Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może się uniosłem.Ale ostatnio z żoną reanimowaliśmy lokal zaprojektowany przez fachowca,architekta i projektanta w jednej osobie zgodnie ze sztuką projektowania.Żal było patrzeć.Właściciel wyrzucił kupę forsy na gościa,który miał odpowiednie "papiery" ale nie miał za grosz gustu,polotu,wyczucia kształtów i kolorów.Ot -bardzo kiepski rzemieślnik.Zresztą jak obejrzałem jego "projekt" to ryknąłem śmiechem.Facet nie wie co to rysunek techniczny.Zaprojektował jedno z pomieszczeń tak,że przejście pomiędzy barem a ścianą miało -10cm(minus 10 cm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oczekuje porady:

 

 

okna w kolorze złotego dębu i parapety w tymze samym kolorze, sciany kawa z mlekiem takie jasniejsze.....mebelki w kuchni wanilia, w salonie witryna i komoda w kolorze orzecha...prosze powiedzcie jaki kolor podłogi w salonie i jaki w kuchni byłba najbardziej odpowiednia zeby wszystko nie zlało sie ...i czy fajnie byłoby pomalowac sufit takim samym kolorem jak sciany tylko o ton jasniejszy?? i jaki kolor dodatków???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, potrzebuję więcej informacji:

1. Jaki jest kolor korpusów szafek

2. Jaki jest kolor blatu

3. Przybliż bardziej co to za kolor ten orzech - czy może chodzi o ciemny orzech?

4. Kawa z mlekiem czyli ciemny beż? A może jasny beż? Zależy ile kto mleka do kawy dolewa :wink:

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję płytki w kolorze stalowym (mat lub półmat) lub w kolorze cytrynowej niezbyt nasyconej żółci - o kilka tonów ciemniejszej niż wanilia frontów. Przykłady z firmy Marazzi:

Gres z kolekcji Fossili, wymiary różne, faktury od gładkiej matowej, poprzez chropowatą, półchropowatą po poler:

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/Fossili/_MC0T.jpg

 

Gres z kolekcji Enduro Matt, półmat, lekko chropowaty (antypoślizgowy), leekko nakrapiane:

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/EnduroMatt/_azoto.jpg

 

Gres z kolekcji Le Cromie, różne rozmiary, gładki matowy monokolorystyczny:

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/Le_cromie/_MHMU.jpg

 

NIe polecam płytek beżowych - będzie zbyt smutno (wszystko w beże?). Najbardziej skłaniałabym się przy żółtym matowym.

Płytka stalowa może mieć odcień niebieskawy (nawet fajniej będzie wyglądać).

 

Dodatki inox/chrom mat... niestety drogie. Poza tym bardziej znać palce.

 

W salonie parkiet w kolorze klonu (bardzo jasny z lekkim nalotem żółci) - wtedy płytki w kuchni stalowe. Gdy płytki w kuchni żółte, wtedy parkiet dębowy lub ostatecznie klonowy (ale trzeba dobrze dobrać płytki do parkietu, jeśli mają się stykać).

 

Uff, mam nadzieję, że nie namieszałam z bardzo :D

Acha. To tylko propozycja i proszę tego nie traktować jak wyroczni (patrz parę postów wyżej, gdzie okazałam się być człowiekiem bez gustu :wink:)

 

Pozdrawiam serdecznie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, niedługo stuknie Ci 4000 :D :D :D

 

Tak w ogóle to ciężko mi cokolwiek doradzaż w kwestii kolorów nie mając oparcia np. o paletę RAL lub inną... Nie wiem też jaki efekt chcesz osiagnąć, w jakim wnętrzu dobrze się czujesz. Dla jednej osoby klasyczne zasady doboru kolorów będą ok, dla innej nie do przyjęcia. A ja muszę opierać się o pewne zasady, ze tak powiem "sprawdzone". Może nie tego szukasz?

Jasny parkiet dobrałam do ciemnego przechu mebli w salonie na prostej zasadzie kontrastu. Jeśli dalibyśmy np. parkiet w kolorze buku to możemy osiagnąć efekt dysharmonii - nie wiadomo co jest "ważniejsze" - meble czy parkiet. Przy parkiecie równie ciemnym jak meble (np. teak)osiagniemy efekt ciężkości wnętrza oraz jego przyciemnienia. Jednak może tego akurat potrzebujesz? Byłaby to dobra baza dla wnętrza klasycznego, z oryginalnym perskim dywanem i skórzanymi klasycznymi meblami.

Właśnie: baza. Kolor parkietu, dzwi, okien,parapetów, kominka (czyli elementów stałych, niezmiennych) powinien być bazą dla "szaleństw" typu kolor ścian, meble, dodatki, obrazy. Należałoby stworzyć taką bazę, aby po zmianie sofy z czerwonej na niebieską wszystko nadal do siebie pasowało. Ja dawałabym więc jak najmniej kontrastów - czyli jasny parkiet, jasny kominek, parapety w kolorze kominka. Na tej bazie pięknie będą wyglądać ciemne meble, sofa w psychodelicznym kolorze :wink: , dywan w kolorowe pasy, lampy o ciekawych i oryginalnych formach. A jak Ci się znudzi to malujesz ściany na zielono, zmieniasz sofę i meble... a parkietu i kominka nie zmienisz, prawda? Moze warto więc utzrymać te dwie rzeczy w zblizonej tonacji i kolorystyce...

Tak mi się wydaje. U ciebie już są dwa rodzaje drewna: dąb okien i ciemny orzech drzwi. Jaśniutki parkiet będzie 3 rodzajem drewna, ale nie tak rzucającym się w oczy. Zadbaj o to, aby i drzwi były w kolorze dębowym :D Oczywiście dopuszczam też parkiet w kolorze dębu, wtedy mamy tylko 2 rodzaje drewna, jednak ciemne meble mogą się trochę gryźć z dębem...

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o radę.

Okna mam w ciepłym kolorze wiśni (przepiękne). Chcemy mieć kominek kaflowy. portalowy. Jaki kolor kafli i parkietu będzie najbardziej odpowiedni? Jaki kolor kamiennych parapetów? A może lepiej drewniane? Ściany też chcę mieć kolorowe - nie białe.

Co myślisz Aga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

wymarzyliśmy sobie na podłogę deskę barlinecką z egzotycznego badi (dla niewtajemniczonych- kolor lekko pomarańczowy, mnie się kojarzy z miodem, mało widoczne słoje, raczej cętki). I teraz jestem w kropce- jak do tego dobrać kolor schodów? Drewno egzotyczne na schody pewnie zrujnuje nas finansowo, a bejca różnie wychodzi. Dzwi myślałam zrobić na zasadzie kontrastu, coś ciemnego, np ciemny orzech. I co wtedy, schody dobrać pod drzwi? I czy dobrze będzie wyglądało mieszanie "centkowanego" drewna ze "słojastym"? Pomocy......bo już jestem gotowa zarzucić to badi (mój ulubiony kolor pomarańcz;-) na rzecz tradycyjnego dębu czy jesionu.....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Właśnie ćwiczę podobny temat, ale jest mi o tyle łatwiej, że mam do pomocy architektów wnętrz :wink: . Zaczęło się od tego, że kupiliśmy okna złoty dąb bo nam się podobały. No i nagle uświadomiłam sobie, że do tego chyba powinny pasować inne "drewna" w domu parkiet, schody, drzwi i meble. To czego byłam pewna to fakt, że nie chcę pójść tylko w "złoty dąb" bo koleżanka ma wszystkow domu z jednego drewna i jak dla mnie to jest trochę nudne. Dlatego poprosiłam naszych magików o poradę. W efekcie mamy 4 rodzaje pasującego drewna - różnią się tonacją - dwa są jaśniejsze a jeden ciemniejszy.

Nie poradzę Ci jakie drewno może pasować do Twojego badi (tym bardziej, że badi badiemu nierówne :) ) - ale jak sama piszesz możesz dać albo coś dobrze kontrastującego albo w ramach tej samej "pomarańczowej" tonacji. Na pewno orzech będzie wygladać dobrze, ja osobiście bałabym się mahoniu w tym zestawieniu (niby blisko, ale z innej bajki). Zachowaj sobie próbkę Twojej podłogi i wybierając schody, meble itp zawsze porównaj jak to obok siebie wypada. Co do cętek - nie wiem na ile są one wyraźne, raczej z tego co pamiętam - mało widoczne więc nie powinny bardzo kłócić się ze słojami.

Nie rezygnuj z badi, sama chciałm ten dokładnie parkiet, ale architekci pokazali mi, że iroko lepiej psuje do złotego dębu bo ten ma w sobie coś z żółtego. A nasze okna już są kupione więc nie ma dyskusji.

Spróbój popatrzeć w pismach wnętrzarskich - tam można podpatrzeć jak to robią inni. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam podobny dylemat: kupiłam drzwi koloru teak (lekko pomarańczowy) i miałm problem z doborem podłogi, ale juz padło na jesion. Teraz kolejna zagadka... chciałabym miec meble ciemno-brązowe i martwię się, że będą "gryzły" się z pomarańczowymi drzwiami :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

wymyśliłam sobie do wiatrołapu i holu meble w kolorze brzozy i klonu(te do wiatrołapu); stolarka w całym domu czereśnia, okna też, ale o ton ciemniejszy niż drzwi; mam już dosyć ciemnych i czereśniowych mebli w domu, a wydaje mi się, że klon i brzoza ładnie komponują się z czereśnią i wiśnią;

 

teraz mam dylemat na jaki kolor pomalować ściany, żeby na nich ładnie odbijały się jasne mebelki ? gres mam w kolorze miodowym(trochę wpada w zgaszony pomarańcz), nie lubię zimych kolorów-niebieskiego, fioletowego, zieleni też raczej nie, a te kolory dobrze akurat komponują się z klonem czy brzozą;

 

może znacie jakieś stronki gdzie mozna podpatrzeć takie zestawienia kolorystyczne- jasne meble plus ciemniejsze ściany w ciepłych barwach?

 

i co myślicie o zestawieniu klonu czy brzozy z czereśnią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuana

To własnie dokładnie takie zestawienie, jakie ja wybrałam.Opisałam dokładnie pod tematem "jak samemu zaprojektować wnętrze domu".

Moja kuchnia będzie klonowa, a podłoga w terakocie koloru gris, czyli szarego, ale to taki bardzo jasny popiel złamany ecru,piaskowym.w salonie kolory ciut ciemniejsze i tutaj klon w połączeniu z czereśnią, której będzie bardzo niewiele.Właściwie to ta czereśnia wzięła się stąd, że chcę nawiązać do koloru okien - sosna S4.Będzie jej niewiele,ale będzie się pięknie komponowała z podłogą z odcieniem beżu/terakoty/brudnego różu oraz cegłą klinkierową (taką surową) na ścianie kominkowej.Generalnie brzoza i klon oraz jesion bielasty to takie skandynawskie odcienie i zestawia się je często z kolorami, o których napisałaś, że za nimi nie przepadasz.Połączenie z czereśnią poszerzy Ci możliwości doboru barw.Obiecałam rozpisać numery kolorów odpowiednich dla danych desek, ale jakoś na razie brak czasu.

 

U mnie będą w każdym razie jasne barwy - jak w suszonych,pastelowych różach.Ale ja cały domek nazwałam takim różanym domkiem, bo i w ogrodzie te kwiaty będą przewodzić, a mam nadzieję je potem podziwiać w wazonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mimi !!

 

po cichu liczyłam właśnie na Twoją odpowiedź, bo od pewnego czasu jesteś moją faworytą na forum, no chylę też czoła Osowie, i bardzo smakowite są Twoje wątki o wnętrzach; co nie znaczy, że nie cenię sobie opinii innych forumowiczów, dlatego jeśli ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć na tematy klonowo- czereśniowe, to zapraszam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam... szukam kolorow, np. koloru kremu na sciany do salonu... takiego, co by sie go chcialo zjesc :wink: ... chyba nie zostaje mi tylko mieszanie, bo z iloscia bede miala powazny problem.. wszystkie kolory ktore do tej pory widzialam sa takie czyste... oczywiste.. jakimi farbami malowaliscie wnetrza i czy efekt koncowy mocno roznil sie od tego na probkach???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...