Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawsze najprostsze domy są najładniejsze i najtańsze w budowie. Mi podoba się taki; http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/zz-684/z124

 

No tu w 300tys trzeba bedzie sie baaaardzo postarac, generalnie dla nie budowlanca, niedyrydy za 300tys.

 

PS. po co komu sypialnie po 21m2? ja mam taki duzy salon!(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, a zobacz ten dom:

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-vigo-lmp-229-wrb1375.aspx

 

Przez przypadek mi wpadl w rece, gdyby powiekszyc kuchnie kosztem wiatrolapu to naprawde fajny dom.

 

Zawsze najprostsze domy są najładniejsze i najtańsze w budowie. Mi podoba się taki; http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/zz-684/z124

 

oba projekty mi się bardzo podobają, proste wyglądają na małe a jednak są b. ciekawe.. oczywiście małe zmiany bym wprowadził... np w tym 2 "najciekawszeprojekty.pl" by się przydało jedną garderobę zamienić na łazienkę (chyba nawet piętro niżej jest równo inna łazienka) dla "naszej sypialni". Akurat tego nie podarujemy, chcemy mieć łazienkę oraz garderobę w sypialni... ale to chyba angielskie przyzwyczajenie... nawet w najmniejszym domu w Anglii (a spędziliśmy tam chwilę) są przynajmniej 2 łazienki na 1 piętrze... 1 ogólna + 1 dla Rodziców. Na dole duży salon + jadalnia + kuchnia wszystko "prawie" razem przedzielone małymi ściankami...

 

ahh ;) ale jesteśmy widzę co raz bliżej tego "idealnego" projektu... jeszcze kilku internetowych surferów i pojawią się tutaj bardzo ciekawe linki do domków, które będzie można wybudować za kwotę ~300 000zł (+/-).

 

Do tego może znajdą się również osoby, które takowe domki wybudowały i chcą się podzielić wiedzą co gdzie jak i za ile ;)

Edytowane przez Artur-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba projekty mi się bardzo podobają, proste wyglądają na małe a jednak są b. ciekawe.. oczywiście małe zmiany bym wprowadził... np w tym 2 "najciekawszeprojekty.pl" by się przydało jedną garderobę zamienić na łazienkę (chyba nawet piętro niżej jest równo inna łazienka) dla "naszej sypialni". Akurat tego nie podarujemy, chcemy mieć łazienkę oraz garderobę w sypialni... ale to chyba angielskie przyzwyczajenie... nawet w najmniejszym domu w Anglii (a spędziliśmy tam chwilę) są przynajmniej 2 łazienki na 1 piętrze... 1 ogólna + 1 dla Rodziców. Na dole duży salon + jadalnia + kuchnia wszystko "prawie" razem przedzielone małymi ściankami...

 

ahh ;) ale jesteśmy widzę co raz bliżej tego "idealnego" projektu... jeszcze kilku internetowych surferów i pojawią się tutaj bardzo ciekawe linki do domków, które będzie można wybudować za kwotę ~300 000zł (+/-).

 

Do tego może znajdą się również osoby, które takowe domki wybudowały i chcą się podzielić wiedzą co gdzie jak i za ile ;)

 

Ten drugi projekt moze za 300 by wydal, ale ten pierwszy odpada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi, akurat Vigo wydaje sie byc duzo tanszy od tego drugiego i tutaj sie z Toba nie zgodze. Aczkolwiek obydwa sa fajne

 

Sorki sprostowanie: Vigo tanszy i o niego mi chodzilo, pomylilem kolejnosc, ten Z124 zdecydowanie za drogi

 

PS w vigo da sie prosto zrobic trzy niemale sypialnie na poddaszu zamiast dwóch...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialka uzbrojona w media czy nie?? Jesli nie to jaki masz dostep do mediow??

Sprawdz jakie masz mozliwosci z mediami, prad, woda, kanaliza i gaz i jakie warunki gruntowe....

 

Działka uzbrojona 50/50

 

Prąd - JEST

Woda - JEST

Kanalizacja - DOCHODZI (jeszcze tydzień / dwa)

Gaz - DOCHODZI (do 2 tygodni)

 

 

Co do wymagań wobec domku :) nie chce siedzieć cały dzień w "kotłowni", to raczej automat by się zdał... elektryka / gaz ale nie wiem, które rozwiązanie będzie tańsze jak chodzi o miesięczne opłaty... jak już wiecie początkowo myślałem o PCi, chociaż pewnie i jakieś trzeba będzie zamontować by na wiosnę / lato ogrzewać "za free" przynajmniej wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka uzbrojona 50/50

 

Prąd - JEST

Woda - JEST

Kanalizacja - DOCHODZI (jeszcze tydzień / dwa)

Gaz - DOCHODZI (do 2 tygodni)

 

 

Co do wymagań wobec domku :) nie chce siedzieć cały dzień w "kotłowni", to raczej automat by się zdał... elektryka / gaz ale nie wiem, które rozwiązanie będzie tańsze jak chodzi o miesięczne opłaty... jak już wiecie początkowo myślałem o PCi, chociaż pewnie i jakieś trzeba będzie zamontować by na wiosnę / lato ogrzewać "za free" przynajmniej wodę.

 

Napisz jakie wymagania co do budynku a nie co taniej wyjdzie w grzaniu bo nie wiemy co chcesz grzac, blok 3pietra 1000m2, czy maly domek 80m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się tylko pamiętajmy że izolacja to działanie kompleksowe - to nie tylko przegrody, ale i okna zalecane 0,5 - 0,6 na szybie + ciepłe ramy+ dobry montaż (najlepiej z roletami), przyzwoite drzwi zew, wentylacja mechaniczna, usytuwanie i odpowiednie oszklenie budynku wzgledem stron świata - a jesli to wszystko już mamy to szkoda wkładac kociołka z mizerną sprawnością tylko też by trza jakis lepszejszy; a jak zadbamy o te wszytkie aspekty związane z energooszczędnością to będziemy sobie na wykończeniu żałowac? wątpie...no i 400 tys szybko staje się sumą już nie tak kosmiczną (bynajmniej ja tak miałem :) hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...