Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

KaLOLina - piękna jest ta Telimena,ale nie do zrealizowania w kwocie 300 tys. w takim standarcie jak na zdjęciu,wszystko mi się w niej podoba oprócz małego wiatrołapu i mikroskopijnego wc,jednak dobrze mieć na parterze łazienkę z prysznicem,no i zamiast garażu pokój - dla mnie to był priorytet kiedy szukalam projektu,co do kominka zewnętrznego,to piękna sprawa - my po trzech latach mieszkania w nowym domu właśnie tego roku taki sobie postawimy,wcześniej musieliśmy dobudować zadaszony taras gdzie jest miejsce przeznaczone na taki właśnie grill.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://z500.pl/projekt/64/Z66,wygodny-dom-z-poddaszem-dachem-dwuspadowym-pokojem-na-parterze-latwy-w-budowie/dane-ogolne.html

 

Wygrywa zdrowy rozsądek...oczywiście to nie ostatecznie wybrany prohekt, dodatkowo wiata garażowa zamiast garażu w bryle (trudno, jak się nie ma ograniczony budżet trzeba z czegoś zrezygnować), pokój na dole (by w razie W moc zamieszkać tylko na wykończonym dole, bez gory), potrzebuję większą łazienkę na dole (zeby prysznic wszedł- tak jak pisze namira) i wiekszą kotłownię (ogrzewanie nie na gaz)...na gorze wygospodarować miejsce na garderobę (1łazienka?)...grill + altanka zmieści sie za domem - działka ma 20x40m więc miejsca powinno wystarczyć :) a Telimena...miło było pomarzyć, ale żeby marzenia miały nam życie zjeść to nie, dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telimena ma parę sporych minusów. Bardzo niska ściana kolankwa - na poddaszu wrysowano jakieś "cośki", żeby łóżka były nieco odsunięte od najniższej części skosu. Sypialnie dzieci bardzo małe - poniżej 10m2 pod skosem to naprawdę malutki pokój. Brak propozycji umiejscowienia pralki. Wanna pod oknem - efektowne, ale raczej wymaga jakiegoś przesłonięcia, a trójkątne skrzydła okienne wymagają niestandardowych rozwiązań. Trzy kominy. Nieprakyczny wiatrołap - bez miejsca na szafę, a wieszak ścienny zwykle stwarza lekkie wrażenie bałaganu. Beznadziejna spiżarnia - mała, okno do podłogi, wejdą właściwie tylko płytkie półki na lewej od wejścia ścianie. Jak na dom tej wielkości, dużo stolarki okiennej.

Kominek/grill na tarasie może i wygląda ciekawie, ale jest to bardzo kosztowny bajer. Wydasz kilkanaście tysięcy (komin, estetyczne wykończenie, robocizna tegoż elementu) i ile razy w roku będziesz tam palić? Kiedy właściwie? Latem? Po gorącym dniu ciąg będzie słaby i dym może walić otwartym paleniskiem zamiast iść w komin. W chłodniejsze dni? Będziesz wtedy miała w ogóle chęć siedzieć na tarasie?

Okno w kuchni to raczej musi być fiks. Jest duże - do linii blatu, a tuż pod nim zlewozmywak. Bateria uniemożliwi otwarcie tego okna. W wykuszu zważywszy na wielkość i brak podziału też fiks. To akurat ok ze względu na energooszczędność, ale myć trzeba z drabinką na zewnątrz.

Część wypoczynkowa salonu de facto zagradza przejście na taras. Ten fragment części dziennej wydaje mi się dość wąski - przez to będzie mało opcji umeblowania.

Mam nadzieję, że teraz będzie Ci mniej żal. ;)

Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowess- :jawdrop: dziękuję!!! :) serio tego potrzebowałam! Czytam 'jaki projekt wybrac'- jeszcze kilka wieczorów zejdzie- ale Twój komentarz bezcenny ;) Telimena odeszła w sferę marzeń domu nie do zrealizowania... Szukam czegoś bardziej racjonalnego... Dobrze, że formalności działkowe trwają bo wybór projektu nie bedzie łatwy, zwłaszcza ze budżet ograniczony, chęci duże ale wiedzy i umiejętności brak (zdobyamy, zdobywamy...) :)

 

Ps dopiero teraz zauważyłam te niepraktyczne okna, wannę na oknie frontowym ku radości sąsiadów ...dzięki!

Edytowane przez KaLOLina
Ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu zaczynam się rozglądać za projektem domu , ale jak wiadomo nie jest to łatwe zadanie . Projekt który wpadł mi w oko okazał się tylko jeden http://www.dobredomy.pl/projekt/kaliope/

Tak realnie w jakiej kwocie , oczywiście mniej-więcej można wybudować taki dom -stan surowy zamknięty ?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny projekt, a niemal identycznej powierzchni moich dobrych znajomych kosztował około 330k z wyposażeniem, z meblami itd... W tej kwocie nie ma działki. Dom robiony przez różne ekipy, z symboliczną pracą własną.

 

Dokładnie taki projekt: http://extradom.pl/projekt-domu-tymek-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-WRD1175

z drobnymi zmianami (zwiększenie powierzchni)

Edytowane przez dawiddur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O relany koszt SSZ możesz spróbować zapytać osoby, które budowały z tego projektu.

http://www.bella3105.mojabudowa.pl/

http://www.kaliopepruchnik.mojabudowa.pl/

 

Projekt do najtańszych w budowie nie należy. Trzy kominy, trzy balkony, dwie lukarny. To jest przy tym dość duży dom. Na jednym z powyższych blogów inwestorzy podają, że wylewek wyszło 217m2, czyli tyle jest podłóg. Użytkowa znacznie mniejsza, bo ściana kolankowa jest niziuteńka. Zresztą na zdjęciach z tych blogów zobaczysz sam.

 

Osobiście wydaje mi się, że bez własnej robocizny SSZ przekroczy 200k, a pod klucz potrzeba 450-500k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po podłodze wychodzi ok 160 metrów.

 

Ja buduje dom 140 metrów ( w tym 10 kotłowni), koszty ZMINIMALIZOWANE tj. likwidacja balkonów, likwidacja kominka (zostawiłem tylko 1).

Licze, że z wykończeniem tylko dołu do wprowadzenia wydam 420 tys.

Wszystko zależy od standardów.

Pożyjemy, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500 zł za metr użytkowej czy po podłogach ?

http://www.domenadom.pl/produkty/195/heweliusz-ps.html

Kupiłem ten projekt i liczę za 400k będę mógł mieszkać.

Likwidujemy kominek, wkładamy WM z rekuperacją i rezygnujemy z jednego okna dachowego.

Reszta bez zmian. Jedynie o czym jeszcze myślę w ramach oszczędności to rezygnacja z dachówki na rzecz blachy. Ale czy faktycznie dużo zaoszczędzę ?

Pracy swojej mogę ciut włożyć ale niezbyt dużo.

Myślę aby ławy zrobić samemu, resztę niech ciągnie firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowitej. Budujesz wszystko, nie dom bez garażu i kotłowni :)

200 mkw...x 2500 (lub duży wkład własnej pracy) plus: przyłącza, dokumentacja, ogrodzenie, podjazd, ogród i inne tego typu pierdolety :)

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400 najprawdopodobniej będziesz mógł zamieszkać, przyjąłwszy założenia, które wypisałeś.

Heweliusz na wizualce wygląda w miarę prosto, ale to jest jednak dość duży dom. 95 + 92. Ma dużo ścian nośnych, lukarnę, balkonik.

Sugerowałabym jedno okno w kuchni, nie aż tak blisko narożnika. Raz, że będzie to zmniejszenie kosztów, dwa, że wówczas będzie ustawniej w środku, a i na zewnątrz będzie taki dodatkowy bonus, że rynna nie będzie leciała środkiem ściany.

Podobnie przy jadalni - jedno okno zamiast dwóch - też zmniejszenie kosztów, zwłaszcza gdyby mógł to być fiks. Zamiast droższej suwanki w salonie, może zwykłe rozwierane (podobnie w głównej sypialni na poddaszu), ale to już zobaczysz przy wycenach stolarki, czy będzie to dla Ciebie istotna oszczędność.

Spiżarnia 1,44m2 - dla mnie dyskusyjna. Najlepiej, żebyś zobaczył u kogoś, czy takie pomieszczenie będzie satysfakcjonujące. Jedyna ściana, gdzie można dać głębszy regał jest z okienkiem, na dwóch pozostałych płytkie półki.

Na poddaszu zrezygnowałabym z okna połaciowego w garderobie, a dodała choćby niewielkie okna w ścianie szczytowej dla łazienki i pralni.

W zamian za poszerzenie okien w szczycie przy sypialniach dzieci, odjęłabym jeszcze po jednej połaciówce z tych pokoi.

Na zamianie dachówki na blachę mógłbyś zaoszczędzić, gdyby w ramach adaptacji stosownie odchudzić całą więźbę. Zmiana samego pokrycia to za mało. Dobra blacha też sporo kosztuje. Jeżeli chcesz tak ciemny dach jak na wizualizacji, to też pamiętaj, że pokrycia w takich kolorach są droższe od czerownych czy ceglastych. Sprawdź też dachówki cementowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://z500.pl/projekt/64/Z66,wygodny-dom-z-poddaszem-dachem-dwuspadowym-pokojem-na-parterze-latwy-w-budowie/dane-ogolne.html

 

Wygrywa zdrowy rozsądek...oczywiście to nie ostatecznie wybrany prohekt, dodatkowo wiata garażowa zamiast garażu w bryle (trudno, jak się nie ma ograniczony budżet trzeba z czegoś zrezygnować), pokój na dole (by w razie W moc zamieszkać tylko na wykończonym dole, bez gory), potrzebuję większą łazienkę na dole (zeby prysznic wszedł- tak jak pisze namira) i wiekszą kotłownię (ogrzewanie nie na gaz)...na gorze wygospodarować miejsce na garderobę (1łazienka?)...grill + altanka zmieści sie za domem - działka ma 20x40m więc miejsca powinno wystarczyć :) a Telimena...miło było pomarzyć, ale żeby marzenia miały nam życie zjeść to nie, dziękuje ;)

 

Karolina, macie wujka, macie KB, nie szukajcie projektu, rysujcie z wujkiem od zera, patrząc na słoneczko ustawcie okna, pomieszczenia kierunkami jak należy, a nie jak dyktuje gotowy projekt. Tu ludzie robią ogromny błąd. A potem chcą by dom był energooszczędny i jeszcze tani..

Wujek ma na pewno sensownego konstruktora w zanadrzu, który przeliczy by stali było tyle ile trzeba, a nie przewymiarowane; by więźba była taka jak dach wymaga, a nie przewymiarowana i będziecie mieli dom do 300 tys.

Pozdrawiam z domku, z garażem, kotłownią, spiżarką, wyposażeniem, częściowo ogrodem i wszystkim co chciałam za niecałe 290 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam z zona nad oknami u dzieci czy nie powiększyć tych bocznych( które będą od południa) i zdjąć jedno okno z dachu. Co do okna nad garderobą to na pewno idzie do likwidacji, a bocznego robić nie będę bo chce WM. Okno w łazience pewnie się pojawi. Jak duże, to okaże się podczas budowy. Okna w spiżarni tez nie będzie w ogóle. W jadalni zamiast dwóch długich co ma być jeden szeroki fix. Tyle, ze zmian okiennych a o typie okien do salonu i na górze pomyśli się później.

Jedynie meczy mnie dach. Jedna z firm podała mi wycenę materiału na dach ( oczywiście bez wiezby) za 29 tys. Juz z oknami. Do tego montaż z 10-12 tys ( 55 zł za m2) to wszystko wyjdzie 40 parę tys. Czy dobra blachę położę taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wyceny do dachu wiele się może zmienić. Moje wyceny różniły się w różnych firmach o kilka tysięcy dla tej samej dachówki! W tych tańszych okazywało się, ze duuzo było niepoliczonych rzeczy, które i tak by trzeba było kupić.

Ja mam marsylkę tondachu i cały dach 180 m2 kosztował mnie 30 tyś. Prosty dwuspadowy. Ty masz lukarny, daszki i o 40 m więcej dachu, wniosek sam się nasuwa.

Tondach miał swego czasu najtaniej dachówki w całkiem niezłej jakości. Ale czarnych nie mają. Czarne zawsze są droższe.

Teraz czy blacha? Przy dachu dwuspadowym różnica nie jest wielka. U mnie było raptem 2 tysiące w stosunku do tondachu. Nie miałam zamiaru odchudzać więźby dla oszczędności.

Ale już przy daszkach i lukarnach może wzrosnąć liczba gąsiorów a to podraża najbardziej dach. Wtedy blacha może być korzystniej cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i komfort akustyczny jest nieco inny. Może i będzie taniej, ale trzeba będzie z tym potem żyć. Ja raczej szukałabym oszczędności na wykończeniówce niż na materiałach konstrukcji domu, ktorych tak szybko nie wymienię jak np. paneli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...