Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo72 Jaka pompa ciepła byłaby najlepsza w przypadku małego domu? Bo rozumiem że najlepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe w całym domu, tak?

Podlogowka jest najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla pompy ciepła,ogolnie daje komfort życia w domu czego grzejniki scienne nie gwarantują i są po prostu przezytkiem z zamierzchłych czasów ;)

Co do pompy ciepła,na pewno p-w odpowiednio dobrana mocowo,nie pod metraż domu bo to kompletnie nic nie mówi ale pod konkretne obciążenie cieplne.

Czyli jeśli nie masz OZC to zrób lub zleć bo tylko na jego podstawie dobiera się system grzewczy.

 

Ale pompa ciepła to niejako bonus na dodatkowe obniżenie rachunków za ogrzewanie,min.3 krotnie

Podstawa powinno być ograniczenie strat ciepła domu i to dom powinien być głównym warunkiem na niskie rachunki za ogrzewanie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy osobom sprzedającym pompy ciepła w moim regionie (Gorzów wlkp) już w ogóle nie zależy na sprzedaży. W ostatnim czasie rozesłałem do jakiś 12-stu osób maila z prośba o wycenę pompy ciepła do mojego domku oraz ofertę istalacji ogrzewania podłogowego i rekuperatora.

 

Jak na razie dostałem jedna ofertę która nie jest atrakcyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy osobom sprzedającym pompy ciepła w moim regionie (Gorzów wlkp) już w ogóle nie zależy na sprzedaży. W ostatnim czasie rozesłałem do jakiś 12-stu osób maila z prośba o wycenę pompy ciepła do mojego domku oraz ofertę istalacji ogrzewania podłogowego i rekuperatora.

 

Jak na razie dostałem jedna ofertę która nie jest atrakcyjna...

 

Kasiamirek nieatrakcyjna czyli jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie rozesłałem do jakiś 12-stu osób maila z prośba o wycenę pompy ciepła do mojego domku oraz ofertę istalacji ogrzewania podłogowego i rekuperatora.

Jak na razie dostałem jedna ofertę która nie jest atrakcyjna...

 

Typowe, wszystkie hurtownie tak reagują - dostają dziennie kilkanaście zapytań ofertowych, jeden człowiek musiałby siedzieć i robić zestawienia. Najlepiej zadzwonić, albo i zajechać. Jak mi kiedyś tłumaczyli, na 100 zapytań z jednego wynika sprzedaż. Dlatego najlepiej pojechać osobiście do 2-3 sprzedawców czegokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacja mechaniczna za 23tys.?? plus jej instalacja 5tys.? dobrze rozumiem? a ceny za pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe ile wynosiły?

 

Przepraszam zle sie określiłem, 18 tyś wentylacja + 5 tysięcy instalacja = 23 tys. Na pompę ciepła nie dostałem jeszcze oferty.

 

 

Faktycznie chyba lepiej sie przejechać, ale skąd tu czas wziąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przepraszam zle sie określiłem, 18 tyś wentylacja + 5 tysięcy instalacja = 23 tys. Na pompę ciepła nie dostałem jeszcze oferty.

 

 

Faktycznie chyba lepiej sie przejechać, ale skąd tu czas wziąć ;)

Masakra.

Widać,że jest to oferta na odwal się albo lykaj jeleniu to rzucamy wszystko i jedziemy do Ciebie :D

WM wykonywane przez firmę zależnie od rekuperatora powinna kosztować w przedziale 10-15tys.zl a samemu ok.6tys.zl.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra.

Widać,że jest to oferta na odwal się albo lykaj jeleniu to rzucamy wszystko i jedziemy do Ciebie :D

 

Tak też to odberałem.

 

WM będę robić sam, jedynie na internecie zamówie projekt tej instalacji a cała resztę zrobię sam i wyniesie mnie to okolo 7 tyś (liczone na szybko :) )

 

Z PC trochę pojeżdżę i sie zorientuje bo nie jestem z tych co wierzą we wszystko i wszystkim :p - chociaż dzięki Wam i tak już sporo wiem.

 

Poniżej fragment oferty :D

 

oferta.jpg

Edytowane przez kasiamirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

Poniżej fragment oferty :D

 

[ATTACH=CONFIG]350782[/ATTACH]

Samsung 350m3/h ok.4600zł:

http://allegro.pl/rekuperator-samsung-350m3-h-sterownik-promocja-i6033201260.html

Kanały wentylacyjne 400zl/50mb:

http://allegro.pl/kanal-wentylacyjny-75mm-pe-flex-d2p-termokontrol-i6027357522.html

 

Robią normalnie ludzi za idiotów co poniektórzy :)

No ale przecież:

Różnica między Tobą, a przykładowo pokoleniem Twojego syna jest właśnie tu widoczna: Ty wyliczyłeś, straciłeś czas i energię, bo zrobiłeś za dużo (czyli niepotrzebnie), Twój syn i pytający tutaj "zlecą" to innym, a swój czas przeznaczą na coś przyjemniejszego.

:D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dużo tu rozmawiacie o pompach ciepła, więc pozwolę sobie zadać 2 pytania w celu potwierdzenia 2 opinii:

 

 

- PC nie daje rady przy -20 ogrzać domu 120m (parter + poddasze)

 

Powietrzne pompy ciepła i tak samo wentylacja mechaniczna są dość głośne i słychać szum w domu ? .

 

 

 

Rozważam ( PC albo gaz) + WM albo grawitacyjna jeśli mechaniczną faktycznie wydaje słyszalny szum.

 

Przy PC chciałbym zrobić fotowoltanike, tylko w projektach które mi się podobają dach byłby ustawiony zachód - wschód, ale chyba to nie jest jakaś przeszkoda, zmalałem jakieś artykułu mówiące o tym że takie ustawienie dachu się nadaje na fotowoltanike.

 

 

Jestem na początku zdobywania wiedzy w powyższych tematach więc nie bijcie za głupie pytania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hej,Dużo tu rozmawiacie o pompach ciepła, więc pozwolę sobie zadać 2 pytania w celu potwierdzenia 2 opinii:- PC nie daje rady przy -20 ogrzać domu 120m (parter + poddasze)Powietrzne pompy ciepła i tak samo wentylacja mechaniczna są dość głośne i słychać szum w domu ? .Rozważam ( PC albo gaz) + WM albo grawitacyjna jeśli mechaniczną faktycznie wydaje słyszalny szum.Przy PC chciałbym zrobić fotowoltanike, tylko w projektach które mi się podobają dach byłby ustawiony zachód - wschód, ale chyba to nie jest jakaś przeszkoda, zmalałem jakieś artykułu mówiące o tym że takie ustawienie dachu się nadaje na fotowoltanike.Jestem na początku zdobywania wiedzy w powyższych tematach więc nie bijcie za głupie pytania. Pozdrawiam
Nie ma głupich pytań są jedynie głupie opinie ;)I tak te opinie które przedstawiles to bzdura na kółkach wydane przez ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o czym mówią.Dla przykładu,od 3 lat użytkuje pompę p-w,najniżej było w tym okresie -18st.C a pompa pracowała na potrzeby c.o+cwu 10h na dobę żeby utrzymać 23st.C w domu.Gdyby było -22st.C pracowała by jedynie przez dłuższy czas na dobę.Roczne zużycie energii na c.o+cwu to 3300-3400kWh czyli ok.1000zl.W domu nie slyszalna jest ani pompa ani wentylacja.Także swoim opiniodawcom powiedz,że są w ciemnej d... jeśli chodzi o tego typu wiedzę :D Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dużo tu rozmawiacie o pompach ciepła, więc pozwolę sobie zadać 2 pytania w celu potwierdzenia 2 opinii:

 

 

- PC nie daje rady przy -20 ogrzać domu 120m (parter + poddasze)

 

Powietrzne pompy ciepła i tak samo wentylacja mechaniczna są dość głośne i słychać szum w domu ? .

 

 

 

Rozważam ( PC albo gaz) + WM albo grawitacyjna jeśli mechaniczną faktycznie wydaje słyszalny szum.

 

Przy PC chciałbym zrobić fotowoltanike, tylko w projektach które mi się podobają dach byłby ustawiony zachód - wschód, ale chyba to nie jest jakaś przeszkoda, zmalałem jakieś artykułu mówiące o tym że takie ustawienie dachu się nadaje na fotowoltanike.

 

 

Jestem na początku zdobywania wiedzy w powyższych tematach więc nie bijcie za głupie pytania.

 

Pozdrawiam

 

Dobrze dobrana PC ogrzeje skutecznie dom, przy każdej temp, nawet -25oC.

Prawidłowo zbudowana WM na średniej i niskiej wydajności jest niesłyszalna, słychać ją tylko przy mocnym przewietrzaniu domu.

O fotowoltanice na razie zapomnij, na razie nie kalkuluje się prywatnym użytkownikom. Zarabiają na tym producenci i pośrednicy.

Jeśli dopiero jesteś przed wyborem ogrzewania, to raczej wybierz PC p-w do 120m2. Przyłącze gazowe+instalacja wychodzi niewiele taniej niż dobra PC, a rachunki za prąd do pompy są nieporównywalnie niższe niż za gaz do kotła. Choć każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, z tymi "idiotami" to trochę przeginasz. Nie każdy ma czas, ochotę, czy umiejętności, żeby brać się samemu za prace budowlane przy własnym domu i dlatego zleca prace firmom. Trochę szacunku do ludzi inaczej myślących nie zaszkodzi...

To było w odniesieniu do tej konkretnej oferty:

Widać,że jest to oferta na odwal się albo lykaj jeleniu to rzucamy wszystko i jedziemy do Ciebie :D

WM wykonywane przez firmę zależnie od rekuperatora powinna kosztować w przedziale 10-15tys.zl a samemu ok.6tys.zl.

Po poznaniu szczegółów czyli na jakim reku będzie wykonana inwestycja powstało to:

Robią normalnie ludzi za idiotów co poniektórzy :)

 

Gdyby Ci zaśpiewali 50tys.zł co byś zrobił ?

Sadzę,że sprzedający Ci taką usługę łacha by z Ciebie darli gdybyś łyknął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Ogrzewania jeszcze nie wybrałem. Jeszcze w ogóle nie mam projektu (ten mam na oku http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/armanda_mala/21269/opis ), nie wiem z czego chce budować itd. Dopiero zakup działki 2 tygodnie temu zmusił mnie do poszukiwań, wcześniej nigdy nie myślałem o działce i budowie... jestem zupełnym laikiem, a podczas budowy będę się starał jak najwięcej zrobić samemu :).

 

CO do fotowoltaniki to myślałem o tym bo już w mieszkaniu spokojnie przekraczam 400zl/2m za prąd (domowy server 24h/ akwarium morskie), dlatego dokładając więcej prądożernych urządzeń chciałem obniżyć rachunki.

 

Ogólnie muszę się wcisnąć w 350k a najlepiej 300k. do stanu żebym mógł zamieszkać z podstawowymi meblami abym mógł spokojnie żyć w domku, resztę mogę dokupić później, na początek jedna łazienka itd.

 

Tak z ciekawości ile miesięcznie płacicie za prąd przy PC + WM, i płycie indukcyjnej w lecie a ile w zimie - zawsze miałem gaz i trochę się boję rachunków za prąd.

 

Z jakiego materiału byście budowali dom z poddaszem pod PC + WM? Tu mam największy problem, wybór pustaków co strona/wpis na forum to inne opinie już mam mętlik w głowie. Na dzisiaj rozważam YTONGA albo SILKE + 20cm styropianu grafitowego.

 

Na dzisiaj skłaniam się ku:

- płyta fundamentowa 20 - 25cm, 10cm xps pod, i 10cm eps200 nad

- pc pw i wm - to jeszcze chce sprawdzić jak z tym hałasem bo po przeprowadzce dużo będę pracował z domu a nie mogę się skupić jak mi coś szumi...

- podłogówka na dole i może też na górze bez ani jednego kaloryfera - nad tym się jeszcze zastanawiam

- tzw. trumna - zalanie stropu poddasza zamiast karton gipsu, zastanawiam się czy w takim wypadku robić pełne deskowanie?

- kominek, może z płaszczem tylko nie wiem czy się opłaca, nie chce kopcić co dziennie tylko dla fanu co któryś weekend.

 

To co będę wstanie zrobić sam to na pewno prądy, tynki, gładźe, jakieś tam malowania, płytki i zabudowa sufitu w KG z halogenkami w salonie/kuchni - (powiedzmy że to wszystko poćwiczyłem na mieszkaniu przez ostatnie lata i jestem zadowolony z efektów).

 

Chcę się też rzucić na murowanie ścian działowych, podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie wiedziałem że w kominku z płaszczem nie napalę przy braku prądu.

 

W takim razie zwykły kominek, jak pisałem będę go używał dla klimatu a nie co dziennie dla ogrzewania.

 

Czy pod pc+cw dam rade kupić jakiegoś ups? pod piece gazowe widziałem że niektórzy montują ups które spokojnie 12h udźwigną piec bez prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...