Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz Wojtek, w mieszkaniu raczej nie lubię fioletów ani czerni. A na forum - odpowiedzi, które nic nie wnoszą. Ani paternalizmu.

 

A zestawienia kolorystyczne rzeczywiście potrafią być trafione albo i nie. Nie potrafiłam sobie wyobrazić dobrych zestawień z wybranym kolorem - i parę osób mi w tym wątku bardzo pomogło, albo przynajmniej skłoniło do uśmiechu (pozdrowienia, Jerzysio 8) ). Niestety, nie Ty. Szkoda.

 

Bardzo mi przykro , ze Cie zawiodlem :D :D Niestety rozmowa o kolorach prowadzona w taki sposob niczego nie wnosi. Albo ktos przypadkowo trafi w Twoj gust albo nie.Rownie dobrze mozesz rzucac monetą.

Nie obchodzi mnie czy lubisz fiolet czy nie. Nie ma zlych kolorow sa czasem nietrafione zestawienia do odpowiednich potrzeb, ale i tu trzeba sobie odpowiedziec glownie na pytanie jaki efekt chcesz uzyskac a nie co pasuje albo nie pasuje ze soba . Jesli zadajesz pytanie tak subiektywne z tak mala iloscia danych to tworzysz loterie a nie watek porad.

To ze Ci sie nie podoba zestawienie zaproponowane przeze mnie wcale nie oznacza , ze nie mozna w taki sposob zestawiac. Bez z fioletem to barwy komplementarne i stosuje sie takie zestawy a czern nie jest w ogole barwa i pasuje do kazdej barwy.Pytanie jaki bez, jaki fiolet jaki efekt ? Oko rozroznia ponad milion barw a efektow jest kilkanascie, policz jaka mozna stworzyc kombinacje.

Na dziwne i niejasne pytanie dostalas dziwna i niejasna odpowiedz.

Pomijam zupelnie dziwaczne okreslenia barw, ale z tym tematem juz podpadalem wczesniej.

Do swojej kolekcji dziwnych kolorow dorzucam "przydymiony, brudny roz".

Jesli zas drazni Cie paternalistyczny ton to nie czytaj moich uwag.To forum nie ma charakteru dysputy naukowej i panuja tu dosyc swobodne relacje. Moje uwagi sa skrzywione zawodem , ktory wykonuje, polegajacym wlasnie na zestawianiu i tlumaczeniu czemu tzw. ciekawe zestawienie barw nie bedzie akurat pasowalo w Twoim wnetrzu.

pozdrawiam Pania grzecznie

pozostajac z wyrazami szacunku

2112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomijam zupelnie dziwaczne okreslenia barw, ale z tym tematem juz podpadalem wczesniej.

Do swojej kolekcji dziwnych kolorow dorzucam "przydymiony, brudny roz".

 

Cóż, język ma możliwości nieograniczone, a łączliwość poszczególnych jego elementów jest - na polu metaforyki zwłaszcza - niemal zupełnie dowolna. Zatem każdy może, jak chce, subiektywnie określać swoje odczucia związane również z kolorami, podobnie jak i z innymi dziedzinami zmysłowych wrażeń.

Nie słyszałam, żeby którekolwiek ze sformułowań były wykluczone z użycia jako niepoprawne...

Wszak sam napisałeś, że forum nie ma charakteru "naukowej dysputy", zatem nie obowiązuje chyba również naukowa nomenklatura ani definiowanie wszystkich użytych terminów. Zwłaszcza w kwestii tak subiektywnej jak kolory...

 

Co do zasadności pytania autorki tego wątku: a nie pomyślałeś, ze ona może szukać po pristu luźnych inspiracji, spontanicznych podpowiedzi, które jej ułatwią wybór? podsuną myśl? własny pomysł? pozwolą rowinąć jakąś wizję? etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beotia,

właśnie tego szukałam, zakładając ten wątek. Luźnych inspiracji, jakichś pomysłów... I to otrzymałam. Najbardziej spodobało mi się łączenie kawowego z szarym niebieskim i z pudrowym różem. Świetny był też ten link do zestawów kolorów Duluxa (choć o samej farbie tej firmy zdanie mam b. złe).

Bardzo wszystkim dziękuję.

 

Drogi Panie Wojtku,

co do Pana, to napisał Pan:

Nie obchodzi mnie czy lubisz fiolet czy nie.

No cóż na to mogę odpowiedzieć :-? Skoro Pana nie obchodzi, jakie kolory chcę dodać do wybranego koloru ścian - to właściwie po co Pan w ogóle zadaje sobie trud odpowiadania na moje pytanie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Wojtku,

co do Pana, to napisał Pan:

Nie obchodzi mnie czy lubisz fiolet czy nie.

No cóż na to mogę odpowiedzieć :-? Skoro Pana nie obchodzi, jakie kolory chcę dodać do wybranego koloru ścian - to właściwie po co Pan w ogóle zadaje sobie trud odpowiadania na moje pytanie? :o

 

Droga Pani Joasiu wiele osob nie interesuja Pani poglady.

Pytanie Pani bylo jednak postawione publicznie i wyraznie - pozwole sobie zacytowac:

Jakie, waszym zaniem, pasują kolory dodatków (zasłony, obicia itp.) do ścian w kolorze baaardzo jasnej kawy z mlekiem? Wiem, że brązy, niektóre bordo... Ale co jeszcze?

Odpowiedzialem zgodnie z prawda: nawet czern i fiolet.

Wowczas po mojej odpowiedzi stwierdzila Pani, ze Jej sie nie podoba ani fiolet, ani czern a i ja sie niepotrzebnie odzywam :p , bo nie trafiam w Pani gust :D . Chociaz powtarzam, zgodnie z tym czego mnie uczono - nie ma kolorow , ktore do siebie nie pasuja, tylko sa zestawienia, ktore wywoluja pozadany lub niepozadany efekt.

To , ze akurat Pani sie podoba zestawienie z brazmi czy przydymionym rozem to sprawa indywidualna.

Gdyby Pani postawiła łaskawie pytanie np. jaki kolor z bezem bedzie odpowiadal Pani Joasi w Jej pokoju ?, wowczas nie skomentowalbym pytania ani slowem :) ...bo z reguly nie biore udzialu w quizach.

Gdyby Pani zechciala uwazniej przeczytac to co pisalem , to oprocz paternalistycznego tonu znalazlaby Pani tez konkretna odpowiedz a nie bez kozery dodam, ze nawet siwokoperkowa cytrynka tez bedzie pasowala do tej kawy z mlekiem :p a , ze sie Pani moze nie spodoba, to juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiele osób nie interesują Twoje poglądy. Nudzisz się, masz sezon ogórkowy między jednym a drugim projektem? Wyjedź, odpocznij i nie psuj krwi innym swoimi aroganckimi uwagami...

 

:p :p

I vice versa, tez Ci tak dobrze radze.

Sezonu zwlaszcza ogorkowego zycze ,

nasz Ty maly, zgorzknialy psychologu

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam zupelnie dziwaczne okreslenia barw, ale z tym tematem juz podpadalem wczesniej.

Do swojej kolekcji dziwnych kolorow dorzucam "przydymiony, brudny roz".

Znam podobny kolorek jako popielaty roz , ale juz Ci go kiedys przedstawilam .

Bardzo mnie wtedy grzecznie wymiales.Ale ja sie nie przejmuje.

Pokoj goscinny u mnie bedzie niebiesko - zielony :D

 

 

ps.Nie nazywaj raczej naszej drogiej Joshi naszym malym psychologiem , bo Ona jest fizykiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam wszystkich dobrych ludzi ktorzy zdecydowali sie mi pomoc :) (i tych ktorzy nie maja takiego zamiaru rowniez :lol: )

 

a oto jest moj dylemat ktory spac mi nie daje:

 

Urzadzam własnie niewielkie mieszkanie w którym jest mały pokój z aneksem kuchenym, pomyslalam wiec ze najlepsze beda jak najjasniejsze meble kuchenne...

Zamówilam takie z fornirem BAMBUS, jest to mniej wiecej slomkowy kolor (troche żółtawy) Myslalam ze nie bede miala problemu z doborem kolorów ścian i dodatków ale teraz mam juz pustke w glowie.

Marzy mi sie jasny aneks ale z jakims kolorem kontrastujacym- tylko nie za bardzo, tez delikatny odcien.

 

Moje ulubione kolory:

- ZIELONY

- JASNY ZÓŁTY

-JASNY POMARAŃCZ

- BIAŁY

-TURKUS

-Beż

-blady brąz

 

Dodam jeszcze ze blaty beda w kolorze bardzo jasnym kremowym, czy powinnam zrobic podloge w takim samym kolorze w aneksie?

 

Czy powinnam dopasowac kolor parkietu w czesci pokojowej do tych frontow?

One sa lekko zoltawe a mi sie marzyla taka jak najjasniejsza rozbielona podloga...

 

i jeszcze..

 

Czy ściane za tymi meblami skontrastowac czy raczej zrobic tlo dla slomkowego koloru

 

 

Myslalam ze to bedzie prosta sprawa a nie moge sie na nic zdecydowac :cry:

 

jaki zestaw kolorow (chyba max 2) pasowalby do takich frontow?

 

Bardzo prosze o pomoc :roll:

 

edit:chyba wkleje linki bo inaczej nie umiem :(

 

fronty sa mniej wiecej takie:

http://dlh.pl/src/thumb.php?fid=128&fn=bambus.jpg&mw=100&mh=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z moja przedmówczynią. Przy tak jasnych frontach kolor ścian bardziej kontrastujący będzie wyglądał ciekawie. Mam w kuchni białą podłogę i i z moich doświadczeń widzę ,że jest trudna do utrzymania czystości. Zastanów sie więc dobrze przy doborze jasnej podłogi.

ppzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...