Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szyba może pozostać bezbarwna, a ściana po prawej stronie, bez ekranu. Jeśli do malowania kuchni użyto farb przeznaczonych do tych pomieszczeń, np.: Kuchnia-łazienka Śnieżki to nie trzeba niczym osłaniać nawet tak jasnych ścian. Wszystkie ewentualne zabrudzenia czy zachlapania zejdą dokładnie tak samo łatwo, jak ze szkła.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Może pomożecie?

Mam problem z drzwiami, a dokładnie z doborem koloru. Okna mam koloru orzech, podłoga parkiet dębowy naturalny. Jak dobrać drzwi? Orzech czy białe? Dodam, że ściany są białe.

 

Wydaje mi się, że kolor drzwi powinien być w kolorze ciemniejszym, zwłaszcza przy białej ścianie, ale wszystko zależy od Twoich preferencji. Gdybyś kiedyś jeszcze szukał informacji o remontach lub aranżacji to polecam stronę, o której wspomniała mi kuzynka :spam:

Edytowane przez Tomaszs131
Link reklamowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI FORUMOWICZE,

już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.

Zapraszamy do licytowania.
Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. M
ieć pod choinkę prace dziecka - t
o podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

 

Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

 

http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz
http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy

 

 

 

Pozdrawiam
a014.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Nam architekci zaproponowali konkretne kolory z palety Fluggera. Na wzorniku wydawały się bardzo jasne, ale po pomalowaniu ścian wszystko wygląda perfect! Jeśli masz wątpliwości można zakupić farbę w mniejszym opakowaniu i wypróbować na skrawku ściany. Trzeba pamiętać, że po pomalowaniu farba wydaje się trochę ciemniejsza niż na wzorniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja akurat szukałem czegoś na bazie Beckersa, bo miałem tą farbę wcześniej i dobrze mi się sprawdzała. W sumie Caparol też był OK. Pomijając już firmę, bo teraz raczej siana nikt nie produkuje, to ja zawsze brałem małą próbkę (ćwiartkę lub 0,5L) i malowałem nią różne kawałki ścian w domu czy pokoju, bo zupełnie inaczej wygląda farba na ścianie z oknem, a zupełnie inaczej na ścianie na przeciwko okna.

No i do tego zawsze malowałem kawałki przy listwach podłogowych aby zobaczyć jak to wygląda z podłogą, oraz przy drzwiach aby też ocenić jak to będzie.

Oczywiście przy drzwiach trzeba uważać aby nie zamoczyć laminatu, bo żadna gwarancja tego nie obejmuje. A taśmy do zabezpieczania drzwi czy listew przypodłogowych (jeśli są laminowane jak te listwy z MDFu) musi być bardzo delikatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja zamówiłam kilka próbek farb i wypróbowałam na ścianach, ale żadna nie wyglądała dobrze. Ostatecznie skończyło się na tym, że przedstawiłam malarzowi swoją wizję i on kupił i zmieszał odpowiednie farby :)

Najrozsądniejsze rozwiązanie. Robiliśmy tak samo bo nie dość, ze kolory samodzielnie testowanie nie były takie jak chcemy to jeszcze na części ściany mamy [sPAM] u siebie tapetę i chcieliśmy, aby wszystko przebiegło bezpiecznie. Co fachowiec, to fachowiec.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc i sugestie z wyborem kolorów do pokoju mieszkalnego, łóżko, meblościanka i biurko. Idąc od dołu, podłoga z naturalnego drewna w jasnej, matowej odcieni szarości. Listwy przypodłogowe w ciemniejszym, połyskującym odcieniu też szarości.

Okno matowe, drewniane w kolorze kremowego brązu, tak samo drzwi z ciemniejszym brązem w wysuniętych elementach.

Meble ze sklejki przemalowane na mat, jasno orzechowe lub jasno czekoladowe z doklejeniem złoconych, połyskujących elementów sztukaterii. Albo tak samo ze sztukaterią tylko że granatowe czy niebieskie meble. Ewentualnie zostawić w naturalnych kolorach.

Ściany matowe, beżowe lub kremowe z drewnianymi, połyskującymi, ozdobnymi listwami ściennymi w kolorze wyrazistej żółci. Przy suficie białe listwy sufitowe i za nimi schowany pas oświetlenia LED. Sam sufit w kolorze też białym, na nim połyskujące zdobienia ze sztukaterii pomalowane na srebrno.

Możliwe też inne zdobienia przy drzwiach czy suficie.

 

Jeżeli macie jakieś pomysły na kolory w przedpokoju i na zdobienie schodów to jestem otwarty bo tutaj oprócz brązów nie mam pomysłów.

 

Ogólnie jestem otwarty na propozycje bo też bardzo zastanawia mnie dekoracja w stylu wiejskim. Ogólnie chciałbym by był to kolor pełen kolorów, cały czas jasny, jednocześnie klasyczny.

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zgadzam się z yaris. Takie programy dużo pomagają. Kiedy ja nie wiedziałam jaki kolor wybrać do salonu, włączyłam photoshopa :D Mam koleżankę-fotografkę. Zrobiła mi kilka przeróbek zdjęcia ściany z kolorami, nad którymi się zastanawiałam. Przynajmniej nie musiałam się martwić, czy moja wizja faktycznie będzie wyglądała dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z yaris. Takie programy dużo pomagają. Kiedy ja nie wiedziałam jaki kolor wybrać do salonu, włączyłam photoshopa :D Mam koleżankę-fotografkę. Zrobiła mi kilka przeróbek zdjęcia ściany z kolorami, nad którymi się zastanawiałam. Przynajmniej nie musiałam się martwić, czy moja wizja faktycznie będzie wyglądała dobrze.

 

No po to służy. I nie trzeba koniecznie wybierać spośród gotowych kolorów, można również sobie dobrać tak jak z mieszalnika i w takim wypadku takie narzędzie jest nawet o wiele bardziej pomocne niż w przypadku gotowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...