Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
No to czemu pompa nazywa się powietrzno-wodna? A więc czym różni się powietrze-woda od powietrze-powietrze?

Pompa p-w czyli powietrze-woda ma jako DZ powietrze a jako GZ wodę czyli czary mary hokus pokus(dla niektórych oczywiście ;) ) temp.powietrza -20st.C zamienia na temp.zasilania wody max.+56st.C.

Dla tych bardzo wierzących w zamach to cuda nie do pomyślenia bo to jest zarezerwowane na winna zamianę ;) Dlatego też mamy naczelnika dzisiaj...

Pompa ciepła p-p czyli powietrze-powietrze DZ też ma jako powietrze a i GZ też powietrze i robi podobne czary mary z tym że zimne powietrze zamienia na ciepłe powietrze i zamiast grzać wodę w podlogowce i w zasobniku cwu dmucha jedynie ciepłym powietrzem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli to będzie do murowany, to pewnie PC będzie ok. Jeśli będzie dobrze izolowany szkielet to koszt mojej "instalacji": 4 grzejniki po 50 zł, grzałka do bufora 120 zł, grzejnik ręcznikowy z grzałką 400 zł, mata podłogowa w łazience 350 zł, jeszcze termostat do maty za chyba 30 zł. razem 1100 zł.

 

Teraz jeszcze jeden grzejnik dokupiłem, obecnie składam sterowanie oparte na komputerku raspberry Pi, które będzie załączało grzanie w zależności od temperatury na zewnątrz i wewnątrz. Grzanie tylko w drugiej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu pompa nazywa się powietrzno-wodna? A więc czym różni się powietrze-woda od powietrze-powietrze?

 

Kolego doucz się trochę, zadajesz tak banalne pytania, nawet na forum trzeba mieć jakieś minimum wiedzy.

 

Poszukaj jakiegoś artykułu na temat pomp ciepła i go przeczytaj, przynajmniej będziesz wiedział czego nie wiesz i o co spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , nowy jestem także proszę o lekką wyrozumiałość. Przychodzi czas kiedy chyba czas zmierzyć się z budową nowego domu. Pod lupą mam coś takiego http://extradom.pl/projekt-domu-sidney-paliwo-stale-wersja-b-WRD1901 . Działkę posiadam, z mediami średnio bo gazu nie ma, kanalizy nie ma a woda przy drodze ale sąsiad który się buduje obok coś tam pod nosem mówił o studni bo taniej itp. Chciałbym wykorzystać waszą wiedzę oraz doświadczenie i poznać chociażby orientacyjne koszty budowy takiego domku do stanu powiedzmy develeporskiego gdyż panele, malowanie, płytki to zrobię sam. Natchniony lekturą ostatnich postów zwracam się z także prośbą o propozycję ogrzewania. Tu w projekcie jest na jakiś piec rozumiem, ale mam otwarty umysł na nowe rzeczy a w szczególności na ich udowodnione rachunkowo wady i zalety. Dodam tylko , że kominek bez względu na wszystko musi być (uwielbiam) na inne sugestię jestem otwarty. Kwota którą dysponuję to 250k. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , nowy jestem także proszę o lekką wyrozumiałość. Przychodzi czas kiedy chyba czas zmierzyć się z budową nowego domu. Pod lupą mam coś takiego http://extradom.pl/projekt-domu-sidn...rsja-b-WRD1901 . Działkę posiadam, z mediami średnio bo gazu nie ma, kanalizy nie ma a woda przy drodze ale sąsiad który się buduje obok coś tam pod nosem mówił o studni bo taniej itp. Chciałbym wykorzystać waszą wiedzę oraz doświadczenie i poznać chociażby orientacyjne koszty budowy takiego domku do stanu powiedzmy develeporskiego gdyż panele, malowanie, płytki to zrobię sam. Natchniony lekturą ostatnich postów zwracam się z także prośbą o propozycję ogrzewania. Tu w projekcie jest na jakiś piec rozumiem, ale mam otwarty umysł na nowe rzeczy a w szczególności na ich udowodnione rachunkowo wady i zalety. Dodam tylko , że kominek bez względu na wszystko musi być (uwielbiam) na inne sugestię jestem otwarty. Kwota którą dysponuję to 250k. Pozdrawiam serdecznie

 

Specem nie jestem ale wg mnie domek za więcej niż 250k. Duża powierzchnia, garaż 2 stanowiskowy, wykusz, 2 kominy dymowe, 6 okien połaciowych, konieczne do ciągnięcia w górę piony itd. - wg mnie nie jest to tani dom. My planujemy budowę z podobnym budżetem i póki co na tapecie jest projekt http://www.tooba.pl/projekt-domu-Z376-D-TBU-298 tyle, że w wersji murowanej, a i tak mam obawy, czy się uda zmieścić w tej kwocie :/ Tak czy inaczej - powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchniony lekturą ostatnich postów zwracam się z także prośbą o propozycję ogrzewania. Tu w projekcie jest na jakiś piec rozumiem, ale mam otwarty umysł na nowe rzeczy a w szczególności na ich udowodnione rachunkowo wady i zalety. Dodam tylko , że kominek bez względu na wszystko musi być (uwielbiam) na inne sugestię jestem otwarty. Kwota którą dysponuję to 250k. Pozdrawiam serdecznie

 

Za takie pieniądze to zbudujesz system samowystarczalny dla domu (fotowoltaika+wiatrak). Jeszcze będziesz na tym zarabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , nowy jestem także proszę o lekką wyrozumiałość. Przychodzi czas kiedy chyba czas zmierzyć się z budową nowego domu. Pod lupą mam coś takiego http://extradom.pl/projekt-domu-sidney-paliwo-stale-wersja-b-WRD1901 . Działkę posiadam, z mediami średnio bo gazu nie ma, kanalizy nie ma a woda przy drodze ale sąsiad który się buduje obok coś tam pod nosem mówił o studni bo taniej itp. Chciałbym wykorzystać waszą wiedzę oraz doświadczenie i poznać chociażby orientacyjne koszty budowy takiego domku do stanu powiedzmy develeporskiego gdyż panele, malowanie, płytki to zrobię sam. Natchniony lekturą ostatnich postów zwracam się z także prośbą o propozycję ogrzewania. Tu w projekcie jest na jakiś piec rozumiem, ale mam otwarty umysł na nowe rzeczy a w szczególności na ich udowodnione rachunkowo wady i zalety. Dodam tylko , że kominek bez względu na wszystko musi być (uwielbiam) na inne sugestię jestem otwarty. Kwota którą dysponuję to 250k. Pozdrawiam serdecznie

 

Nie jest żle, jak zlikwidujesz wykusz ( i balkon na piętrze przy okazji ) to robi się prosta konstrukcja, po jaki grzyb 2 łazienki na piętrze ? Nie lepsza większa sypialnia i garderoba ?

 

A masz już warunki zabudowy ? Możesz na swojej działce zbudować taki dom ? 3 moich znajomych postanowiło zbudować dom i od razu kupiło projekt, a potem problem bo działka za wąska i nie można zbudować z płaskim dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , nowy jestem także proszę o lekką wyrozumiałość. Przychodzi czas kiedy chyba czas zmierzyć się z budową nowego domu. Pod lupą mam coś takiego http://extradom.pl/projekt-domu-sidney-paliwo-stale-wersja-b-WRD1901 . Działkę posiadam, z mediami średnio bo gazu nie ma, kanalizy nie ma a woda przy drodze ale sąsiad który się buduje obok coś tam pod nosem mówił o studni bo taniej itp. Chciałbym wykorzystać waszą wiedzę oraz doświadczenie i poznać chociażby orientacyjne koszty budowy takiego domku do stanu powiedzmy develeporskiego gdyż panele, malowanie, płytki to zrobię sam. Natchniony lekturą ostatnich postów zwracam się z także prośbą o propozycję ogrzewania. Tu w projekcie jest na jakiś piec rozumiem, ale mam otwarty umysł na nowe rzeczy a w szczególności na ich udowodnione rachunkowo wady i zalety. Dodam tylko , że kominek bez względu na wszystko musi być (uwielbiam) na inne sugestię jestem otwarty. Kwota którą dysponuję to 250k. Pozdrawiam serdecznie
o stary też bym chciał mieć tyle kasy na dom :) no jak ktos napisal powyzej, za taka gotowke to mozesz sobie zrobic fotowoltaike i jej napedzanie. W ogole mozliwosci masz mnostwo. Co do kominka to Cie rozumiem. Sam mam w mieszkaniu i naprawde robi wspanialy klimat. W ogole sobie nie wyobrazam mieszkania, bez tego cudenka. Mozna w zimie sie przy nim ogrzac czy wypic winko z kobieta swojego zycia. Tutaj tez jest mnostwo mozliwosci. W ogole to zycze Ci ze wszystkim powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka ma 25 szerokości także warunki zabudowy są ok. Nie ma przeciwskazań do takiej budowy. Z tym wykuszem i balkonem to wstępnie się zgadzam gdyż przy ogrodzie 15 arowym balkon jest potrzebny jak zęby wiadomo gdzie. Łazienka w sypialni jak najbardziej - dlatego właśnie wybrałem ten projekt Kolega buduje podobny budynek i ceny u nas kształtują się tak: z grubsza oczywiście. Stan zero + fundamenty i cała papierologia ok 30 k. mury 50k. Dach 50 k. i teraz pytanie. Czy za 120 k nie zrobię reszty pod stan developerski ? stropy, ścianki, instalacje ( i tu pytanie jakie), tynki , schody, ocieplenie budynku ? Aha z tych 120 tak 30 na moje oko trzeba odjąć na okna, drzwi zewnętrzne i bramę. Dodam że wszystko robią firmy , ja w tym czasie muszę zarabiać na to. Zdaje sobie sprawę , że nikt mi tu nie wyliczy dokładnie co i jak ale chodzi chociażby o taką grubszą symulację oraz pomysły mając pod uwagę dane które podałem. Pozdrawiam :) Edytowane przez pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pap

 

moim zdaniem się nie zmieścisz, bo dom duży, garaż dwustanowiskowy, dodatkowo masz 3 duże łazienki...

 

Od SSO ja bym liczył tak (ceny średnie) do stanu Developerskiego, zakładając że w SSO masz (ściany, strop, ściany działowe, kominy dach i rynny)

- okna 20 - 25000 (masz 7 połaciowych + 2 duże tarasowe, jedno HS może kosztować 15-20 tyś...)

- drzwi wejściowe + garażowe 8 000

- elektryka (materiał z robocizną) 10 000

- wod-kan (materiał z robocizną, 3 łazienki) 8 000

- studnia (nie mam pojęcia) 3000-4000

- szambo (materiał z robocizną)- 4000

- ogrzewanie podłogowe lub kaloryfery - 10 000

- piec- ... nie wiem (rozważ pompę ciepła PW przy braku gazu to koszt 20-22 tyś )

- wylewki - 8000

- tynki - 10 000

- ocieplenie poddasza + zabudowa - 10 000

- wykończenie schodów - 5 000

- dwa tarasy - 10 000

- balustrada - 1 000

- parapety zewn i wewn 2000

- elewacja - 20 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSZ czesto liczy sie jako połowa poniesionych kosztów.

Jeśli u ciebie SSO liczysz 120kzł + okna około 25kzł = 145 - może zrobisz za tą kase wszytko zalezy od uzytych materiałów a przede wszystykim dachu.

Dalej:

elektryka

tynki

CO+wod-kan

wylewki

ocieplenie poddasza - jeśli go sam nie zrobisz tez sporo cie to szarpnie

ocieplenie zew

 

Szczerze nie wierze ze zrobisz reszte za 100kzł

Ja wiem ze są osoby na forum co mają dom za 250kzł i jeszcze z PC ale włożyli w to naprawde mase pracy własnej której kwota nie raz przekracza 50kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pap.

 

Studnia czy WZ jest ze studnią? jeśli tak to ona musi być u Ciebie na działce zgłoszona badanie sanepidu aby to było jedyne źródło wody,jeśli WZ jest wydane z warunkami tech wodociągów to trzeba zrobić.Koszt to zalezy czy głębinowa itp.

 

Co kosztów jeszcze szambo tutaj może być ciężko aby zachować odległości posadowienia,lub oczyszczalnia znowu czy gleba ok do tego i co masz w WZ.

 

No i okna dwa tarasowe konieczne w tym pokoju na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem i rzeczowe odpowiedzi. Odnośnie studni to muszę przejrzeć WZ ale skoro sąsiad chce to robić to wychodzi na to że jest ok . Koszty faktycznie do przemyślenia bo woda jest przy drodze głównej (jakieś 15 m od mojej działki) i trzeba skonsultować co się lepiej opłaca. To okno w salonie faktycznie jebitne i na moje oko za duże (jak zobaczyłem ceny :p ) Można je skrócić do 3 paneli (zawsze taniej) więcej raczej bym nie ciął bo światło w końcu musi jakoś się dostawać do domu, natomiast w gabinecie jest ok ewentualnie można się pokusić o zwykłe okno i drzwi ala balkonowe aby było trochę taniej tylko nie wiem czy to ma sens przy takiej inwestycji. Co do szamba to nie mam zielonego pojęcia no ale ludzie tam sobie w ten sposób jakoś radzą. Wielkie dzięki za wcześniejsze wyliczenia bo wydają mi się rozumne i wychodzi na to że 350-400 to w całości się chyba raczej zamknie a nie w 300 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...