Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to zanim jeszcze zobaczę zdjęcia - napisz jak umieściliście telewizor - bo jakoś nie mam na to koncepcji - nawet kable do telewizora, kina, wieży nam pociągnięte w dwa miejsca bo nie mogłam się zdecydować :-? - najbardziej funkcjonalnie jest na ścianie z kominkiem - ale trochę boję się że te dwa sprzęty mogą wizualnie "nie współgrać"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Telewizor mam centralnie na ścianie bez okien, czyli oglądam filmy siedząc w kuchni :) a moge bo nie mam tego kawałka ściany tylko barek z bufetem, rurą i stołki barowe :)

 

Parapety mam z bardzo jasnoego marmuru (ecru) i z tego samego mam blat kuchenny. Meble kuchenne są ciemno brązowe z satynowym wykończeniem, według mojego projektu. Dla dopełnienia kremowa terakota i kafelki w kuchni z akcentem srebrnym na kilku płytkach. Całą zabudowę kuchni mogłam rozmieścić według marzeń ponieważ wyrzuciliśmy z projektu trzecie okno w kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też planowałam telewizor na tej ścianie - jest tam nawet jeden zestaw kabli do tego - ale wydaję mi się, że będzie za blisko sofy, którą planuję pod oknem "z tyłu" :(

więc na chwilę obecną zwycięża koncepcja żeby dać go jednak obok kominka (będzie miał nowoczesną obudowę - kominek oczywiście :D )

też nie mam ściany między kuchnią a jadalnią - planuję tam rodzaj półwyspu

ale wracając do tematu tego wątku - jaki masz kolor drzwi? - bo meble kuchenne też masz ciemne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwi, futryny, okna, dach - w bardzo ciemnym brązie (ciemny orzech, palisander).

 

W sprawie sof w salonie - mamy zestaw wypoczynkowy 3 + 2 + 1, czyli dwie sofy i fotel. Większa sofa (3) stoi pod oknem, mniejsza (2) naprzeciwko telewizora i fotel (1) koło kominka. Na środku salonu stolik kawowy. Generalnie w salonie mam meble w kolorze ecru (tapicerka) i orzech (drewno - stolik, regał na płyty).

 

Stół mam w jadalni - również w ciemnym drewnie, do tego 6 krzeseł - ciemne drewno + skóra ecru.

 

Podłoga wszędzie ciemna - panele w kolorze dzikiej wiśni (ale dla plastyka jest to orzech tylko o ton jaśniejszy). To bardzo nietypowa wiśnia - chyba tylko z nazwy. Inaczej bym jej nie położyła na podłogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że można w domu mieć kilka odcieni drewna. Wszędzie ten sam odcień będzie nudny - bez polotu. U siebie planuję idealnie dopasować pod względem koloru i stylu jedynie meble kuchenne i drzwi, lakier ecri.

A jak już w kuchni takie drzwi to wiadomo, że do sypialni też a tam na podłogach panele w drewnianym kolorze, parapety też takie,niekoniecznie w takim samym odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat dotyczący kolorystyki ścian.

Chodzi o parter w kształcie litery L, czyli salon, z boku jadalnia z wykuszem i za jadalnią kuchnia (widoczna jedynie z jadalni) jak w rzucie:

 

http://www.studio-atrium.com.pl/res/041/par.gif

 

Czy całość powinna być pomalowana w jednym kolorze, aby tworzyło to całość i większą przestrzeń, czy może wydzielic kolorem każde pomieszczenie, np. kuchnia i jadalnia żółto-beżowa, salon beżowy, przedpokój brzoskwiniowy (kolory oczywiści pastelowe), czy może tylko przedpokój inny :-?

 

Kuchnia z jadalnią są już pomalowane, ale nie wiem co zrobić salonem i przedpokojem, ogarnęła mnie totalna niemoc :o doradźcie proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kuchnię i jadalnię jednym kolorem (blada oliwka), a salon i hol drugim (miał być mleczno-miodowy, a wyszło cappucino :roll: ). Z tym, że u nas to jest praktycznie jedna przestrzeń, więc kolorami chcieliśmy trochę wydzielić funkcje. U Ciebie zdecydowanie oddzieliłabym kolorystycznie salon, ale kolor powinien być zblizony do tego w jadalni. A co do przedpokoju... wydaje mi się że np. o ton jaśniejszy niż salon, ewentualnie o ton ciemniejszy - jeżeli nie zależy Ci na wrażeniu przestrzeni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , jesli masz zachowany układ podłogi z projektu - to kuchnia , jadalnia i przedpokój kolorystyka zbliżona : ewentualnie tonacja monochromatyczna . Co do salonu - śmiało się decyduj na inny kolor : z planu to pomieszczenie narzuca się oddzielnością i tego bym się trzymała . Dzięki temu zyskasz trochę przytulności . W razie czego służę poradą .

 

Pozdrawiam słonecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...