tańszy od wspomnianego. (szerokość działki ok 22 m)

Będę wdzięczna za wszystkie informacje

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was zna taki projekt, który mógłby pasować, a być choćby trochę tańszy od wspomnianego. (szerokość działki ok 22 m)

Kupiłem do nich już dwa projekty: http://www.kbprojekt.pl/ Zobacz promocje, zapoznaj się z ich programem: http://www.kbprojekt.pl/czytaj/projekt-domu-za-darmo

Zakupy materiałów rób przemyślane, myśl o kosztach eksploatacji domu nie z perspektywy jednego roku, ale dekady. Korzystaj z zakładki na FO: Grupy budujące. Koszty energii będą rosły a nie malały. Poszukaj architekta do adaptacji który pracuje za normalne pieniądze, potem kierownika budowy; tylko nie szukaj za grosze za tzw. podpis, ale takiego który poprowadzi z Tobą proces budowy od początku do końca. Potem ekipy; nie szukaj "złotych rączek: co to i dom wymuruje, i poddasze dociepli, a w chwilach wolnych elektrykę położy i warzywniak wypieli. Wybieraj firmy wyspecjalizowane w danej dziedzinie. I wyryj sobie motto: "Tanio, to w promocji cukier w hipermarkecie".

Poczytaj uważnie FO, nader często jest tak: "Znalazłem tani materiał, i jeszcze tańszego wykonawcę! Jestem wielki, sprytny i cwany!" i leci:

a po jakimś czasie płacz na FO i melodia inna: https://www.youtube.com/watch?v=3yh2InVsFag No cóż, jak to dziadkowie mawiali: kijem tego co nie pilnuje swego.

Życze powodzenia, budowanie nie jest straszne. Mądre decyzje, a na końcu będziesz nuciła Queen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paola - jak nie macie środków finansowych musicie z czegoś zrezygnować. Zastanówcie się co na dziś jest najbardziej potrzebne - wygodna powierzchnia mieszkalna dla ludzi czy dwustanowiskowy garaż dla samochodów? Może samochody mogą poczekać na dopływ gotówki i dobudowanie garażu w przyszłości do istniejącej bryły budynku?

Taki dobudowany garaż można postawić w lekkiej (i tańszej) konstrukcji szkieletowej.

 

Może przemyślcie system grzewczy? Kotłownia na paliwo stałe to min 5 m2 + komin, czyli kilka tysięcy złotych, które można władować w droższy, ale wymagający mniejszej powierzchni bezobsługowy system grzewczy.

 

Od której strony świata jest wjazd na działkę? Jak długa jest działka?

 

***

Tutaj przykładowy dom do którego można garaż dobudować:

http://www.projektgarazu.pl/proj_dom/81_w_dom_parterowy_doskonaly_673.jpg

 

http://www.najprojekty.pl/uploads/project/15337/1377262512274-dom-parterowy-1-wizualizacja.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...