Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Ktos tutaj napisal o kolorach Duluxa Jasny bez i rzymski poranek.....moim zdaniem w katalogu nastapila pomylka i na ilustracji jest orzech wloski + jasmin ...a nie tak jak jest podane rzymski poranek.

 

U mnie w salonie jest polaczenie jasnego bezu + orzech wloski.....natomiast w przedpokoju na jednej scianie mam dzikie wino połaczone z biala czekolada ....dzikie wino rowniez ladnie wyglada z caffe latte.

 

Caffe latte mam w sypialni na 3 scianach, skosy na bialo (bialy rozjasnil pokoj, sam kolor caffe latte wygladalby przytlaczajaco i ponuro) i na jednej scianie tapeta w odcieniach caffe latte , zieleni i bieli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też zastanawiam się nad aranżacją salonu, ale takie barwy jak na ostatnim zdjęciu są dla mnie okropne. Najfajniej wg mnie wygląda wystrój na 3 zdjęciu. Naprawdę fajny pomysł.

 

to 3 też najbardziej do mnie przemawia, ale jakoś najnajbardziej "spasował mi" dulux :) więc będzie beż i rzymski poranek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ktos tutaj napisal o kolorach Duluxa Jasny bez i rzymski poranek.....moim zdaniem w katalogu nastapila pomylka i na ilustracji jest orzech wloski + jasmin ...a nie tak jak jest podane rzymski poranek.

 

 

ANA! zabiłaś mi klina! mam mieć ten poranek na 2 ścianach i wolałabym, żeby był taki jak na tym większym zdjęciu w ich katalogu :o chyba czym prędzej popędzę na tą moją "budowę" i obczaję sprawę naocznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad aranżacją salonu, ale takie barwy jak na ostatnim zdjęciu są dla mnie okropne. Najfajniej wg mnie wygląda wystrój na 3 zdjęciu. Naprawdę fajny pomysł.

 

to 3 też najbardziej do mnie przemawia, ale jakoś najnajbardziej "spasował mi" dulux :) więc będzie beż i rzymski poranek :)

 

Ja nie jestem przekonany do Duluxa. Za dużo złego się o nim słyszy, a ryzyko na stracenia kasy przy malowaniu kilku pomieszczeń jest za duza. I pomyliłem się, chodziło mi o drugie zdjęcie, to gdzie jest fioletowa ściana, na niej białe kratownice i czarne ramki od obrazów. Pomysł na ścianę fajny, bardzo fajny. A na 3cim zdjęciu jest fajnie odcięty sufit i przyjemny kolor na nim. Jak takie białe coś wykonać? To są płyty gipsowe jakoś podwieszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My malowaliśmy duluxem - ale z mieszalnika, nie "gotowcami" - i efekt jakościowy jest świetny. Efekt estetyczny - cóż, zalezy od gustu, nam się podoba :wink:

 

Generalnie: nie mieszaliśmy kolorów w "zamkniętych" pomieszczeniach, prócz sypialni (tam są dwa odcienie tego samego koloru).

 

natomiast w "strefie otwartej" mamy takie zestawienie:

z tych błekitów w salonie "summer medley 5", w jadalni "summer medley 2"

http://www.dulux.pl/c_oc_blue_fresh.html

a z tych "pomarańczów" w hollu "cappucino candy 5"[/img]

http://www.dulux.pl/c_oc_orange_calm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by wyglądały moim zdaniem kolory Ziemi (tak to się

pięknie nazywa:) - czyli takie ciemne beże, wpadające w szarości...

Ja mam u córki coś takiego, o czym mówię

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/ph/gd/7shz/zXmYMAnJ1GT5np85wX.jpg

tu później po zamieszkaniu:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/ph/gd/7shz/Z6GQwkQ4ZGEOKJjorX.jpg

a w sypialni odcień jaśniejszy

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/ph/gd/7shz/6uaMKUhUox8aEgCqGX.jpg. Farby były z mieszalnika Sigmy.

Jakbyś była zainteresowana, to dam numerki :)

Proponuję wszystkie ściany jednakowe, już się odchodzi od malowania

dwóch-jednej ściany innym kolorem... ale "Twoja wola Panie" :)

I do takich ścian, oprócz Twoich afrykańskich dodatków, bym dała

coś na ożywienie, np. czerwone lub pomarańczowe dodatki -

ale bez przesady ilościowej :) Jakaś świeczka, wazonik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej przekonuję się ku beżom :)) ale chciałabym całkowicie rozwiać swoje wątpliwości :), może ktoś malował piaskiem pustyni Duluxa i ma jakies dośwaidczenie. Interesuje mnie czy ten kolor to intensywny żółty czy może stonowany, taki prawdziwy piaskowy. Albo moze ktoś poleci prawdziwy , ładny piaskowy kolor, bo chyba taki tez by pasował do afrykańskich bibelotów ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
karmazynowy to ten po prawej ?? soczysty kolorek :) . O czerwonym myślałam na przedpokój... muszę przyznać że ten katalogowy karmazynowy przypływ różni się od tego na fotce, w katalogu jest ciemniejszy

 

w rzeczywistości te kolory są właśnie troszkę ciemniejsze, takie bardziej stonowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
widzę, że elutek masz doświadczenie w malowaniu Duluxem, jak sprawdziła się ta marka, malowałaś nią ściany na inne kolorki ??

 

owszem, mam jeszcze "Oliwkowy Gaj" :D

malowało się super, a jak dalej się sprawdzi to czas pokaże, bo wszystko na razie

jest "świeżo malowane" :lol:

 

http://images36.fotosik.pl/11/a0c03dcba1675868.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie wyglądają te kolory Ziemi. Bardzo proszę o nr farby :)

Kolory Ziemi są różne :)

Ja Ci podam nr tych kolorów, które mam u siebie

i możesz je w mieszalni farb Sigma zobaczyć na próbnikach,

bo na zdjęciach zawsze jest inaczej (chociaż na próbnikach też zawsze jest

inny kolor, niż wychodzi w rzeczywistości :)

Sigma:

ten ciemniejszy odcień u córki: S2005-Y50R,

a jaśniejszy w sypialni: S1002-Y50R.

Podobno najciężej jest dobrać z próbników

ostre kolory, jak róż, czerwień, pomarańcz... Zawsze wychodzą na

ścianie mocniejsze :) W sklepie proponowano mi wziąć 2 odcienie jaśniejszy,

niż na próbniku (dot. to różu do pokoju młodszej córki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, mam w sypialni caffe latte, jak bede na budowie to zrobie zdjecie i wstawie na forum.

Jeszcze niedawno sama bylam w takiej sytuacji i szukalam na forum kolorowych inspiracji :wink: .....

Moim zdaniem piasek pustyni bedzie takim stonowanym kolorem - nie powinien byc "rażący" :wink: :roll:

Co do rzymskieg poranku to wlasnie na forum przeczytalam w jednym z dziennikow , ze nie jest taki jak w katalogu,...i faktycznie tak jest!

 

tutaj podaje link do dziennika, Inwestorzy malowali prawie w calym domu Duluxem

http://forum.muratordom.pl/dagi31-buduje-swoje-gniazdko,t102594-60.htm

 

a tutaj wypowiedz, ktora utwierdzila mnie w tym , ze z tym "rzymskim porankiem" jest cos nie tak

:roll: :wink:

Po malowaniu pastelowym jaśminem i rzymskim porankiem następuje zmiana....

 

Rzymski poranek odpada....... :o

 

Trzeba przemalować......... :o

 

Były III wersje, wersja I już była podana

 

Wersja II to:

 

Jaśmin - sufit i górna część kartongipsu

Jasny beż - ściany i wnęka

Rzymski poranek - dolna część kartongipsu.......

 

Okropnie.......

 

Wersja III:

 

Jaśmin - sufit, górna część kartong, oraz dolna część kartong.

Jasny beż - bez zmian

Rzymski poranek - :o po co go kupiliśmy :roll: ????

 

Ale już Ci, skoro jest to wymalujemy całą garderobę

 

cytat pochodzi z tego dziennika:

 

http://forum.muratordom.pl/ales-nam-zenus-wyrosl,t60180-60.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, mam w sypialni caffe latte, jak bede na budowie to zrobie zdjecie i wstawie na forum.

Jeszcze niedawno sama bylam w takiej sytuacji i szukalam na forum kolorowych inspiracji :wink: .....

Moim zdaniem piasek pustyni bedzie takim stonowanym kolorem - nie powinien byc "rażący" :wink: :roll:

Co do rzymskieg poranku to wlasnie na forum przeczytalam w jednym z dziennikow , ze nie jest taki jak w katalogu,...i faktycznie tak jest!

 

Będę bardzo wdzięczna za foto, bo ciekawi mnie czy to jest ciepły odcień beżu, bo już zaczynam wątpić w katalogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...