Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

The_Cat,

Meble wenge do mało czego pasują! A jeśli już, to musi to być drewno wenge (o pięknym odcieniu i rysunku struktury), a nie laminat w prążki :sick: Bez względu na wszystko wenge + pomarańcz to jedno z najgorszych połączeń kolorystycznych.

Moim (skromnym) zdaniem jesteś na dobrej drodze do uprzykrzenia sobie życia w nowym mieszkaniu: kolorów jest zbyt dużo, planujesz zbyt gwałtowne barwnie przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego. Mieszkanie nie jest olbrzymie, a wyraźne zróżnicowanie kolorów ścian jeszcze optycznie zmniejszy tę przestrzeń. Nie wiesz, jakie dasz panele, a wiesz, że meble będą wenge? A skąd wiesz, czy dobierzesz do nich pasującą podłogę? Mam nadzieję, że panele wszędzie będą takie same?

Po co chcesz mieszać podłogę w przedpokoju? Albo wszędzie gres (skoro i tak będzie w kuchni), albo wszędzie panele (ładnie się połączy przedpokój z pokojem dziennym). Układ podłóg połączy wszystko w całość, uspójni to wnętrze. Masz jeszcze siłę? ;) Pomarańczowe ściany + meble wenge - na kremowym gresie :no: Do mebli orzechowych - pięknie będzie wyglądać butelkowa zieleń. Do mebli wenge i szarych ścian - fioletowe dodatki - to już było i ciężko zrobię fajne wnętrze...

 

Magiku, jeśli tylko masz szansę, oddaj czym prędzej te niebieskawe kuchenne płytki i zrób w kuchni takie same jak w korytarzu - bardzo ładnie połączy to przestrzenie.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska Dziękuję za konstruktywną krytykę :) wszelkie konkrety chętnie przyjmę i przemyślę. Nie upieram się przy swoich koncepcjach bardzo, no i mam czas na zmiany jeszcze.

no właśnie ja bym dużo chciała, ale coś mi się wydaje, że muszę porzucić coniektóre pomysły.

1)przedpokój + salon - zastanawiałam się nad tym gresem przy drzwiach wejściowych ze względów praktycznych (chyba płytki lepiej znoszą piach i błoto - ale mogę się mylić). Może lepiej porzucić ten pomysł na rzecz właśnie paneli jednakowych w dużym pokoju i korytarzu i wtedy też taki sam kolor ścian - może niekoniecznie pomarańczowy, jakiś jasny bo w korytarzu ciemno będzie - kremowy? Wtedy jakie te panele i jakie meble/szafa w korytarzu żeby to zagrało?

 

2) kuchnia - dobrze że chociaż tutaj trafiłam - ale jakoś trzeba będzie dopasować drzwi do kuchni z panelami i innymi drzwiami i te orzechowe kuchenne meble. Może ta kuchnia nie pogryzie się z kremowym/piaskowym salonem i korytarzem...

 

3) sypialnia - szary+wenge+fiolet - no cóż nie jest to odkrywcze połączenie ale jakoś mi się podoba. Pytanie czy to będzie pasować do całej reszty?

 

4) A ta niebieska łazienka w tym wszystkim ma sens czy może lepiej w inny kolor się skierować (bardzo opieram się beżom i brązom...).

 

Uff muszę z tym wszystkim wyjść na prostą w końcu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cat,

nawet nie wiesz, jak mnie cieszy Twoja odpowiedź :D Mało na FM osób, które pytając, chcą usłyszeć prawdę i coś z nią potem zrobić...

 

Chętnie doradzę co do kolorów ścian, mebli i drzwi, ale muszę znać trochę szczegółów:

- jaki masz budżet (panele po 30 czy 100 zł)? Możesz napisać PW, jeśli tu nie chcesz.

- jakich mebli potrzebujesz: komoda, stół, szafka rtv, regały na książki?

- czy już jakieś meble masz? Sofę?

- jakie jest usytuowanie mieszkania (piętro, strony świata)?

 

Łazienka może być inna niż reszta, byle w podobnym stylu. U Ciebie zapowiada się klasycznie, więc jest ok. Zaplanuj tylko sensownie rozkład kolorów/formatów płytek, żeby nie było wrażenia przypadkowości lub upychania wszystkiego, co daje producent na niewielkiej przestrzeni :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją kuchnie tutaj bo tu wiecej osób zaglada - pomożcie mi - jak to zimne pomieszczenie zamienić w ciepła kuchnie.

 

http://images41.fotosik.pl/1339/6c9f070f8c87a623med.jpg

http://images45.fotosik.pl/1395/de2a0e20c6fe4744med.jpg

 

Co dać na podłogę? Co na ściany? Jaki kolor blatu? (nie stac mnie dzis na kamień, więc to z góry odpada)

 

Jedna rzecz która jest pewna i niezmienna to biały lakier na frontach (wiem, ze to oklepane, ale mnie się podoba).

W jadalni i salonie beda meble z tej serii (bo już są, a ze maja ok 2 lat to nie predko znikna)

http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/4160/wizytowki/4161/produkty/34955_4161_stylizacja1.jpg

 

Do tych mebli bardziej widzi mi sie jasna podłoga - na zdjęciu powyżej jest wprawdzie ciemna, ale rozjaśnia ją jasny dywan. Ja przy trojce małych dzieci na jasny dywan raczej nie predko bedę mogła sobie pozwolic)

Dlatego myslałam zeby iść w jakis ... jesion na przykład. Jaka więc zrobic podłoge w kuchni zeby pasowało?

Myslałam o dwoch opcjach:

1)pociągnąć to samo co w pozostałej części czyli jesion

2) dać jasny gres (np jasno-szary :D) - w częsci przedpokojowej, wiatrołapie i kuchni.

 

Tyle tylko ze dalej pomieszczenie jest strasznie jasne :( Chciałabym wprowadzic jakis intensywniejszy, rozweselający kolor - np zielony - cos w ten deseń

http://www.meblekuchenne.org.pl/wp-content/uploads/zielen-w-kuchni1-e1265298545926.jpg

Jak to zrobic? Mają to byc raczej akcenty niż przytłaczające powierzchnie.

I jeszcze jedno... jaki dac okap zeby grał z całości?

Problemem jest tu okno frontowe - sciana przy kuchence ma tylko 55 cm i wiekszośc standardowych okapów wychodzi na okno :(

Pomożcie...

 

(wiecej o moich rozterkach domowych znajdziecie tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193286-Szocikowy-dom-czyli...-stek-pyta%C5%84-i-watpliwo%C5%9Bci/page9 - zapraszam jesli bedziecie miały ochote troche pokrytykować moje laziekni i kuchnie- wolę błedy wyłapac teraz niż jak juz wszystko bedzie na scianach)

Edytowane przez szocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Poradźce proszę: w domu będzie kuchnia otwarta na salon. W kuchni białe meble na wysoki połysk z blatem w kolorze betonu, kuchnia otwarta na salon, w salonie podłoga merbau, okna w kolorze orzech, ściany raczej białe. Jaki kolor powinny mieć: schody, drzwi wewnętrze i podłoga w kuchni i korytarzu?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Joliska za zaiteresowanie tematem :). Sugerujesz merbau na całym parterze? Pięknie by było, tylko w kuchni i korytarzu ma być ogrzewanie podłogowe, więc lepiej bez drewna mimo wszystko, że to egzotyk. Schody merbau jak najbardziej. A czy jakieś płytki będą pasowały w tej kuchni i korytarzu, tylko jaki kolor Twoim zdaniem? :) A drzwi wewnętrzne do podłogi merbau?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy mam do Was pytanie - prośbę o pomoc

Mam w łazience na trzech ścianach takie oto płytki

http://www.borjaceramictilesdesign.com/wm.php?img=837be8b7f63e623c023f52ab8583080c0c70

tą czwartą ścianę chce pomalować i tu właśnie pytanie jaki by tu najlepiej pasował kolor?Czy może coś stonowanego czy może wręcz odwrotnie?

Dodam, że okno, parapet i szafka pod umywalkę są/będą w kolorze złoty dąb, a na górze pomiędzy ostatnią i przedostatnią linią płytek jest dekor z otoczaków. Łazienka jest w kształcie prostokąta, do pomalowania jest ta jedna z dłuższych ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom nie jest szary. ;) I "bujam" się teraz z kolorami.

Obecnie muszę wybrać meble i kanapę do pokoju dla gości.

A kolorystycznie w tym pokoju wygląda tak: okna i drzwi złoty dąb, podłoga dąb a kolor ścian zielony (morska trawa z duluxa). Trochę namieszałam, co?

Zastanawiam się, czy do tych ciepłych kolorów można dobrać szarą kanapę i jasnoszare meble? (meble widziałam w Ikei) A może meble lepiej białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...