Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też byłem taki mądry, że kosztorys jest ok i powierzchnia użytkowa mała więc za 400 damy radę. Ja mam niby 130 PU ale po podłogach ponad 180 ( u Ciebie 170). Gdzieś wyczytałem, że warto liczyć 2500 zł za m2 powierzchni podłóg - do zamieszkania, wtedy mamy realny obraz tego ile będzie kosztowała nas budowa. Ja licząc, że część prac zrobię sam to mam nadzieję, że zamknę się w 400k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem taki mądry, że kosztorys jest ok i powierzchnia użytkowa mała więc za 400 damy radę. Ja mam niby 130 PU ale po podłogach ponad 180 ( u Ciebie 170). Gdzieś wyczytałem, że warto liczyć 2500 zł za m2 powierzchni podłóg - do zamieszkania, wtedy mamy realny obraz tego ile będzie kosztowała nas budowa. Ja licząc, że część prac zrobię sam to mam nadzieję, że zamknę się w 400k.

 

PU u nas jest 80 m2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy tylko na odbiór prądu i podpisanie umowy w tauronie. Zostało jeszcze zrobić drzwi wewnętrzne, ale to z Tata ogarniemy w parę słonecznych dni. Jeśli będzie prąd odebrany zaczynamy mieszkać. Co zrobiliśmy sami? Płaciłem tylko za koparkę, jednego murarza do fundamentów, okna z montażem, blacha z montażem, hydraulik, wyplatanie skrzynki z prądem, kafelkowanie łazienki. Resztę zrobiliśmy z rodziną. Link w stopce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dom 138 mkw liczę, że za około 420 się wprowadzę, oczywiście bez płotu i innych pierdół.

Ostatnio liczyłem ile wydałem na samą dokumentację do budowy, tj opłata notariusza, opłaty geologów i geodetów, badanie gruntu, wyznaczenie budynku, mapki, projekt, architekt adaptacja, opłaty za wpisy do hipoteki po pożyczce itp itp itp.

Licznik oscyluje w granicy 15 tysięcy. Mało ludzi o tym pamięta, a skądś te pieniądze trzeba wziąć. Miejcie to na uwadze.

Dom to nie tylko ściany ale i cała "papierologia" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dom 138 mkw liczę, że za około 420 się wprowadzę, oczywiście bez płotu i innych pierdół.

Ostatnio liczyłem ile wydałem na samą dokumentację do budowy, tj opłata notariusza, opłaty geologów i geodetów, badanie gruntu, wyznaczenie budynku, mapki, projekt, architekt adaptacja, opłaty za wpisy do hipoteki po pożyczce itp itp itp.

Licznik oscyluje w granicy 15 tysięcy. Mało ludzi o tym pamięta, a skądś te pieniądze trzeba wziąć. Miejcie to na uwadze.

Dom to nie tylko ściany ale i cała "papierologia" ...

 

Działkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi! Z Waszych postow wynika ze macie za soba budowy albo remonty. Wnosze wiec ze mieliscie do czynienia z wieloma robotnikami. Ja sama jestem po zakonczeniu remontu lazienek i stanelam przed nie lada problemem poniewaz nie znajac realiow chyba probuja mnie nabrac. Co rozumiecie za robocizne z materialami? Dzieki za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi! Z Waszych postow wynika ze macie za soba budowy albo remonty. Wnosze wiec ze mieliscie do czynienia z wieloma robotnikami. Ja sama jestem po zakonczeniu remontu lazienek i stanelam przed nie lada problemem poniewaz nie znajac realiow chyba probuja mnie nabrac. Co rozumiecie za robocizne z materialami? Dzieki za odpowiedz.

 

Oni dają materiały i robią. Ciebie nic nie interesuje, żadne zakupy materiałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gdzieś wyczytałem, że warto liczyć 2500 zł za m2 powierzchni podłóg - do zamieszkania, wtedy mamy realny obraz tego ile będzie kosztowała nas budowa.

 

Ostatnio w rozmowie z pewnym inwestorem zawiesiłem się na stwierdzeniu powyżej. Czy aby na pewno liczmy powierzchnię podłóg, czyli powierzchnię całkowitą? A może należy liczyć powierzchnię zabudowy? Zakładamy, że wyliczenia są bardzo ogólne.

 

Przykład :

- licząc PZ : dom 10x8,5m w obrysie czyli 85m PZ * 2 (poddasze) 170m * 2500zł/m2 = 425tyś

- licząc PC : dom 10x8,5m w obrysie czyli 85m PC 130m2 (z poddaszem) 130m * 2500zł/m2 = 325tyś

 

Która metodę przyjąć PZ czy PC? Póki co wychodzi mi wersja 2. Rozwiejcie moje wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 150 m2 PU i cichą nadzieję, że zmieszczę się w 300-320 tysiącach.

 

 

Dokumentacja 10 tysięcy. Przyłącza 10 tysięcy.

Budowa do SSO tzw. "Pan Wiesiek" + murarz

Musimy zapłacić za ogrzewanie podłogowe i wod. kan. Elektrykę robi kolega w promocyjnej cenie.

Wykończenie całkiem sami.

Elewacja - kolejny kolega w promocji.

 

A i tak nie zmieścimy się w 300 tys. co było moim marzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Jestem świeżakiem na forum. Planujemy z mężem budowę domku ale póki co chcemy zweryfikowac nasze plany by nie stały się one ,,marzeniem ściętej głowy"....

Interesują nas dwa projekty:

1. http://extradom.pl/projekt-domu-ambrozja-2-wersja-a-parterowa-z-pojedynczym-garazem-WRD2047

oraz

2. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/agatka_z_garazem/151/opis

przy czym bardziej skłaniamy się ku parterowej Ambrozji.

Agatkę buduje sporo osób (prześledziłam kilka Dzienników Budowy i i informacji na forum) - mniej więcej wiemy z jakim rzędem kosztów powinniśmy się liczyc ale o Ambrozji informacji jest niewiele stąd moje pytania:

- czy cenowo te projekty są zbliżone?

-jakie są ich słabe punkty, gdzie jeszcze można szukac w nich oszczędności?

Mamy 2 maleńkich dzieci i póki co dysponujemy kwotą ok 250 tyś - resztę będziemy zbierac i ew bedziemy posiłkowac się kredytem. Chcemy budowac metodą częściowo gospodarczą - tzn. tata z bratem podejmą się wykończeniówki a mąż w miarę możliwości do SSO.

Wiem, że w tanich projektach odradzacie garaż w bryle ale my chcemy przy nim pozostac. Również liczba pomieszczeń jest dla nas optymana.

Z góry jestem wdzięczna za każdą odpowiedź i wskazówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak policzysz projekt, w którym garaz dwustanowiskowy jest przyklejony do bryły budynku ?

 

Jeszcze raz podkreślę - takie liczenie to wróżenie z fusów i rozmawiamy o luźnej gadce. Na pytanie jak liczę odpowiem tak:

1. Odpowiedź 1 : na szybko, bez wchodzenia w szczegóły, 2500zł/m2 choć za taki garaż kusi mnie liczyć 2000zł/m2

2. Odpowiedź 2 : zlecam wycenę komuś kto się na tym zna, podaję projekt, materiały i poświęcam na to więcej czasu niż 5 sekund.

 

A wracając do tego co pisałem o 'szybkim' liczeniu PC czy PZ sam sobie odpowiem.

 

Według definicji PZ:

Przez powierzchnię zabudowy rozumie się powierzchnię terenu zajętą przez budynek w stanie wykończonym.

 

Czyli PZ wieżowca z 20 piętrami jest taka sama jak domku parterowego. Powierzchnia całkowita pomieszczeń wydaje się tu najodpowiedniejsza. Często ludzie biorą do obliczeń powierzchnię użytkową, a to prowadzi w maliny. Przykład : PU 135m2 PC 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...