Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość grend
300 tyś pod klucz? Mało realne.

Kuchnia i łazienka to zwykle ok. 50 tyś dla prostych wykończeń. A co z resztą podłóg i mebli?

 

:o - aż się boje usłyszeć ceny za coś lepszego niż proste wykonczenia - 80 tysiecy ?, czy może 100tysięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to liczycie.

 

Łazienka (jak liczę, bez robocizny średnia półka, 9 m2) - wanna wolnostojąca + bateria wanna + zestaw WC + szafka + lustro + dwie umywalki + 2 baterie + grzejnik + deszczownica + odpływ liniowy + płytki = 15 000

 

Kuchnia sprzęt = piekarnik do zabudowy + mikrofala do zabudowy + indukcja + zlew + bateria +okap + zmywarka + lodówka SBS = 11 000 zł

 

Meble = około 18 000 do 20 000 (z cargo i dobrym blatem)

 

Jak pisała Elfir - 50 000 średnia półka jak nic.

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to liczycie.

 

Łazienka (jak liczę, bez robocizny średnia półka, 9 m2) - wanna wolnostojąca + bateria wanna + zestaw WC + szafka + lustro + dwie umywalki + 2 baterie + grzejnik + deszczownica + odpływ liniowy + płytki = 15 000

 

Kuchnia sprzęt = piekarnik do zabudowy + mikrofala do zabudowy + indukcja + zlew + bateria +okap + zmywarka + lodówka SBS = 11 000 zł

 

Meble = około 18 000 do 20 000 (z cargo i dobrym blatem)

 

Jak pisała Elfir - 50 000 średnia półka jak nic.

 

Z całym szacunkiem, ale dla PROSTYCH, jak pisała Elfir, wykończeń to max 30 Tpln licząc wszystko razem - prosta łazienka to albo wanna alo prysznic - niekoniecznie odpływ liniowy, bez 2 umywalek; prosta kuchnia to bez mikrofali do zabudowy, z płytą gazową i bez lodówki SBS; meble niekoniecznie z cargo, blat średniej jakości - cena takich mebli kuchennych to ok 4,5 Tpln, (tyle przynajmniej zapłaciłem).

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To po co budować dom, jak ma w nim być jedna umywalka, może też jedna łazienka ....

Masakra :D

Przez 40 lat mieszkałem w mieszkaniu w bloku gdzie była jedna łazienka ale wybudowalem dom nie po to żeby było więcej łazienek :)

Mam jedną i na 3 osoby styka jak do tej pory.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh sie usmialam. Z tych 2 umywalek w lazience koniecznych w domu. Po co mi 2 umywalki? Planuje 2 lazienki i jedna umywalka w kazdej z nich wystarczy. Brodzik zwykly, nie wymagajacy odplywu liniowego tez da rade. No ale jak ktos buduje po to, by goscie z zazdroscia patrzyli na wyposazenie, to i 100tys na lazienke nie starczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie faktycznie poszukamy architekta i pomyślimy o projekcie indywidualnym.

Poczytałem jeszcze o materiałach budowlanych i chyba się zdecyduję na Silikat 18cm i styropian tak ok. 20cm.

i to jest dobra decyzja.

Pamietaj ze na etapie projektu masz najwieksze mozliwosci "bezkosztowego" wplywania na pozniejszy koszt budowy. Architket z kumatym konstruktorem moga zaprojektowac tak zeby bylo pozniej relatywnie tanio w budowie np. krotkie instalacje, male ropietosci stropow albo brak scian nosnych itp. To sa realne koszty nad ktorymi mozesz do poewnego stopnia panowac od poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy pier....cie o odpływie liniowym jak o luksusie? Odpływ liniowy do łazienki to koszt od 130zł w górę za krótki i od 200zł za długi - nie wierzę że komuś kto buduje takie coś położy inwestycję, brodziki są droższe więc o czym ta dyskusja? 2 umywali to też żadne szaleństwo.

 

Nie znam łazienki w cenie mniej niż 10 tyś a znam kilka wykonanych w wciągu 2-3 lat wszystkie ot takie, normalne bez wodotrysków, wanna prysznic, kibel umywalka cena żadnej nie zeszła niżej niż 10 tyś, mało tego na kilka poszło pow. 15 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od odpływu liniowego wolę brodzik posadzkowy, który ma wysokość 3-5cm. Łatwiejszy w utrzymaniu. Porządne odpływy liniowe nie kosztują 200zł. Koszt naprawiania tych tanich i kłopot z tym związany zwiększa późniejsze koszty. Jak kto lubi, ale płytki podłogowe w miejscu prysznica już po paru latach są całe od kamienia i nie jest to łatwe do usunięcia. Silne środki odkamieniające uszkadzają fugi, a czasem też płytki.

 

2 umywalki to bardziej kwestia przyzwyczajeń rodzinnych i porannej organizacji. Nie wszyscy lubią myć się razem i nie zawsze czas tak goni, aby musieć to robić równocześnie. Fakt, że zwiększa to koszt, ale większe znaczenie może mieć ograniczenie ilości miejsca. Nie każdy ma w łazience duży pokój kąpielowy.

 

Też widziałem sporo łazienek i nie wszystkie kosztowały więcej niż 10tys. zł. Są płytki powyżej 100zł/m2, ale też takie po 60zł/m2 i też porządne.

Temat dotyczy taniego wybudowania domu, aby spełniał zapotrzebowanie na funkcję mieszkalną.

Ja wiem, że za meble kuchenne można dać 50tys., ale także 5tys. i podobnie spełnią swoją rolę i nie trzeba czuć się gorszym "sortem" ;-)

Zawsze kiedyś można zmienić, a kiedyś i tak trzeba będzie.

Jak się ma 300tys. na dom to się nie planuje AGD do zabudowy, tylko wykorzystuje np. lodówkę, kuchenkę pralkę, które się miało w mieszkaniu.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i czytania kolorowych gazet lub forów.

 

Lepiej czuć lekki niedosyt w związku ze skromniejszą realizacją marzeń niż utknąć na 30lat z wyczerpaną zdolnością kredytową w kuchni bez mebli z wystającymi z podłogi podejściami pod mega modną wyspę i salonem z pięknym dębowym parkietem kończącym się na betonowych, niewykończonych schodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam, że na forum w dużej mierze trwa licytacja w tanim budowaniu, kto wybudował taniej, kto taniej. Nie pisze się o niewygodzie mieszkania w niewykończonym domu, o niewygodzie funkcjonalnej wielu rozwiązań, o rzeczach do ciągłej poprawy albo do ciągłej przebudowy... Jakby ważny był fakt posiadania domu jako takiego, wybudowanego po minimalnych kosztach. Na zewnątrz mamy dom, ale we wnętrzu możemy zaakceptować standard jak w mieszkaniu w bloku. Zwykle wiąże się to z ograniczeniami i niewygodami w codziennym użytkowaniu. Miejsce zamieszkania powinno być wygodne i komfortowe. Dom daje duże możliwości zapewnienia sobie wygody życia niż mieszkanie w bloku. Pada teza "budowy na pokaz", tak jakby pewnym osobom było trudno zaakceptować fakt, że ludzie budują z "rozmachem" dla wygody swojej i własnej rodziny. Paradoksalnie wiele rozwiązań jest droższych tylko w głowach inwestorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sintesi, odezwij się na pięć to podam nazwę i firmę sprzedajacą odplywy całe z nierdzewna z fajną regulacją i konstrukcją. Całość jak ktoś wyżej napisał za 200 zł za 80-90 cm. Tyle kosztuje kratka z Viegi. Też uważam że za łazienkę trzeba dac około 10 tysięcy i to bez wodotryskow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...