Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A co sądzicie o dwóch różnych kolorach i teksturach mebli w kuchni? ;) np. meble czarno-białe, część gładka a część chropowata? Jestem w trakcie planowania remontu kuchni i szukam inspiracji. ostatnio znalazłam jakiś artykuł o trendach na ten rok (strona się nazywała mieszko my czy jakoś tak) i właśnie pisali tam, ze w tym roku takie rozwiązania są modne. w sumie mi się to podoba, ale mam wątpliwości co do utrzymania czystości - raz, że część mebli będzie biała, a dwa, że boję się, że w te chropowate części trudno będzie wyczyścić z tłuszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie jestem na etapie remontu salonu/tzw dużego pokoju.

 

Opis w skrócie:

Pokój ma ok 25 m,

strona domu- wschodnia - mało nasłoneczniona

podłoga- sosna ( po zrobieniu ścian będzie cyklinowana i lakierowana)

 

I teraz tak:

3 ściany zostały pomalowane na ZIARNO SEZAMU od duluxa, czwarta ściana ( na ktorej ma wisieć tv) w zamyśle miał być kłądziony kamień dekoracyjny biały, jednak po głębszych namysłach zrezygnowaliśmy z tego pomysłu ( ściana ma ponad 5 metrów napewno kamień by prztłoczył cały pokój), więc stanęło na farbę tylko w innym kolorze. I tu powstało pytanie JAKI KOLOR? Zastanawialiśmy się między solidnym szarym beżem z duluxa a może pójść w kierunku koloru delikatnej czekolady, co wybrać by do lakierowanej sosny na podłodze a delikatnego bialo żółtego koloru na innych trzech ścianch?

 

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto pomoże duszyce której zabrakło wyobraźni:lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie: stolarka okienna plus okładzina balkonu w kolorze jak poniżej, niewątpliwie ciepłym. Drzwi wewnętrzne będą białe, ściany póki co białe lub jasno szare. Okna balkonowe wschód, te małe z boku południe. Czy do tego zestawu będą pasowały panele w chłodnej, jasnej tonacji? Coś na podobieństwo Balterio Dąb jedwabny Stretto albo Classen Verden śnieżnny.. Meble od białego do grafitowego planuję. Teraz zauważyłam:oops:, że obok wejścia na balkon z tzw. salonu jest pionowy panel w kolorze stolarki.

 

.DSCF4868.jpgDSCF4871.jpg

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W nowym domu planuję kuchnie w odcieniu szarości (jak w załączeniu). Będzie ona otwarta na strefę dzienną i jadalnię. Okna -kolo biały, drzwi wewnętrzne i tu rodzi się pytanie??? Najprostsza forma białe, ale przy moim pupilu jest to nierealne...proszę o sugestię jaki odcień drzwi i podłogi do takiego zestawienia - okładzina w "komunikacji" - jasno szare kafle rozmiar http://www.tubadzin.pl/meguro-1a

 

Bardzo-modne-połaczenie-szarego-lakieru-z-drewnem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście doradzili w kwestii wyboru paneli podłogowych? Problem polega na tym, że mam dużą szafę pod zabudowę w pokoju w kolorze, no właśnie nie wiem dokładnie co to za kolor, taki ciepły, wręcz lekko rudawy brąz, coś pomiędzy olchą a orzechem jasnym. Nie chce jej zbytnio malować, tym bardziej wymieniać. Czy lepiej dopasować kolor paneli pod tą szafę, żeby chociaż w podobnej tonacji były, czy nie będzie się to zbytnio zlewać? Wiadomo, że identycznego koloru nie znajde. Czy może położyć zupełnie inne, jakieś jasne? Komoda i szafka pod rtv będą białe do tego grafitowa kanapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
No właśnie, mam problem, bo wiem czego chcę, ale głupieję biorąc do ręki wzornik czy stając przy szafie kolorów.

Tym bardziej, że wiem, że na małych próbkach oko może się oszukać (mojej koleżance wyszła wściekła neonowa zieleń zamiast jasnego pastelowego koloru) :-?

Słyszałam, że dobrym sposobem jest zamówienie małej próbki i pomalowanie kawałka ściany- czy ktoś tak robił?- czy to się sprawdza? Co z tym zrobić-jeżeli kolor jest nie ten. Może lepiej pomalować kawałek płytu KG (został mi kawałek) i przyłożyć w kilku miejscach?

A może to wcale nie zdaje egzaminu i wybór koloru jest mimo wszelkich systemów dobierania koloru wielką loterią?

 

Szczerze? Przy tak ogromnym wyborze farb (ileś tysięcy kolorów) nie zastanawiałam się zbyt długo. Miałam jakieś podstawowe typy, a reszta na żywioł, mniej więcej widzisz, a żeby się spinać z malowaniem próbkami itd... po co? ważne aby nie przesadzyć ze zbyt ożywioną kolorystyką. Do wnętrz z ciemnymi meblami jasne barwy a z białymi jasnymi meblami można pokusić się o ciemniejsze, ale jasne również będą pasować. Z jasnych wolę ciepłe odcienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...