Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Alino,

- dywanik do wyniesienia - do niczego nie pasuje, niczemu nie służy, jest malusieńki ;)

- dziwne usytuowanie tv i narożnika... dlaczego nie daliście tv na którąś ścianę obok drzwi balkonowych? wtedy narożnik przodem do tv, a nie bokiem ...

- nie umiem się z tych zdjęć zorientować, jaki jest plan salonu - czy on jest ze wszystkich stron przechodni?

- czy część jadalnianą przewidujesz?

- jakie kolory lubisz?

- jakie meble muszą się tu znaleźć?

- przedpokój: turkusowa ściana nieładna - do tego brązu albo coś neutralnego, albo w ciemnym kolorze (turkus z porządnego mieszalnika będzie ok.)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Alino,

- dywanik do wyniesienia - do niczego nie pasuje, niczemu nie służy, jest malusieńki ;)

- dziwne usytuowanie tv i narożnika... dlaczego nie daliście tv na którąś ścianę obok drzwi balkonowych? wtedy narożnik przodem do tv, a nie bokiem ...

- nie umiem się z tych zdjęć zorientować, jaki jest plan salonu - czy on jest ze wszystkich stron przechodni?

- czy część jadalnianą przewidujesz?

- jakie kolory lubisz?

- jakie meble muszą się tu znaleźć?

- przedpokój: turkusowa ściana nieładna - do tego brązu albo coś neutralnego, albo w ciemnym kolorze (turkus z porządnego mieszalnika będzie ok.)

 

:)

 

dzięki za odpowiedź. Meble, dywaniki itp. są do zmiany to tylko tymczasowe ze starego mieszkania. Rogówki w salonie nie chce tylko jakies kanapy. Tv sie ogląda bardzo wygodnie, tak jak mówiłam narożnika nie bedzie wiec tak to nie bedzie stało. A daliśmy na tą ścianę, bo miejsce pod oknem z prawej strony narożnika to własnie miejsce na stół jadalniany. Na ścianach w salonie mam szarości, jedna ściana ciemniejsza, reszta jaśniejsza, która wyszła za jasna i nie wygląda ładnie. W przedpokojach mam kawę z mlekiem. Lubie własnie szarości złamane beżem, brązy. Zastanawiam sie nad dodaniem akcentów w salonie w kolorze turkusu lub fioletu. w salonie przewiduję stolik kawowy plus jakies kanapy, fotele i stół jadalniany, ewentualnie jakaś komoda (salon nie jest duzy ok. 29m kw. łącznie z częścią jadalnianą)

Moę to zdjęcie pomoże sie zorientować

 

SDC15152.JPG

koło okna które widać jest wejście do kuchni, a schody prowadzą na górę, naprzeciwko schodów jest wejscie do przedpokoi.

 

W przedpokoju to juz sama nie wiem jak zrobić, te jasne ściany bardzo sie brudzą a jak wybiore ciemny kolor to boję sie że bedzie za ciemno. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w łazience na trzech ścianach takie oto płytki

http://www.borjaceramictilesdesign.com/wm.php?img=837be8b7f63e623c023f52ab8583080c0c70

 

Ma do was kilka próśb / pytań

1. jaki kolor fugi dobrać (najlepiej z kolekcji baumit ponieważ mam na tą markę dobre upusty)

2. pytałem jakiś czas temu na jaki kolor pomalować 4 ścianę. Ja myślałem o ciemno szarym, ale moja żona mówi że za dużo tego szarego by już było (cały parter planuje zrobić w różnych odcieniach szarości i bieli). Co myślicie w kontekście tych płytek o takich kolorach jak: granatowy, malinowy, limonkowy, fioletowy no chyba ze coś jeszcze zupełnie innego, a może jakaś fajna tapeta (jak coś podrzućcie jakieś linki. Proszę was o pomoc bo już mam konkretny mętlik w głowie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak się teraz maluje ściany? Od podłogi do sufitu czy zostawia się pasek przy suficie? Czy to wszystko zależy od upodobań?

 

Zdecydowanie łatwiej jest pomalować ściany z odstępem od sufitu, przyklejona wcześniej taśma daje nam idealnie równą linię łączenia. Przy suficie także można wspomóc się taśmą ale jest to na pewno trudniejsze. Dodatkowo stosując pas pod sufitem można oszukać nieco optykę i obniżyć lub podwyższyć pomieszczenie.

 

Z tego co wiem to na dziś ok 70-80% osób wykonuje ten pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
W sieci jest takie darmowe narzędzie - http://www.centrum.meble.pl/kk Dobierasz fronty, dekory, kolorystykę, półki, wybierasz co najbardziej odpowiada. Ile razy już mieliśmy tak, że po zakupie człowiek chciał coś zmienić, ale było za późno... Lepiej wszystko porównać, dobrać wcześniej, tak żeby głupio nie tracić kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak to widzicie co pasuje do takiego koloru okna.

Jest to okleina złoty dąb Podłoga ma być w sypialniach na poddaszu.

Od miesiąca jeżdzę z probkami i nie potrafię się zdecydować.

Jednego jestem pewien ze sciany bedą białe w 100 %.

fotki okna i probka deski iroko z barlikna z lewej kampala z baltic wood z prawej

http://images35.fotosik.pl/1760/4a3125e8033ed141med.jpg

http://images43.fotosik.pl/1686/02376e05d16bf8acmed.jpg

http://images38.fotosik.pl/1898/d3f36eedfbb3b07fmed.jpg

Dzieki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.5 aż się normalnie wypowiem :) W Twoim przypadku można konkretnie wybrać A lub B i jest zdecydowanie łatwiej.

Dla mnie z prezentowanych przez Ciebie podłóg zdecydowanie ta ciemniejsza po prawej stronie czyli . Stwarza delikatny kontrast z ramą okna i bardziej mi się takie rozwiązanie podoba. Iroko samo w sobie jest bardzo ładne (w ogole patrząc po Twoich postach, to wybierasz kolory drewna w moim guście), ale sądząc na podstawie fotografii tutaj za bardzo zlałoby się IMO z oknem.

 

Na całości obdywie podlogi będą raczej wzorzyste, chociaż kambala może mieć bardziej konstrastujące wzorki. Iroko jest IMHO cieplejsze. Warto pomyśleć o efekcie końcowym zwłaszcza w kontekście mebli, jeśli macie albo planujecie jakieś konkretne meble.

 

To tyle z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od przeznaczenia tego pokoju jego rozmiaru, ilości światła w nim etc. W małych pokojach najlepsze są ciepłe żywe jasne kolory np łosoś, pomarańcz. Ja farb nie kupuje w wielkich centrach typu NOMI itd tylko w prywatnych sklepach, gdyż w wielkich sieciach na puszkach jest małym druczkiem napisane wyprodukowano dla... i dlatego cena okazyjne i potem wychodzą odcienie takie jakie wychodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.5 aż się normalnie wypowiem :)

 

Aantenka no normalnie dzieki za odzew :) jak człowiek zaczyna cudować to potem są problemy

Osiolkowi w żłobie dano......

Meble mam i bedzie to palisander indyjski- Mebli juz nie będę zmieniał zabieram ze sobą

 

Najlepiej zacząć od przeznaczenia tego pokoju jego rozmiaru, ilości światła w nim etc. W małych pokojach najlepsze są ciepłe żywe jasne kolory np łosoś, pomarańcz. Ja farb nie kupuje w wielkich centrach typu NOMI itd tylko w prywatnych sklepach, gdyż w wielkich sieciach na puszkach jest małym druczkiem napisane wyprodukowano dla... i dlatego cena okazyjne i potem wychodzą odcienie takie jakie wychodzą.

 

Przeznaczenie jest .....sypialnie 3 sztuki 16 m2 + 16m2 i 24 m2

Na scianach zadnych kolorów bron Boze łososi i tym podobne tylko biele.

kolor to okna i podłoga no i meble brąz palisander zapomniałem o parapecie tez brąz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie tych wszystkich kolorów spędza mi sen z powiek.. :sleep: Okna na poddaszu mam białe a parterze w kolorze dąb bagienny,

Żałuję że nie dałam też białych albo jakiś jaśniejszych. Drewniane parapety do tych okien nie wyszły aż tak ciemne, mimo że wybraliśmy najciemniejszą bejce, także już mam 2 inne odcienie na oknach . No i teraz się zaczyna ... bo nie chce mieć drzwi wewnętrznych takich ciemnych i podłogi w salonie. No i pozostają jeszcze schody...

Plis....Może ma ktoś z Was okna też w takim kolorze(nieszczęsnym:rolleyes: jak dla mnie) i podzieli się doświadczeniem w doborze innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to już dużo się dzieje :) Polecam więc białe drzwi + białe cokoły a podłogę wszędzie zrobić dębową bieloną tak samo schody. W ten sposób będzie można dobrać właściwie każdy kolor mebli.

przykład:

http://www.barlinek.com.pl/smaki_zycia/product,nowosc-dab-coconut-piccolo,883,info.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...