Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochani pomóżcie

chodzi o okna, drzwi zewnętrzne i brame garażową - po kolei schuco, gerda GWX 20 i Normstahl - g60 lub Euro

 

Bardzo bym chciała mieć te wszystkie elmenty w jakimś ładnym ciemnym brązie, ale jakos nic nie chce mi się ze soba zgrać - każdy producent ma trochę inną gamę kolorystyczną (zwłaszcza kolory standardowe). Pan dystrybutor twierdzi, że najładniej będzie pasował tylko jasny orzech - a ja chcę ciemne brązy - i to najchętnie o strukturze drewna :cry: Już sama nie wiem, co z czym i do czego

Help...

Czy komuś z Was ta sztuka się może udała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałaś poszczególne kolory w tych firmach co podałaś? Bywa tak że ten sam kolor mają inne firmy tyle że pod inną nazwą. Ja mam np. okna dąb bagienny z oknoplastu i w tym samym kolorze bramę z krispolu, z tym że tam nazywał się bodajże ciemny dąb. Drzwi zawsze można zrobić drewniane i zabejcować w podobnym kolorze (tylko nie pozwól tego koloru wybierać facetowi... ;) :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko w ciemnych brązach w okolicach orzechu i jest ok, na prawdę nie musi być kolor toczka w toczkę żeby z innym grał, byle się nie gryzło to będzie fajnie, a po pół roku przestaniesz dostrzegać, że drzwi w ogóle mają jakiś kolor :lol:

Ostatnio mordowałem się strasznie z listwami do paneli, no dramat - wybrałem w końcu 4 modele w miarę kompatybilne, przyszła żona i powiedziała "TE" 8) i naprawde nieźle to wygląda, choć kolory nie sa identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę o poczynionych postępach:

do bramy standardowy brąz Normstahl (tj. RAL 8014) niemal idealnie pasuje standardowy ciemny dąb Gerdy

Jeszcze tylko okna

przymierzam się do nowego koloru Schuco "Siena noce" i dziś dopiero jadę go sobie z z bliska obejrzeć i przyłożyć do wzornika Gerdy.

 

Oczywiście po fakcie grzecznie sie wyspowiadam z eksperymentu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzech to jest tzw. orzech Vekowski, bo Schuco oryginalnie takiego koloru nie miało. Sami sobie okleinujemy więc nawet nie wiem, czy mają w tej chwili takie profile w ofercie. Jeżeli potrzeba, mogę znaleść dokładne numery kolorów renolitu i/lub kody folii od naszego dostawcy, czyli angielskiej Covy [której nomen omen właścicielem jest Renolit].

 

Z Gerdą to będzie identyczny kolor.

pzdr

Piotr Jezierski

PPH Jezierski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Teraz przede mna znowu wysiłek pokolorowania mieszkania. Do tej pory w salonie był jeden kolor. Tylko u dzieci miałam połączenie np. żółtego z pomarańczowym albo żółtego z zielonym ( w sumie całkiem fajnie wygladało). Teraz jednak pora na odświeżenie. I całkowite urzadzenie dużego pokoju. Te propozycje są piekne, ale jakos ich nie widzę u siebie, sama nie wiem dlaczego... Wymysliłam jednak, ze bez względu na ostateczna decyzję na ścianach znajdą się kolorowe włączniki, takie jak te od Schneider Electric

http://www.schneider-electric.pl/images/datasheet/osprzet_i_systemy/unica_range.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Teraz przede mna znowu wysiłek pokolorowania mieszkania. Do tej pory w salonie był jeden kolor. Tylko u dzieci miałam połączenie np. żółtego z pomarańczowym albo żółtego z zielonym ( w sumie całkiem fajnie wygladało). Teraz jednak pora na odświeżenie. I całkowite urzadzenie dużego pokoju. Te propozycje są piekne, ale jakos ich nie widzę u siebie, sama nie wiem dlaczego... Wymysliłam jednak, ze bez względu na ostateczna decyzję na ścianach znajdą się kolorowe włączniki, takie jak te od Schneider Electric

http://www.schneider-electric.pl/images/datasheet/osprzet_i_systemy/unica_range.jpg

A jak zechcesz kiedyś zmienić kolor ściany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałam z wizualzerai Dekorala.

Na swojej stronie mają link "pomaluj swój dom" i tam można wybrać wnętrze z kilku proponowanych i dobrać do niego odpowiednie kolory.

Najlepiej upatrzone barwy przetestować na wizualizacjach w kilku wnętrzach(bardziej zacienionych i z efektem dużego nasłonecznienia) daje to lepsze wyobrażenie danego koloru w rzeczywistości.

Zestawiając kolory można korzystać z palety farb gotowych albo poszaleć z paleta niestandardową.

Do wybranego koloru pojawiają się tabelki z kolorami i odcieniami "dopełniającymi" które najlepiej współgrają z wybraną podstawą. W niektórych wnętrzach istnieje możliwość pomalowania jednej ściany w kilka różnych kolorów! Na dodatek każdy niestandardowy kolor ma swoje konkretne oznaczenie które można bez problemu zamawiać z mieszalnika.

Ten wizualizer przesądził o tym, że w całym domu trwa malowanie dekoralem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie sugestie - tak zrobię

Zdecydowałam się już na ten orzech - mam nadzieję, że nie będzie zbyt jasny i efekt końcowy będzie zbliżony do mojej koncepcji. :)

 

Swoją drogą to chyba pierwsza rzecz, która mnie tak bardzo zaskoczyła przy budowie domu - że też różne firmy nie mogą tej samej palety kolorów oferować, tylko każdy po swojemu i za diabła nie chce to do innych pasować - :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...