Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A czy zatrudnienie projektanta wnętrz wydaje się być dobrym pomysłem ?

 

Jeśli podejrzewasz, że będziesz miał problemy z realizacją podstawowych zasad obowiązujących w aranżacji wnętrz, jak forumowicze powyżej Twojego postu, to zatrudnienie projektanta jest po prostu niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem odnośnie wyboru koloru ścian w pokoju o wymiarach 490x250 meble mam już narzucone, kolor ciemny brązowy , łóżko to albo kolor brązu albo szarości bo mogę wybrac. Mojej pytanie o kolor ścian żeby pasował do mebli. Mogą być nawet dwa kolory. A.i wolał bym by nie był to odcienie zieleni i szarości gdyż inne pokoje w domu są właśnie w takich kolorach.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

 

jestem w trakcie urządzania swojego pierwszego mieszkania i stoję przed dylematem wybrania paneli podłogowych. Nigdy tego nie robiłam stąd chciałabym się Was doradzić.

Mam do położenia 40m2 paneli.

Planuję urządzić salon, sypialnię i przedpokój w stylu lekko skandynawskim. Białe i jasnoszare ściany, białe drzwi, listwy i meble, jasnoszary narożnik.

Kuchnia (otwarta na salon) będzie biała, matowa z jasnoszarym blatem. Mieszkanie dość jasne, wystawa północno (sypialnia)-południowa (salon).

 

Zastanawiam się nad kolorami z linii Classic:

http://www.quick-step.com.pl/laminat/classic

 

Czy Waszym zdaniem któraś podłoga będzie pasować do takiego wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jestem w trakcie urządzania swojego pierwszego mieszkania i stoję przed dylematem wybrania paneli podłogowych. Nigdy tego nie robiłam stąd chciałabym się Was doradzić.

Mam do położenia 40m2 paneli.

Planuję urządzić salon, sypialnię i przedpokój w stylu lekko skandynawskim. Białe i jasnoszare ściany, białe drzwi, listwy i meble, jasnoszary narożnik.

Kuchnia (otwarta na salon) będzie biała, matowa z jasnoszarym blatem. Mieszkanie dość jasne, wystawa północno (sypialnia)-południowa (salon).

 

Zastanawiam się nad kolorami z linii Classic:

http://www.quick-step.com.pl/laminat/classic

 

Czy Waszym zdaniem któraś podłoga będzie pasować do takiego wnętrza?

 

Większość będzie pasować, pytanie jaki efekt chcesz osiągnąć? Lubisz sterylne, skandynawskie klimaty wybierz delikatne szarości, jeśli chcesz trochę ocieplić wnętrze wybierz np jasny odcień dębu, jak chcesz nadać wnętrzu trochę charakteru stwórz kontrast i wybierz ciemną podłogę. Bardzo dużo inspiracji jest w sieci w takich klimatach, wystarczy pooglądać i porównać.

 

jaki kolor drzwi dobrać do parkietu w kolorze wenge?

 

i czy czarny blat z syntetycznego granitu będzie pasował do białej kuchni czy lepiej użyć biały blat?

 

Do białej kuchni każdy blat będzie pasował, zwłaszcza czarny i biały... przejrzyj wątek z kuchniami, co druga ma czarny blat

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

@ agnieha1102

Ale w jaki sposób mamy Ci doradzić? ;) Masz już wszystko wymyślone, pytanie tylko czy godzisz się sama na taką różnorodność.

Z własnego doświadczenia. My mamy na dole panele z czereśni, schody są drewniane bukowe, a na górze panele są sosnowe. Tak samo - wariacja odcieni, ale wszystko jednak jest w tonacji beżowo-brązowej i nas no... nie razi po oczach. Dodatkowo jeden pokój na górze ma biały parkiet, córka tak sobie wymyśliła, więc zrobiliśmy.

Według mnie dom ma się podobać nam, a nie wszystkim odwiedzającym. Spotkaliśmy się z komentarzem dotyczącym naszych płytek w łazience, że znajomy w życiu by sobie takich nie położył, ale docenia, że całe wnętrze sprawia dobre wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu wątku, uważam, że nie powinno się dobierać kolorow pod coś, tylko wybierać takie jakie sie podobają

 

Taaa. A potem przychodzi się na forum i pyta, co zrobić, żeby dało się mieszkać bez bólu zębów i niestrawności w domu, gdzie podłogi są pasiaste, ściany w kwiatki, drzwi w jednym brązie, okna w drugim, meble w kuchni nowoczesne, w salone shabby, łazienka zielona, przedpokój fioletowy, a sypialnia czerwona.

 

Zasada: wybierz, co ci się podoba, działa, jeśli ktoś ma pewność i wyczucie stylu. A tacy nie przychodzą do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...