Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

budynek Ek = 146,83 kwh/m2/rok

sciana zew - U 0,23, podloga 0,302, dach 0,178

wentyl graw

piec gazowy kondens

2 osoby - cwu35 l/ osobe dla 329 dni w roku (55 stopni)

temp eksploatacyjna 20 stopni

pow ogrzewana 111,11 m2l kubatura wentylowana 288,86 m3

budynek parterowy o pow. zab 138,43, obwod 43,81; A/V = 1,01

grunt piasek, II strefa przemarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budynek Ek = 146,83 kwh/m2/rok

sciana zew - U 0,23, podloga 0,302, dach 0,178

wentyl graw

piec gazowy kondens

2 osoby - cwu35 l/ osobe dla 329 dni w roku (55 stopni)

temp eksploatacyjna 20 stopni

pow ogrzewana 111,11 m2l kubatura wentylowana 288,86 m3

budynek parterowy o pow. zab 138,43, obwod 43,81; A/V = 1,01

grunt piasek, II strefa przemarzania

 

jakie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniam okna na u = 0,5 rama ciepła 1,1 - wiec w całosci okno da nam nie wiecej niż 0,8 (dla okien średnich - te większe rzecz jasna będą miały u 0,6-0,7 a te małe 0,9) - i wychodzi nam 137,13 kwh (pamietajmy że im cieplejsze okienka tym mniejszy współczynnik g - przepuszczalnosci energii słonecznej o którym tak często sprzedawcy zapominaja przebijając się tylko wartościami U...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że nie każdemu podoba się 20 cm na ścianie....już nie mówie że powyżej pewnych wartości nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla większych grubosci (oczywiscie w przypadku budynkow energooszczednych).....w moim budynku wyszło Ek liczone przeze mnie ok 67 kwh/m2/rok, sa 2 balkony, + jeden nad wykuszem, wykusz, 2 facjaty; izolacji dałem 18 cm 0,30 lam. bo nie chciałem ograniczac powierzchni balkonów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo pytań ;)

 

nasz domek będzie mieć około 120mkw będzie bez garażu (garaż obok na 2 stanowiska) projekt jest w fazie produkcji ;) moja 2 połówka siedzi i projektuje.

Domek typu stodoła (mniej więcej) bez balkonów... możliwe, że będzie antresola nad salonem ale tego jeszcze do końca nie wiemy.

 

Ogrzewanie podłogowe to już pewne, gaz będzie na działce także pewnie ogrzewanie będzie gazem... teraz tylko pytanie co zainstalować aby "za darmo" ogrzewać wodę wiosna / lato / jesień i żeby nie było to cholernie drogie ;) (nie, nie chcemy paneli słonecznych hehe)

 

Dom będzie budowany z solbetu a ściany wewnętrzne z silikatu. Pokryty blachodachówką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, gratulacje. Zaczynasz isc dobrym tropem. Wrzuccie rysunki jak juz zrobicie plany. Z ta antresola jest tak ze moze i fajnie wyglada ale

a) zabiera cieplo :mad:

b) niewykorzystana przestrzen

c) schody juz wtedy tylko raczej w centralnej czesci domu

d) jest zaj..cie niebezpieczna po pijaku :):cool:

 

Moja siostra ma antresole i drugi raz by nie zrobila ze wzgledow praktycznych - chociazby zwisy dzieci na barierkach brrr

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...