Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dziękuję, ale obawiam się, że to będzie za dużo ciemnego już. No i może być problem z dobraniem kolorów.

 

Pomyślałam, że może meble gładkie (nie drewno) . Tylko pozostaje sprawa cokołów i listwy do paneli. Ktoś mi powiedział żebym zrobiła wszędzie listwę pod kolor paneli nawet na tym kawalku gdzie mam płytki, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to w ogóle będzie wyglądać

 

Miałam na płytkach w salonie listwę drewnianą, w dodatku w kontrastowym kolorze do płytek ale zbieżnym z kolorem mebli i bardzo dobrze to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ika ja widzę 2 rozwiązania. Najlepiej pasowałyby białe drzwi z ościeżnicami i listwami w tym samym kolorze. Mi się bardzo podobają białe drzwi i sama takie będę miała w moim budującym się domku :)

 

A jeśli koniecznie chcesz ich uniknąć (nawiasem pytając dlaczego? ), to ja bym drzwi starała się dobrać pod kolor podłóg, zwłaszcza że i panele i gres masz bardzo podobne. Wtedy meble mogą być ciemniejsze i nie będzie za pstrokato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ika ja widzę 2 rozwiązania. Najlepiej pasowałyby białe drzwi z ościeżnicami i listwami w tym samym kolorze. Mi się bardzo podobają białe drzwi i sama takie będę miała w moim budującym się domku :)

 

A jeśli koniecznie chcesz ich uniknąć (nawiasem pytając dlaczego? ), to ja bym drzwi starała się dobrać pod kolor podłóg, zwłaszcza że i panele i gres masz bardzo podobne. Wtedy meble mogą być ciemniejsze i nie będzie za pstrokato.

 

wiem, że białe byłby pewnie najlepsze. Czemu ich nie chcę? Mam białe w domu teraz i czuję lekki przesyt, potrzebuję zmiany ;)

też myślałam żeby dobrać do podłog, ale proste to nie jest. Panele sa jasniejsze od płytek, poza tym idealnie nie dobiorę, bo panele dąb zamszowy, a okleiny drzwi są bardz ograniczone (szczególnie, że chce uniknąc dużych kosztów)

Dlatego myślałam o kontraście, czymś ciemnym (swoja drogą ciemne mam drzwi wejściowe na przedpokoju) i zrobieniu mebli w przedpokoju nie w strukturze drewna (aby uniknąc pstrokacizny :)).

 

Tylko pozostaje kolor listwy przypodłogowej w przypadku drzwi drewnianych... Nie wiem jak to roziązac. czy będą jasne czy ciemne ale jak to się będzie miało jeśli do gresu dam listwe pod panele...

 

Dziękuję za wszelką pomoc :) poki co staram się unikać tych białych drzwi chociaż wiem, ze moze sie to okazac jedynym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może coś w kontraście, czyli czarnego, W niektórych firmach meblowych można zamówić meble w konkretnym kolorze (np. właśnie czarnym) i jeszcze z dopasowanym rozmiarem (:spam:). Drzwi może też czarne z jakimiś drobiazgami czerwonymi. Może to fajnie by wyglądało. Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jakie meble i jaki kolor mebli doradzilibyście do takiego koloru ścian z tego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217954-Odmalowanie-%C5%9Bcian?Farba to dulux nazwa tropikalna pomarańcza.Jakie meble byłoby najlepiej kupić i w jakim kolorze oraz jak urządzic to żeby to wygladało no i oczywiście za jakaś rozsądną cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mamy w domu dużą piwnicę, którą chcemy fajnie przerobić tak żeby ustawić tam jakiś mini plac zabaw dla dzieci i tego typu gadżety. Bardzo podoba mi się efekt przecietartego tynku. Surowy i prosty :) Robię wstępne rozeznanie, widziałam, że magnat ma glinkę wenecką, którą coś takiego można zrobić. Może polecicie jeszcze coś innego? Malowaliście w ten sposób ściany? Za podpowiedzi będę bardzo wdzięczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały salon z aneksem - całośc ok. 17 m2. Wszystkie ściany na biało.

Szafki kuchnne to biała Arsta z Ikei, blat biały.

kuchnia.jpg

 

Panele w pokoju dąb o takim odcienu

podłoga.jpg

 

Kuchnia jest w kształcie litery U, i chciałabym tam położyć płytkę, wybrałam taką, szara, struktura betonu, rozmiar 120x60

AC 120x60.jpg

 

Uprzejmie proszę o sugestie jak się Państwu widzi takie połączenie.

Edytowane przez bubblegum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to moje pierwsze pytanie na tym forum. Jestem w trakcie urządzania mieszkania. Mam problem z doborem koloru frontów mebli kuchennych do położonego na podłodze gresu Paradyż Arkesia Brown.

 

http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/arkesia/arkesia-poler-598x598-1

 

Kuchnia jest osobnym pomieszczenie, około 16m2. Planuje ciąg niskich szafek o długości ok. 4 m i zabudowę wysoką (lodówka, piekarnik, szafka 60 cm, wysokie cargo 30 cm) o długości ok 2,1 m i wysokości 2,5 m. Podobają mi się kuchnie nowoczesne z lakierowanymi frontami. Bardzo proszę o pomoc i ewentualne uwagi co do kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Potrzebuje porady na jaki kolor pomalować ściany. Chciałbym zamówić te meble w tym kolorze co na zdjęciu lub czarne:

 

http://tablica.pl/oferta/meble-wlasnie-do-twojego-salonu-podswietlenie-led-ID2iJ3f.html#0194b43aaa

 

Mój pokój ma 5x3.5m, chciałbym dłuższe ściany pomalować na biało, a dwie krótsze pomalować na jakiś fajny kolorek aby troche urozmaicić i stworzyć efekt ''większego pokoju''.

 

Potrzebuje Waszej porady na jaki kolor pomalować te ściany.

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam na parterze bardzo ciemną podłogę, ciemne ramy okienne i bardzo ciemne drzwi w okleinie heban. Na górze są białe ramy okienne i podłoga jesionowo-dębowa. Schody zaplanowałam w drewnie sapella (jeszcze ich nie ma). Wydaje mi się że schody z jasnego drewna pod kolor do parkietu na poddaszu raczej by się gryzły z podłogą na parterze. Moje pytanie: jaki kolor dobrać drzwi i futryn na poddaszu? Wszędzie czytam że powinno się robić takie same w całym domu, jednak nie wiem czy nie będzie zbyt dużo kolorów drewna. Co radzicie? Może dać futryny w kolorze podłóg a same skrzydła takie jak na parterze (heban)? Czy też dobierać pod kolor do schodów? Czy zrezygnować z sapelli na schodach na rzecz ciemnych schodów pod kolor do podłogi na parterze? Szczerze mówiąc wolałabym tak ciemnych nie dawać bo nie mam okna nad klatką schodową i będzie ponuro bardzo. Bardzo proszę o poradę i pomysł. Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, schodów jeszcze nie ma, wiele ludzi ma inny kolor podłóg na parterze i na poddaszu. Jest położone: parkiet ciemny na parterze plus ciemne drzwi i deska jesionowa na poddaszu (ciemna wyglądająca trochę na dąb). Do zamontowania pozostały drzwi na poddaszu i schody. Nie mówcie że nie da się tego zgrać kolorystycznie. W najgorszym przypadku można schody zrobić z kamienia, z tym że ze względu na koszty i zimno pod stopami- wolałabym tego uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, bo widzę, że są tu osoby o świetnym guście i liczę na wasza pomoc. Chcę urządzić pokój dziecka generalnie na biało, a tapetę chcę dać białą w czarne grochy. I moje pytanie, (na wizualizacjach wygląda to pięknie) czy jeśli do takiego eleganckiego pokoiku dojdą kolorowe zabawki, i w sumie cały bałagan jaki znajduje się koło 2-latki czy będzie to tez dobrze wyglądał, czy tylko bez ładu i składu i wręcz śmiesznie.... wyobraźcie sobie ten pokój cały w kolorowym bałaganie....

tapeta-marins-kropki,main.jpg

 

..111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...