Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest trochę droższa, ale przyjemnie z niej korzystać. Wchodząc do niej, nie czuję niedosytu, że coś mogłem zmienić. Po prostu chciałem aby była to średnia półka.

W domu za 300 czy za 200 tys. niestety ale musi być to niska półka jeśli chcemy zmieścić się w założonym budżecie.

 

Dokladnie o to mi chodzilo. W domu za 300tys raczej wszystko musi byc z max sredniej polki albo z mocnych promocji. Co tez nie znaczy, ze bedzie slabe jakosciowo, ale wygladu na pewno bedzie przecietne, bo za wyglad trzeba doplacic.

Dlatego napisalem, ze Twoj koszt raczej nie pasuje do tego tematu :p

 

Sam tez pewnie bede mial ceny wykonczenia troche wyzsze niz przecietne, ale bez szalenstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

robilam łazienke dwa lata temu. 4.6m2

Calkowity koszt 4700zł

Praktycznie wszystko, nie ma kabiny, jest tylko spora wanna.

Kafle do 2m wysokosci.

Nie byly to najtansze materialy tylko takie ze sredniej półki.

Wiec ten kosztorys wyzej jest dla mnie conajmniej 2krotnie przeszacowany mimo że ktoś szalał z materiałami droższych producentów (czytaj naciągaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ten kosztorys wyzej jest dla mnie conajmniej 2krotnie przeszacowany mimo że ktoś szalał z materiałami droższych producentów (czytaj naciągaczy).

 

Miałem u siebie płytki po 29zł to pomieszczenia technicznego, po 79 i po 169zł/m2

Dwie ostatnie rektyfikowane.

I wierz mi - widać różnicę.

Podobnie, jak z drążkiem i słuchawką przysznicową po 199, a po 650zł.

Baterią termostatyczna na 230zł i 500zł....

Wierz mi - droższe produkty to nie zawsze naciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamknąć temat łazienki :) która może kosztować 5 000 i 25 000 za 5m2 mam inne pytanie:

 

mam w projekcie taras (12m na 3m) od wschodu, w połowie zadaszony. Pójdę chyba w taras drewniany i moje pytanie czy nie będzie widoczna różnica w części zadaszonej i niezadaszonej? Jaki materiał polecacie na taras? Jaki materiał polecacie na elewację drewnianą? Projektant namawia Mnie na drewno modyfikowane termiczne (bardziej trwalsze), ale widzę że dużo osób robi deski elewacyjne na bazie styroduru (np. Rodeo)

 

Z góry dziękuje za sugestie

W-2A.jpg

W-8A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Pomińmy walory użytkowe tak wąskiej łazienki, pomińmy brak szafki na artykuły higieniczne. Wnęka powinna być wykonana centralnie, albo na całej szerokości ściany, a już na pewno powinna zgrywać się z linią fug, tym czasem jest przesunięta w lewo. Przycisk powinien być położony centrycznie w stosunku do linii fug, zamocowanie miski tak samo... są przesunięte. Podobnie dekory na lewej ścianie, czy ich tam nie jest za dużo? Lustro wysoko, choć może w domu nie ma dzieci?

(Upublicznienie zdjęcia pozwala na wyrażenie zdania)

 

W kwestii wyjaśnienia jedynie,po prawej stronie wnęki znajduje się komin,wnęka powstała po usunięciu drugiego komina z którego postawienia zrezygnowałem :) Podobnie dlatego przycisk jest tak posadowiony jak i sam stelaż,we wnęce po kominie.

To nie łazienka,to tylko zwykłe WC gdzie chodzi się od czasu do czasu za potrzebą i tyle i to tylko jak łazienka jest zajęta dlatego szerokością bym się nie przejmował tak zbytnio bo tam jedynie się siedzi lub stoi a siedzi się wygodnie :)

Oczywiście,że nie ma dzieci,małych dzieci bo 21 letni chłop to dziecko wprawdzie ale nie małe i nie niskie a w moim wieku pakować się w pieluchy to aż grzech ;)

 

Będąc szczery, takie łazienki robiło się w tamtym wieku..

Nie gadaj,szczerze to węglem paliło się w średniowieczu a dzisiaj jedynie ciemnogród w nowych domach bawi się w palacza i babra w syfie węgielnym :)

Babrasz się w węglu pawko palaczu ? ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz kwestia twoich oczekiwań. wydales na to przynajmniej 100% kasy więc na początku zauważasz różnice. Po roku mieszkania człowiek już nie zwraca uwagi na pierdoły. Tak samo z gośćmi - prawie nikt nie odrózni płytek za 150zł a takich za 40 jesli bedą po prostu gustowne i dobrze dobrane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie po 2-3 latach wychodzą różnice.

Wariujące bateria termostatyczna. Odpryskujacy srebrny lakier z węza prysznicowego.

Słuchawka, ktora działa tylko w dwóch z czterech trybów.

Wytarty chiński superpolerolawny gres po troche dłuższym okresie czasu...

 

Ja odróznię płytki za 150 od 40, wiec moi goście pewnie też.

Tylko zdanie gości mnie akurat najmniej interesuje, bo to mój dom i ja na jego wyposażenie patrzę i go używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agao, dzieki za odpowiedż. Liczymy się, że może byc wiecej niz 300 000, choc lepiej aby nie za duzo :)

A i jeszcze nie wspomnialam, ze bedziemy budwac sie okolo 100-120 m od drogi, gdzie mam prąd, więc tylko studnia i przydomowa oczyszczalnia sciekow, ew. szambo...

Co o tym sądzicie?

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na temat pomp ciepła?

 

stellina

 

oglądałem ten projekt, fajny, ale nie ma szans się zmieścić w 300 000 zł. Duża powierzchnia, duże przeszklenia, pustka, duże okno kolankowe. Wg Mnie 400 000

Dlaczego chcesz aż 5 okien dachowych zlikwidować? Spiżarnia za WC może być ale lepiej wejście od kuchni

Zrób wentylacje mechaniczną bo 3 kominy średnio wyglądają

W tym stylu zdecydowanie lepiej mi sie podoba Otwarty z MG Projekt. Ma już gabinet na parterze i fajnie zadaszony taras.

http://www.mgprojekt.com.pl/otwarty-3

 

Marcin, likwiduje okna, poniewaz mam duze okna w scianie szczytowej, a ze to nie salon tylko sypialnie wiec powinno wystarczyc.

Ten projekt, ktory zaproponowales jest super, ale koszt okien na pewno jest ogromny.

Ogólny koszt wyjdzie na pewno drożej niz HomeKoncept 12.

 

A odnośnie jakości z wysoką cene, to nie zawsze idą w parze... ale co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilam łazienke dwa lata temu. 4.6m2

Calkowity koszt 4700zł

Praktycznie wszystko, nie ma kabiny, jest tylko spora wanna.

Kafle do 2m wysokosci.

Nie byly to najtansze materialy tylko takie ze sredniej półki.

Wiec ten kosztorys wyzej jest dla mnie conajmniej 2krotnie przeszacowany mimo że ktoś szalał z materiałami droższych producentów (czytaj naciągaczy).

Podaj ile czasu trwał remont i czy w zakres prac wchodziła zmiana położenia sanitariatów. Jestem ciekaw ile wziął majster.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na temat pomp ciepła?

A co tu jest do powiedzenia ?

Pompa ma być jedynie dobrana odpowiednio do obciążenia cieplnego domu,praktycznie większość producentów oferuje podobne parametry techniczne także dla mnie decydującym czynnikiem byłaby cena.

Producenci na których warto zerkać to Panasonic,Atlantic,Daikin,Fujitsu,Samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agao, dzieki za odpowiedż. Liczymy się, że może byc wiecej niz 300 000, choc lepiej aby nie za duzo :)

A i jeszcze nie wspomnialam, ze bedziemy budwac sie okolo 100-120 m od drogi, gdzie mam prąd, więc tylko studnia i przydomowa oczyszczalnia sciekow, ew. szambo...

 

a liczycie sie z kwota blizsza 500tys? :> liczac nawet 2,5tys za metr, gdzie ta kwota ze wszystkim na gotowo moze byc ciezka do osiagniecie wychodzi 450tys..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drodzy forumowicze możecie mi porównać te dwa domy i napisać który jest tańszy w budowie. http://projekty.muratordom.pl/projekt_niebywaly,2593,0%2C0.htm?wsk_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&ll=2&web_0=&wsk_0=&web_1=&wo_0=&knd_1=&knd_0=&p_0=100&p_1=130&a=&c=&g=1&g=2&wk_1=&wk_0=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&v=1&page=1&sd=20#rzuty czy http://www.mgprojekt.com.pl/albatros-2.

Jeśli chodzi o Albatrosa , chciałbym zlikwidować obydwa balkony. Chodzi mi o SSZ bez instalacji wewnętrznych. Z góry dziękuje za wyrozumiałość , cierpliwość, i cenne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam. Drodzy forumowicze możecie mi porównać te dwa domy i napisać który jest tańszy w budowie. http://projekty.muratordom.pl/projekt_niebywaly,2593,0%2C0.htm?wsk_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&ll=2&web_0=&wsk_0=&web_1=&wo_0=&knd_1=&knd_0=&p_0=100&p_1=130&a=&c=&g=1&g=2&wk_1=&wk_0=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&v=1&page=1&sd=20#rzuty czy http://www.mgprojekt.com.pl/albatros-2.

Jeśli chodzi o Albatrosa , chciałbym zlikwidować obydwa balkony. Chodzi mi o SSZ bez instalacji wewnętrznych. Z góry dziękuje za wyrozumiałość , cierpliwość, i cenne rady

Na oko pierwszy projekt powinien być tańszy w realizacji.

Ale dziwię się tego typu inwestorom,macie podstawowe dane na temat projektu,ceny materiałów budowlanych są znane,robocizny tak samo.

Zatem jaki problem dla Was stanowi oszacowanie kosztów budowy ?

Lenistwo czy totalna beztroska na co wyda się kasę ?

Po ile macie lat ?

Być może ja jestem z innego pokolenia ale każdy projekt który nam się spodobał brałem dokładnie pod lupę i pod kalkulator ale widocznie to prawda że dzisiejsze pokoloenie robione jest i uczone za tepakow ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ja jestem z innego pokolenia ale każdy projekt który nam się spodobał brałem dokładnie pod lupę i pod kalkulator ale widocznie to prawda że dzisiejsze pokoloenie robione jest i uczone za tepakow ;)

 

Gościu, pojechałeś po bandzie - coraz częściej przeginasz z tymi swoimi "górnolotnymi" określeniami ludzi gorszych od Ciebie - w twoim mniemaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gościu, pojechałeś po bandzie - coraz częściej przeginasz z tymi swoimi "górnolotnymi" określeniami ludzi gorszych od Ciebie - w twoim mniemaniu...

To jest sama prawda.

Dzisiaj w szkołach "produkuje się" dosłownie bezmyslne osoby. I to nie piszę od tak ale znam to z doświadczenia.

 

Mam przykład w domu,totalna beztroska,co będzie to będzie,żyje dzisiejszym dniem tylko. Najlepiej podaj mu na tacy wszystko.

W pracy mam to samo,szczawie totalnie nie nauczone są życia dlatego rotacja jest duża i każdy taki oddawany jest do dyspozycji kadr.

 

A w temacie. Jaki problem jest dla kogoś oszacować koszt budowy choćby do SSO znając parametry projektu czyli matematyka i pole powierzchni się kłania ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz o tym, że lenistwo w połączeniu z inteligencją/ sprytem i wiedzą jest najlepszym połączeniem?

Aby wygonić "ciemnogród" z twojego umysłu, zerknij tu: http://wyborcza.pl/1,75478,17908687,Polska_w_czolowce_kolejnego_edukacyjnego_rankingu_.html

Mierząc poziom edukacji na świecie, używano kilku metod. Efektem tego jest 11 miejsce Polski na świecie...

Według mnie i nie tylko, dzisiejsi młodzi ludzi zwykle "zaginają" swoich poprzedników - mam na myśli efektywność wykonywanej pracy i jej tempo.

Wyjdź czasem z swojego ciemnogrodu... śmiało, nie bój się dzisiejszego świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy wiesz o tym, że lenistwo w połączeniu z inteligencją/ sprytem i wiedzą jest najlepszym połączeniem?

Aby wygonić "ciemnogród" z twojego umysłu, zerknij tu: http://wyborcza.pl/1,75478,17908687,Polska_w_czolowce_kolejnego_edukacyjnego_rankingu_.html

Mierząc poziom edukacji na świecie, używano kilku metod. Efektem tego jest 11 miejsce Polski na świecie...

Według mnie i nie tylko, dzisiejsi młodzi ludzi zwykle "zaginają" swoich poprzedników - mam na myśli efektywność wykonywanej pracy i jej tempo.

Wyjdź czasem z swojego ciemnogrodu... śmiało, nie bój się dzisiejszego świata...

Co widać dzisiaj i teraz w dzisiejszych postach ;)

W temacie budowy przed budową miałem rozpykane na części 3 projekty co do każdej właściwości czyli kosztów budowy,ogrzewania,kosztow eksploatacji .

 

Co powoduje,że dzisiejsze pokolenie bezmyślnie pyta się o niewiadomą na forum zamiast tą niewiadomą wyliczyć ?

Głupota czy brak wiedzy czy liczą jak młody że poda im się na tacy wszystko ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a liczycie sie z kwota blizsza 500tys? :> liczac nawet 2,5tys za metr, gdzie ta kwota ze wszystkim na gotowo moze byc ciezka do osiagniecie wychodzi 450tys..

Busters, nie wszystkie prace będą robione przez ekipy, jak pisałam wcześniej, część prac będzie robionych samodzielnie, poza tym super parkietów i innych mega drogich gadżetów nie planujemy :) I przede wszystkim nie goni nas czas, który jest zawsze złym doradcą, dzięki czemu możemy zamówić materiał w niskich sezonach, w promocji, z rabatem etc, no i wyceny w kilku firmach...

Arturo, dzięki za podpowiedź odnoście marek na jakie warto zwrócić uwagę, rozejrzę się.

Czy ktoś może podpowiedzieć coś na temat oczyszczalni czy szamba? A jak ze studnią, czy ona powinna być wykopana przed budową i jakie będzie jej optymalne miejsce, tj odległość od planowanego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...