Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a możesz to bardziej wyszczególnić bo łaczna kwota jest mało poznawcza. Rozbij to na dach, fundament, ściany, tynki z podłogami, elewacja, instalacje

 

Budowa na kredyt ma to do siebie że jest wypłacana w transzach i trzeba ustalić odpowiedni zakres robót łącznie że zmianą kolejności niektórych prac o ile dobrze pietam to sam pisalem jaki zakres prac za dana transze będzie wykonany ;)

Nie mam tak podzielonego kosztorysu bo np fundament to też kanalizacja, rura do gwc , koparka itp a nawet wytyczenie domu przez geodete ( 700 zł) i z mojego kosztorysu wychodzi że ten etap z robotą 46 tyś :)

Z ekipa umowiony byłem na całość od klepiska po cały dach ( ekstra kasa za kominy z klinkieru nad dach ) 45 tyś.

No i powien, że uwijali się z robotą na maxa !! 13 października rozpoczęte roboty a 16 grudnia skończyli dach i zabezpieczyli wszystkie otwory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
przy zastosowaniu wiązarów dachowych w parterówce odchodzi konieczność lania stropu monolitycznego, więc nawet jak wiązary wyjdą drożej to sumarycznie zaoszczędzisz.

Przy wiezbie również nie trzeba stropu lanego ;)

Ja mam wiezbe i strop drewniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wiezbie również nie trzeba stropu lanego ;)

Ja mam wiezbe i strop drewniany.

 

Ja planuje dom piętrowy i wiązary dachowe będą rownocześnie stropem piętra.

Wyślę do kilku firm zapytania, ale jakby faktycznie koszt wynosił 100 zł m2 dachu (u Mnie bylby niewielki dach 140 m2) to bym się poważnie zastanowił nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz to bardziej wyszczególnić bo łaczna kwota jest mało poznawcza. Rozbij to na dach, fundament, ściany, tynki z podłogami, elewacja, instalacje

 

 

Budowa na kredyt ma to do siebie że jest wypłacana w transzach i trzeba ustalić odpowiedni zakres robót łącznie że zmianą kolejności niektórych prac o ile dobrze pietam to sam pisalem jaki zakres prac za dana transze będzie wykonany ;)

Nie mam tak podzielonego kosztorysu bo np fundament to też kanalizacja, rura do gwc , koparka itp a nawet wytyczenie domu przez geodete ( 700 zł) i z mojego kosztorysu wychodzi że ten etap z robotą 46 tyś :)

Z ekipa umowiony byłem na całość od klepiska po cały dach ( ekstra kasa za kominy z klinkieru nad dach ) 45 tyś.

No i powien, że uwijali się z robotą na maxa !! 13 października rozpoczęte roboty a 16 grudnia skończyli dach i zabezpieczyli wszystkie otwory ;)

 

Wszystkie ceny z robocizną bo płaciłem etapami :)

 

Ściany konstrukcyjne, nadproża, wieniec, ocieplenie fundamentu, kominy, odprowadzenie wody z dachu = 44 tyś

 

Więźba + strop, wełna 15 i 20 cm do ocieplenia stropu, płyty OSB 22 mm, podkłady pod płyty OSB, szpilki i nakrętki do stropu, ściany działowe, folia na strop, taśma do sklejania foli dachowej, kominy nad dach = 52 tyś

 

Dachówka, folia dachowa, rynny = 40 tyś

 

Okna + montaż, taśmy uszczelniające do okien, brama garażowa , drzwi zewnętrzne, instalacje elektryczne, instalacja CWU, instalacja CO,rekuperator, alarm, kominek, GWC, studnia chłonna ( dach ), tynki wewnętrzne = 100 tyś

 

Styropian na podłogę + garaż, wylewki, siatka zbrojeniowa - dom 2x1 3 mm, siatka zbrojeniowa - garaż 4 mm 1,2x 2,4 i całe wykończenie wnętrza łącznie z drzwiami,meblami, lampami, panelami, itp. = 60 tyś

 

Ocieplenie zewnętrzne z tynkiem, styropianem, podbitką drewnianą = 25 tyś

 

Inne nieliczalne rzeczy = 30 tyś

 

Dokładniej się już nie da :) 46+44+52+40+100+60+25+30 = 397 tyś na gotowo do zamieszkania wystarczy tylko włożyć rzeczy do szaf :) + koszt działki 85 tyś = 482 tyś :rolleyes:

 

Budowa rozpoczęta 13.10.2011 a wprowadziliśmy się 24.11.2012 8)

Edytowane przez krbaton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wlasnie kupilem dzialke i jestem na etapie wyboru projektu. W zasadzie zastanawiam sie na dwom:

http://z500.pl/projekt/200/Z225,kompaktowy-dom-z-poddaszem-uzytkowym-o-funkcjonalnym-wnetrzu/dane-ogolne.html

http://pracownia-projekty.dom.pl/za_dom_w_kansas_ce.htm

 

W obu przypadkach rezygnuje z kominka, i bede chcial zrobic zadaszenie tarasu. w jednym i w drugim przypadku bedzie powiekszona jadalnia o wykusz a nad nim balkon. w projekcie kansas, chcialbym przeniesc komin na lewa sciane i podzielic kotlownie na 2 mniejsze pomieszczenia oraz zrobic wejscie rowniez z przedpokoju do kotlowni oraz na pietrze zrobic 1 wieksza lazienke zamiast 2. Poza tym reszta jest ok. Na pewno bedzie piec na paliwo stale (mysle ze ekogroszek) poniewaz nie mam dostepu do gazu- przynajmniej na razie.

 

Dom bedzie budowany metoda gospodarcza, ze srednich polek cenowych. wszystko sami oprocz hydrauliki.

 

Bardzo bym prosil o jakies opinie ktory lepiej wybrac tzn gdzie miejsce jest lepiej wykorzystane. Czy wyrobie sie w tych 300 tys.?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wlasnie kupilem dzialke i jestem na etapie wyboru projektu. W zasadzie zastanawiam sie na dwom:

http://z500.pl/projekt/200/Z225,kompaktowy-dom-z-poddaszem-uzytkowym-o-funkcjonalnym-wnetrzu/dane-ogolne.html

http://pracownia-projekty.dom.pl/za_dom_w_kansas_ce.htm

 

W obu przypadkach rezygnuje z kominka, i bede chcial zrobic zadaszenie tarasu. w jednym i w drugim przypadku bedzie powiekszona jadalnia o wykusz a nad nim balkon. w projekcie kansas, chcialbym przeniesc komin na lewa sciane i podzielic kotlownie na 2 mniejsze pomieszczenia oraz zrobic wejscie rowniez z przedpokoju do kotlowni oraz na pietrze zrobic 1 wieksza lazienke zamiast 2. Poza tym reszta jest ok. Na pewno bedzie piec na paliwo stale (mysle ze ekogroszek) poniewaz nie mam dostepu do gazu- przynajmniej na razie.

 

Dom bedzie budowany metoda gospodarcza, ze srednich polek cenowych. wszystko sami oprocz hydrauliki.

 

Bardzo bym prosil o jakies opinie ktory lepiej wybrac tzn gdzie miejsce jest lepiej wykorzystane. Czy wyrobie sie w tych 300 tys.?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

 

Z podziałem to raczej nie poszalejesz http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/kotlownia-na-piec-centralny-przyklady-projektow,28_4819.html kotłownia na paliwo stałe musi spełniać wymagania :)

 

Co wy macie z tym ekosyfem ;) że chcecie się nim babrać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym prosić Was o pomoc. A więc: Posiadam dzialkę budowlaną 1100 m2 z mediami (prąd,woda i gaz w ulicy przy działc). Planuję budowę domu parterowego, prostego z normalnym dwuspadowym dachem w ok. 110-120 m2. Na budowę przeznaczam ok. 350 tys. Niestety mam problemy z kregoslupem wiec wklad mojej pracy w inwestycje raczej odpada. Drobne prace wykonczeniowe jedynie wchodza w gre. Podpowiedzcie czy jest szansa zmieścic sie w tej kwocie. Prosilbym o przykład takiego domku w tej kwocie jeśli to możliwe abym wiedział w jakiej kategorii szukać projektów. Przeprowadzam się z 40 m2 w blokach więc nie mam wygórowanych wymagań. Nie musi być z garażem. Np. Cos takiego mnie się podoba http://www.dobredomy.pl/projekt/fabia/ lub http://www.dobredomy.pl/projekt/ikar/ lub http://www.dobredomy.pl/projekt/flawia/ Edytowane przez majonez87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Po przeczytaniu całości włączam sie i ja.

 

Przeszłam z tematu: Dom do 200 tys. na którym nie mam szans na budowe w tej kwocie.

 

Chciałabym tutaj zadać pytanie do osób, które znają się na tym bardziej niż ja.

 

Czy są to domy do 300 tys.?

1) http://extradom.pl/projekt-domu-groszek-dach-dwuspadowy-SLL1048

2) http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Haga/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciekawy wątek domu za 300 tys., sam celuję w tą kwotę, oczywiście z rozsądnym(mam nadzieję :) ) zapasem ok 50 tys .

Ciekawy jestem Waszej opinii na temat:

http://www.domplan.com.pl/Diona/Diona.html

 

Jeżeli chodzi o zmiany to planuję:

1. usunąć kominek

2. usunąć po jednym oknie połaciowym (tam gdzie są podwójne)

 

Ogrzewanie gaz - piec kondensacyjny (ogrzewanie parter podłogówka, piętro grzejniki)

 

Co sądzicie o samym projekcie, jakieś rozsądne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. usunąć po jednym oknie połaciowym (tam gdzie są podwójne)

 

Ogrzewanie gaz - piec kondensacyjny (ogrzewanie parter podłogówka, piętro grzejniki)

 

Co sądzicie o samym projekcie, jakieś rozsądne uwagi?

 

Nie mieszaj grzejników z podłogówką, bo to niepotrzebny koszt - zrób wszędzie podłogówkę.

Powiększ okna w ścianach szczytowych, dzięki temu będziesz mógł zrezygnować ze wszystkich okien połaciowych.

Dodatkowo pozbyłbym się balkonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj grzejników z podłogówką, bo to niepotrzebny koszt - zrób wszędzie podłogówkę.

Powiększ okna w ścianach szczytowych, dzięki temu będziesz mógł zrezygnować ze wszystkich okien połaciowych.

Dodatkowo pozbyłbym się balkonów.

 

Dzięki za rady.

O balkonach myślę dokładnie to samo (teraz przekonuję małżonkę :) )

Okna połaciowe - hmyyyyy - z jednej strony dodają uroku - nie jest taka stodoła :) ale pomysł godny głębszego przemyślenia

Podłogówka wszędzie - tutaj opieram się tylko na opiniach z sieci, ewentualnie osób budujących się. Opinie są podzielone 50/50 (podłogówka na dole , góra grzejniki lub wszędzie podłogówka) tutaj też się łamiemy, przy braku własnych doświadczeń ciężko zdecydować.

 

Jeszcze mała chwila jest bo jeśli dopisze pogoda to za ok 2 tyg będą robione fundamenty, a na wiosnę wszystko powyżej.

 

Ps. dla jasności kwota 300 tys przyjęta jest na sam dom, działka, przyłącza, papiery itp liczone osobno + rezerwa o której pisałem wcześniej.

Edytowane przez mar1ecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

O balkonach myślę dokładnie to samo (teraz przekonuję małżonkę :) )

Okna połaciowe - hmyyyyy - z jednej strony dodają uroku - nie jest taka stodoła :) ale pomysł godny głębszego przemyślenia

Podłogówka wszędzie - tutaj opieram się tylko na opiniach z sieci, ewentualnie osób budujących się. Opinie są podzielone 50/50 (podłogówka na dole , góra grzejniki lub wszędzie podłogówka) tutaj też się łamiemy, przy braku własnych doświadczeń ciężko zdecydować.

O podłogówce poczytaj tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?242293-Ogrzewanie-pod%C5%82ogowe-czy-grzejniki

Jeśli chodzi o okna połaciowe piszę z własnego doświadczenia - w domu rodzinnym nie mieliśmy, teraz mam w mieszkaniu (dach kopertowy). Jeśli da się ich uniknąć to nie zastanawiałbym się nawet. Co do balkonów w domu z tarasem i ogrodem to jest to niepotrzebny koszt, używa się ich rzadko, albo wcale. Zawsze można zrobić balkon francuski (drzwi balkonowe z barierką). Rozważ wentylację, bo jeśli się zdecydujesz na mechaniczną to kominów wentylacyjnych nie będziesz potrzebował (ja planuję ogrzewanie kotłem gazowym kondensacyjnym więc nie będę miał żadnego komina - zawsze to jakaś oszczędność).

A i jeszcze jedno - dom ma ścianę kolankową 80cm, można podwyższyć o 1-2 bloczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Wszystkie ceny z robocizną bo płaciłem etapami :)

 

Ściany konstrukcyjne, nadproża, wieniec, ocieplenie fundamentu, kominy, odprowadzenie wody z dachu = 44 tyś

 

Więźba + strop, wełna 15 i 20 cm do ocieplenia stropu, płyty OSB 22 mm, podkłady pod płyty OSB, szpilki i nakrętki do stropu, ściany działowe, folia na strop, taśma do sklejania foli dachowej, kominy nad dach = 52 tyś

 

Dachówka, folia dachowa, rynny = 40 tyś

 

Okna + montaż, taśmy uszczelniające do okien, brama garażowa , drzwi zewnętrzne, instalacje elektryczne, instalacja CWU, instalacja CO,rekuperator, alarm, kominek, GWC, studnia chłonna ( dach ), tynki wewnętrzne = 100 tyś

 

Styropian na podłogę + garaż, wylewki, siatka zbrojeniowa - dom 2x1 3 mm, siatka zbrojeniowa - garaż 4 mm 1,2x 2,4 i całe wykończenie wnętrza łącznie z drzwiami,meblami, lampami, panelami, itp. = 60 tyś

 

Ocieplenie zewnętrzne z tynkiem, styropianem, podbitką drewnianą = 25 tyś

 

Inne nieliczalne rzeczy = 30 tyś

 

Dokładniej się już nie da :) 46+44+52+40+100+60+25+30 = 397 tyś na gotowo do zamieszkania wystarczy tylko włożyć rzeczy do szaf :) + koszt działki 85 tyś = 482 tyś :rolleyes:

 

Budowa rozpoczęta 13.10.2011 a wprowadziliśmy się 24.11.2012 8)

 

Dla mnie szok cenowy.... Pewnie to samo przeżyjesz

 

Moje koszty (ceny netto)

 

12800 fundament

12400 strop

22050 ściany

6975 dach (stan obecny papa)

2292 działówki

7340 okna

3796 elektryka

4826 tynki

305 pobór prądu

1088 woda + kanaliza instalacja

6550 posadzki

 

Można robic cos na kilka sposobów. Jest też duża różnica - ja mam dom dwupoziomowy a ty parterowy. Zazdroszczę ci czasu wykonania. Mi to zajmie 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szok cenowy.... Pewnie to samo przeżyjesz

 

Moje koszty (ceny netto)

 

12800 fundament

12400 strop

22050 ściany

6975 dach (stan obecny papa)

2292 działówki

7340 okna

3796 elektryka

4826 tynki

305 pobór prądu

1088 woda + kanaliza instalacja

6550 posadzki

 

Można robic cos na kilka sposobów. Jest też duża różnica - ja mam dom dwupoziomowy a ty parterowy. Zazdroszczę ci czasu wykonania. Mi to zajmie 2 lata

 

Kto zapoda aktualne ceny surowca:) z mazowsza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o budowie tego domku z małymi zmianami , wyprostowanie tylnej ściany i likwidacja jednego pokoju kosztem zwiększenia salonu , dom dla 2 osób jak sądzicie w kwocie z tematu się zmieszczę.Część wykończeniówki oraz instalacji sam robię lub ojciec no i bez szaleństwa co do cen materiału a działkę media mam.

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kostrzewach-md5321626540fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o budowie tego domku z małymi zmianami , wyprostowanie tylnej ściany i likwidacja jednego pokoju kosztem zwiększenia salonu , dom dla 2 osób jak sądzicie w kwocie z tematu się zmieszczę.Część wykończeniówki oraz instalacji sam robię lub ojciec no i bez szaleństwa co do cen materiału a działkę media mam.

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kostrzewach-md5321626540fb

 

Spokojnie, ten dom przy sporej pracy własnej mógłby się znaleźć w dziale dotyczącym domów za 200tyś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szok cenowy.... Pewnie to samo przeżyjesz

 

Moje koszty (ceny netto)

 

12800 fundament

12400 strop

22050 ściany

6975 dach (stan obecny papa)

2292 działówki

7340 okna

3796 elektryka

4826 tynki

305 pobór prądu

1088 woda + kanaliza instalacja

6550 posadzki

 

Można robic cos na kilka sposobów. Jest też duża różnica - ja mam dom dwupoziomowy a ty parterowy. Zazdroszczę ci czasu wykonania. Mi to zajmie 2 lata

 

Podane ceny na gotowo :) ciężko rozbić dokładnie na fundament, strop itd. bo jedno wiąże się z następnym szczególnie że jak napisałem ekipa była od dziury w ziemi po ostatnią dachówkę ( zresztą znalezione przez forum )

 

 

Materiały wybierałem w miarę możliwości najlepszej jakości oczywiście ceny jak najbardziej podlegały negocjacji a niektóre rzeczy kupione w necie ( np. zbiornik kombinowany, kominek, styro na podłogę czy wełna do ocieplenia stropu = na okolicznych składach super mata niedostępna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...