Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniko,

Darcy ma rację - źle Ją zrozumiałaś... szarzyzna życia w PRL, a kolor na ścianach w ramach odreagowania tamtych czasów (i dziś, i wtedy). Moi rodzice urządzali mieszkanie na początku stanu wojennego: salon był pomarańczowy, kuchnia niebieska, mój pokój zielony...

 

Uprzejmie dziękuję, bo dokładnie to miałam na myśli. :-D

 

A miksu kolorów nie znoszę. Kiedy parę lat temu wprowadziłam się do mieszkania lubego, zastałam, co następuje - żółty salon, liliową kuchnią, zielony gabinet, czerwoną sypialnię, pomarańczową łazienkę i niebieską toaletę. A to wszystko na 60 metrach kwadratowych. W nowym domu jeden kolor na wszystkich ścianach, żeby nie zwariować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, ze chodzi tu o żarłoczność na kolor spowodowaną jego niedosytem w czasie PRL-u. :)

Chodzi raczej o to, ze Polacy to bogaty wewnętrznie naród, żyjący w biednym i szarym kraju, w którym życie jest ciężkie i to bez względu na ustrój polityczny.

Muszą sobie odbić tą szarą rzeczywistość (pracy przez całe życie i faktu, iż na nic ich nie stać -nawet na wczasy, nie mówiąc już o takich zagranicznych:lol2:).

Stać ich za to na farby, to sobie ściany malują;)

 

Żyłam w Polsce i za granicą i wiem o czym mówię. Kocham ten kraj i jego mieszkańców, ale ciężko się tu żyje. U mnie też kolor w domu :D (przynajmniej w części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja napiszę jakie są plany bo na razie wszystko na biało

 

Przedpokój - jasny szary

Toaleta - biały, jasno szary, ciemny szary

Łazienka - biała z delikatnymi liniami fioletowymi ( bo to płytki ,a nie farba)

Sypialnia - białe -może jedna ściana w kolorze niebieski - turkus ( to się zobaczy jak z dodatkami bo ma być biało , szaro , niebieska)

Duży pokój tzw. salon - biały ( mam nadzieję, że kiedyś będzie jedna ściana w białej cegle)

Kuchnia - ściana nad blatem - szara przykryta szkłem, ściana z oknem wspólna z salonem biała

Pracownia - na razie biała, a jak kiedyś będzie Mały Człowiek to mu się zrobi pokoik kolorowy - ale kolor zależy czy będzie chłopczyk czy dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w mieszkaniu :

przedpokuj - borowy dół, pomaranczowa góra, meble - braz

pokoj połaczony z kuchnia - jasny żólty, nakrapiany ciemnym żółtym z niebieskim - meble jasny i ciemny braz

pokoj mały (sypialnia z pokojem dziecka w jednym) - ciemny niebieski dół, środek słoneczny żółty, góra i sufit jasny niebieski

łazienka - jasny iciemny niebieski, meble białe

 

Ja jestem raczej zwolennikiem jasnych kolorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dopiero się remont będzie robiła le kolory takie planujemy:

sypialnia - fiolet i jasne szarości

salon - zieleń w stylu Lime Zest 2 lub Kiwi Burst od Duluxa z jasnymi szarościami

łazienka - biały z fioletem

wc - jak łazienka

kuchnia - jasne szarości, biele i fiolety

przedpokój - brak koncepcji ale pewnie coś z zieleniami i szarościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dołu: przedpokój, hol-biały, salon- biały, kuchnia-jasno szara (Białe meble), gabinet-caffe late, klatka schodowa-jedna ściana kolor biskupi, reszta-biel, antresola-jedna ściana szara, reszta biel, pokój syna-zielony, pokój córci-fiolet plus biel (po dwie ściany), sypialnia-szara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bije się z myślami jaki kolor drzwi wybrać. Drzwi na pewno będą firmy DRE! Miotam się między dąb szary ryfla a dąb bielony ryfla, ale przemyka przez mą głowę również orzech ciemny ryfla

Decyzję trzeba podjąć, a ja ciągle nie wiem jaką. Nakreślę może co na razie mamy w mieszkaniu i liczę na pomoc.Potrzebujemy 4 drzwi: do łazienki, sypialni, małego pokoju i schowka. Drzwi będą tylko w korytarzu, gdzie ściany są bardzo jasno szare + jedna ściana butelkowa zieleń, a na podłodze gres polerowany mleczny (praktycznie biały), w sypialni jaśminowo pastelowe ściany i tapeta brązowa z szarym i ciepłym odcieniem żółtego, łazienka szara z elementami woodentica ochra, dodam jeszcze że okna są białe PCV a podłoga w pokojach DĄB SCHOCO (http://www.novafloor.pl/dab_schoco.html). Modele drzwi nad jakimi się zastanawiamy to premium (http://www.dre.pl/pl/drzwi-ramowe/category/56-premium.html) oraz piano 6 (http://www.dre.pl/pl/drzwi-ramowe/category/55-piano.html). Bardzo proszę o pomoc bo nie jestem w stanie podjąć sama decyzji. Mąż skłania się ku szarej ryfli a ja boję się, że bedą za ciemne Nie chce żeby niewłaściwie dobrany kolor drzwi wprowadził chaos we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny,

 

siedze i bije sie z myslami, co narobilam najlepszego, a mianowicie okna mam w kolorze ciemnego orzecha a drzwi zamowilam biale stylizowane, a tu czytam ze wiekszosc z was wybiera ciemne. Teraz sie zastanawiam dlaczego wybralam biale, jedna odpowiedz mi sie nasuwa zeby nie dominowaly we wnetrzu, tzn. nie byly punktem centralnym w pokoju, to meble i dodatki maja rzadzic a nie drzwi, tak sobie ten moj wybor ktorego juz nie mozna odwrocic tlumacze. wnetrzna mam bardzo jasne, jasny kamien na podlodze, jasne sciany, meble ciemne venge i te biale drzwi, na szczescie tylko 3 sztuki zamowilam bo tylko tyle na dol potzrebuje.....

cos mi sie wydaje ze dalalm czadu z tymi drzwiami, jak myslicie??

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny,

 

siedze i bije sie z myslami, co narobilam najlepszego, a mianowicie okna mam w kolorze ciemnego orzecha a drzwi zamowilam biale stylizowane, a tu czytam ze wiekszosc z was wybiera ciemne. Teraz sie zastanawiam dlaczego wybralam biale, jedna odpowiedz mi sie nasuwa zeby nie dominowaly we wnetrzu, tzn. nie byly punktem centralnym w pokoju, to meble i dodatki maja rzadzic a nie drzwi, tak sobie ten moj wybor ktorego juz nie mozna odwrocic tlumacze. wnetrzna mam bardzo jasne, jasny kamien na podlodze, jasne sciany, meble ciemne venge i te biale drzwi, na szczescie tylko 3 sztuki zamowilam bo tylko tyle na dol potzrebuje.....

cos mi sie wydaje ze dalalm czadu z tymi drzwiami, jak myslicie??

pozdrawiam serdecznie

 

Mi się wydaje że dobrze zrobiłaś, zamawiając białe. Tak jak ktoś pisał okna często są przysłonięte, więc lepiej żeby drzwi pasowały do pozostałych elementów wystroju np. podłoga a ta masz jasną. Pozatym biały jest neutralnym kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jestem teraz na etpaie "doboru kolorów"- myślałam, że czytając Wasze wypowiedzi coś mi się uporządkuje ale widzę że ile odób tyle opini ;)

 

Dla mnie jest pewne ejdno, że na górze i dole będą takie same drzwi. Odnośnie koloru to będą ciemno brązowe- pod kolor okien, parapetów i schodów. Podłoga będzie albo brązowa albo coś w kontraście - jasna.cięzki wybór....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jkar1

 

dziękuję za wsparcie i dobre slowo :)

na szczescie zamowilam tylko 3 sztuki....

na gore planuje podloge debowa ze slojami w jasnym kolorze tj. naturalnym, okna tez sa ciemne, drzwi rowniez beda ciemne juz postanowilam :), tak sobie pomyslalam ze na gorze meble beda w kolorze okien czyli ciemny orzech + okna+ drzwi= jasne dodatki czyli podloga sciany oraz bibeloty, narzuty na łózka.....co z tego wyjdzie nie wiadomo czas pokaze, jak tylko na horyzoncie pojawi sie mamona....na chwile obecna poszukuje żyrandoli na caly dół i nic mnie nie powalilo na kolana.........szukam srebrnych badz w chromie bez ozdobek, jak najbardziej prostych...........

całuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jestem teraz na etpaie "doboru kolorów"- myślałam, że czytając Wasze wypowiedzi coś mi się uporządkuje ale widzę że ile odób tyle opini ;)

 

Dla mnie jest pewne ejdno, że na górze i dole będą takie same drzwi. Odnośnie koloru to będą ciemno brązowe- pod kolor okien, parapetów i schodów. Podłoga będzie albo brązowa albo coś w kontraście - jasna.cięzki wybór....

Ze swojego doświadczenia wiem, że zarówno u siebie jak i u klientów doradzam tak. Drzwi i okna w tym samym kolorze. Nie pasuje wg mnie do siebie - jasne okno, a ciemne drzwi lub odwrotnie. Oczywiście mam na myśli drewno, przecież plastik to nie to...

 

Co do kolorystyki podłogi to temat rzeka. Zależy od przeznaczenia pokoju, metrażu, ilości okien i nasłonecznienia i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczyny,

 

stało się tak jak wcześniej pisałam, właśnie zamontowali mi drzwi, tak te 3 pary bialych nieszcesnych drzwi.....pewnie chciałybyscie wiedziec jaka miałam minę jak je zobaczyłam ( co prawda sama jej nie widziałam, mąz mi zrelacionował :)...juz piszę...pierwszy był szok, krzyczac pytałam sama siebie co ja najlepszego narobiłam, następnie posypało sie troche k.....a na koncu łzy....mąz sie wsciekł, najpierw mnie opierdzielił, że sama takie chciałam białe, a ozniej przyznal, ze tez mu sie nie podobaja i bedziemy je wymieniac, mam nadzieje ze do jesieni sie ich pozbede....bedziemy zamawiac u stolarza, porzadne ciemne oczywiscie w kolorze okien drzwi, tak jak mialam w planie od samego poczatku, ale jak ja to mowie diabel mnie skusil i wzielam biale :):)

tak wiec dziewczyny błagam was nie miejscie watpliwosci zamawiajac drzwi wewnetrzne, pamietajcie kochane, ze jak okna sa ciemne to drzwi wewnetrzne musza byc w kolorze okien, bo inaczej bedziecie mialy traume.

Powodzenia drogie kolezanki,zycze trafnych wyborow, powodzenia trzymam kciuki za kazda z was osobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat, szkoda, że nikt nie doradza:(

U mnie okna od wew. białe na zew. złoty dąb, mam chęć na drzwi wew. w kolorze ciepłego, miodowego brązu, podłoga beż lub jasny brąz.

Kuchnia otwarta, więc pozostaje problem koloru mebli kuchennych.

Mam nadzieję, że ktoś sie wypowie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy pionowe zawsze powinny współgrać z elementami pionowymi a poziome z poziomymi np blat w kuchni powinien być zbliżony do płytek na podłodze np dajmy ciemny blat i ciemne płytki, odbiciem będą jasne fronty. W przypadku drzwi powinny podchodzić pod okna jeżeli masz ciemne okna i ciemne drzwi a ściany pomalujesz na jasny kolor będzie to ładnie wyglądać. Chyba że w założeniu jest i z czym coraz częściej się spotykam że drzwi i ściany są wyłożone tym samym materiałem po prostu nie widać drzwi ma to swój efekt ale koszty czegoś takiego mogą być za wysokie ze względu na pozostały wystrój pomieszczenia jeżeli dasz drzwi w tym samym kolorze co ściany będzie to bardzo mdłe

Zapomniałem znaczenie przy wyborze kolorów ma też układ pomieszczenia. Każdy architekt powie ci że te kolory ze sobą idealnie pasują (zmienił bym wątek rozpisując się o architektach) sama musisz wiedzieć co ci się podoba brać próbki i dopasowywać.

poz

Edytowane przez Kłaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...