Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jam również nowa i dość zielona w temacie, ale staram się szybko doedukować. Liczę w tym względzie również na pomoc z Waszej strony :)

Właśnie czekamy na opublikowanie planu zagospodarowania, wydzielamy działki i mam nadzieję ruszamy pełną parą.

Projekt mam wstępnie wybrany, choć biorąc pod uwagę ilość zmian posłuży on raczej jako inspiracja.

http://dompasja.pl/?projekty_wordpres=nevada-2

Po pierwsze marzy na się trójka dzieci. W tym momencie "jesteśmy w trakcie" dopiero z pierwszym więc na kilka najbliższych lat ilość sypialni będzie optymalna, ale jak już się nam ziści ( o ile się ziści) trójeczka to chcę mieć możliwość zaadaptowania poddasza na dodatkowy pokój. I tak kąt nachylenia dachu zmieniłabym z 25 na 35 i zwiększyła wysokość budynku o jakieś 2m.

Likwidujemy wyjście na taras z sypialni, środkowe drzwi poszerzam o jedno skrzydło, te po prawej likwiduję zupełnie lub na rzecz okna.

W kuchni likwiduję małe, boczne okno.

Zmniejszam kotłownię na rzecz spiżarni/prani, o ile zdecydujemy się na pompę ciepła. Tu dochodzimy do odwiecznego pytania egzystencjalnego, jakie ogrzewanie ;) Gaz odpada. Zastanawiam się jeszcze nad zlikwidowaniem kominka, ale dusza romantyka się wzbrania, choć znając życie jak przyjdzie co do czego to i tak nie będzie mi się chciało rozpalać ;) Wentylację planjemy mechaniczną.

Zakres prac, które jesteśmy w stanie zrobić sami to tynki wew, malowanie, posadzki, biały montaż. Możliwe też, że instalację elektryczną i montaż okieni drzwi uda się zrobić w "dobrej cenie" :)

Co sądzicie o planowanych zmianach w projekcie? Ma to sens? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
to chcę mieć możliwość zaadaptowania poddasza na dodatkowy pokój. I tak kąt nachylenia dachu zmieniłabym z 25 na 35 i zwiększyła wysokość budynku o jakieś 2m.

Po tych zmianach dom straci całkowicie wygląd,ba będzie odstraszał swoim nie foremnym kształtem,powstanie domek z czapeczką zamiast dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła w obecnym kształcie (jamnika) kompletnie mi się nie podoba, za to w stu procentach odpowiada mi rozkład pomieszczeń, dlatego bazować będziemy na tym projekcie, a reszta będzie należeć już do architekta, tak by uwzględnił nasze potrzeby zachowując jednocześnie odpowiednie proporcje.

Drugim projektem, który brałm pod uwagę był znamienity http://www.tooba.pl/projekt-domu-Znamienity-wariant-II-M190b-TEU-421 i jeśli chodzi o bryłę podoba mi się on dużo bardziej. Złoty środek jest tu jak najbardziej możliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UZII

 

Nevada zdecydowanie lepszy, ale podwyższanie domu bez sensu. Jak pisze Arturo dom straci urok.

Jak planujecie więcej dzieci, to jest to zdecydowanie za mały dom tj. 90 m2. Jak coś po powiększ dom o 1m z każdej strony i zrobi się 110-115 m2 i powiększą się sypialnie. Pokoje po 11 m2 bez dodatkowej garderoby są bardzo małe, zważywszy że wiatrołap bardzo mały i nie ma miejsca na dużą szafę.

Okna w salonie są bardzo ładne (można zrobić też jedno duże), w sypialni zostaw albo zrób takie samo okno jak w drugiej sypialni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość zmiany poddasza w użytkowe z nieużytkowego to w tym momencie jeden z priorytetów. To sposób na łatwe podzielenie budowy na dwa etapy, poddasze będzie nam potrzebne dopiero za kilka ładnych lat, w tym czasie spokojnie zdąrzymy wykończyć dół nie wyprówając sobie żył. W tym momencie dysponujemy działką i gotówką na poziomie ok 100 tys. Chcemy też załapać się na zwrot vatu więc musimy sie zmieścić w 100m2 użytkowej. Na chwilę obecną chcemy mieć trójkę, ale jestem niemal pewna że mniej więcej w lipcu zmienię zdanie i przez kolejne 1,5 roku będę się upierać, że syn będzie jedynakiem;) Tak czy inaczej zanim będziemy potrzebować dodatkowych metrów minie sporo czasu, do tego momentu jeden poziom nam wystarczy, ale chcę mieć ten komfort, że jeśli będzie trójka to każdy będzie miał swój własny kąt, może i mały ale własny bez potrzeby dzielenia się z kimś pokojem. Jak skończymy na jednym dziecku to skończymy też na jednym poziomie i będę sobie pluła w brodę że niepotrzebnie podnisłam koszty budowy :p Jak będzie dwójka to z czasem na górze dorobimy się biblioteki i sypialni, a pokój na dole będzie gabinetowo - garderobiany. Jak będzie trójka to książki będziemy musieli pomieścić na regałach w salonie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyższanie tego domu jest bez sensu, To już lepiej chyba dach zrobić 40 stopni. 90m dla trójki ludzi będzie ok jeśli nie lubisz wielkich przestrzeni. Z czasem możesz zrobić pokoje na górze. Tylko od razu musisz uwzględnić schody na górę. Nawet jeśli ich nie będziesz teraz robić. Jest gdzieś w sieci dziennik budowy domu z7 w którym właśnie przy 35 stopniach dachu zrobiono fajne poddasze.

 

Salon na rysunku jest niestety uładniony. W takim układzie nie jesteś w stanie zmieścić TV, wypoczynku i jeszcze jadalni. Mam salon 6m - czyli dłuższy od tego o 24cm i to jest nierealne. W moim dzienniku budowy przy końcu są zdjęcia, możesz sobie zobaczyć. jakimś wyjściem byłaby likwidacja kominka, otwarcie kuchni o postawienie stołu pomiędzy kuchnią i salonem, tylko to zaburzy ciąg komunikacyjny.

 

Mieszkamy od czerwca, trzecie będzie w sierpniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

Liczymy na szybką realizację, żeby załapać się na zwrot vatu musimy mieć odebraną budowę do 1.09.2018. W drugiej połowie przyszłego roku chcemy już się wprowadzić.

Uwielbiam duże przestrzenie, wysokie sufity, ogromne przeszklenia, ale dom ma być ekonomiczny i funkcjonalny. Poza tym to mąż częściej u nas sprząta, nie chcę mu dokładać metrów i powierzchni do ogarnięcia, taka jestem kochana:D

Większy kąt nachylenia dachu tez wchodzi w grę, zobaczymy co zaproponuje mi architekt. Schody będą z pewnością modułowe, pociągnięte po ścianie telewizyjnej, która u mnie telewizyjna nie będzie ;) Jest to dla mnie sprzęt zbędny, a laptop i dobre nagłośnienie na bank się w tym salonie zmieszczą :yes:

 

Prowadzimy tzw. dom otwarty tzn. nasi znajomi często informują, że wpadną za pięć minut - kuchnia usytuowana w ten sposób daje mi komfort szybkiego zastawienia stołu i zamknięcia bałaganu za sobą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jam również nowa i dość zielona w temacie, ale staram się szybko doedukować. Liczę w tym względzie również na pomoc z Waszej strony :)

Właśnie czekamy na opublikowanie planu zagospodarowania, wydzielamy działki i mam nadzieję ruszamy pełną parą.

Projekt mam wstępnie wybrany, choć biorąc pod uwagę ilość zmian posłuży on raczej jako inspiracja.

http://dompasja.pl/?projekty_wordpres=nevada-2

Po pierwsze marzy na się trójka dzieci. W tym momencie "jesteśmy w trakcie" dopiero z pierwszym więc na kilka najbliższych lat ilość sypialni będzie optymalna, ale jak już się nam ziści ( o ile się ziści) trójeczka to chcę mieć możliwość zaadaptowania poddasza na dodatkowy pokój. I tak kąt nachylenia dachu zmieniłabym z 25 na 35 i zwiększyła wysokość budynku o jakieś 2m.

Likwidujemy wyjście na taras z sypialni, środkowe drzwi poszerzam o jedno skrzydło, te po prawej likwiduję zupełnie lub na rzecz okna.

W kuchni likwiduję małe, boczne okno.

Zmniejszam kotłownię na rzecz spiżarni/prani, o ile zdecydujemy się na pompę ciepła. Tu dochodzimy do odwiecznego pytania egzystencjalnego, jakie ogrzewanie ;) Gaz odpada. Zastanawiam się jeszcze nad zlikwidowaniem kominka, ale dusza romantyka się wzbrania, choć znając życie jak przyjdzie co do czego to i tak nie będzie mi się chciało rozpalać ;) Wentylację planjemy mechaniczną.

Zakres prac, które jesteśmy w stanie zrobić sami to tynki wew, malowanie, posadzki, biały montaż. Możliwe też, że instalację elektryczną i montaż okieni drzwi uda się zrobić w "dobrej cenie" :)

Co sądzicie o planowanych zmianach w projekcie? Ma to sens? :cool:

 

U nas właśnie jest trójka młodzieży - polecam nasz Z95 - bardzo dobrze nam się mieszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wspólnie z żoną zamierzamy wybudować dom. Działkę już mamy, szerokość to 23,5 m. Jak do tej pory wybraliśmy dwa projekty:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/astrid-g2

http://z500.pl/projekt/179/Z202,funkcjonalny-dom-z-dachem-dwuspadowym-i-garazem-od-frontu.html

 

Pierwszy to wybór żony, która chciałaby dom jak najładniejszy i z poddaszem użytkowym.

Ja natomiast w pierwszej kolejności stawiam na koszt wybudowania i na dom praktyczny. W pierwszym projekcie na pewno bardzo podoba nam się sposób w jaki zagospodarowany jest dół domu. Jest praktycznie idealny ale boje się, że koszta wybudowania będą bardzo duże.

 

Jeśli chodzi o naszą pracę na budowie to w zasadzie ograniczy się ona do wykończenia wnętrz. Bo innych prac sami nie wykonamy. Dom planujemy wykończyć w taki sposób żeby do użytku była kuchnia, łazienka, salon i jeden pokój jako sypialnia.

 

I tutaj pojawia się moja prośba do was drodzy forumowicze chciałbym żeby ktoś podał mi orientacyjne koszty budowy. Nie chcielibyśmy oszczędzać na materiałach bo dom buduje się na całe życie.

Planujemy budować z ceramiki poryzowanej grubość 24cm (chyba że coś wyjdzie taniej i porównywalnie jakościowo, a może nawet lepiej), a ocieplenie to styropian grubości 15 - 20 cm.

Dom planujemy ogrzewać węglem lub ekogroszkiem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Lukasz_lb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_lb te domy co pokazujesz są poza dachem identyczne koszty budowy będą podobne, ten z kopertą jest ciut większy i ciut droższy dach ale wg mnie żaden z pokazanych to nie jest budżet 300 tyś, brakuje jeszcze ze 100-150 tyś do tych domów.

 

Nie wyobrażam sobie mieszkania w w kuchni i salonie i robienia sąsiednich pomieszczeń, można zostawić malowanie, ale to są grosze, nie zostawisz nawet golego betonu bo się syf nosi po całym domu.

 

A dlaczego chcesz wybudować dom z najgorszego na rynku materiału na ściany? Bo jest czerwony? To jedyna wspólna cecha z tradycyjna ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy garzaż w bryle jest Wam niezbędny, ale możecie zaoszczędzić wybierając projekt bez niego. Ceramika poryzowana raczej nie jest najgorszym wyborem (oczywiście pewnie nie jest też najlepszym, ma swoje wady i zalety) - cały czas jest popularna na budowach i pewnie długo jeszcze będzie. Natomiast ogrzewanie węglem nowego domu to z wyboru czy z konieczności? Jeśli macie wybór, to oszczędź na kominie, dodaj ocieplenia i wybierz zdrowsze/mniej kłopotliwe rozwiązanie. Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

W takim razie powinienem szukać projektu bez garażu w brykle budynku, tak?. Jeszcze jakieś rady?

Ogrzewanie węglem to wybór, który jest spowodowany rocznym kosztem grzania. W grę mogłoby wchodzić ogrzewanie prądem lub gazem z butli znajdującej się na działce ale z tego co się orientuje to wychodzi to zdecydowanie drożej. Bo pompa ciepła to już poza naszym zasięgiem. Oczywiście chcielibyśmy na całym dole ogrzewanie podłogowe plus grzejnik w łazience.

Jeśli chodzi o materiał budowlany to myślałem, że ceramika to najlepsze rozwiązanie. W takim razie jaki materiał będzie lepszym wyjściem? Chciałbym żeby nie było problemów np. z powieszeniem szafek kuchennych czy telewizora na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dzięki za odpowiedzi.

W takim razie powinienem szukać projektu bez garażu w brykle budynku, tak?. Jeszcze jakieś rady?

Ogrzewanie węglem to wybór, który jest spowodowany rocznym kosztem grzania. W grę mogłoby wchodzić ogrzewanie prądem lub gazem z butli znajdującej się na działce ale z tego co się orientuje to wychodzi to zdecydowanie drożej. Bo pompa ciepła to już poza naszym zasięgiem. Oczywiście chcielibyśmy na całym dole ogrzewanie podłogowe plus grzejnik w łazience.

Jeśli chodzi o materiał budowlany to myślałem, że ceramika to najlepsze rozwiązanie. W takim razie jaki materiał będzie lepszym wyjściem? Chciałbym żeby nie było problemów np. z powieszeniem szafek kuchennych czy telewizora na ścianie.

Jesteś już na samym początku w dużym błędzie począwszy od materiału na ściany wybierając drogi i bez zalet a skończywszy na ogrzewaniu wybierając drogi węgiel bo ogrzewanie nowych domów węglem jest bardzo drogie.

Policz ile będzie kosztował Cię kocioł wraz z osprzętem+kotłownia+komin w kotłowni.

Po podliczeniu tych składników wyjdzie koszt pompy ciepła. Policz też ilość energii czyli ilość węgla jaką wyrzucisz kominem grzejac powietrze.

Kto Ci naopowiadal bzdur że ogrzewanie węglem jest tanie ?

Grzanie prądem jest nie dużo droższe od grzania gazem ziemnym,to kolejne twoje błędne myślenie.

Ogrzewanie podłogowe po całości a nie tylko na dole a jak chcesz grzejniki ścienne na górze to kolejny Twój błąd.

Dobrze że te błędy popelniasz jeszcze przed budową i możesz i masz szansę na korygowanie :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o materiał budowlany to myślałem, że ceramika to najlepsze rozwiązanie. W takim razie jaki materiał będzie lepszym wyjściem? Chciałbym żeby nie było problemów np. z powieszeniem szafek kuchennych czy telewizora na ścianie.

 

Uwierz, nie ma gorszego materiału jeżeli chodzi o wieszanie na nim. Już gazobeton ma ciut lepsze właściwości do obciążania. Ja pisze tu o systemowych rozwiązaniach które posiadają papiery na zawieszenie, w domku nie potrzebujesz papierów ale to że nośność wszystkich kołków jest najniższa w ceramice poryzowanej powinna dać do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciekawych informacji.

Skoro nie ceramika to co? Ytong, Suporeks, kermazytobeton, cegła pełna? A może jeszcze coś innego?

O tym weglu to mi internet takich rzeczy naopowiadał :-P

 

Moje wnioski są takie :

- Projekt domu bez garażu w bryle

- Dach dwuspadowy

- Rezygnacja z ogrzewania węglem

- Wybór ogrzewania pomiędzy prądem a gazem z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz LB

 

o węglu i ekogroszku zapomnij!

Garaż - ja też zrezygnowałem z garażu w bryle. Po pierwsze koszty, po drugie odwieczne problemy ogrzewać, nie ogrzewać, mostek cieplny itp (szczególnie w domach piętrowych). Trzeba założyć np. m2 to 2500 zł i wychodzi, że garaż dwustanowiskowy to koszt 70-80 tyś..!!! Za to masz dobre auto i super wiatę. Po drugie w obydwu projektach masz garaż większy niż salon, pytanie co dla Ciebie ważniejsze i gdzie się częściej przebywa.

 

Astrid - lepszy wg Mnie, 2 duże pokoje, wygodniejsze schody, większa łazienka, duże pomieszczenie przy kuchni i szafa pod schodami

 

Z202 - 3 pokoje i mniejsze, mniejsza łazienka, schody mniej wygodne i w dodatku wc pod Nimi. Pokoje 11 m2 bez dodatkowej garderoby są małe, może z jednego pokoju zrób garderobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...