Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę,że zadanie domowe "lektura forum" pomaga ;)

Bardzo dobry zestaw na ściany.

Do cwu proponuję coś tego typu,może cwu nie za darmo ale prawie za pół darmo ;) (w lato COP4)

http://www.eko-instal.pl/rotaberg-rsj-35-300-rdn3-pompa-ciepla-z-wezownica.html

Masz od razu zasobnik 300l z wężownicą,także w zimie możesz grzać "toto" gazem :)

 

 

Arturo, a wez Ty jak blondynce wytlumacz jak to dziala. To nie jest tak ze wiecej kasy wydasz na instalacje i eksploatacje tegoz to- niz wyszedlby Cie koszt ogrzania gazem kilku litrow wody?? Dla mnie to za bardzo tajemne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak robisz przyłącze gazowe to wykorzystaj je już na 100 % - czyli co, cwu, i kuchnia; u mnie cwu - koszt podgrzania 100 l do 50 stopni to ok 54 groszy - w niecale 10 minut - wiec mam wode dosc tanio, a co najwazniejsze w mozliwe krotkim czasie, woda nie stoi w zasobniku i nie wychladza sie (piec kondens z zasobnikiem warstwowym); wiec dla dwóch osob płace ok 4,0 m3 x 0,54 = ok 21 złotych za mc (bez opłat stałych, taryfa W2, 1m3 GZ = 1,83 zł - gazownia pomorska)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo pytań ;)

 

nasz domek będzie mieć około 120mkw będzie bez garażu (garaż obok na 2 stanowiska) projekt jest w fazie produkcji ;) moja 2 połówka siedzi i projektuje.

Domek typu stodoła (mniej więcej) bez balkonów... możliwe, że będzie antresola nad salonem ale tego jeszcze do końca nie wiemy.

 

Co ci z tej antresoli? Zabiera miejsce, podraża koszty ( trzeba będzie doprojektowywać, bo w typowych projektach z antresolą się nie spotkałem). Dodatkowo ja mam na razie jedną trzylatkę, może pomyślimy o drugim dzieciątku i boję się o fragment poręczy na schodami, co dzieciom do głowy przyjść może, a taka antresola - brrrr - nie mógłbym robić nic innego, tylko cały czas trzeba by pilnować, co małe potwory wyprawiają... A Ty zdaje się o dzieciątkach też coś wspominałeś...

 

Ogrzewanie podłogowe to już pewne, gaz będzie na działce także pewnie ogrzewanie będzie gazem... teraz tylko pytanie co zainstalować aby "za darmo" ogrzewać wodę wiosna / lato / jesień i żeby nie było to cholernie drogie ;) (nie, nie chcemy paneli słonecznych hehe)

 

Dom będzie budowany z solbetu a ściany wewnętrzne z silikatu. Pokryty blachodachówką :)

 

Grzanie gazem CWU poza sezonem grzewczym przy założeniu, że jest piec dwufunkcyjny nie kosztuje tyle, aby ekonomicznie uzasadnione było kombinowanie nad innymi źródłami grzania - co prawda taka np. pompa ciepła może i jest znacznie tańsza w eksploatacji, ale koszt zakupu w połączeniu z planowaną żywotnością wskazuje, że najprawdopodobniej pompa padnie, zanim się zamortyzuje...

 

Tak przy okazji - wczoraj rozmawiałem z pracownikiem firmy deweloperskiej, który rzucił okiem na projekty wymienione w jednym z moich poprzednich postów - na dokładne wyceny potrzeba projektu budowlanego, ale patrząc na elewacje i rzuty przesłane z biura projektów, stwierdził, iż koszt budowy SSZ w ich wykonaniu w tradycyjnej technologii wyniesie mniej niż 140 tys. Licząc, iż zazwyczaj jest to jakieś 40% kosztów, nie szalejąc z wykończeniem, w 300 tys. jest szansa się zmieścić. Do tego dochodzi papierologia, przyłącza ( w moim wypadku woda i kanalizacja na działce, prąd i gaz 100m), ciut kosteczki, płotek od frontu i siatka na pozostałych trzech bokach, AGD w kuchni - bez mebli w pokojach jest szansa na wejście do domu w kwocie poniżej 350 tys. Niestety - żelazna dyscyplina z ołówkiem w ręku, nie planuję podłogówki, lecz jakieś zwykłe przyzwoite kaloryfery, standard wykończenia w panelach i płytkach ceramicznych za ok. 40 zł-50 zł/m, armatura polska lub najwyżej coś w przedziale np. KLUDI, drzwi wewnętrzne "sklejka-plaster miodu", w garażu tylko tynk i betonur na wylewce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gazu owszem będę się go trzymał jak chodzi o grzanie ;)

 

ale płyta indykcyjna do kuchni to b. przyjemna rzecz / mało prądu bierze (teraz mam taką płytę) grzeje tylko jak jest na niej garnek, jak się go ściągnie robi się zimny blat także nikt się nie poparzy itp itp itp... ;)

 

co do antresoli, rzeczywiście nie myślimy o bezpieczeństwie dzieci ;) jeszcze ich nie mamy i jakoś nie mamy w świadomości, że mogą mieć różne pomysły :o

fakt faktem trzeba pomyśleć w projekcie długoterminowo... dzieci będą małe przez kilka lat :) kilka lat niebezpieczeństw i głupich pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale płyta indykcyjna do kuchni to b. przyjemna rzecz / mało prądu bierze (teraz mam taką płytę)

A nawet gdy nie wyjdzie ekonomiczniej przy zakupie i eksploatacji, to wygoda korzystania jest wyraźnie na korzyść indukcji.

 

 

co do antresoli, rzeczywiście nie myślimy o bezpieczeństwie dzieci ;) jeszcze ich nie mamy i jakoś nie mamy w świadomości, że mogą mieć różne pomysły :o

fakt faktem trzeba pomyśleć w projekcie długoterminowo... dzieci będą małe przez kilka lat :) kilka lat niebezpieczeństw i głupich pomysłów

 

Lecz czy taka antresola coś daje, oprócz wyglądu i przestrzeni?? Czy jest przydatna?? Czy warta dodatkowych kosztów?? A przy dzieciach to jeden dzień głupich pomysłów starczy do nieszczęścia, co dopiero kilka lat.

 

Podłączę się przy okazji do dyskusji. Często pada stwierdzenie, że podstawą taniego domu jest prosta bryła. Rozumiem, że brak wykuszy, balkonów itp lecz czy rzeczywiście załamanie linii obrysu budynku w celu jak największej "stodołowatości" znacznie obniża koszta?? Czy projekt taki jak ten http://www.dobredomy.pl/projekt/agisII oznacza od razu dużo droższy koszt postawienia domu??

Edytowane przez Łukasz_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze zapytać

budowanie domu "pod klucz" tzn gotowiec z ogrodzoną posesją meblami i sprzetem rtv i agd?

a system "gospodarczy" czym sie różnią te 2 pojęcia??

za szybkie odp z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

pod klucz = do zamieszkania full wykończony

systemem gospodarczym = własnymi siłami (z tego co wyczytałem), czyli budujesz powiedzmy samemu :) Mała lektura na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Chciałbym (już poczyniłem pierwsze kroki MAM DZIAŁKĘ), zbudować dom do 300tyś złotych pod klucz, ale bez mebli itp., oczywiście w kredycie na EURO 35lat :)

Artur-M

 

Szanowny Panie!

 

Bardzo dużo pieniędzy można zaoszczędzić na dobrze dobranym kredycie hipotecznym:) W okresie spłacania rozłożonym na 35 lat przy kwocie 300 tysięcy złotych, można zaoszczędzić nawet około 250 tysięcy(to nie jest żart!). Tu jest różnica, polegająca na tym, że w "dobrym" banku spłaci Pan koło 470 tyś, a w innym 720 tyś.

 

Czy jest już Pan zdecydowany, na jakiś konkretny bank?;>

 

Pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam pytanie, moze ktos udzieli mi sensownej odpowiedzi:)

niebawem zaczynam budowe tego oto domku:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-murator-m95-roze-w-ogrodzie-waj1589.aspx

a pytanie brzmi czy dam rade go wybudowac za 250 tys ??

tak na gotowo, bez mebli i calego wyposazenia jedynie??

duzo rzeczy bedziemy robic sami...

czy raczej nie zmieszcze sie w tej sumie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że 250 wystarczy. Bez kredytu buduje się troszkę wolniej (my 3 lata), ale za to potem jest dom bez rat i spłat. :)

 

Jak na 2 osoby, to uważam, że dość duży domek (fajna garderoba przy wejściu, duże p.g., 3 sypialnie). Za ciekawy domek dla dwóch osób uważam też M91 - dwie sypialnie, większy salon i kuchnia, a mniejszy metraż i jeszcze mniejszy koszty budowy.

http://projekty.muratordom.pl/projekt_lilie-i-piwonie,1860,1,0.htm?frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m91&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam.

 

Troche czasu mineło, mnie na forum nie było, ale....powracam, dużo sie pozmieniało.

Działka jest, prąd na działce jest, woda będzie na wiosnę, murarz załtwiony (nie firma!!!), projekt ZAKUPIONY, gość od adaptacji umówiony na marzec,

Działka ogrodzona bedzie na wiosnę (na potrzeby budowlane - siatka leśna).

 

Mam zaamiar zmieścić się w max. 350 tyś., wykończeniówka cała po mojej stronie.

 

Jako pierwszy chyba będę realizował projekt Biedronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...