Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fotki ścian pomalowanych nie mam.

 

http://images14.fotosik.pl/3/3a440b82fcbc935cm.jpg

Wstwie moj rzut, chodzi mi o kolory ściany tej po prawej, na dole jest salon u góry kuchnia. Czy styk dwóch kolorów ne prostym odcinku ściany nie bedzie głupio wyglądał ? Gdybym tam mial jakis uskos, naroznik nie miałbym wątpliwosci a tak poszukuje czegos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

moim zdaniem bedzie glupio wygladac, sa na to pewne sposoby ale trudno je opisac, trzeba narysowac natomiast najprosciej i ja bym chyba tak zrobila jest wybrac taki kolor salonu, ktory bedzie wspolgral z kolorem kuchni np. dwa stonie jasnosci bezu, szary i bialy, czekoladowy i morelowy itp, itd, co kto lubi i te sciane pomalowalabym na kolor salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że połaczenie dwóch kolorów na jednej ścianie będzie niezbyt szczęśliwe. Pomaluj tą ścianę całą na kolor salonu, a będziesz mieć optycznie powiększony salon. Wprowadzenie dwóch kolorów na jednej ścianie na pewno optycznie wydzieliłoby kuchnię, ale pytanie czy warto. Skoro kuchnia jest otwarta to niech stanowi całość z salonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze ewentualnie zastosować taką a'la przegrodę dla tych dwóch kolorów, np. sztukateria gipsowa, albo kawałek nieregularnie wyklejonej ściany kamieniem lub jego imitacją.

albo:

Jeśli będą to 2 kolory ale w jednej barwie (np. czerwony), można pokusić się o przejście tonalne od ciemniejszego w jaśniejszy (trudniejszy stopień malowania, ale wykonalny) - tutaj też spore pole do popisu, bo można zrobić przejście w pionie, można nieregularnie.

albo:

na styku dwóch kolorów zastosuj tynk strukturalny...

 

Możliwości jest wiele, ograniczeniem są fundusze i/lub wyobraźnia.

 

Pozdrawiam!!!

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalabym tam jeden kolor na cala sciane.

Po co dzielic? To nie jest az taka dluga sciana aby sie bac jednego koloru. Ona juz jest urozmaicona, bo macie tam drzwi tarasowe i okno. Jak do tego zrobisz dwa kolory to pociapkasz to na takie male odcinki.

Chyba, ze chcesz pomiedzy drzwiami i oknem, na tej scianie dac inna strukture, to jeszcze jakos, ale kolor raczej ten sam... :p

Tak to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak na dwóch ścianach.

Kuchnię (białe ściany) od jadalni (bordo) oddzieliłam belką.

Wygląda to w ten sposób, że pomiędzy kuchnią i jadalnią mam murowany z cegły barek. I na tym barku "opiera" się w pionie belka drewniana. Jest na tyle szeroka, że można na niej coś jeszcze powiesić (u mnie wisi kuty dzwon którym moje dziecię oznajmia wszystkim w okolicy, że podano do stołu :) )

Druga ściana jest w jednym kolorze. Tam już nie przedzielałam.

Podsumowując - zależy od Ciebie co zrobisz :)

Możesz zrobić przejście kolorów, możesz wstawić jakiś element dekoracyjny, sztukaterię, kwietnik, półeczki na kwiaty/książki/bibeloty. Albo po prostu wybrać jeden kolor pasujący do obu pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jakie, waszym zaniem, pasują kolory dodatków (zasłony, obicia itp.) do ścian w kolorze baaardzo jasnej kawy z mlekiem? Wiem, że brązy, niektóre bordo... Ale co jeszcze? Może macie jakieś zdjęcia?

 

Musimy wybrać kolor ścian - podoba sie nam ta mleczna kawa i drugi, kremowy. Do kremowego łatwiej mi dobrać dodatki (niebieskie, zielone, czerwone, bordo, brązy - chyba wszystko), ale na podłodze mamy czerwony dąb i ta kawa z mlekiem pasuje do niego idealnie, dużo bardziej niz krem.

 

Brać tę kawę, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. do kawy z mlekiem, hmmmmm ???

 

... może biszkopt ?

J

 

:p :p Brawo!! Jedyna rozsadna odpowiedz w tym wewątku.

Pasuje, nie pasuje, ciekawe zestawienie ... hehe

zupelnie jakby ktos probowal zrobic algorytm do zestawiania barwy pt. "kawa z mlekiem".

To nie informatyka ani matematyka, tu sie nie stosuje wzorow na ciekawosc.

Ja bym dal fioletowy albo czarny, tez bedzie pasowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Wojtek, w mieszkaniu raczej nie lubię fioletów ani czerni. A na forum - odpowiedzi, które nic nie wnoszą. Ani paternalizmu.

 

A zestawienia kolorystyczne rzeczywiście potrafią być trafione albo i nie. Nie potrafiłam sobie wyobrazić dobrych zestawień z wybranym kolorem - i parę osób mi w tym wątku bardzo pomogło, albo przynajmniej skłoniło do uśmiechu (pozdrowienia, Jerzysio 8) ). Niestety, nie Ty. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...