Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Dla mnie szok cenowy.... Pewnie to samo przeżyjesz

 

Moje koszty (ceny netto)

 

12800 fundament

12400 strop

22050 ściany

6975 dach (stan obecny papa)

2292 działówki

7340 okna

3796 elektryka

4826 tynki

305 pobór prądu

1088 woda + kanaliza instalacja

6550 posadzki

"

Jestem w trakcie budowy, właśnie zaczyna się wykańczanie domu, w przyszłym tygodniu wylewają jastrych.

Chciałbym zobaczyć ten Wasz dach za 7000 i okna za 8000. Nie mówiąc już o innych wydatkach.

Odezwijcie się na forum 5 lat po zamieszkaniu w takim domu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Właśnie ruszyła budowa mojego domu, zastanawiam się jak wszyscy czy wystarczy mi środków aby doprowadzić budowę do końca i w domu zamieszkać.

Proszę o uwagi i rady osób, które domy już zbudowały. Buduję w okolicy Góry Kalwarii, woj. mazowieckie, projekt to ZX100 po przeróbkach, które miały dostosować dom do naszych potrzeb i sprawić że koszty będą niższe.

 

http://images.tinypic.pl/i/00713/s4rs4s67qmc1_t.jpg

 

Kosztorys ze strony projektu to prawie 300 tyś brutto, zakładam jednak że wydatki będą wyższe.

W tym momencie moje wydatki to :

- wszelkie koszty związane z przygotowaniami do budowy ( projekt, adaptacja, notariusz, geodeta, itp. ) to 16300 zł.

- płyta fundamentowa z drenażem, opaską przeciwwysadzinową, itp - 66400 zł przekroczyłem kosztorys o 3600 zł, ( więcej piachu i plandeki jako zabezpieczenie prze mrozem ) w sumie cena m2 fundamentów to 336 zł dojdzie jeszcze 10 cm eps i wylewka z ogrzewaniem podłogowym

 

Widzę, że dużo osób budowało domy z pracowni Z500, czy kosztorysy są realne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za fundament zapłaciłeś 66 tys ?

wow, a gdzie ściany domu, dach itp? Z takim rozmachem na 600k się zatrzymasz.

 

Po co wspominasz o ogrzewaniu podłogowym przy wylewce płyty? Do tego jeszcze sporo czasu.

W ogóle czy jest sens wylewać fundament/płytę w grudniu, przed zimą? Co jeżeli zaraz przyjdzie mróz? Nie lepiej poczekać na wiosnę?

Edytowane przez jarekFTW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po przeczytaniu ok 20 stron z tego tematu sam juz nie wiem czy za kwote 300 000 mozna wybudowac dom ok 100-120 metrow z garazem systemem zleconym ...:eek:

 

Co osoba to inna opinia ...:(

 

Aktualnie podobaja mi sie projekty :

Z226 , Z119, Z216, Z219

 

Jednak jesli majac do dyspozycji ok 400 000 zl na dzialke i budowe to chyba lepiej bedzie zostac przy mieszkaniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj kosztu budowy z kosztem dzialki - o ile koszty budowy domu (robocizna i materialy) sa wzglednie podobne w roznych rejonach Polski o tyle ceny dzialek zyja swiom zyciem. Z budzetem 400kPLN pewnie ledwo kupilbym dzialke 800-900m w mojej okolicy gdzie ktos inny powie ze za 400kPLN zamknie sie w budowie domu np. 340kPLN i zakupie dzialki 50kPLN i mu zostanie jeszcze 10kPLN na czesc ogrodzenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj kosztu budowy z kosztem dzialki - o ile koszty budowy domu (robocizna i materialy) sa wzglednie podobne w roznych rejonach Polski o tyle ceny dzialek zyja swiom zyciem. Z budzetem 400kPLN pewnie ledwo kupilbym dzialke 800-900m w mojej okolicy gdzie ktos inny powie ze za 400kPLN zamknie sie w budowie domu np. 340kPLN i zakupie dzialki 50kPLN i mu zostanie jeszcze 10kPLN na czesc ogrodzenia...

 

Witam,

 

Mialem na mysli 300 k zl na budowe pod klucz + 100 K na dzialke jednak z tego co czytam to ciezko bedzie wybudowac dom systemem zleconym pod klucz za 300 k bo z tych 300 K to pewnie 60-80 K pojdzie na wykonczenia wiec pozostaje ok 220-240 na stan deweloperski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Właśnie ruszyła budowa mojego domu, zastanawiam się jak wszyscy czy wystarczy mi środków aby doprowadzić budowę do końca i w domu zamieszkać.

Proszę o uwagi i rady osób, które domy już zbudowały. Buduję w okolicy Góry Kalwarii, woj. mazowieckie, projekt to ZX100 po przeróbkach, które miały dostosować dom do naszych potrzeb i sprawić że koszty będą niższe.

 

http://images.tinypic.pl/i/00713/s4rs4s67qmc1_t.jpg

 

Kosztorys ze strony projektu to prawie 300 tyś brutto, zakładam jednak że wydatki będą wyższe.

W tym momencie moje wydatki to :

- wszelkie koszty związane z przygotowaniami do budowy ( projekt, adaptacja, notariusz, geodeta, itp. ) to 16300 zł.

- płyta fundamentowa z drenażem, opaską przeciwwysadzinową, itp - 66400 zł przekroczyłem kosztorys o 3600 zł, ( więcej piachu i plandeki jako zabezpieczenie prze mrozem ) w sumie cena m2 fundamentów to 336 zł dojdzie jeszcze 10 cm eps i wylewka z ogrzewaniem podłogowym

 

Widzę, że dużo osób budowało domy z pracowni Z500, czy kosztorysy są realne ?

 

66000 za fundament :eek::eek::eek: Podziwiam bo trzeba mieć w sobie dużo zaparcia żeby wydać taka kasę na takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
"Dla mnie szok cenowy.... Pewnie to samo przeżyjesz

 

Moje koszty (ceny netto)

 

12800 fundament

12400 strop

22050 ściany

6975 dach (stan obecny papa)

2292 działówki

7340 okna

3796 elektryka

4826 tynki

305 pobór prądu

1088 woda + kanaliza instalacja

6550 posadzki

"

Jestem w trakcie budowy, właśnie zaczyna się wykańczanie domu, w przyszłym tygodniu wylewają jastrych.

Chciałbym zobaczyć ten Wasz dach za 7000 i okna za 8000. Nie mówiąc już o innych wydatkach.

Odezwijcie się na forum 5 lat po zamieszkaniu w takim domu. Powodzenia.

 

dach się zawali, okna ulegną biodegradacji, mury się rozsypia - ale to za 200lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za fundament zapłaciłeś 66 tys ?

wow, a gdzie ściany domu, dach itp? Z takim rozmachem na 600k się zatrzymasz.

 

Po co wspominasz o ogrzewaniu podłogowym przy wylewce płyty? Do tego jeszcze sporo czasu.

W ogóle czy jest sens wylewać fundament/płytę w grudniu, przed zimą? Co jeżeli zaraz przyjdzie mróz? Nie lepiej poczekać na wiosnę?

 

Myślę, że dom będzie kosztował dokładnie tyle ile na niego wydam. Na stronie pracowni gdzie kupiłem projekt jest dostępny kosztorys i jak pisałem przekroczyłem go o 3600 zł a mam za tą cenę płytę fundamentową na 10 cm XPS a nie tradycyjne fundamenty.

 

Płytę wylałem i nic złego się nie stało, mróz nie przyszedł a dziś mam na termometrze 11 stopni. Gdybym gdybał i czekał to do dziś mieszkałbym z rodzicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem rozsądna cena 1m2 płyty. U mnie wyszło zdecydowanie drożej za m2 plyty. Nie przejmuj się, przy budowie niektórzy mają wybiórczą pamięć co kupili, za ile i za co zapłacili.

 

Wyszło mi 336 zł za m2, gdyby nie większa ilośc piachu potrzebna do niwelacji terenu było by jeszcze lepiej, plandeki do przykrycia płyty też mi się nie przydały bo z pogodą udało się trafić idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

To mój pierwszy post na forum muratora

 

Mam w planach rozpoczęcie budowy domu. Po obejrzeniu setek projektów zdecydowałem się na taki projekt http://www.projekty-e-domy.pl/e-121.html?lustro=1

Jednak mam zamiar zbudować go bez garażu układ funkcjonalny pozostałby bez zmian. Budynek przybrałby kształt prostokąta a dach byłby w kształcie koperty. Powiększyłoby się pomieszczenie gospodarcze które rozrosłoby się o kawałek garażu który pozostałby poprzez jego skrócenie

Zastanawiam się czy koszty tych zmian byłyby duże??

Czy jest możliwe że zmniejszyłby się przez to koszt budowy?

 

zastanawiam się czy starczy mi 300-350tys na wybudowanie stanu takiego, żeby pozostało pomalować ściany i wstawić meble? Działkę już mam.

Budowałbym z silki lub ytongu. Dachówka Cementowa. strop lany jak w projekcie. Ogrzewanie piecem na paliwo stałe np ekogroszek a zamiast podłogówki w całym domu zwykłe grzejniki.

Wykończenia na średnim poziomie nie potrzebuję luksusów. do wprowadzenia prócz kuchni i łazienki starczy mi kanapa i tv reszte kupowałoby się z czasem.

 

Jakie jest wasze zdanie? ciekawy projekt? zmiany możliwe? koszta możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt mi sie podoba, sam szukam czegos podobnego ale na wezsza dzialke (19m) i skoro nic nie znalazlem, zaczalem sam sobie rysowac plan domu.

 

W tym projekcie kosztowne bedzie:

* dach

- kopertowka zamiast dwuspadowego

- lany strop - po co?

 

W temacie ukladu pomieszczen, to nie podoba mi sie rowniez odleglosc miedzy pom. gospodarczym a lazienka i kuchnia - ciepla woda bedzie musiala pokonac wieksza ogleglosc.

 

Przy oszczednym gospodarowanu pewnie wyladujesz w okolicach 350tys PLN ale rozwaz czy na pewno chcesz ladowac sie w paliwo stale, grzejniki i lany strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt mi sie podoba, sam szukam czegos podobnego ale na wezsza dzialke (19m) i skoro nic nie znalazlem, zaczalem sam sobie rysowac plan domu.

 

W tym projekcie kosztowne bedzie:

* dach

- kopertowka zamiast dwuspadowego

- lany strop - po co?

 

W temacie ukladu pomieszczen, to nie podoba mi sie rowniez odleglosc miedzy pom. gospodarczym a lazienka i kuchnia - ciepla woda bedzie musiala pokonac wieksza ogleglosc.

 

Przy oszczednym gospodarowanu pewnie wyladujesz w okolicach 350tys PLN ale rozwaz czy na pewno chcesz ladowac sie w paliwo stale, grzejniki i lany strop

 

I z tego co wiem to łazienki i kuchnia to najdroższe pomieszczenia, a w projekcie są 3 łazienki, co daje dodatkowe armatury,miski wc, drzwi i tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...