Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zazwyczaj forumowiczom wychodzi około 2,5k za m2, czyli wskazany przez Ciebie Aloes 2 wyniósłby około 375 000. Aby cena metra wyszła niższa, musi być wkład własnej robocizny i szukanie materiałów w okazyjnych cenach. Jaki wkład własny możesz zaoferować? W wykończeniówce, instalacjach, coś na wcześniejszych etapach?

 

A - jeszcze ustalmy, czy te 300 to ma być stan deweloperski, czy do zamieszkania. Na deweloperski przy tego rodzaju bryle domu powinno wystarczyć (choć na rzutach widać, że ścian nośnych jest sporo, wykusz z balkonem to też dodatkowa komplikacja bryły). Jeżeli chodzi o dom do zamieszkania, to trzeba szukać oszczędności zarówno w wykończeniówce, jak i na wcześniejszych etapach.

Jeżeli zadowolą Was tańsze materiały wykończeniowe, dacie radę szukać jakichś wyprzedaży (na przykład płytki do łazienek kupione jako końcówka, drzwi wejściowe z wyprzedaży itp.), to można znacząco zejść z ceny m2.

Tu podane są koszty wyliczone ze wskaźników. http://www.tooba.pl/projekt-domu-Aloes-2-CE-TUP-183

 

Czy dach nad frontową werandą miałby być podobny do zadaszenia tarasu od strony ogrodu? Jeżeli tak, to jest to złamanie połaci. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że będzie to miało spore konsekwencje dla konstrukcji, bo w grę wchodzi inne rozwiązanie oparcia krokwi. O możliwości techniczne i koszty takich zmian w projekcie warto byłoby zapytać jakiegoś uprawnionego projektanta, bo może się okazać, że nie da się tego zrobić łatwo. Zauważ, że od ogrodu krokwie sobie spoczywają na murłacie, a daszek nad tarasem jest już poza bryłą i ma swoją konstrukcję. Od frontu weranda jest uzyskana poprzez cofnięcie ściany budynku i podparcie tej części dachu trzema słupami.

 

Szczerze rekomenduję wybór modelu kotła grzewczego jak najszybciej. U Ciebie w grę wchodzą jego wymiary, sposób ustawienia w kotłowni. U siebie zostawiliśmy decyzję na później i przez to ponieśliśmy dodatkowy koszt wkładu do komina. Gdybyśmy wcześniej pomyśleli i wiedzieli, że kocioł będzie kondensacyjny, to można było kupić od razu komin systemowy odpowiedni dla takiego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Metoda ogrzewania domu powinna być dobrana PRZED jakimkolwiek projektowaniem. Wiem po sobie. Było dużo wyliczeń i kombinowania i wyszło, że skoro szkielet to lepiej mocno izolowany i prąd bo wtedy nie mam instalacji, komina i kotłowni. Jeśli ma być kotłownia to pytanie jaka, no i te nieszczęsne odległości.

 

Jeśli chodzi o dach nad werandą to zawsze można postawić niezależną konstrukcję. U mnie za domem, przy wejściu głównym będzie przybudówka jako niezależna konstrukcja, dach nad tarasem to jeszcze łatwiejsze zadanie. U mnie będzie tak:

 

przyb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wy te 300 tysięcy liczycie z przyłączami, z szambem, z ogrodzeniem terenu, z bramą wjazdową, z wykonaniem odwodnienia, z nawiezieniem ziemi, ze zrobieniem jakiegoś tarasu, z wykonaniem podjazdów z kostki brukowej... przecież te prace też kosztują i warto mieć zabezpieczone ich finansowanie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących. W związku z tym, że ciągle jeszcze zbieramy pieniążki na domek mamy czas na wybór projektu. Zastanawiałam się już nad wieloma projektami. Bardzo podobają mi się m42 Przemyślany i m70 zapach wiosny, a także projekt róże w ogrodzie. Jednak cały czas szukam czegoś o powierzchni pomiędzy nimi. I znalazłam dwa. Oceania pracowni dobre domy oraz Imbir. Linki wklejam poniżej.

 

http://www.dobredomy.pl/projekt/oceania/ o powierzchni użytkowej 114 m2 z garażem dwustanowiskowym

http://extradom.pl/projekt-domu-imbir-WOF1016 o powierzchni użytkowej 110 m2 z pojedynczym garażem

 

Oceania ma jak dla mnie idealny układ salonu z kuchnią. Mogłabym dziś wprowadzić się do takiego domu. Jednak wycena Imbiru jest niższa ze względu na brak garażu i bardziej podoba mi się wizualnie zewnątrz. Powiedzcie proszę czy istnieją realne szanse na wybudowanie któregoś z tych domów mając 350 tys? Budowa domu będzie w małej mieścince w województwie małopolskim. Ewentualnie czy ktoś znalazł dom mniejszy od OCEANII a z podobnym układem salonu. Będę wdzięczna za pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbir ma prawie 130m2 po podłogach, a Oceania ponad 146. Licząc skromnie po 2,5 tysiąca za m2 wychodzi odpowiednio 325 i 365 tysięcy. Jednak do zamieszkania to będą za małe kwoty. Na taki typ budynku (rozłożysta parterówka z dużą powierzchnią dachu, ciężkie stropy, dużo mb fundamentów i ścian nośnych, potężne tarasy i podesty wejściowe ciężkiej konstrukcji, 3 kominy w Oceanii) zwykle potrzebne są kwoty bliższe 3 tysiące za m2.

Jeżeli za 350 chcesz zamieszkać to szukaj wśród projektów, które mają maksymalnie 115 m2 po podłogach, może być ewentualnie tych metrów więcej, ale konstrukcja budynku musi być prostsza. Jeżeli 350k to ma być stan deweloperski, to na pewno wystarczy na realizację Imbiru, a i na Oceanię powinno wystarczyć.

A jakie ogrzewanie planujesz? W Oceanii kotłownia jest mała, w Imbirze może być kocioł na paliwo stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martamal, mamy dom podobny do tych z linkowanych projektów, ale trochę większy w środku i mniej skomplikowany z zewnątrz. Uważam że nie ma szans byś zszedł poniżej 350 tysięcy. Pękła podobna kwota, a budowaliśmy dom praktycznie samodzielnie z synem i mieszkamy, ale na zewnątrz nie wszystko jest skończone. Oprócz ogrodzonej działki praktycznie nic więcej nie mieliśmy. Wg mnie minimum to 400 tysięcy, tyle musisz szykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie będzie gazowe plus niekiedy dogrzewanie kominkiem. W oceanii na pewno zrezygnowalibyśmy z kominka na zewnątrz bo to zbędny wydatek. Oczywiście wiemy, że na wykończenie nie wystarczy zbyt wiele. Na pewno zrobim kuchnie i jedną łazienkę a całą resztę mebli przeniesiemy z poprzedniego miejsca zamieszkania. Ogrodzenie domu tez może poczekać, ewentualnie zrobimy je sami. Ciężko znaleźć ładny domek i tani w budowie jednocześnie. Może podrzucicie jakieś nazwy projektów na które warto zwrócić uwagę. A co do kosztów budowy to u nas w miejscowości od dwudziestu lat domy buduje trzyosobowa ekipa budowlana solidna i tania, więc koszty surowej robocizny na pewno będą tańsze o min. 30% niż super zbajerowanej firmy budowlanej z centrum krakowa bądź innego dużego miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciężko znaleźć ładny domek i tani w budowie jednocześnie

Szukaj domów o prostych bryłach,najlepiej na kształt kwadratu czy prostokąta.

Mój domek ma większą pow.użytkową i do wprowadzenia się wydałem 310tys.zł,szczegóły w dzienniku,sporo prac wykonywałem we własnym zakresie ale znowu nie do przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj domów o prostych bryłach,najlepiej na kształt kwadratu czy prostokąta.

Mój domek ma większą pow.użytkową i do wprowadzenia się wydałem 310tys.zł,szczegóły w dzienniku,sporo prac wykonywałem we własnym zakresie ale znowu nie do przesady.

 

Arturo tak patrzę na twoją stopkę,

jestem na etapie płyty - szukam styroduru w dobrej cenie, jak to się stało że masz pod płytą EPS? ja mam w prjekcie XPS 50..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo piękny masz zewnątrz domek ale układ domu nie mój typ. Ale masz rację co do prostszych dachów. Kiedyś zwracałam też uwagę na taki projekt z prostym czterospadowym dachem http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-rubinowej-3.html zmniejszylabym mu kąt nachylenia dachu do 22-25 stopni jak i wcześniejszym również. Tylko obawiam się, że ten domek nie będzie w rzeczywistości tak ładny zewnątrz jak na przykład imbir. Większy jest więc wydawało mi się że i koszt budowy będzie większy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona http://www.tooba.pl podaje koszty orientacyjne dla większości domów i tak dla IMBIRu stan pod klucz 324,5 tys. OCEANIA 349,5 tys a dla ostatniego dom przy rubinowej 3 koszt najwyższy 360,5 mimo że bryła i dach są najprostsze. Który projekt byście wybrali?? I jeszcze jedno czy Waszym zdaniem przy tego typu dach tańsze będzie krycie domku blachodachówką czy dachówką ceramiczną?? Pytam gdyż podobno dużo ścinków pozostaje z blachodachówki za które i tak trzeba płacić. Czy to prawda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo tak patrzę na twoją stopkę,

jestem na etapie płyty - szukam styroduru w dobrej cenie, jak to się stało że masz pod płytą EPS? ja mam w prjekcie XPS 50..

Musiałbym się zapytać konstruktora.

Pewnie tak wyszło z obliczeń

EPS200 spelnial założenia no i jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Strona www.tooba.pl podaje koszty orientacyjne dla większości domów i tak dla IMBIRu stan pod klucz 324,5 tys. OCEANIA 349,5 tys a dla ostatniego dom przy rubinowej 3 koszt najwyższy 360,5 mimo że bryła i dach są najprostsze. Który projekt byście wybrali?? I jeszcze jedno czy Waszym zdaniem przy tego typu dach tańsze będzie krycie domku blachodachówką czy dachówką ceramiczną?? Pytam gdyż podobno dużo ścinków pozostaje z blachodachówki za które i tak trzeba płacić. Czy to prawda??

Przy rubinowej wydaje mi się najtańszym w realizacji z tych trzech i tego bym wybrał jełśi bym patrzył na koszty chociaż tym razem nie ten uklad dla mnie ;)

Co do dachówki,nie wiem ile kosztowała by blacha na mój dom ale wiem,że przy dachówkach ceramicznych rozrzut cenowy jest bardzo duży jesli chodzi o producenta,w moim przypadku różnice między wycenami od tego samego producenta ale innych sprzedawców dochodziły do 5 tys.zł a między różnymi producentami dachówek do nawet 15tys.zł.

Za całość dachówki ceramicznej angoby z rynnami za płacilem 19tys.zł za 230m2 dachu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...