Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość grend
Zorientuj się ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w stanie deweloperskim w małych miastach i porównaj sobie do słynnych 2500 - 3000. Jak ktoś się stara tyle wydac to nikt nikomu nie zabroni ale jak komuś zależy na funduszach to może zrobić to o wiele taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Co to jest 250 wykończenie ?

Może salonu, albo przedpokoju...

 

EDIT: u mnie w mieście średniej wielkości ceny u deweloperów od 3500zł/m2.

 

Wśród krezusów górniczych, rzeczywiście to jest miarodajne porównanie . Barczewo 2100pln m2 - Warmińsko-Mazurskie. Oczywiście można tworzyć teorie ze materiał tam jest 2x tańszy a robocizna 4razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Kapa 69 - forum muratora nie jest miarodajnym odzwierciedleniem realnych cen budowy. Tutaj każdy kupuje wszystko co jest najdroższe tzw renomowanych firm cokolwiek to znaczy (czyt zagranicznych z dobrym marketingiem). Nikt który buduje z produktów polskich śmiesznie nazwanych na forum no name nie ma tutaj racji bytu i się zazwyczaj tutaj nie udziela...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapa 69 - forum muratora nie jest miarodajnym odzwierciedleniem realnych cen budowy. Tutaj każdy kupuje wszystko co jest najdroższe tzw renomowanych firm cokolwiek to znaczy (czyt zagranicznych z dobrym marketingiem). Nikt który buduje z produktów polskich śmiesznie nazwanych na forum no name nie ma tutaj racji bytu i się zazwyczaj tutaj nie udziela...

 

Bzdury piszesz. Wielu ludzi buduje tu z tańszych materiałów, czy korzystając z tańszych rozwiązań, wystarczy Dzienniki Budowy przeczytać.

Ja tez kupiłem kocioł najtańszy z kondensacyjnych.

 

Z drugiej strony, mieszkałem kilka lat w domu budowanym mocno budżetowo - i po 4 latach od budowy zaczęły wychodzić pierwszy problemy - z płytkami, sypiącym sie tynkiem, pękającymi k-g, czy nieszczelnymi oknami, nawet armatura łazienkową.

W piwnicy, gdzie leżały pozostałości po klejach, zaprawach, farbach widziałem tylko marki "marketowe", lub kompletnie mi nieznane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem dom wzorowany na trochę powiększonym Eryku. O zmianach, jakie przeprowadziłem możesz przeczytać na pierwszych dwóch stronach mojego dziennika budowy. Mnie do szczęścia brakuje jeszcze tynku silikonowego i kostki na podjeździe dla samochodów, bota przed domem juz jest. Wydałem jakieś 310 tyś, ale można było taniej, jakby było trzeba.

 

EDIT: i nawet nie myśl o ekogroszku w takim domku....

 

Co masz na myśli ? Myślałem, że ekogroszek to jedno z najtańszych rozwiąń

 

fotohobby: pytam bez kosztów robocizny i uśredniona cena, którą mniej więcej mogę przyjąć, wiadomo, że metr łazienki nie kosztuje tyle co metr przedpokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszych ? Musisz postawić i obrobić komin - to juz dwa tysiące, , kupić kocioł z podajnikiem i sterownikiem (za jakieś 6tysiecy, a i tak bedzie 3x za mocny) i wygospodarować 4-5 m2 na kocioł i opał (czyli tracisz powierzchnie o wartości 6-8tyś zł).

 

Spójrz sobie na projekt domu Eryk i pomysł, gdzie mógłbyś postawić kocioł ma paliwo stałe. Sprawdź wymiary tych kotłów, o ile muszą być odsunięte od ściany, aby zapewnić obsługę.

To w moim projekcie, gdzie pomieszczenie gospodarcze (czyli ewentualna kotłownia) jest większe i bardziej ustawie żal byłoby mi poświęcać tyle miejsca na tak brudne ogrzewanie.

 

Gazu nie masz ?

Gdybym ja nie miał grzałbym grzałką 9kW w buforze 1000l, a jeszcze litej powietrzną pompą ciepła, taka, jak ta :

http://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/klimatyzacja-wewnetrzna/ogrzewanie/pompy-ciepla-powietrze-woda/pompa-ciepla-powietrze-woda-416107/

 

Niestety, kiedy projektowałem dom i jego rozwiązania tych pomp jeszcze nie było, albo były kompletnie nieznane.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczyna ;-) Nie wiem, czy wykończenie mojego salonu było budżetowe... Meble raczej nie, panele średnio, narożnik przyznam, wzięliśmy najtańszy od razu z zaznaczeniem, że pewnie później trzeba będzie wymienić. Kwestia tego, ile to później potrwa. Wyszło około 8500zł, bez firan, zasłon i lamp. Na razie jest surowo, resztę dokupujemy systematycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dodam coś od siebie, ja również jak większość tutaj osób wypowiadających się zamierzam ten o to projekcik wykończyć do stanu zamieszkania w 300 tyś. Dodam, że działki w to nie wliczam oraz robót związanych z przygotowaniem gruntu do budowy. (Wycinka drzew - 30 świerków 17 owocowych, karczowanie korzeni koparką, zasypanie niedoszłego oczka pospółka.)

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dobry-klimat,2179,0,0.htm

Edytowane przez kasiamirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a Mnie interesuje budowa takiego domu (tylko mniejszgo tak o 10%, ok. 140m2 użytkowej)

 

http://z500.pl/projekt/263/Zx29,wspolczesna-willa-z-pelnym-pietrem-duzym-salonem-i-kuchnia-oraz-garazem-w-bryle/dane-ogolne.html

 

Czy naprawdę koszt wychodzi dużo większy niż parterowy (za m2) czy domu z poddaszem?. Powierzchnia zabudowy jest dużo mniejsza (będzie około 115 m), powierzchnia dachu tez jest sporo mniejsza (będzie około 140 m). Wiem, ze trzeba wybudować pełne piętro, ale to akurat najmniejszy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wiem, ze trzeba wybudować pełne piętro, ale to akurat najmniejszy koszt.

 

Jak piętro to najmniejszy koszt, możesz to jaśniej napisać?

 

Strop to 150-200 zł/m2 ( konstrukcja)+ schody z 10-15 tyś +tracisz parę m2 na schody, wyższe kominy, szersze ławy to wszystko są koszta piętra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piętro to najmniejszy koszt, możesz to jaśniej napisać?

 

Strop to 150-200 zł/m2 ( konstrukcja)+ schody z 10-15 tyś +tracisz parę m2 na schody, wyższe kominy, szersze ławy to wszystko są koszta piętra.

 

Zgoda, ale w domu z użytkowym poddaszem też trzeba zrobić strop + schody.

W domu z poddaszem dochodzą jeszcze okna dachowe i powierzchnia dachu jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dodam coś od siebie, ja również jak większość tutaj osób wypowiadających się zamierzam ten o to projekcik wykończyć do stanu zamieszkania w 300 tyś. Dodam, że działki w to nie wliczam oraz robót związanych z przygotowaniem gruntu do budowy. (Wycinka drzew - 30 świerków 17 owocowych, karczowanie korzeni koparką, zasypanie niedoszłego oczka pospółka.)

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dobry-klimat,2179,0,0.htm

 

Mam prawie taki sam tylko z podwójnym garażem :) martwi mnie w opisie tego projektu, że nie ma stropu :/ "

(bez stropu) sufit podwieszany (2x płyta g-k) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm "

 

Zależy co rozumiesz przez " do stanu zamieszkania "

Edytowane przez krbaton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie taki sam tylko z podwójnym garażem :) martwi mnie w opisie tego projektu, że nie ma stropu :/ "

(bez stropu) sufit podwieszany (2x płyta g-k) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm "

 

Zależy co rozumiesz przez " do stanu zamieszkania "

 

Ja zmieniłem strop z drewnianego na terive.

Do stanu zamieszkania, czyli głownie do wykonczenia salonu, kuchni lazienki.

 

Sypialnie i pokoje przeniose z mojego terazniejszego zmieszkania - są roczne wiec nie warto ich teraz wymieniać. Jak Twoj projekt sie zwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Jak piętro to najmniejszy koszt, możesz to jaśniej napisać?

 

Strop to 150-200 zł/m2 ( konstrukcja)+ schody z 10-15 tyś +tracisz parę m2 na schody, wyższe kominy, szersze ławy to wszystko są koszta piętra.

 

Jajmar nie pisz kolejny raz tych bzdur bo już się czytac nie chce - dom z poddaszem nigdy nie będzie droższy od parterowki może być w podobnej cenie - ale to zależy od wielu czynników gdzie droższe rozwiązania stosuje się w domu z poddaszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Bzdury piszesz. Wielu ludzi buduje tu z tańszych materiałów, czy korzystając z tańszych rozwiązań, wystarczy Dzienniki Budowy przeczytać.

Ja tez kupiłem kocioł najtańszy z kondensacyjnych.

 

Z drugiej strony, mieszkałem kilka lat w domu budowanym mocno budżetowo - i po 4 latach od budowy zaczęły wychodzić pierwszy problemy - z płytkami, sypiącym sie tynkiem, pękającymi k-g, czy nieszczelnymi oknami, nawet armatura łazienkową.

W piwnicy, gdzie leżały pozostałości po klejach, zaprawach, farbach widziałem tylko marki "marketowe", lub kompletnie mi nieznane..

 

i każdy za stan DEVELOPERSKI płaci 2500 za metr ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...