Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Wg.stopku zapotrzebowanie na ciepło to 40kWh na m2 na rok więc jak to możliwe że wyrobiles się w 3300kWh w rok? Cieniutka zimą, dodatkowe usprawnienia w izolacji czy ozc do du..?

Zapotrzebowanie 40kWh/m2/rok*125m2=5000kWh,3300kWh jest to zuzycie c.o+cwu za rok kalendarzowy,na c.o za sezon grzewczy zużyłem 1750kWh(500zł) oczywiście z min.COP3 czyli 1750*3=5250kWh.

Paniał ?

Swoją drogą OZC wyszło mniej bo liczone na niższą temperaturę we wnętrzu a grzeje o 2st.C wyżej.

A no i jeszcze jedno, piszesz że koszt 1kWh na pompie to 0,10pln ale koszt 3300kWh to nie 330pln tylko 1000pln. Jak to w końcu jest?

3300kWh zużyłem z COP3 czyli dom i cwu potrzebowało 3300kWh*COP3=10000kWh czyli koszt 1kWh wyszedł mnie 0,10zł bo za te 10000kWh zapłaciłem 1000zł chociaż zużyłem 3300kWh.

Paniał ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co w sytuacji, gdy grzeję pompą powietrze - woda i przychodzi wichura, zrywa przewody i nie ma przez np. 3-4 dni prądu? czym grzejecie? tak się zastanawiam, bo u nas ostatnio wichury się pojawiają dość niespodziewanie - w zeszłym roku koledze dach zerwało i zalało całe mieszkanie w trakcie takiego mini tornada :/ Jaka jest alternatywa w razie "w"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że co osoba to opinia - wcześniej pisali, żeby z kominka zrezygnować przy WM z reku, bo to tylko podraża koszty budowy niepotrzebnie :)

 

To że poraza to wiadomo, za darmo go nie zrobisz. Wg mnie - chcesz mieć kominek to go robisz, nie chcesz nie robisz, a rodzaj wentylacji nie ma tu nic do rzeczy. Nie ma tylko sensu robić z płaszczem wodnym w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz na świecie jest że jedni bedą mówić ze masz ogrzewać ekogroszkiem a inni PC pow-woda, jedni mówią ze wentylacja grawitacyjna a inni WM z reku. Decyzje i tak musisz ty sama podjąć. Po kilku miesiecznym czytaniu jak to sie ludzie kłócą w wątkach o ogrzewaniu tez juz serio mam dość a każdy wie najlepiej i ma najwiekszą racje. Prawda jest taka ze sama musisz podjąć decyzje. Ale przy nowym małym domu -szczególnie parterowym 100% podłogówka to poszedł bym w PC pow-woda + WM z reku. I tak chyba sam bede robił jeśli uda mi sie zacząć budować parterówke. Choc tez mam duże wątpliwości odnośnie rachunków za prąd, a wywalając całkowicie komin nie mamy później opcji alternatywy na zmiane sposobu ogrzewania. Edytowane przez marcuso86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi co w sytuacji, gdy grzeję pompą powietrze - woda i przychodzi wichura, zrywa przewody i nie ma przez np. 3-4 dni prądu? czym grzejecie? tak się zastanawiam, bo u nas ostatnio wichury się pojawiają dość niespodziewanie - w zeszłym roku koledze dach zerwało i zalało całe mieszkanie w trakcie takiego mini tornada :/ Jaka jest alternatywa w razie "w"?

 

Nie wiem jak u ciebie,ale mieszkam w jednym miejscu już 20 lat.Najdłuższa przerwa w dostawie prądu to było jakieś 1,5godziny z powodu awarii. Z powodu prac - 4 godziny. U mnie przerwy z powodu awarii zdarzają się co 3 do 5 lat.

A alternatywa? - np. biokominek+agregat pradotwórczy ( np. pozostałość po budowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powietrze-woda do tego domku to ok.20-22tys.zl

Pompy gruntowe stają się w nowych domach nie zasadne ekonomicznie.

Tak jest zawsze wychodzi najtaniej.

 

Arturo72, widzę że dalej handlujesz pompami ciepła. W dalszym ciągu z miki131?(choć widzę ze Redakcja pracowicie i całkowicie wymazała z forum istnienie twojego wspólnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek i tak zrób, bez wzgledu na to czy będziesz mieć gaz, pc, czy cokolwiek innego.

 

A jak ten kominek będzie grzał bez prądu? Nagrzeje bufor i co dalej? Pompka na podłogówkę chodzić nie będzie. Aktualnie nie robi się już instalacji grawitacyjnych więc KAŻDE źródło ciepła bez prądu będzie bezużyteczne. Jeśli kominek sam, bez spięcia z instalacją ogrzewania to równie dobrze na ten dzień można kupić zwykłe słoneczko na butlę z gazem. Kominkiem i tak nie nagrzejesz więcej niż tylko salon, ciepło się nie rozniesie tak jakbyś chciał. W salonie gorąco a wszędzie indziej co najmniej chłodno. Jeśli kominek ma być dla klimatu a nie ogrzewania to polecam jakiś ładny biokominek, taniej dużo i prościej.

 

A dom w miarę dobrze zaizolować, bez przesadnych nakładów także, pompa ciepła powietrze-woda i nawet jak braknie prądu to się nie wychłodzi za bardzo w ciągu dnia. Z resztą kiedy są przerwy w dostawie prądu po kilka dni, rozumiem dzień, góra półtora. Odkąd żyję nie spotkałem się z przerwą dłuższą niż dzień, ani u siebie ani u znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie,ale mieszkam w jednym miejscu już 20 lat.Najdłuższa przerwa w dostawie prądu to było jakieś 1,5godziny z powodu awarii. Z powodu prac - 4 godziny. U mnie przerwy z powodu awarii zdarzają się co 3 do 5 lat.

A alternatywa? - np. biokominek+agregat pradotwórczy ( np. pozostałość po budowie)

 

Zeby daleko nie szukac, zima 2010 okolice Olkusza rekordzisci nie mieli zasilania przez 21 dni, były uszkodzenia sieci SN tzw. szadzią katastrofalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72, widzę że dalej handlujesz pompami ciepła. W dalszym ciągu z miki131?(choć widzę ze Redakcja pracowicie i całkowicie wymazała z forum istnienie twojego wspólnika)

Niczym nie handluje,nie sprzedam tobie i nikomu nic.

A to że piszę,że grzanie w nowych domach paliwami stalymi to głupota bo nijak i niczym nie jest to uzasadnione tym bardziej ekonomicznie to prawda i będę tak dalej pisał bo ciemnogród istnieje cały czas :)

 

To,że piszę,że w tym domu najtaniej grzać prądem to wg Ciebie dowód,że sprzedaje Kospela lub bufory z grzałką ?

A może puknij się w głowę co ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
widzę, że co osoba to opinia - wcześniej pisali, żeby z kominka zrezygnować przy WM z reku, bo to tylko podraża koszty budowy niepotrzebnie :)

U mnie kominek też był obowiązkowo i byłby nawet gdyby ogrzewanie było za darmo.

Ale to nie przeszkodziło mi w likwidacji drugiego komina do kotłowni czyli jakby nie patrzeć oszczedzilem na jednym kominie ok.4tys.zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...