Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
A gdzie lustro, lampa i wieszak na reczniki w tym WC Arturo:)

Wygląda na trochę niedokończone;)

A bo to na 4 miechy przed wprowadzeniem się :)

Jak się przypatrzysz to nawet drzwi nie ma ;)

Oczywiście,że wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Łazienka 6,5m2: kafelki po 40 za metr na wyprzedaży (wcześniej były po 70) - wyszło jakieś 3,5k, kabina z brodzikiem za 1000, bateria za 100, uwywalka z szafką za 400 + podobnie muszla z deską - też na promocji, grzejnik ręcznikowiec plus mata za 1000, kleje i fugi już nie pamiętam, robota 900. Razem wyszło nas coś koło 8 tysi.

 

Kuchnia się nie liczy, wszystkie sprzęty były z mieszkania. Zasadniczo nie przeszkadza nam, że meble mają 10 lat. Jeśli tylko działają. Więc w kuchni najdroższy był wydruk na ścianie - jakieś 400 zł.

 

Jak przed budową czytałem, że ludzie kupili coś na promocji, to myślałem - że im się chce sprawdzać. W połowie budowy wiedziałem dokładnie co ile kosztuje a promocje same się zgłaszały :)

 

http://www.organistowka.mojabudowa.pl/pliki/organistowka/image/_dsc9425.jpg

 

http://www.organistowka.mojabudowa.pl/pliki/organistowka/image/_dsc9898.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - wg Mnie nie wybudujesz, dom skomplikowany, w dodatku garaż na 2 samochody, spora powierzchnia zabudowy. Masz podany kosztorys na stronie pracowni - SSZ bez instalacji 214 000

 

Parter - schody zabiegowe (najmniej wygodne) w dodatku zachodzą na szafę w wiatrołapie, który i tak jest mały. Duża kotłownia (można wykorzystać na pralnię itp) Dla Mnie salon z jadalnią 27 m trochę mało

 

Piętro - 4 małe pokoje, nie wiem jakie masz potrzeby (ile osób) ale ja bym zrobił mniej pokoi ale większych albo z jednego zrobił garderobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić czy ten projekt http://extradom.pl/projekt-domu-gl-776-samba-iv-BBA1808 -da się wybudować w 300 tys , tzn bez mebli, widzicie błedy w tym projekcie, zmienilibyście coś?, proszę o rzetelne wypowiedzi doświadczonych forumowiczów:D, z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Kurcze, jakbyś przeczytał ostatnie 5 stron tego wątku to byś znal odpowiedź na to pytanie - nie ma szans.

 

Sam garaż to ~50 tyś. Zostaje Ci 250 na dom o pow jakieś 130 całkowitej to daje 1900zl/m2. Mało realna kwota 2500-3000 licz za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisałam coś o trwałości?

 

W Twoim zestawieniu nie ma mikrofali oczywiście nie ma przymusu ale jak ktoś pisze że niecałe 5 tys wydał na sprzęt do zabudowy z mikrofalą to się zastanawiam,no i jakoś brakuje zlewu i baterii.

 

Jeden pisze 4500 za kuchnie,drugi ma szafki za obsuwę realizacji kuchni,trzeci że zabiera z domu pralkę i suszarkę słupek ,a inny nie ma oświetlenia......

 

No cóż, każdy stara się jak może, to że Ty sobie nie wyobrażasz jakiegoś tam wydatku za sprzęty, to nie znaczy że się nie da. Kupiłabym lodówkę za 1000zł, to bym w tych samych pieniądzach mogła mieć mikrofale. Co do zlewu i baterii, ja to wrzucam w hydraulikę/armaturę, nie sprzęt ;-) Jak ktoś pisał wcześniej: zlew + bateria w zestawie z kabelkami ok. 500zł.

 

Co do zaś łazienki, nie wiem, jak inni, ja akurat podałam koszt materiałów, które kupiliśmy, i wymieniłam to, czego nie mamy/za co nie płaciliśmy, żeby można było sobie mniej więcej oszacować koszt w miarę ekonomicznej, ale nie tandetnej łazienki. Akurat łapię się idealnie w ten wątek, bo obecnie mam na liczniku ponad 270 000zł i kilka rzeczy do zrobienia.

 

Ja myślę, że dla bezpieczeństwa przy budowie za jedną średnią łazienkę, jeśli nie robi się jej samemu trzeba liczyć ok. 15000zł. Broń boże nie chodziło mi, że mam tanio i jestem prze, tylko że się da i za ile się da.

 

Mam koleżankę w bloku, która była w stanie zrobić remont kuchni w bloku (z wymianą mebli i kupnem zmywarki) za 4000zł i fakt, najwyższa półka to to nie jest, ale jest czysto, schludnie i ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, jakbyście mogli to jeszcze ten projekt mi się podoba, http://projekty.muratordom.pl/projekt_niebywaly,2593,0%2C0.htm?wsk_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&ll=2&web_0=&wsk_0=&web_1=&wo_0=&knd_1=&knd_0=&p_0=100&p_1=130&a=&c=&g=1&g=2&wk_1=&wk_0=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&v=1&page=1&sd=20#opis, jak w tym projekcie wygospodarować małą spiżarkę obok kuchni, możecie również ocenić ten projekt, jeszcze raz dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jakbyś przeczytał ostatnie 5 stron tego wątku to byś znal odpowiedź na to pytanie - nie ma szans.

 

Sam garaż to ~50 tyś. Zostaje Ci 250 na dom o pow jakieś 130 całkowitej to daje 1900zl/m2. Mało realna kwota 2500-3000 licz za metr.

 

powierzchnia całkowita domu bez garażu jest nawet sporo większa niż 130m - parter i poddasze po podłogach to jakieś 160m, więc jeszcze trudniej się zmieścić w założonej kwocie. Tym bardziej, że dochodzi ryzalit, który dodatkowo podraża koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, jakbyście mogli to jeszcze ten projekt mi się podoba, http://projekty.muratordom.pl/projekt_niebywaly,2593,0%2C0.htm?wsk_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&ll=2&web_0=&wsk_0=&web_1=&wo_0=&knd_1=&knd_0=&p_0=100&p_1=130&a=&c=&g=1&g=2&wk_1=&wk_0=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&v=1&page=1&sd=20#opis, jak w tym projekcie wygospodarować małą spiżarkę obok kuchni, możecie również ocenić ten projekt, jeszcze raz dzięki

 

powinien być tańszy niż poprzedni, ale jak szukasz taniego projektu to patrz na taki w kształcie prostokąta/kwadratu, z prostym najlepiej 2spadowym dachem, bez lukarn, wykuszy, załomów ścian zewnętrznych i najlepiej bez garażu w bryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy moglibyście mi doradzić czy ten projekt da się wybudować do 300 - 320k do stanu zamieszkania, przy założeniach że ściany nośne + dach, instalacje gazową firmą a reszta we własnym zakresie.

 

Ogrzewanie kotłem gazowym jednofunkcyjnym kondensacyjny z zasobnikiem - dobry pomysł?

Kominek z płaszczem - jeszcze sie zastanawiam czy ma to sens, raczej co dziennie palić nie będę, prędzej na weekendowe wieczory.

 

Link do projektu:

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/kendra_mala/4754

 

Ze zmian - zmieniam okna dachowe podwójne na pojedyncze, nad garażem usuwam 2 okna dachowe. Na piętrze, pokój nad garażem dziele na 2 pomieszczenia, powiększam pokój i łazienkę i z tych pomieszczeń wejścia do pomieszczeń nad graż. (Pralnia i garderoba)

 

Pytałem parę stron temu, ale nikt nie skomentował, pls pomóżcie.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Wojna jedna łazienka wystarczy a tu jednak łazienka, pralnia z wyposażeniem jak łazienka, osobne WC.

 

Ktoś pyta o koszt ciekawe jaki byłby rzeczywiście w przypadku pełnego wyposażenia....

Tego nie można porównywać bo to jest pomieszczenie typowo gospodarcze łącznie z c.o a nie łazienka.

Kabina która tam widać to koszt 260zl z brodzikiem. Tak,to nie pomyłka. Kabina najtańsza z LM a była jeszcze proporcja na nią a dodatkowo i minus 10% za punkty ;)

Zlew jest gospodarczy,głęboki z tworzywa za 200zl z allegro.

Łazienka to łazienka tylko z wanną i tam się tylko kapiemy i myjemy. WC osobne to co innego.

Zresztą praktycznie całość glazury mamy z LM w cenach srednio niskich powiedzmy aczkolwiek nam się podoba i jest ok jeśli chodzi o trwałość czy też jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta,piekarnik,mikrofala,zmywarka,okap czy też bardziej pochłaniacz to koszt ok.5tys.zł za całość,lodówka z mieszkania bo działała i nie było sensu zostawiać,zresztą też whirlpool ;)

Umywalka dwukomorowa+bateria ok.500zł za całość.

Zresztą łazienka też zdrowo poniżej dychy wyszła :)

[ATTACH=CONFIG]350068[/ATTACH]

 

 

 

Można ? Można :D

 

Tak z innej beczki - Całkiem całkiem na Twoja kuchnia.

Gdzie zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Arturo o trwałości płytek, zlewu czy kabiny prysznicowej z leroya to będziesz mógł wypowiedzieć się za kilka lat, teraz to za wcześnie. Mam znajomych, którzy kupili podczas remontu tani, marketowy brodzik, po 5 latach użytkowania jest w zasadzie do wymiany - drzwi skrzypia, plastik się porysowal, ciężko go umyć. Niestety trwałość kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No wiesz Arturo o trwałości płytek, zlewu czy kabiny prysznicowej z leroya to będziesz mógł wypowiedzieć się za kilka lat, teraz to za wcześnie. Mam znajomych, którzy kupili podczas remontu tani, marketowy brodzik, po 5 latach użytkowania jest w zasadzie do wymiany - drzwi skrzypia, plastik się porysowal, ciężko go umyć. Niestety trwałość kosztuje.

Kafle narazie po 3 latach bez zarzutu,kabina jest używana przez żonę głównie przy nabieraniu wody do wiaderek do mycia i opłukania nóg jak się przyjdzie z ogrodu w lato :)

Narazie nie narzekam na jakość czegokolwiek z LM,mam kosiarkę stamtąd i piłę i wiertarkę i wszystko hula :)

Ale mi nie chodzi o ceny, jednak masz trzy kibelki trzy umywalki jeden prysznic w tym pomieszczeniu, wanna w łazience to jednak nie to samo co tylko jedna łazienka....

Dwa kibelki a w pralnio-suszarni czy też w pomieszczeniu gospodarczym to umywalka jakaś zawsze się przyda,tym bardziej,że wchodzę tam i do garażu i z garażu to rączki se myje tam :)

To pomieszczenie było już przed budową przeznaczone do tego co służy bo wiszące ubranie nad wanną czy pralka w łazience to tak nie teges dla nas było ;)

A że węgiel był już od samego początku odrzucony to nie musiałem budować osobnego i dodatkowego pomieszczenia na suszarnię.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płacenia za trwałość, to taki trochę slogan bez pokrycia - jak szukałam płytek do łazienki , obdzwoniłam chyba wszystkie sklepy we wrocku i tw większości były nieosiągalne, a tam gdzie je mieli ceny wahały się od 70 do 90zł za metr. Poszukałam trochę dłużej i znalazłam sklep 30km od wrocławia, gdzie te same płytki sprowadzili mi za 32zł i dali dodatkowy rabat - tak, że płaciłam finalnie 29zł/m. Tak więc cena=jakość niekoniecznie mnie przekonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...