Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

 

Jestem na końcówce wielkiego remontu i właśnie kolory ścian mam wybrać :roll:

i jak zwykle po radę zwracam się do Szanownych Forumowiczów :D

 

Jakie macie kolory? Pokoje jednobarwne czy kilka kolorów w jednym pomieszczeniu? Jak to fajnie połączyć?

 

Wiem, wiem, że to muszą być kolory, w których użytkownik dobrze się czuje, ale bardziej chodzi mi właśnie o pewne połączenia i zestawienia - jakiś kremowy i jedna ściana bordowa w sypialni, coś jasnego i beżowego połączonego w salonie, kuchnia w dwóch odcianiach żółci, kolor ściany "trójkątem wchodzący" na sufit i z drugiej strony "trójkątem schodzący" na przeciwną ścianę, jakieś pasy w poprzek albo wzdłuż... Ma to sens?

 

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki za podsunięcie wątku... chociaż przeglądałam i nie znalazłam tego o co mi chodzi :)

 

Piu - myślisz, że to zły pomysł?

 

Wertuję ostatnio namiętnie różne foldery firm typu dulux, śnieżka itp - i chodziło mi właśnie o ciekawe połączenia kolorów - nawet nie o to czy pasuje groszek do żółtego, bo to bardziej kwestia gustu, ale o to jak można 2, 3 kolory fajnie połączyć w jednym pomieszczeniu. Może jakieś kwadraty, prostokąty itp z koloru jasnego na ścianie ciemniejszej, może jakiś pas w kolorze ściany biegnący po jaśniejszym suficie... no właśnie, sama nie wiem :roll:

 

A może te zdjęcia - z folderu dekorala, a ściągnięte z netu - nasuną komuś jakiś pomysł na swój pokój :)

 

http://www.decoartel.pl/uploads/photos/841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że takie skomplikowane połączenia mogą ciekawie wyglądac, ale tylko w duzych przestrzennych pomieszczeniach, bo inaczej mogą albo przytłoczyc albo sprawiac wrażenie bałaganu. Ja będę malowac jedną ścianę kolorem Śliwka węgierka Duluxa, cała reszta z sufitami jasnopopielata i na jednej ze ścian popielatych, drzewko z szablonu kolorem śliwki. Taki jest plan :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo z mężem zabieramy się za malowanie naszego mieszkanka, a co za tym idzie różne koncepcje kolorów. Mamy dużo afrykańskich dodatków (poduchy, maski, figurki ...itp.), które chcielibyśmy wykorzystać, jakie kolory pasują do tych elementów, dodam że marzy mi się duża czekoladowa kanapa :). Myśleliśmy o ciepłych beżach, może kolor piaskowy (ktoś coś wie o piasku pustyni - Duluxa) plus jedna ściana na jakiś ciemniejszy kolor (tylko jaki :) ?). Proszę pomóżcie, jeśli macie jakieś fotki bardzo chętnie obejżę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm, jasny (jasny jasny - bardzo jasny) piasek na ściany a jeżeli już koniecznie chcesz miec tę jedną ciemniejszą, dałbym chyba ciemny bursztyn albo koniak, albo coś jakoś tak...

 

Byle nie jakis kolor całkowicie od czapy - niebieski np. Wszystko zalezy też od wielkości pomieszczenia ale chyba pozostałbym przy jednej tonacji kolorystycznej.

 

 

Ciekawe jak do piachu wygladałaby jedna ściana w kolorze ciemnej oliwki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twisted bamboo3 z Duluxa na jasne ściany - nawet fajny a może zaszaleć i dać coś takiego jak zestaw po prawej:

 

http://i274.photobucket.com/albums/jj245/dandi1979/kolory4.jpg

 

ten beżowy z takim tępym bordo też nieźle wyglada. Do tego jakis złocony dekor i te Wasze maski i figurki - będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czekoladowych brązów, czerwieni i elementów beżu na ścianę którą chcesz wyeksponować możesz dać zieleń, tylko nie jaskrawą ale jakiś brudny odcień typu khaki.

 

http://www.herdichouse.com/images/Green-Room.jpg

 

O jaaaaaaa, ale sypialnia. Gdybym tylko był odważniejszy i nie miał żony co to mi za skarby nie pozwoli wgramoilić takiego łóżka do domu to by to mogło byc moja sypialnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dandi! bardzo fajne zestawienia :)

 

nurzając się w pąsach dziękuję uprzejmie

 

a może pojechac jeszcze odwazniej (nie wiem czy to ma cos wspólnego z odwagą) i np połaczyć Tirneless Dulouxa z takim fioletowym jak po prawej:

 

http://i274.photobucket.com/albums/jj245/dandi1979/200797_154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...