Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wydaje mi się, że przydałaby się wyrazisty "fartuch" - odcinek ściany między szafkami dolnymi a górnymi.

Bo teraz jasny fornir zlewa się z bielą ścian i dolnych szafek.

 

Poleciłabym rzadkie rozwiązanie - panele z blachy miedzianej + miedziana lampa.

 

Ewnetualnie farba ścienna z efektem miedzi zabezpieczona lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miedź fajna, ale może się z tym bukiem gryźć, nie sądzisz ? Do białego - primo, ale z tym jasnym drewnem hmmm

 

nie:

http://madestatic.com/media/catalog/product/cache/1/gallery/2889x1500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/r/a/range_side_table_oak_copper_lb4.jpg

 

http://1.bp.blogspot.com/-OgZC9OcI-mE/ToqdKokUCYI/AAAAAAAAHFw/Up5HmcDgq2M/s1600/dining_copper+lights.jpg

 

http://assets.dwell.com/sites/default/files/styles/slide/public/2013/01/22/myths-my-house-shermans-office.jpg?itok=3QPl5HOM

 

http://www.trendir.com/archives/schiffini-kitchen-concept-3.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę o opinie na temat doboru szafy do przedpokoju. podłoga będzie jasna leciutko wpadająca w szary, dąb aruscha, drzwi do pokoi ciemne. planuję białą szafę z lacobelu, boki szafy będą z płyty mdf. 23.02.14 (3).jpg biorąc pod uwagę ze drzwi do pokoi będą ciemne boki szafy zrobić białe czy wenge?szafy_1.jpg bardzo proszę o doradzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę jaki kolor biurka wybrać :)

W domu szykuje się remont, pokój ma być pomalowany na biało (ewentualnie jakiś złamany odcień bieli). Na węższej ścianie będzie wydzielona mała garderoba z drzwiami przesuwnymi w kolorze jasnoszarym, natomiast łóżko i komoda będą białe. Jak myślicie, jaki kolor biurka będzie odpowiedni? (dodam, że nie chcę białego biurka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Mimo, że zazwyczaj radzę sobie z urządzaniem wnętrz, a raczej doradzaniem w tym zakresie, to jeśli chodzi o mieszkanie, w którym mam lada dzień zamieszkać, konkretniej o pokój stołowy (dzienny).

 

Rzecz polega na tym, że mieszkanie to miało 4 pokoje (68 m2), z czego zostało przerobione na 1 duży pokój, 1 mały i jadalnio-kuchnię. Wchodzimy do mieszkania, które jest w dużej mierze wykończone, z tapetami i częściowym umeblowaniem.

 

Zależy mi na ograniczeniu wydatków, bo zakup też poszarpał nas po kieszeni, z drugiej strony bardzo bym chciała urządzić ładnie duży pokój, ale to co miało być in plus, czyli fakt, że jest tam żyrandol, tapeta w bdb stanie, parkiet, czy część mebli, teraz wydaje mi się mega utrudnieniem i chaosem, ponieważ mam odczucie, że wszystko powinnam zaprojektować pod kolor tej tapety, a zarazem wrażenie, że meble kt. w nim są w ogóle do niej nie pasują :((((

 

W pokoju znajdują się meble z DEK-u system Kassel, typ 8,9,18. Po przeciwnej stronie szafa z lustrem.

Problem jest taki, że jest owa tapeta kt. z jednej strony mi się podoba, z drugiej mam wrażenie, że przytłacza pokój.

Jego wymiary z uwagi na to, że powstał z połączenia 2 pokoi to:

 

510 cm dł. x 380 cm szer, w tym ponad 160 zajmuje otwór na drzwi, a po przeciwległej ścianie znajdują się 2 okna.

 

System Kassel ma ostre bryły i jest na moją kieszeń drogi - dokupienie 1 elementu do tych 3 istniejących to koszt 1000-1800 zł :|

Dokładając część do tej kwoty teoretycznie mogłabym mieć cały nowy zestaw jakiś niedrogich mebli (dla porównania).

 

Nie wiem co zrobić z tą tapetą. Wczoraj wieczorem zamalowałam jej fragment u dołu na łączeniach, ponieważ chcę zobaczyć, czy rogi będą odłazić i ewentualnie przymierzyć się do pomalowania na kolor piasku pustyni/zbliżony przynajmniej tych dwóch wąskich ścian na kt. są meble i przeciwstawnej, co może by trochę zmniejszyło przytłocznie tapetą i bardziej pasowały by te meble ? Kwestia koloru i wyboru wypoczynku czy dywanu pod to co jest też mnie dobija, bo mam ograniczoną paletę kolorów przez mocne akcenty i wzory na tapecie ... :(

 

Nie wiem, co robić. Pomóżcie !

 

Dodam, że te zdjęcia są jeszcze z czasów, kiedy było ogłoszenie na to mieszkanie - normalnie ten pokój jest jaśniejszy i meble też :) Na tej ścianie są 2 duże witryny i szafka rtv pośrodku, tak jak tu: http://www.bydgoskiemeble.pl/assets/product_inspirations/1-12-1373351276.jpg

 

Wymiary elementów kassel dla zobrazowania wielkości: http://versomeble.pl/pub/uploadimages/kassel_wymiary.jpg

 

homebroker_ms_239949_6.jpg

 

 

properco_ms_prp-ms-33218-14_4.jpgproperco_ms_prp-ms-33218-14_5.jpgproperco_ms_prp-ms-33218-14_6.jpg

Edytowane przez Asiu1a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proszę o opinie na temat doboru szafy do przedpokoju. podłoga będzie jasna leciutko wpadająca w szary, dąb aruscha, drzwi do pokoi ciemne. planuję białą szafę z lacobelu, boki szafy będą z płyty mdf. [ATTACH=CONFIG]266174[/ATTACH] biorąc pod uwagę ze drzwi do pokoi będą ciemne boki szafy zrobić białe czy wenge?[ATTACH=CONFIG]266177[/ATTACH] bardzo proszę o doradzenie

Nie ma co wprowadzać kolejnego koloru i lepiej zrobić białe w tedy na pewno będą pasowały zarówno do podłogi jak i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Mimo, że zazwyczaj radzę sobie z urządzaniem wnętrz, a raczej doradzaniem w tym zakresie, to jeśli chodzi o mieszkanie, w którym mam lada dzień zamieszkać, konkretniej o pokój stołowy (dzienny).

 

Rzecz polega na tym, że mieszkanie to miało 4 pokoje (68 m2), z czego zostało przerobione na 1 duży pokój, 1 mały i jadalnio-kuchnię. Wchodzimy do mieszkania, które jest w dużej mierze wykończone, z tapetami i częściowym umeblowaniem.

 

Zależy mi na ograniczeniu wydatków, bo zakup też poszarpał nas po kieszeni, z drugiej strony bardzo bym chciała urządzić ładnie duży pokój, ale to co miało być in plus, czyli fakt, że jest tam żyrandol, tapeta w bdb stanie, parkiet, czy część mebli, teraz wydaje mi się mega utrudnieniem i chaosem, ponieważ mam odczucie, że wszystko powinnam zaprojektować pod kolor tej tapety, a zarazem wrażenie, że meble kt. w nim są w ogóle do niej nie pasują :((((

 

W pokoju znajdują się meble z DEK-u system Kassel, typ 8,9,18. Po przeciwnej stronie szafa z lustrem.

Problem jest taki, że jest owa tapeta kt. z jednej strony mi się podoba, z drugiej mam wrażenie, że przytłacza pokój.

Jego wymiary z uwagi na to, że powstał z połączenia 2 pokoi to:

 

510 cm dł. x 380 cm szer, w tym ponad 160 zajmuje otwór na drzwi, a po przeciwległej ścianie znajdują się 2 okna.

 

System Kassel ma ostre bryły i jest na moją kieszeń drogi - dokupienie 1 elementu do tych 3 istniejących to koszt 1000-1800 zł :|

Dokładając część do tej kwoty teoretycznie mogłabym mieć cały nowy zestaw jakiś niedrogich mebli (dla porównania).

 

Nie wiem co zrobić z tą tapetą. Wczoraj wieczorem zamalowałam jej fragment u dołu na łączeniach, ponieważ chcę zobaczyć, czy rogi będą odłazić i ewentualnie przymierzyć się do pomalowania na kolor piasku pustyni/zbliżony przynajmniej tych dwóch wąskich ścian na kt. są meble i przeciwstawnej, co może by trochę zmniejszyło przytłocznie tapetą i bardziej pasowały by te meble ? Kwestia koloru i wyboru wypoczynku czy dywanu pod to co jest też mnie dobija, bo mam ograniczoną paletę kolorów przez mocne akcenty i wzory na tapecie ... :(

 

Nie wiem, co robić. Pomóżcie !

 

Dodam, że te zdjęcia są jeszcze z czasów, kiedy było ogłoszenie na to mieszkanie - normalnie ten pokój jest jaśniejszy i meble też :) Na tej ścianie są 2 duże witryny i szafka rtv pośrodku, tak jak tu: http://www.bydgoskiemeble.pl/assets/product_inspirations/1-12-1373351276.jpg

 

Wymiary elementów kassel dla zobrazowania wielkości: http://versomeble.pl/pub/uploadimages/kassel_wymiary.jpg

 

[ATTACH=CONFIG]267342[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]267338[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]267339[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]267340[/ATTACH]

 

wg mnie tapeta żyrandol i dywan do wyrzucenia. Zerwanie tapety i pomalowanie ścian samodzielnie nie jest dużym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też trzeba zerwać tapety. To długo nie zajmie, a kupienie farby i odmalowanie to lepsze rozwiązanie niż remont za jakiś czas, bo tapeta na pewno odejdzie, więc lepiej zrobić to teraz, jak jesteś na etapie odnawiania mieszkania. Farby można znależć w przywoitej cenie, a pomalować można samodzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...