Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki wszystkim za dobre rady. Jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu. Jedno jest pewne projekt musi być parterowy, mieć dwustanowiskowy garaż i kotłownię na paliwo stałe. Niestety większość projektów spełniających te wymagania to takie podobne do wspomnianego przeze mnie ardenowa - więc koszt chyba będzie dużo za duży. A może ktoś z was zna taki projekt, który mógłby pasować, a być choćby trochę tańszy od wspomnianego. (szerokość działki ok 22 m)

Będę wdzięczna za wszystkie informacje

Pozdrawiam:)

 

Ten projekt, jest za duży dla działki szer 22 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

chciałabym się zapytać jakie koszty mniej więcej trzeba przewidzieć aby wybudować dom 128 m2 (pow. zab.164 m2)

z płaskim dachem, czy może już ktoś taki budował ?

chcielibyśmy budować ekipami aby zminimalizować koszty,

 

pozdr. Wiktoria

Jaki możesz wybudować dach nie zależy od ciebie ale od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy.

To 128 m2 to powierzchnia całkowita, netto czy użytkowa ?

Ogólnie przemnóż powierzchnię całkowitą x 2500 zł = kwota jaka potrzebna na stan deweloperski. A jak chcesz całość to przemnóż pc x 3 tys zł. (a i to może być mało jak poszalejesz np. z wyposażeniem kuchni.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tak poczytać jak się już mieszka.Mając 300 000 zł , dom postawimy dlaczego nie.Jednak za jaką cenę,czego zabraknie,co będzie musiało poczekać,kto nam pomoże,jaka będzie lista prac,które wykonamy sami lub rodzina?Co tak naprawdę mamy,ile kasy mamy na rozruch inwestycji?Patrzę na te projekty od Elfir.Proste są ale czy tańsze przy nakładzie własnym.Wątpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ja nie lubię takich klimatów, to nie muszę brać drugiego kredytu na kryształki ;-) Uff, ulżyło mi :-)

 

Właśnie sobie wyliczyłam, że razem moje podłogi mają 177,5 metra, powierzchnia użytkowa ok. 110 metrów. Z ekonomicznymi meblami na dół zmieścimy się w kwocie ok. 250 tysięcy, przy zaznaczeniu, że w zasadzie cała wykończeniówka, oprócz mebli kuchennych "tymi ręcami" była robiona. Działki i ogródka nie wliczam. Do wykończeniówki nie wliczam też instalacji, choć część hydrauliki i wentylację mechaniczną mąż sam robił.

 

Mogę wiedzieć, skąd to magiczne 2 500zł za metr się bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ja nie lubię takich klimatów, to nie muszę brać drugiego kredytu na kryształki ;-) Uff, ulżyło mi :-)

 

Właśnie sobie wyliczyłam, że razem moje podłogi mają 177,5 metra, powierzchnia użytkowa ok. 110 metrów. Z ekonomicznymi meblami na dół zmieścimy się w kwocie ok. 250 tysięcy, przy zaznaczeniu, że w zasadzie cała wykończeniówka, oprócz mebli kuchennych "tymi ręcami" była robiona. Działki i ogródka nie wliczam. Do wykończeniówki nie wliczam też instalacji, choć część hydrauliki i wentylację mechaniczną mąż sam robił.

 

Mogę wiedzieć, skąd to magiczne 2 500zł za metr się bierze?

2,5 to chyba z ekipami. Sporo poniżej dwójki zeszliśmy przy własnym zapieprzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :) Z pewnością wszystkie rady weźmiemy sobie do serca i może w końcu uda nam się znaleźć projekt który odpowiada naszym oczekiwaniom a dodatkowo "nie wyzuje nas z butów" na następne 30 lat . Będę zaglądać na to forum bo uważam że jest bardzo pomocne.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia cena jest w tym wypadku średnią z doświadczeń forumowiczów ustaloną przez lata dyskusji, czasem nawet bardzo gwałtownych. I ciągle się sprawdza. Oczywiście średnia to tylko średnia, można taniej a można duuużo drożej, ale doświadczenie uczy, że poniżej pewnego pułapu zejść jest trudno. Byli tacy, a jakże, zapaleńcy, którzy sami rękami własnymi cały dom stawiali, nawet pustaki sobie sami robili. Można mieć własną hurtownię, można mieć własny las i wuja drwala, ale takie ekstrema zwykle nie były brane pod uwagę. 2500/m2 to taka sobie przeciętna nasza forumowa średnia jak ktoś ma trochę ekip, trochę sam robi, czasem gdzieś przyoszczędzi a czasem zaszaleje. Dodawać do tej sumy można w nieskończoność. Odejmować w ograniczonym zakresie, bo jednak materiał swoje kosztować musi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wyszło 2500 zł za stan deweloperski (+/- parę stówek) . Te parę stówek, to zależy czy dach deskuję, czy wełnę zamiast styropianu kupię i tak dalej... Myślę, że lepiej dla przyszłych inwestorów przeszacować koszty budowy niż obudzić się z kredytem konsolidacyjnym w ręku... budowa rozbabrana, kredyt do spłaty, mieszkanie sprzedane i trzeba mieszkać w surowych wnętrzach bo na wykończenie nie starczyło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujesz zawsze metry rzeczywiste.

Musisz kupić na nie cegłę, musisz te cegły zlepić, musisz jakoś wykończyć a często ogrzać i ocieplić. Nawet taras trzeba z czegoś zrobić i ubrać, a koszt bywa nie mały.

W sumie najefektywniejsza cenowo jest budowa, gdzie każdy metr jest użytkowy ;) Dlatego wszyscy tu powtarzają - nie masz kasy- pomyśl najpierw, czy koniecznie musisz budować mieszkanie dla samochodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to my są zajefajni i oszczędni:eek::cool:

Materiały może nie były super, ale były dobre, jasne - kupa swojej robocizny, ale wychodzi nam ok. 1500zł za metr rzeczywisty. Ja bym chciała mieć jeszcze to 50 tysięcy do trzystu, to wszystko byłoby na zicher ;-) A tak ekonomicznie na parterze, na górę mamy łóżko z wynajmowanego mieszkania. Będzie jeszcze łazienka. Wychodzi na to, że rzeczywiście się da, a nasz dom wcale nie jest najprostszy (skomplikowany w sumie też nie). Kredyt wzięliśmy na 200 tysięcy, na więcej się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...