Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja uważam że tani dom (a taki powinien być każdy budowany na kredyt) powinien być prostokątny i z dwuspadowym dachem. i mniej niż 140m2. dobrze zagospodarowane 110m2 powinno przeciętnej rodzinie wystarczyć. W końcu w bloku mieliśmy dwa razy mniej.

W tych mniejszych brakuje mi pomieszczenia gospodarczego (taczka, kosiarka, rowery), dlatego mogę zrozumieć jednostanowiskowy garaż.

Ja świadomie zrezygnowałem z garażu, jesienią postawiliśmy wiatę na dwa samochody. 5x5, sześć słupów i dwuspadowy dach. Żadnej osłony z boku (docelowo dwa boki tujami obsadzę). Czasem odrobinę śniegu przywiało, ale ani razu nie skrobałem szyb! zero przymarzania drzwi! najwyraźniej ta wilgoć osadzająca się na szybach, zamkach, opada z góry.

gorąco polecam to rzadkie u nas rozwiązanie. koszty to góra pięć tysięcy a problem rozwiązany. A w niedużym domu jeden garaż (na auto i graty) i przytulona do niego wiata na drugi samochód, tylko trzeba to przemyslec w czasie projektowania.

no i warto zgłębic temat powietrznych pomp ciepła, to już nie jest wiele droższe niż gaz, który należy liczyć wraz z przyłączem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Koledzy, czy w 220.000 zł zmieściłbym się ze stanem deweloperskim:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dobry-klimat,2179,0%2C0.htm?kdg=1&wsk_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&web_0=&lp=4&web_1=&wo_0=&knd_1=&knd_0=&p_0=90&p_1=110&a=&c=&wsk_0=&wk_1=&wk_0=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&v=1&sd=

 

Generalnie garaż nie jest konieczny integralnie z domem a zapewne to sporo większy koszt niż garaż wolno stojący lub wiata. Pytanie czy dom do 100m2 bez garażu można zbudować w 200.000zł mając własną działkę.

Edytowane przez lukaszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj jeszcze stan deweloperski :) Czy to SSZ z instalacjami, podłączonymi mediami, g-k, tynkami zew i wew. etc ? Wykończenie kosztuje w zależności od tego co umiesz zrobić sam i jakie materiały wybierzesz. Więc nie ma tu limitu górnego. Włącznie z zewnętrzem (śmietnik, podjazd, ogrodzenie) liczyłabym 1000 za metr całkowitej - tak średnio - jeśli wynajmujesz ekipy.

Zbudowanie domu za 2000/mkw wymaga dużo pracy własnej. Jeśli ekipami - do zamieszkania w bardzo okrojonej wersji (powiedziałabym kompletne minimum).

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje definicja "stanu deweloperskiego". To wymysł deweloperów i każdy ma co innego na myśli. Z mieszkaniami się prosto : to stan, gdzie trzeba pomalować ściany, biały montaż, armatury, okładziny, meble i oświetlenie. W przypadku domów sprawa się nieco komplikuje. Znam domy sprzedawane w deweloperskim włącznie z ogrodzeniem i przygotowanym ogrodem pod sadzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje definicja "stanu deweloperskiego". To wymysł deweloperów i każdy ma co innego na myśli. Z mieszkaniami jest prosto : to stan, gdzie trzeba pomalować ściany, biały montaż, armatury, okładziny, meble i oświetlenie. W przypadku domów sprawa się nieco komplikuje. Znam domy sprzedawane w deweloperskim włącznie z ogrodzeniem i przygotowanym ogrodem pod sadzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj jeszcze stan deweloperski :) Czy to SSZ z instalacjami, podłączonymi mediami, g-k, tynkami zew i wew. etc ? Wykończenie kosztuje w zależności od tego co umiesz zrobić sam i jakie materiały wybierzesz. Więc nie ma tu limitu górnego. Włącznie z zewnętrzem (śmietnik, podjazd, ogrodzenie) liczyłabym 1000 za metr całkowitej - tak średnio - jeśli wynajmujesz ekipy.

Zbudowanie domu za 2000/mkw wymaga dużo pracy własnej. Jeśli ekipami - do zamieszkania w bardzo okrojonej wersji (powiedziałabym kompletne minimum).

 

Dom, z ociepleniem i tynkiem zewnętrznym, ścianami wewnętrznymi, instalacjami CO, elektryką. Wykończenie w postaci gładzi, malowania, podłóg, sufitów zakładam we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli kazdy marzyc może to i ja tez.

Mam dylemat miedzy projektem BONO a Z119.

Zawsze chcielismy bono ale sprawy z dzielka sie zmienily i bierzemy pod uwage wlasnie z119.

Oczywiscie bardzo bysmy chcieli zmiescic sie do 300 tys.

Bono fajny bo:nie ma schodów, nie ma skosów(ktorych nie cierpie),ma normalne okna /nie dachowe...ale ...ale nie ma garażu (to gdzie bedziemy trzymac 10 rowerów, 10 hulajnog ,wozkowdla dzieci ,wozkow dla lalek....kos ,kosiarek i innych.....

I w bono nie robilibysmy zadnych zmian przy adaptacji...

A z119 fajny bo nie zajmie calej dzialki (900 metrow),ma garaz na graty,mozna sie gdzies schowac (sypialnie na gorze)...ale troche zmian bysmy wprowadzili; likwidacja spizarki w kuchni,zmiana kierunku schodow,wydluzenie okna jadalnianego do ziemi,poszerzenie okien w 2 sypialniach aby bardziej byly kwadratowe,.......

No właśnie. ....i ktory wybrac?

Mam czas do konca maja....wtedy juz tylko notariusz i....decyzja co dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli kazdy marzyc może to i ja tez.

Mam dylemat miedzy projektem BONO a Z119.

Zawsze chcielismy bono ale sprawy z dzielka sie zmienily i bierzemy pod uwage wlasnie z119.

Oczywiscie bardzo bysmy chcieli zmiescic sie do 300 tys.

Bono fajny bo:nie ma schodów, nie ma skosów(ktorych nie cierpie),ma normalne okna /nie dachowe...ale ...ale nie ma garażu (to gdzie bedziemy trzymac 10 rowerów, 10 hulajnog ,wozkowdla dzieci ,wozkow dla lalek....kos ,kosiarek i innych.....

I w bono nie robilibysmy zadnych zmian przy adaptacji...

A z119 fajny bo nie zajmie calej dzialki (900 metrow),ma garaz na graty,mozna sie gdzies schowac (sypialnie na gorze)...ale troche zmian bysmy wprowadzili; likwidacja spizarki w kuchni,zmiana kierunku schodow,wydluzenie okna jadalnianego do ziemi,poszerzenie okien w 2 sypialniach aby bardziej byly kwadratowe,.......

No właśnie. ....i ktory wybrac?

Mam czas do konca maja....wtedy juz tylko notariusz i....decyzja co dalej:)

 

Witam Cię na tym wątku - mam pomysł co do wyboru, weź sobie kartkę papieru i wypisz w podpunktach "czego chcesz od domu" tzn np.

1. Spiżarka

2. Skosy

3. Ilość łazienek

4. Garaż

5. Garderoba

6. Czy chcesz mieć sypialnie na piętrze itp...

 

Myślę że wtedy ci wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam zamiar budowac ten dom: http://e-projekty.pl/projekt-domu-homekoncept-12-KRX1012

chcialabym sie zmiscic w 300tys mam nadzieje, ze sie uda. Jak mozna dokladnie kalkulowac koszty takiej inwestycji ?

 

Ja liczyłam na http://kb.pl/budowa/

Wyszło mi mniej więcej tak jak na stronie z projektem domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o konstrukcje waszego domu ;)

 

:) dziekuje TysiaWojtek za szybka odpowiedz.

tak chodzilo nam o prosty w budowie dom, podobaja sie nam takie nowoczesne bryly, tylko sie zastanawiam czy ta pustka nad salonem, czy to nie strata przestrzeni, ale moj m mowi ze bedzie super... chcialabym poszerzyc ten projekt o 1m, szczegolnie z tego wzgledu aby wc na dole zamienilo sie w lazienke z pryszniem.

Edytowane przez stellina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dziekuje TysiaWojtek za szybka odpowiedz.

tak chodzilo nam o prosty w budowie dom, podobaja sie nam takie nowoczesne bryly, tylko sie zastanawiam czy ta pustka nad salonem, czy to nie strata przestrzeni, ale moj m mowi ze bedzie super... chcialabym poszerzyc ten projekt o 1m, szczegolnie z tego wzgledu aby wc na dole zamienilo sie w lazienke z pryszniem.

 

fajnie to wygląda, ale .... macie w tym projekcie oddzieloną strefę dzienną od nocnej, nie wiem jak bardzo jesteście imprezowi :) ale śmiechy hihy mogą się nieść na górę, gdzie mogą spać dzieci (np),

ja bałabym się również tego, że ta pustka będzie "wyciągać" ciepło (może nie , ale ja się nie znam na tym :) ) - tak mi się teraz nasunęło,

 

co do poszerzenia domu to dobry pomysł (my też nasz poszerzamy) - ale czy w związku tym przesunięciem będziecie przesuwać schody i ścianę z kominem? czy tylko przesuniecie ścianę od wc? jeśli macie rzuty szczegółowe to rozrysujcie sobie to dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

taka byłam mądra..... a jak dostaliśmy kosztorys z biura ......................................................................................................................................................................................... meksyk - nocka nie przespana bo wyliczyli nam 440 tys sys. zleconym, wiecie możne jak obliczyć z tego sys. gospodarczy? my nie umiemy tego czytać. nie wiemy jak mamy odliczyć robociznę, mamy niby zestawienie materiału z którego wychodzi 230 tys. z czego na wstępie odliczyliśmy 30 tys (inne okna, inny dach, inne panele, itp) ale jak dalej? roocizna jest podana w roboto godzinach - suma materiałów , robocizny i sprzetu nie daje kwoty 440 tys,

nastawialiśmy się na 300 tys - tak zeby sie wprowadzić, wstępne kosztorysy tak zakładały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...