Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość tripper

halo halo,

 

sluchajcie, mam problem. probuje wybrac kolory na sciany, ale nijak mi to nie idzie. odcieni jest od groma, producentow sporo i tak dalej i tak w kolko. na przyklad w sobote poszedlem do leroy merlin wybrac cos. wybralem dwa kolory duluxa, tylko jak przyszedlem do domu, okazalo sie, ze to jakies totalnie brzydkie sa kolory (sobota tez byla brzydka). niedziela byla ladna, poszedlem drugi raz, wybralem jakies pierunsko ostre kolory. boje sie pojsc trzeci raz.

 

jak to bylo u Was? mieliscie tak? co sie wtedy robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to bylo u Was? mieliscie tak? co sie wtedy robi?

 

rozumiem bol Kolegi. Dobrze jest sobie w takiej sytuacji zadac pare pytan.

1. Jaki efekt chcesz uzyskac ? cieplo, zimno ,neutralnie

2. Czy podobaja sie kolory harmonijne, czy przeciwstawne?

3. Czy uspokajamy czy dynamizujemy wnetrze

4. Czy barwy mocno na nas oddzialuja?

5. Jakie warunki istniejace / swiatlo dzienne, sztuczne , kolor mebli dodatkow itd./ wplywaja na wnetrze.

 

Jest jeszcze troche mozliwych pytan , ale malo wiem o pomieszczeniach do malowania i potrzebach trippera i wspolmieszkancow :lol:

PS najprosciej jest bawic sie probnikiem w domu . Pamietac trzeba , ze kolor na scianie bedzie mniej wiecej ton ciemniejszy niz na probce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączam pod to pytanie: chcę mieć w salonie i na klatce na piętro różne odcienie pomarańczy lub zółci (ciepłe). Jest to strona południowa, więc cały czas nasłoneczniona..

 

Co byście mi polecili??

 

Na jednej ścianie chcę mieć ciemniejszy odcień, na drugiej jaśniejszy lub w obramowaniach jaśniejszy (boki ścianki, która oddziela część salonu od tej bliżej sieni).

 

Jak patrzę na te farby dosłownie nie wiem co wybrać. Boję się, że trafimy na jakiś wściekły odcień (tak jak na 1 żółć, ale Nobiles jaśniejszy odcień cudnie to pokrył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tripper
Pamietac trzeba , ze kolor na scianie bedzie mniej wiecej ton ciemniejszy niz na probce.

 

TON CIEMNIEJSZY?? czemu?

 

mieszkanie mam raczej jasne, wielkie okna na cale sciany, od zachodu / troche poludnia, szukam trzech kolorow, ktorych nazw nie potrafie nazwac i najgorzej, ze nie moge ich znalezc w katalogach :-/ szukam niebieskiego takiego jak morze, ale mniej granatowego; oliwkowego zielonego, ale mniej szarego, no i cynamonowo-ceglastego, nawet jak jakies znajde, to w ogole do siebie nie pasuja :-///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TON CIEMNIEJSZY?? czemu?

 

mieszkanie mam raczej jasne, wielkie okna na cale sciany, od zachodu / troche poludnia, szukam trzech kolorow, ktorych nazw nie potrafie nazwac i najgorzej, ze nie moge ich znalezc w katalogach :-/ szukam niebieskiego takiego jak morze, ale mniej granatowego; oliwkowego zielonego, ale mniej szarego, no i cynamonowo-ceglastego, nawet jak jakies znajde, to w ogole do siebie nie pasuja :-///

 

na duzej powierzchni zawsze wychodzi min. ton ciemniej niz na malej probce - takie juz zludzenie oka.

 

Co do kolorow to z nazwami moge miec klopot, bo niektore firmy nazywaja je sobie po swojemu, np. zlota jesien /sredniowiecza :lol: /, waniliowe szalenstwo i takie tam inne. Lepiej poslugiwac sie skala, bo przynajmniej wiadomo " ile jest danej farby w farbie"

nibieski jak morze tylko mniej granatowy to moze byc np. jakis "szmaragdowy" albo "petrol" . Pytanie czy chcesz jasny czy moze byc ciemniejszy.Zobacz S3060B,S3050B - intensywne, bardzo ciemne i ciemne S1060B, S1050B jasniejsze , S0540B ,S0530B S0520B -bardzo jasne z niewielka domieszka zieleni. Jesli "ciemnosc" koloru nie bedzie jeszcze taka to szukaj tych samych kolorow tylko 2 pierwsze cyfry poS powinny byc 20xx B.

 

Zielen , ktorej szukasz to pewnie jakis "pistacjowy". Sprawdz nr S 0510 G, S 0520 G, S 05 30G itd Tutaj im kolor ciemniejszy tym wieksze 2 ostatnie cyfry

 

Ceglasty - cynamon to inaczej tytoniowy lub czerwien angielska - to bedzie S-4550 Y60R z rozna domieszka bieli lub zolcieni. Nie wiem o jakie Ci nasycenie chodzi?

No i nie wiem, bo tak jakos to wynika z Twojego zapytania /??/ ,czy te wszystkie barwy chcesz uzyc w jednym pomieszczeniu?

Aha! Symbole, ktore podalem to skala NCS i wszytkie normalne mieszalniki w niej pracuja, bez roznicy wiec z jakiej firmy wezmiesz farbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W domku budowanym na skraju wsi i lasu, będę maiał białą stolarkę okienną. Żona chce do tego drzwi ciemny brąz, ja sądzę że lepiej będzie gdy cała stolarka będzie biała.

projekt:http://www.mtmstyl.pl/projekty/letniskowe/motylek/widoki.asp?id=110&ver=KO

stan aktualny:http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=4&id=44183&q=wilcza75&k=9&nxt=0

 

Ważki jest tu argument żony, że drzwi i okna białe bardziej pasują do zabudowy miejskiej , a nie domku, który ma mieć odrobinę stylu mazursko-kurpiowkiego

 

Gorąco proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dala takie jak w projekcie albo w innym kolorze ale okna i drzwi takie same. A jesli juz sie upierasz, zeby okna byly biale to jestem za tym, zeby drzwi rowniez. Mnie osobiscie jakos razi zestawienie bialych okien i ciemnobrazowych drzwi. U nas moj maz byl przeciwny bialym drzwiom, ale udalo mi sie go przekonac i jest ekstra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie. Ciekawe że swoje zdanie wyraziły prawie same Panie ?!. Cóż, to One mają wrażliwość, której brakuje płci brzydkiej.

 

Natomiast trafnie ocenił sytuację jedyny Pan w tym gronie. Jamles - tak jak u Ciebie, u mnie także decyzję podjęła żona.

Okna zostają białe (w okleinie drwnopodobnej były by o 30% droższe), a drzwi tak jak obróbki blacharskie - palisander czyli ciemny brąz. I teraz najważniejsze - za pieniążki zoszczędzone na oknach, zakład stolarski gdzie kupujemy drzwi, zrobi nam w tym samym stylu okiennice (które i tak planowaliśmy kupić). Estetyka, mamy nadzieję, będzie nienajgorsza, zaś koszty - oszczędne.

 

Dzięki, dobranoc, do...hm..przeczytania

 

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...