Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas są na ścianach Duluxy. Niektóre gotowe, niektóre (odcienie ciemnoniebieskiego) z mieszalnika. Do gotowych kupowałam w Castoramie takie małe próbki - buteleczki i malowałam kartki z bloku. Wiedziałam co kupuję. Ściany w salonie mam w kolorze właśnie takiego kremu śmietankowego (może lodów waniliowych???) - nazywa sie to "pastelowa orchidea".

Z mieszalnika też zamawiałam najpierw takie małe puszeczki po 6 zł i po pomalowaniu kartonu i zaakceptowaniu kupowałam większe ilości.

Na pewno Beckers lepszy od Duluxa, ale ta cena... Dulux jest świetny w utrzymaniu. Zmywa sie ładnie. A w kuchni i łazience mam Duluxa "kuchnia i łazienka" - myje sie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas są na ścianach Duluxy. Niektóre gotowe, niektóre (odcienie ciemnoniebieskiego) z mieszalnika. Do gotowych kupowałam w Castoramie takie małe próbki - buteleczki i malowałam kartki z bloku. Wiedziałam co kupuję. Ściany w salonie mam w kolorze właśnie takiego kremu śmietankowego (może lodów waniliowych???) - nazywa sie to "pastelowa orchidea".

Z mieszalnika też zamawiałam najpierw takie małe puszeczki po 6 zł i po pomalowaniu kartonu i zaakceptowaniu kupowałam większe ilości.

Na pewno Beckers lepszy od Duluxa, ale ta cena... Dulux jest świetny w utrzymaniu. Zmywa sie ładnie. A w kuchni i łazience mam Duluxa "kuchnia i łazienka" - myje sie rewelacyjnie.

 

Też polecam Duluxa (ONCE) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajny pomysł. Sama miałam kiedyś tak pomalowany salon :D Tylko, że kontrastowo. Jedna ściana była niebieska, a trzy kremowe. Niebieska była ściana prostopadła do okna, na tle której stały kremowo- brzozowe regały na książki, niebieski były też firanki i sofa. Wyglądało super i podobało się gościom. A o jakich kolorach myślisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jfilemonowicz

dużo zależy od wielkości pokoju i okna...

jeśli pokój jest głęboki... i swiatło nie dociera do wszystkich ścian... pomysł z jaśniejszą farbą ( w tamtej części) jest bardzo dobry... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

okna mam w kolorze trochę jaśniejszym od teaku, drzwi zamówione w takim samym odcieniu, do tego planowane parapety - też drewno i podobny odcień... kolor generalnie bardzo mi się podoba :D -ale.... wczoraj przypadkowo oglądaliśmy meble do salonu i kuchni i zakochaliśmy się w b. ciemnych tzn. coś w rodzaju wenge lub buku kolonialnego - piękne.... - do tego piaskowe blaty kuchenne - cudo

:D

tylko teraz mam problem - czy takie ciemne meble będą pasowały do znacznie jaśniejszych (i w sumie w innej tonacji kolorystycznej) okien, drzwi parapetów?????? :o , a drzwi będzie generalnie sporo - np. do spiżarni w kuchni... a może jeszcze zmienić zamówienie i nie zamawiać parapetów do 2 okien kuchennych i zrobić je później - z tego samego co blaty kuchenne???? - ale i tak kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon - gdzie parapety będą z drewna..... heeeeelp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda

...obawiam się, że nikt nie rozwiąże Twojego dylematu.

Gusta :-?

Jedyne sensowne rozwiązanie jakie widzę to :

- próba komputerowej wizualizacji wnętrza ( o ile ktoś się na tym zna )

i prostsze rozwiązanie

- duże próbki kolorystyczne, wypożyczone od sprzedawcy ( wykonawcy)

i sprawdzenie tego w konkretnych pomieszczeniach, przy dziennym świetle !

Pozdro

J

 

Może za kaucją wypożyczą jakąś szafkę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pozostaje na razie tylko wizualizacja komputerowa :(

bo o ile okna już dawno zamontowane to drzwi i parapety dopiero zamówione i będą gdzieś w lutym....

a może ktoś widział w "realu" takie rozwiązania ??? w końcu wenge teraz popularne, szczególnie w kuchniach - a jakieś drzwi do tego trzeba mieć... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parapety jak i drzwi zamawiane w Stolarni która robiła nam okna - ok. 100 km od mojego domu :( - mam kawałki drewna tzw. próbki z moim kolorem stolarki - ale przymierzenie takiego kawałka do mebli raczej nic nie da - efekt całościowy i tak wyjdzie pewnie inny :(

ale w każdym razie dziękuję Jerzysio za podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda,

 

gdzie Ty się tak w ogóle stawiasz? Bo jak niedaleko, to zapraszam na wizję lokalna do Naszej Manuelki :) Mój małżonek twierdzi, że jakby wynajął arhitekta wnętrz, to tamtem nie osiągnąłby tego efektu kolorystycznego i zgrania jakie mi się udało... Tak, że służę podpowiedziami :) Będzie mi łatwo, bo postawiłaś ten sam domek... Jakby coś to zadzwoń: 606-33-71-39 :)

 

Pozdrawiam.

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zawiesimy zdjęcia, powiem Ci, że nawet cały zestaw kina domowego dało się rozłożyć w zawodowy sposób... :)

 

Ogólnie dom mam w tonacji ciepłej - brązy, beże. Całość oparta na kontrastach - czyli ciemne meble - jesna podłoga, jasne meble - ciemna podłoga, ciemne okna i drzwi - jasne ściany. I co najważniejsze - wszystkie wykończenia i dodatki w kolorze satynowej stali :)

 

Efekt murowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...