Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

zamierzamy zacząć budowę takiego domu http://www.homekoncept.com.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-12/#additional_information

z kilkoma zmianami: usunięcie 5 okien dachowych, w tym brak w garderobie ale dokładamy w łazience. Rezygnacja z garażu, w jego miejsce gabinet i łazienka z prysznicem w wejściem od wiatrołapu, a w miejscu łazienki spiżarnia z wejściem od salonu.

Jestem na etapie dokształcania z tematu, nie spieszy się nam, chcemy dopracować wszystko i przemyśleć 2 razy, żeby pózniej nie załować.

Budować będziemy prawdopodobnie z silkatów + styropian 20 na scianach, podłogówka po całości i normalne panele na podłogach oprócz łazienek i kuchni. Jeśli chodzi o ogrzewanie będzie to powietrzna PC, po wstępnych obliczeniach OZC to będzie 8kW. Kominek zostaje. Wentylacja - jeszcze nie wiemy.

Będziemy budować systemem gospodarczym z tym, że we własnym zakresie część prac jak instalacja elektryczna, panele, malowanie i inne drobne prace.

Proszę o radę, czym się kierować przy wyborze pompy ciepła i czy ten projekt zmieści się w granicach 300 tys złotych.

Inne porady również mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

stellina

 

oglądałem ten projekt, fajny, ale nie ma szans się zmieścić w 300 000 zł. Duża powierzchnia, duże przeszklenia, pustka, duże okno kolankowe. Wg Mnie 400 000

Dlaczego chcesz aż 5 okien dachowych zlikwidować? Spiżarnia za WC może być ale lepiej wejście od kuchni

Zrób wentylacje mechaniczną bo 3 kominy średnio wyglądają

W tym stylu zdecydowanie lepiej mi sie podoba Otwarty z MG Projekt. Ma już gabinet na parterze i fajnie zadaszony taras.

http://www.mgprojekt.com.pl/otwarty-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt małej łazienki wielkości 2,6 m2

[ATTACH=CONFIG]350315[/ATTACH]

 

przycisk geberit - 500zl

deska sedesowa - 350zl

kaucja za wizualizacja - 300zl

Płytki po prawie 150zl/m2

 

Tutaj nawet koszty przesylki sa dwukrotnie wieksze niz w rzeczywistosci.

 

Jak dla mnie troche średni przyklad.

Przy takich zalozeniach to i bańka na dom moze byc malo

 

Oczywiscie nie neguje, bo jak kogos stac to ma prawo, ale raczej malo ma wspolnego z tytulem tego tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Przy takich zalozeniach to i bańka na dom moze byc malo

Oczywiscie nie neguje, bo jak kogos stac to ma prawo, ale raczej malo ma wspolnego z tytulem tego tematu :D

Wiadomo,że pawko było stać na takie ceny bo ma u siebie drogi węgiel,którym ogrzewa dom ale faktycznie,bogatemu z gestem nikt nie zabroni ;)

Ja za sam stelaż poddtynkowy z Koła wraz z przyciskiem płaciłem tyle co on za sam przycisk do stelażu :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zobacz jaki jest koszt deski wolno opadającej do misy Roca Hall (wersji skróconej do małych toalet). Przycisk można kupić tani, można drogi ładny i dobry. Ja na taki postawiłem (wpisz sobie w googlach sigma 50 czarny). Płytki rektyfikowane. Koszty przesyłki są normalne jeśli zamawia się ze sklepu stacjonarnego bądź internetowego. Te ceny, które widzisz były najtańszymi na daną chwilę na rynku. Taniej się nie dało za te produkty, spędziłem nad tym wiele godzin. Biednego nie stać kupować dwa razy.

 

P.S. Arturo jak patrzę na tą różową marketową łazienkę to ręce opadają. Kosztem pompy najniższa linia marketowa w domu. Spokojnie jak się kocioł rozcieknie to mogę wymienić na coś innego. Moja instalacja niskotemperaturowa jest na to przygotowana. Ty w tym czasie będziesz robił już remont marketu.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W takim razie zobacz jaki jest koszt deski wolno opadającej do misy Roca Hall (wersji skróconej do małych toalet). Przycisk można kupić tani, można drogi ładny i dobry. Ja na taki postawiłem (wpisz sobie w googlach sigma 50 czarny). Płytki rektyfikowane. Koszty przesyłki są normalne jeśli zamawia się ze sklepu stacjonarnego bądź internetowego. Te ceny, które widzisz były najtańszymi na daną chwilę na rynku. Taniej się nie dało za te produkty, spędziłem nad tym wiele godzin. Biednego nie stać kupować dwa razy.

 

P.S. Arturo jak patrzę na tą różową marketową łazienkę to ręce opadają. Kosztem pompy najniższa linia marketowa w domu. Spokojnie jak się kocioł rozcieknie to mogę wymienić na coś innego. Moja instalacja niskotemperaturowa jest na to przygotowana. Ty w tym czasie będziesz robił już remont marketu.

:D

Nie wiem co chcesz tym udowodnić ale ok,masz takie prawo ;)

Narazie 3 lata i wszystko hula i nie pęka na scianach.

Wannę,miski,umywalki mam z Cersanitu,baterie Deante to w łazience.

W WC z Koła.

Stelaże tu i tu z Koła.

 

P.S

W WC to fiolet z żółtym a nie róż :)

DSCN3820.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę tam żadnych szokujących elementów wiadomo geberit jest drogi ,ale to nie jakiś kosmos mająprzyciski za dwa koła szkło na sensor bezdotykowe ....Armatura nie chińszczyzna,nie najtańsze kleje fugi itp.

 

Nie wiem ile płytek było i kleju wyszło coś mało w kosztorysie ale całość obrazuje że łazienka to nie płytki kibel i umywalka i prysznic jak to niektórzy liczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zobacz jaki jest koszt deski wolno opadającej do misy Roca Hall (wersji skróconej do małych toalet). Przycisk można kupić tani, można drogi ładny i dobry. Ja na taki postawiłem (wpisz sobie w googlach sigma 50 czarny). Płytki rektyfikowane. Koszty przesyłki są normalne jeśli zamawia się ze sklepu stacjonarnego bądź internetowego. Te ceny, które widzisz były najtańszymi na daną chwilę na rynku. Taniej się nie dało za te produkty, spędziłem nad tym wiele godzin. Biednego nie stać kupować dwa razy.

 

P.S. Arturo jak patrzę na tą różową marketową łazienkę to ręce opadają. Kosztem pompy najniższa linia marketowa w domu. Spokojnie jak się kocioł rozcieknie to mogę wymienić na coś innego. Moja instalacja niskotemperaturowa jest na to przygotowana. Ty w tym czasie będziesz robił już remont marketu.

Koszt deski.. no jesli masz skrocona do malych toalet to cena moze jest wyzsza, wiekszosc raczej ma standardowe rozmiary i nie musi doplacac.

Przycisk czy jest dobry to sie okaze, czy jest ladny to kwestia gustu. Na pewno jest bajerancki.

 

Powinienes wiedziec, ze cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia i wygladem Widzialem wiele drogich lazienek/kuchni, ktore mimo ceny byly tragiczne.

Taniego dziadostwa, ktore byloby ładne tez nie widzialem, ale cos posrodku zrobionego z gustem juz tak.

Nikt nikomu nie kaze kupowac marketowego dziadostwa, mozna to wyposrodkowac.

 

Nie neguje twojego podejscia, po prostu stwierdzam, ze Twoja lazienka jest sporo powyzej sredniej :) tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie deska za 35 zł i też wolno opada. Wszystko jest kwestią gustu i możliwości finansowych. A o tym raczej ten wątek nie jest. Bo tanie domy to domy za małą kasę. I gust schodzi wtedy na drugi plan.

 

W poprzednim domu przestała opadać po 2.5 roku.

 

@Arturo72: wiem, ze o gustach się nie dyskutuje, ale jesli chodzi o płytki, to masz fajniej zrobioną "kotłownię", niż WC :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Patrzę na zestawienie i nie widzę, żeby ceny były zawyżone.

Może nie zawyżone ale chodzi o porównanie cen jako takich. Jeden wybierze Geberit z przyciskiem za 1500zl a drugi Kolo z przyciskiem za 600zl. Jakościowo bez różnicy.

Jeden wybierze kafle za 150zl/m2 a drugi za 50zl/m2 podobnie bez różnicy.

Jeden wybierze wannę Cersanitu za 700zl drugi kabinę za 3000zl. Jeden wybierze miskę Roca z deską za 1000zl drugi Cersanit za 500zl,jeden wybierze baterie Kludi czy Deante za 700zl inny FAK za 300zl.

Różnica w wykonaniu tej samej lazienki wyjdzie min.5000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

@Arturo72: wiem, ze o gustach się nie dyskutuje, ale jesli chodzi o płytki, to masz fajniej zrobioną "kotłownię", niż WC :)

No i jest ok bo "kotłownia" to moje oczko w głowie ;)

A tam były kafle tańsze niż do WC :)

Ale na "posiedzeniu" siedzi się przyjemnie :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt deski.. no jesli masz skrocona do malych toalet to cena moze jest wyzsza, wiekszosc raczej ma standardowe rozmiary i nie musi doplacac.

Przycisk czy jest dobry to sie okaze, czy jest ladny to kwestia gustu. Na pewno jest bajerancki.

 

Powinienes wiedziec, ze cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia i wygladem Widzialem wiele drogich lazienek/kuchni, ktore mimo ceny byly tragiczne.

Taniego dziadostwa, ktore byloby ładne tez nie widzialem, ale cos posrodku zrobionego z gustem juz tak.

Nikt nikomu nie kaze kupowac marketowego dziadostwa, mozna to wyposrodkowac.

 

Nie neguje twojego podejscia, po prostu stwierdzam, ze Twoja lazienka jest sporo powyzej sredniej :) tylko tyle.

 

Jest trochę droższa, ale przyjemnie z niej korzystać. Wchodząc do niej, nie czuję niedosytu, że coś mogłem zmienić. Po prostu chciałem aby była to średnia półka.

W domu za 300 czy za 200 tys. niestety ale musi być to niska półka jeśli chcemy zmieścić się w założonym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zawyżone ale chodzi o porównanie cen jako takich. Jeden wybierze Geberit z przyciskiem za 1500zl a drugi Kolo z przyciskiem za 600zl. Jakościowo bez różnicy.

Jeden wybierze kafle za 150zl/m2 a drugi za 50zl/m2 podobnie bez różnicy.

Jeden wybierze wannę Cersanitu za 700zl drugi kabinę za 3000zl. Jeden wybierze miskę Roca z deską za 1000zl drugi Cersanit za 500zl,jeden wybierze baterie Kludi czy Deante za 700zl inny FAK za 300zl.

Różnica w wykonaniu tej samej lazienki wyjdzie min.5000zl

 

Zejdź na ziemię, nie porównuj płytek za 50 zł do tych droższych. Nie twierdzę, że tak jest z każdym produktem. Ale jakość kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Duża" łazienka 7m2

 

bez tytułu 1.jpg

 

bez tytułu 2.JPG

 

Z wyceny można odjąć koszt pralki bo jest w kotłowni i też ją wrzuciłem do kosztorysu kotłowni.

Jak widać wiele małych pierdółek robi też cenę, których inni może nie uwzględniają. Ale grosz do grosza...

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz tym udowodnić ale ok,masz takie prawo

Narazie 3 lata i wszystko hula i nie pęka na scianach.

 

 

Napiszę o estetyce. Nie ważny jest kolor i cena kafelek, cena armatury - jest jeszcze estetyka. Wpływ na estetykę ma np. sposób łączenia płytek w narożnikach - czy stosujemy listwy plastikowe, czy ukosujemy płytki szlifierką na kolanie, może płytkę nasuwamy na płytkę, a może zlecamy cięcie na maszynie wodnej ... Wpływ na estetykę ma zaplanowanie linii cięć i wzajemne położenie elementów. Czy amator potrafi to wszystko zaplanować i poprawnie wykonać?

 

Pomińmy walory użytkowe tak wąskiej łazienki, pomińmy brak szafki na artykuły higieniczne. Wnęka powinna być wykonana centralnie, albo na całej szerokości ściany, a już na pewno powinna zgrywać się z linią fug, tym czasem jest przesunięta w lewo. Przycisk powinien być położony centrycznie w stosunku do linii fug, zamocowanie miski tak samo... są przesunięte. Podobnie dekory na lewej ścianie, czy ich tam nie jest za dużo? Lustro wysoko, choć może w domu nie ma dzieci? Nie oceniam koloru kafli, nie oceniam ich jakości, piszę o estetyce. Nie każdy jest wyczulony na estetykę i nie każdemu przeszkadza codzienne użytkowanie niedopracowanej w takich detalach przestrzeni. Ale moim zdaniem taka łazienka wygląda bardzo przeciętnie.

 

DSCN3820.jpg

(Upublicznienie zdjęcia pozwala na wyrażenie zdania)

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...